Singapur’un En Alışveriş Bölgeleri

Posted on

Singapur'un En Alışveriş Bölgeleri

Sonraki gıdaya, alışveriş Singapur’un ikinci ilgisini çekmektedir. Singapur’da alışveriş sahne klimalı yeraltı tünelleri ve MRT istasyonları tarafından bağlanmış efsanevi-alışveriş merkezleri adayı criss-cross, kısa bir şey değildir.

Hepsinden önemlisi, Singapur onlar alışveriş için ödeme vergi turist geri ödeyecektir. Sen% 7 Mal ve Hizmet Vergisi (GST) ücret alınacaktır, ancak SG $ 100 Yukarıdaki alışverişlerde vergi az sorun ile iade edilebilir. (Yaklaşık okuyun Singapur vergisiz alışveriş  Daha fazla ayrıntı için.)

Eğer kredi kartı ve en rahat ayakkabılar hazır varsa Şimdi, Singapur’da aşağıdaki alışveriş noktaları mücadelede bir adım attınız.

1. Küçük Hindistan – yarımadası bir Otantik Whiff

Eğer baharat ve yasemin kokusu nerede Başka nerede Singapur anlayacaksınız? Sadece Singapur’un Hint topluluğu kendi gıda, baharat, Saris ve takı satın alır Küçük Hindistan içinde. Küçük Hindistan Serangoon etrafında merkezli Yolu-ana işlek ve yan sokaklar mağazalar kartonpiyer kutularına köriler Bollywood hatıra için takı kadar her şeyi satan ile sıralanır.

Tekka Merkezi ve 24 saat açık Mustafa Merkezi’nde: Oradayken, sadece Küçük Hindistan’da en ünlü alışveriş duraklarından iki tarafından durdurmak gerekir.

zemin kat sebze, et, çiçek ve baharat satan üzerinde Bukit Timah Road boyunca Tekka Merkezi benzersiz Hint ürün ıslak pazarının her türlü trafiğe ve bitişik işportacı merkezi Hint vejetaryen yemekler ve diğer popüler yerel yemekler satmaktadır. Üst katlar satıcıları dini kullanma araçları, donanım ve Saris satan doludur.

Mustafa Merkezi (145 Syed Alwi Yolu; Tel: 62955855) 24 saat açıktır ve onun sıkışık iç mallar geniş bir ürün yelpazesine stokları. Yürüyüş yolları, altı kata daha fazla şeyler stok tüm iyi, oldukça dardır. Merkezi en iyi şekilde ucuz elektronik, uygun fiyatlı altın ve süpermarket baharat geniş bir ürün yelpazesine tanınır. Bu öğeler için fiyatlar Mustafa Merkezi turistler için böyle bir beraberlik açıklar neden şaşırtıcı derecede düşüktür.

En yakın MRT durdurur: Serangoon Road yakınında Kuzey-Doğu MRT hattın Little India (NE7) ve Farrer Park (NE8) istasyonları çıkış. Doğu-Batı hattı Bugis istasyonu (EW12) Little India yürüme mesafesindedir.

2. Hollanda Köyü – eşyalar, Asya El Sanatları, Rahat Yemek Seçimleri

Singapur'un En Alışveriş Bölgeleri

Hollanda Köy Singapur’un yabancı çalışan nüfusu için resmi olmayan kültür merkezi, ve bu şekilde eşit ölçüde, Doğu ile Batıyı eski ve yeni sunmaktadır.

Hollanda Road Alışveriş Merkezi Lim Resim-İş, kalite keten, cam ve diğer Asya el sanatları ve antika satıcısı gibi mağazalar evler. (Yerel Asya boyutlar büyük beden çerçeveyi uymaz ise, ve tuhafiyeler hizmetlerini) aşiret eserler ve teakwood mobilya (ki ev adresine sevk edilebilir) çevredeki diğer dükkan Asya antikalar, el sanatları, giyim satmak.

Daha Asyalı sanat, el sanatları, antikalar ve el sanatları arıyorsanız, sen Holland Village arkasında Lorong Mambong boyunca dükkanlar denemelisiniz. Sen rattan ve baston ve diğer yerel hediyelik hazırlanmış çömlek, ev eşyaları bulabilirsiniz.

Islak pazar ve modern Soğuk Hava Deposu süpermarket kendi ev alışveriş yaparken ev kadınları çekmek. Bölgedeki diğer dükkanlar CD’leri, meraklı, ve indirimli giysi satmak.

Eğer düşmeye hazır yaşına kadar alışveriş yaptıysanız, basit şehriye tezgahları için güzel yemek işyerlerinin dışında, Hollanda’nın birçok yemek seçenekleri de şarj.

En yakın MRT Durağı: Doğu-Batı hattı Buona Vista istasyonu (EW21) Exit ve Hollanda Köyü’ne SBS otobüs 200 alır.

3. Orchard Road – Singapur Alışveriş Mekke

Yalnızca gitmek varsa bir alışveriş yapmak için Singapur’da yerinde Orchard gereken yerdir. Alışveriş merkezleri üstün elektronik tasarımcı etiketlerinden çoğunlukla üst düzey perakende öğeleri sunan ucundan sonuna kadar cadde satır.

Ngee Ann City (391 Orchard Road; Tel: 6739 9323) Singapur’un en ince mağazaların bazıları ile bir koskocaman bir alışveriş kompleksidir. Japon mağaza Takashimaya Guess gibi markaların yaptığı gibi, Ngee Ann City ev aramaları, Zara, Mango ve Kinokuniya , Asya’nın en büyük kitap zinciri. Sonuçta, yüzden fazla özel mağazalar talep üzerine spor öğeler, elektronik, tasarımcı giyim ve çeşitli hizmetlerle, Ngee Ann City bulunur. Bodrum bir geçit altı, Orchard MRT istasyonuna yol açar.

Tangs (320 Orchard Road; Tel: 6737 5500), Singapur’un en eski mağazalarından tüm dünyadan seçkin moda etiketler ve markalarla, bir Asya tarzı çıkışı olarak yılda kendini yeniden konumlandırılmış olan.

Wisma Atria (435 Orchard Road; Tel: 6235 2103) FCUK, Gap, Nike, Topshop gibi evler yüksek sokak modası çıkışları yanı sıra Japon mağaza Isetan.

Heeren (260 Orchard Road; Tel: 6733 4725) HMV, bölgenin en büyük müzik mağazasında, üstün dördüncü ve beşinci seviyede perakende giyim, ve beşinci düzeyde Asya mutfağı geniş bir ürün yelpazesine ev sahipliği yapmaktadır.

Paragon alışveriş Merkezi (290 Orchard Road; Tel: 6738 5535) Valentino, Escada, Gucci ve benzeri uluslararası markaların arayışında fashionistas için ideal bir yer. Çevredeki diğer yaşam tarzı markaları Marks & Spencer, Crabtree ve Evelyn, Gıda Cellar ve Talep Üzerine Superstore arasındadır.

En yakın MRT durdurur: Yok az dört MRT istasyonları veya Orchard Road yakınında durdurmak: Kuzey-Güney Hattı Orchard (NS22), Somerset (NS23), Dhoby Ghaut (NE6 / NS24) ve Belediye (EW13 / NS25) istasyonları hattı Orchard son iki istasyon Doğu-Batı Hattı ile ara bağlantılar olarak hizmet ile Yol kendisi.

4. Chinatown – Restore shophouses, Geleneksel Çin Gereçleri

Chinatown Singapur’un finans bölgesinde, yeni eski açılımları arkasında pusuda. Bölgenin şu anki bakış sömürge zamanlarında tarihi Chinatown bir parlak, antiseptik versiyonudur. Yakın işportacı merkezleri ve meyve standları mallarıyla birlikte yoldan geçenleri baştan ederken dirildi shophouses, geleneksel el sanatları, Çin tıbbı, mücevher ve ucuz hediyelik eşyalar satıyorlar.

eski parçaları Eu Tong Sen Sokak onun büküm geçitler ve garip ile, alışveriş merkezi Majestic (80 Eu Tong Sen Street), ve Pearl’ün Merkezi (100 Eu Tong Sen Street) yaşına giren eski film evi gibi, daha büyük alışveriş merkezlerinden kendi payına sahiptir seksi erkek iç çamaşırı gelen Budist eserler için malların koleksiyonu.

Daha modern alışveriş seçenekleri Chinatown Noktası (133 Yeni Köprü Yolu), Halk Parkı Kompleksi (1 Park Road) gibi büyük alışveriş kompleksleri bulacaksınız Çapraz Sokak alanı, ve dönüm noktası çevresinde bulunabilir OG Halk Parkı (100 Üst Çapraz Sokak, OG Bina, Singapur; Telefon: 6535 8888).

En yakın MRT durdurur: Sen Doğu-Batı Hattının Outram Park istasyonu (EW16) ve Kuzey-Doğu Hattının Chinatown istasyonu (NE4) üzerinden Chinatown ulaşabilir.

5. Belediye / Riverside – Singapur Parlak Alışveriş Vitrin

Singapur’un Merkezi İş Bölgesi Raffles Hotel gibi eski zaman binalar Raffles City Mall gibi yeni perakende gelişmeleri pırıl pırıl yan yana durmak Singapur’un kentsel gelişim için bir vitrin.

Bölgenin alışveriş merkezleri temelleri ve daha kapsar. Diğerleri belli konularına ayrılır ise bazıları (Funan Mall son teknoloji için ayrılmıştır), etkileyici tasarımı (Raffles City kompleksi IM Pei tarafından dizayn edilmiştir) ile kendilerini gösterirler. Notun ilçe merkezleri şunlardır:

Suntec City Mall (3 Temasek Boulevard; Tel: 6825 2670 2669/6825 2668/6825perakende alanı 83,000 metrekare ile, Singapur’da büyük alışveriş merkezi. Diğer büyük dünya çapında markaların yüzlerce Fransız hypermart Carrefour burada. Alışveriş merkezi dünyanın en büyük çeşme gibi Guinness Rekorları meraklıları tarafından bilinen Fountain of Wealth, tanınır.

Raffles City Alışveriş Merkezi (252 Kuzey Köprü Yolu; Tel: 6338 7766) Guess, New York Metropolitan Müzesi ve Tommy Hilfiger gibi uluslararası moda ve özel mağazalar, çeşitli ev sahipliği yapmaktadır.

Funan DigitaLife Mall (109 Kuzey Köprü Yolu), tartışmasız uygun fiyatlı elektronik Singapur’da iyi ikinci yerdir (ilk iyi deneyimli bilgisayar alışveriş için daha uygundur Sim Lim Meydanı vardır). Hükümet Funan mağaza daha yakından takip etmekte, bu nedenle (her zaman daha kaba ve hazır Sim Lim durum değildir) Eğer sökük değiliz oldukça emin olabilir.

Millenia Walk (9 Raffles Boulevard; Tel: 6883 1122) düzine moda mağazaları ve özel mağazalar sunmaktadır.

Marina Square (6 Raffles Boulevard Tel: 6339 8787) kendini kaybetmek 300 kadar dükkan vardır.

CityLink (1 Raffles Bağlantısı) Suntec City Alışveriş Merkezi ve Marina Meydanı City Hall MRT İstasyonu bağlayan bir yeraltı alışveriş merkezi var. CityLink perakende bölümü hiçbir sarkma – bu Adidas için FCUK için HMV dan, mağaza ve restoran sunmaktadır.

En yakın MRT durdurur: Üç MRT civarına teklif erişimini durdurur: Clarke Quay (NE5) Raffles Yeri (EW14 / NS26) ve City Hall (EW13 / NS25)

6. Bugis / Arab Street – Side tarafından Eski ve Yeni Yan

Bugis Singapur’un alışveriş Mekke, küçük küçük yolları, büyük alışveriş merkezleri ve kapalı piyasalarda dükkanın yanı sıra restoranlar ve gece kaynaşmasıyla oluşmuş. 19. yüzyılda denizcileri terörize etmek için kullanılan yerel deniz korsanları Adını Bugis o 80’lerde Redeveloped kadar seyir travesti, kumarhaneler, gece satıcıları ile doldurulan bir keyifsiz ilçe oldu.

Bölgenin en iddialı gelişmedir  Bugis Street  (3 Yeni Bugis Street,), Victoria Street ve Queen Street boyunca Sokak dükkanlardan geliştirilen bir alışveriş kompleksi. İle alışveriş üç düzeylerinden istediğini al 600’ün üzerinde mağazaları parfümler, giyim, elektronik, aksesuar ve satış daha – sadece keşfetmeye başlayın ve Bugis Street’in patlamayla-for-your-Buck bulur kendinizi sürpriz. 2014 yılında gelişme kompleksinde özellikli mağazalardan ürünler satan, bugisstreet.com.sg başlattı. Site aynı zamanda bu konumda bütün 600 mağaza listeler.

Hemen karşısında Bugis Street, Bugis Junction  merkezi (200 Victoria Street, bugisjunction-mall.com.sg) bir moda-ileri gençlik pazarına düşük-orta fiyatlı Japon mağazalar ve markalar kadar hizmet vermektedir. Alışveriş merkezi aslında üzerinde kapalı ve klimalı olan shophouse cepheli cadde bölümüdür.

Ulaşmak için Bencoolen Street, Çapraz  Sim Lim Square  (1 Rochor Canal Rd), sınırsız bilgisayar alışveriş mutluluk 390.000 kare ayaklı altı katlı alışveriş merkezi.

alt dükkanlar oyma turistik alışveriş için bilinen, bu nedenle bir pazarlık çarpmadan önce ilk yerel fiyatları kontrol etmeyi unutmayın – Alıcı sakının.

Kampong Glam

Kampong Glam fiyatları esnek ve dükkan sahipleri adına göre onların en iyi müşterileri biliyordu basit alışveriş günleri, a throwback gibi hissediyor. Sen Kampong Glam hiçbir merkezleri bulacaksınız – sadece Sultan Camii, rattan kızakları, namaz paspaslar, takı ve deve derisi çanta gibi exotica her türlü saran evler alışveriş. Eğer alışveriş pilleri şarj etmek gerekirse diye alanda büyük atılmış bol da vardır.

Arap Sokak  tekstil mağazaları sinir sistemine birkaç önceden bilinmeyen dahil her renkten enfes batiks ve lüks ipekler çorap doludur. Sen metreyle onları satın veya giysi ve masa örtüleri gibi hazır olabilir. Sadece bir ziyaret edebilir, gidin Toko Aljunied  (95 Arab Street 65 6897 6294), geleneksel Malay satan bir giyim mağazası  kebaya  ve batik kumaşlar.

Malay ailelerin yapılan onların baju kurungs olduğunda tekstil mağazaları Ramazan öncesinde en çok iş görüyoruz.

Bussorah Mall  şimdi uzunluğu aşağı dükkan iki sıra spor bir yaya caddesidir. Tek Sonunda saygıdeğer Sultan Camii bulacaksınız, diğer yandan, bulacağınız  Jamal Kazura Aromatikler  (21 Bussorah Street, 65 6293 3320), Singapur en eski parfümeri birini. Endonezya girişimci tarafından 1933 yılında kurulmuş, Cemal Kazura alkol øslam yasa saygı yerine yağ bazlı (ıtır) kokuları satmaktadır.

Hacı Lane , Arap Street paralel cadde moda ve “ön sevilen” ikinci el giysi son arayan genç bir kalabalığa hitap etmektedir.

Hacı Lane birlikte en iyi Bazı mağazaların gibi retro açılır Vibe girmeleri  Dulcet Şekil  (41, Hacı Lane +65 6396 5648, dulcetfig.com). Sahibi indie tasarımcıların yeni koleksiyonları ile mayalı bağbozumu giysiler ve gerileme torba bir ilginç koleksiyon, seçme, annesi ve büyükannesinin kolektif dolap ilham aldılar.

En yakın MRT durdurur:  Doğu-Batı Hattının Bugis İstasyonu (EW12) doğrudan Parco Bugis Kavşağı bağlantıları ve birkaç dakika uzaklıkta Arap Caddesi’nden

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *