Singapur’un Etnik Enklavları – Ev Singapur’un Malay, Çin ve Hint Toplulukları’na

Posted on

Singapur'un Etnik Enklavları - Ev Singapur'un Malay, Çin ve Hint Toplulukları'na
Eğer birini (veya tüm) ziyaret dek Singapur hiçbir gezi hiç tamamlandıktan ülkedeki etnik enklavlar .

Singapur dağılmış bölgelerinden bir avuç içine sıkıştırılmış Asya’nın tam kültürel kapsamını, Imagine – o Singapur ev aramak Malay, Çinli ve Hintli topluluklara hizmet etnik ilçeleri ziyaret deneyim özetliyor.

Dışında kültürel yüksek gelen, ayrıca dolgu alırsınız ve her etnik durakta alışveriş ve yemek fazlası!

Chinatown: Göçmen Çin Deneyim

Chinatown Singapur her etnik bir ilçe tahsis Sir Stamford Raffles’ politikası doğdu – Onun 1828 kasaba planı Chinatown’un dar sokakları ve shophouses inşa Çinli adanın göçmen, güneye Singapur Nehri alanı tahsis etti.

Kreta Ayer , Chinatown MRT bu mahallede sağ Pagoda Street içine çıkışları durdurmak olarak, ziyaretçiler bkz Chinatown ilk bölümüdür. Kreta Ayer yayalara şerit geleneksel ve modern ürünler satan dükkanlar, kamera mağazaları ve işportacı gıda ile kaplıdır.

Smith Sokak Chinatown Gıda Street sitesidir. Chinatown Food Street ve Gece Pazarı geleneksel bir Çin gıda üzerine ilçe take örneklemek isteyen ziyaretçiler için görülmesi gereken olduğunu.

On Sago Caddesi , sen Buda Diş Relic Tapınağı, Singapur’un Çin Budist topluluk için bir başka önemli dini hedef bulabilirsiniz.

Telok Ayer ve Ann Siang Tepesi Chinatown’un eski bölgelerinden biri, tapınaklar 19. yüzyıldan kalma ile dolu eski makyaj kombine kalça sulama delikleri ve kahve dükkanları ile dolu ikincisi hızla gentrifying mahalle.

Singapur eski zaman Çinli sakinlerinin dini faaliyetlere bir göz almak için, Singapur, Thian Hock Keng Tapınağı en eski Taocu tapınağını ziyaret edin.

Singapur Ulusal Parklar Kurulu önerir Ann Siang Hill ve Telok Ayer Green’in bu yürüyüş turu yerel kültürün kavramayaçalıştım.

Çin Mahallesi’nde alışveriş. Singapur Çin kültürünün üs olarak Chinatown sapına kadar etnik kültürel deneyim satmak için tarihsel binaları kullanır: onun yenilenmiş shophouses geleneksel Çin sanat ve zanaat, giyim, gıda, mücevher ve geleneksel tıp dükkanlar barınak.

Nerede kalınır. Alanda bütçe konaklama için Singapur Chinatown Ekonomik Oteller bu listeyi inceleyip.

Chinatown Yeme bir macera olabilir – tek ihtiyacınız bir Singapurlu işportacı tezgahını girip tanımadığınız olursa olsun denemeye cesaret. (Eğer Singapur’da denemelisiniz bu on yemekleri ile başlayın). Maxwell Road Gıda Merkezi ve Chinatown Kompleksi gibi Singapur işportacı merkezleri Eğer bir sıra yeni başlamış veya korkusuz obur olun, başlamak için her şey var.

Ayrıca Sokak Pagoda, Temple, Serangoon, ve Smith Caddeleri üzerinde yemek deneyebilirsiniz – özellikle Smith Street “Chinatown Food Street” nin sitesidir, bir miras bölgesi içinde ülkenin ilk açık havada sokak yemek mekanı.

İçin Chinatown ziyaret etmek için en zaman , Singapur ve Aç Hayalet Festivali Çin Yeni Yılı ile denk konumuna planlamak; şanslı gıdalar, lambalar, ve hediyelik eşya satan Sokak çarşılar ve yol kenarı tezgahları için eski; yeryüzünü dolaşım hayaletler yararına Çin Opera sokak performansları için ikincisi.

Kampong Glam: Eski Zamanlı Malay Gelenekler

Kampong Glam’in İslam DNA ilk kez ziyaretçi hemen anlaşılacaktır.

Sultan Camii ve muazzam altın kubbe mahalle üzerine gölge düşürdü. sokak isimleri ayrı Arap etkisi (- Basra – Umman, Bussorah içinde Kandahar’da Afganistan’da, Muscat Irak) Ortadoğu’da ünlü şehirler adını ediliyor ayı ve dükkan Singapur bu bölümü yaptık çeşitli Müslüman kültürleri yansıtan onların evi.

Kampong Glam eski binalar Singapur’un eski Malay telif eski ev olarak kendi tarihini ihanet. Eski Istana veya kraliyet sarayı, şimdi Malay Miras Merkezi ve Singapur’un Malay tarihini ve kültürünü sergileyen sekiz galerileri bulunuyor.

Arap Street ve Kuzey Köprüsü Road köşesinde bulunan Sultan Camii, Singapur’un en büyük camidir. Sultan Camii 1920’lerde inşa edilmiş ve altın kubbe kaçırmak zordur.

Kampong Glam alışveriş sahne Asya kültür severler için bir altın madeni – İran halıları, ipek, batiks, brassware, yağ bazlı parfümler, kostüm takı ve Malayca şapkalar tüm Arap Street, Kuzey Köprüsü üzerinde pazar tarz mağazaları boyunca satın alınabilir Yol, Kandahar Sokak ve Muskat Sokak.

genç olanını, daha kalça ve Singapur sunduğu her şeyden daha canlı – Hacı Lane ve Bali Lane, Kampong Glam güneybatı ucunda iki paralel sokaklar, tamamen farklı bir perakende sahneyi sağlarlar.

Arapça, Hint Malayca ve Endonezyaca göç Yüzyıllar yaptık Kampong Glam gıda sahne arasında değişmektedir Müslüman dostu yemekleri baharatlı bir smorgasbord – bugün ne teh tarik için (çekti çay) Türk kahvesine koyun eti biryanisi için murtabak .

Nerede kalınır. Kampong Glam en batı ucunun Altın Landmark Alışveriş Merkezi tarafından işgal edilmiş ve bir otel bunun dışında yükselen Village Hotel Bugis, yüzme havuzlu bir business-class otel. Kampong Glam içinde shophouses bazıları butik otel ve pansiyonlar için ideal haunts olun.

Ne zaman ziyaret etmek. Açık gıda tezgahları ve çarşılar güneş battıktan sonra aç Malay’lar beslemeye çıkabilirler olarak Kampong Glam gerçekten Ramazan’da canlanır.

Katong / Joo Chiat: Peranakan Kültür Merkezi

Singapur’un Katong mahalle – hangi Joo Chiat en ünlü caddesidir – uzun ülkenin Peranakan topluluk için heartland olarak biliniyordu. (Ayrıca Boğazlar Çince olarak da bilinir) Peranakan Katong’ta en eski mimarisinde yaşayan bir Malay füzyon ve Çin kültürünü temsil etmektedir.

Son yıllarda, Joo Chiat 900 shophouses ve yerel koruma yasaları tarafından korunmuş binalar ile, 21. yüzyıla Singapur’un yürüyüşü eşlik etti hızlı modernizasyon kaçmıştır.

soylulaştırma bir dereceye beklemeye aldı rağmen bu shophouses ticaret, turistlere daha yerli daha sunmaktadır. Kabarcık çay dükkan ve butik pastaneler yanında kuru mallar mağazalar, geleneksel Çin tıbbı salonları ve Malayca giyim mağazaları bir arada.

shophouses bazıları yaratıcı bütçe otel ve pansiyonlar içine incelikle yeniden; Singapur’un daha popüler mekanlara kaldır kaldıkları bir maliyetle, boyun-derin yerel kültürün içine de yürüyemez burada kalıyorum turist.

Koon Seng Yol ve Doğu Yakası Yolu yine benzersiz Peranakan yetenek ile shophouses ve teras evlerden bir ürün yelpazesine sahiptir. Tarih meraklıları gibi müzeler aracılığıyla daha ayrıntılı olarak Katong’ta en Peranakan geçmişini keşfedebilir Katong Antik Evi gibi ve butikler Rumah Bebe .

Katong alanı da çoğunlukla Doğu Kıyısı Road’in işportacı tezgahları boyunca konsantre onun büyük etnik gıda için iyi bilinmektedir.

Little India: yarımadası bir Whiff

Küçük Hindistan Singapur’un etnik enklavlar tamamından en has bir aroması vardır – Satılan ve birçok sokaklarda kullanılan baharat ve kokular için tebeşir. Küçük Hindistan perakende anlamıyla hiç uyumayan Mustafa Merkezi olarak bilinen 24 saatlik merkezine ev sahipliği yapmaktadır. Diğer hatıra alışveriş durakları Little India Atari, Tekka Market ve geleneksel Saris donatılmış ve satın alınabilir Campbell Lane, üzerinde tezgahlarda üzerinde bulunmaktadır.

normalden daha fazla aktiviteye sahip ışıklar binlerce ve hareketli tarafından yaktı – en iyi Little India görmek Deepavali ve Thaipusam geleneksel festivallerde Little India.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *