Sissejuhatav reisijuht Kairosse, Egiptus

Posted on

Sissejuhatav reisijuht Kairosse, Egiptus

Romantiliselt tuntud kui Tuhande minareti linn. Egiptuse pealinn on äärmuste paik, mis on täidetud iidsete vaatamisväärsuste, kärarikka liikluse, ehitud mošeede ja säravate moodsate pilvelõhkujatega.

Kairo suurem pealinn on Aafrika suuruselt teine, pakkudes kodu enam kui 20 miljonile inimesele – inimkonna meri, mis aitab kaasa linna kaosele, pakkudes samal ajal südamelööke. Vaatamisväärsuste, helide ja lõhnadega täis Kairo meeletu energia on paljudele külastajatele tohutu; kuid huumorimeele ja teatud kannatlikkusega inimeste jaoks on see elamuste aare, mida ei saa mujal reprodutseerida.

Lühike ajalugu

Kuigi Kairo on suhteliselt kaasaegne pealinn (vähemalt Egiptuse standardite järgi), on linna ajalugu seotud Egiptuse Vana Kuningriigi iidse pealinna Memphise ajalooga. Memphise päritolu ulatub Kairo kesklinnast umbes 30 kilomeetrit lõunasse ja ulatub enam kui 2000 aastat tagasi. Kairo ise asutati aastal 969 AD, et olla Fatimidi dünastia uus pealinn, hõlmates lõpuks Fustati, al-Askari ja al-Qatta’i vanemaid pealinna. 12. sajandi jooksul langes Fatimidi dünastia Saladini, Egiptuse esimese sultaniks.

Järgnevate sajandite jooksul läks Kairo valitsemine sultanidelt Mamluksidele, järgnevad osmanid, prantslased ja britid. Pärast 19. sajandi esimesel poolel toimunud ulatuslikku laienemist mässasid Kairo elanikud 1952. aastal brittide vastu ja võtsid edukalt tagasi linna iseseisvuse. 2011. aastal oli Kairo protestijate keskpunkt, nõudes diktaatorliku presidendi Hosni Mubaraki kukutamist, kes astus hiljem tagasi 2011. aasta veebruaris. Praegune president Abdel Fattah al-Sisi on teatanud plaanidest avada 2019. aastal Kairos idaosas uus halduspealinn.

Kairo naabruskonnad

Kairo on suur linn, mille piire on keeruline määratleda. Paljud selle naabruskonnad (sealhulgas satelliit Nasr City oma läikivate kaubanduskeskuste ja saatkonna enklaaviga Maadi) asuvad tehniliselt väljaspool linna piire. Samamoodi on Niiluse jõest läänes asuv osa Giza linnast, ehkki paljud lääne äärelinnad, nagu Mohandiseen, Dokki ja Agouza, peavad paljud endiselt Kairo osaks. Peamiste turistide naabruskondade hulka kuuluvad kesklinn, Kairo ja Kopti kairo, samas kui jõukad Heliopolis ja Zamaleki saar on tuntud oma restoranide, ööelu ja luksuslike hotellide poolest.

19. sajandi keskel Euroopa arhitektide meeskonna poolt kujundatud kaootilises kesklinnas asuvad Egiptuse muuseum ja tänapäevased poliitilised vaatamisväärsused, nagu Tahriri väljak. Islamiriik Kairo esindab linna osa, mille ehitasid selle Fatimidi asutajad. See on labürindi moodi mošeede, souksi ja hingematvalt kaunite islamimälestiste labürint, mis kõik kajasid lugematul hulgal muezzineid, kes kutsuvad usklikke palvele. Vanim naabruskond on kopti Kairo, Babüloonia Rooma asulakoht.

See pärineb 6. sajandist eKr. See on kuulus oma ajalooliste kristlike monumentide poolest.

Populaarsemad vaatamisväärsused

  • Suur-Egiptuse muuseum: Vahetult Tahriri väljaku lähedal asub Suur-Egiptuse muuseum uskumatute esemete kollektsioonis, mis on seotud Egiptuse ajalooga, eelajaloost kuni roomlaste valitsemiseni. Valdav enamus neist esemetest pärinevad vaaraode ajastust ja sellisena teeb muuseum suurepärase esimese peatuse kõigile, kes plaanivad külastada Egiptuse ikoonilisi iidseid vaatamisväärsusi. Tähtsündmuste hulka kuulub muuseumi kollektsioon Uus Kuningriigi kuninglikest muumiatest ja poiste kuninga Tutankhamuni hauast leitud aarded.
  • Khan Al-Khalili basaar:  Kairo on ostjate paradiis ja seal on sada erinevat souksi ja basaari, mida uurida. Neist kõige kuulsam on Khan Al-Khalili, laialivalguv turg Kairo südames, mis pärineb 14. sajandist. Siin pakutakse kondiitritooteid turistide suveniiridest hõbeehete ja eksootiliste vürtsideni. Kõik tooted müüakse müüjate kakofoonia keskel, kui nad reklaamivad oma tooteid või kallutavad oma kliente hindadega. Kui vajate puhkepausi, peatuge ühes turu paljudest kohvikutest šašlõki või tassi traditsioonilise tee jaoks.
  • Al-Azhari mošee: Fatimidi kaliifi tellimusel aastal 970 AD oli Al-Azhari mošee Kairo paljudest mošeedest esimene. Tänapäeval on see tuntud moslemite kummardamise ja õppimise kohana ning seal asub ka kuulus Al-Azhari ülikool. Nii moslemitele kui ka mitte-moslemitele avatud külastajad saavad imetleda mošee valge marmorist sisehoovi ja selle kaunist palvesaali uimastatavat arhitektuuri. Aja jooksul lisati praeguse struktuuri paljusid aspekte, andes visuaalse ülevaate islami arhitektuurist läbi aegade.
  • Rippuv kirik: Kopti Kairo keskmes on rippuv kirik. Praegune hoone pärineb 7. sajandist ja on üks vanimaid kristlikke kirikuid Egiptuses. Oma nime saab see oma asukoha tõttu Rooma Babüloonia kindluse väravamaja kohal, mis annab tunnistuse, et see on riputatud õhku. Kiriku sisemus on veelgi muljetavaldavam – esiletõstetud esemete hulgas on puidust lagi (mõeldud meenutama Noa arka), selle marmorist õmmeldud kantsel ja religioossete ikoonide kollektsioon.

Kairo päeva reisid

Ükski Kairo külastus poleks täielik ilma ühepäevase retketa ​​Giza püramiididesse, mis on ehk Egiptuse kõige kuulsam iidne paik. Giza püramiidikompleks, mis asub kesklinnast umbes 20 kilomeetrit läänes, hõlmab Khafre püramiidi, Menkaure püramiidi ja Khufu suurt püramiidi. Viimane on üks antiikmaailma seitsmest imest ja ainus, mis tänapäevalgi seisab. Kõiki kolme püramiidi valvab Sfinks ja need pärinevad umbes 4500 aastast.

Veel üks rahuldust pakkuv päevateekonna sihtkoht on Saqqara, iidse Memphise nekropol. Saqqara on koduks ka mitmele püramiidile, nende hulgas ka maailmakuulsale Djoseri püramiidile. Kolmanda dünastia ajal (umbes 4700 aastat tagasi) ehitatud püramiidi astmelist struktuuri peetakse Gizas nähtud hilisemate püramiidide stiilide prototüübiks. Pärast iidsete vaatamisväärsuste külastamist Giza ja Saqqara saarel võiksite teha puhkuse Kairo linnaelu kiirest tempost kruiisiga Niilusel traditsioonilises feluccas.

Millal minna

Kairo on aastaringne sihtkoht; Egiptuse ilm teeb aga mõned aastaajad teistest mugavamaks. Üldiselt on Kairo kliima kuum ja niiske ning temperatuur suve keskel (juuni-august) ületab sageli mugavustaseme. Enamik külastajaid eelistavad reisida hilissügisest varakevadeni, kui temperatuurid on mõõdukamad. Eelarveteadlikud reisijad peaksid siiski teadma, et detsember on Egiptuses turismi kõrghooaeg ning majutuse ja ekskursioonide hinnad võivad järsult tõusta.

Sinna ja ümber

Kairo rahvusvaheline lennujaam on Aafrika suuruselt teise lennujaamana linna külastajatele peamine sisenemispunkt. See asub kesklinnast 20 km kirdes ja transpordi võimaluste hulka linna kuuluvad taksod, ühistranspordi bussid, erakabiinid Londonisse ja Uber. Enamik rahvusi nõuab Egiptuse külastamiseks viisat. Mõned (sealhulgas Suurbritannia, EL, Austraalia, Kanada ja Ameerika Ühendriikide kodanikud) saavad selle osta ükskõik millisesse sisenemissadamasse saabumisel.

Kui jõuate Kairo keskusesse, saate valida mitme ühistranspordi vahel, sealhulgas taksod, mikrobussid, jõeteksod ja ühissõidukid. Võib-olla on kiireim ja taskukohasem variant Kairo metroo, mis, ehkki sageli rahvarohke, pakub suurt kasu linna kurikuulsalt ummistunud teedevõrgust pääsemisest. Eraettevõttes tegutsevad taksoteenused, näiteks Uber ja Careem, pakuvad ühistranspordile väärilist alternatiivi.

Kuhu jääda

Nagu igas suuremas linnas, on Kairos ka palju majutusvõimalusi, mis sobivad iga kujutletava eelarve ja maitsega. Parimad näpunäited hotelli valimisel hõlmavad varasemate külaliste arvustuste kontrollimist usaldusväärse saidi (nt TripAdvisor) saidil; ja otsingu kitsendamine vastavalt naabrusele. Kui lennujaama lähedal viibimine on esmatähtis, kaaluge ühte nutikatest hotellidest Heliopolis. Kui teie külastuse peamine eesmärk on vaatamisväärsuste külastamine, oleks parem valik läänekalda võimalus Giza püramiidikompleksi käeulatuses.