Sistine Şapeli ziyaret etmek ve ne bakınız nasıl

Posted on

 Sistine Şapeli ziyaret etmek ve ne bakınız nasıl
Sistine Şapeli Vatikan ziyaret etmek başlıca turistik biridir. Vatikan Müzeleri ziyaret vurgulamak, ünlü şapel Michelangelo tarafından tavan ve sunak freskleri içerir ve sanatçının büyük başarılarından biri olarak kabul edilir. Ama şapel sadece Michelangelo tarafından çalışır fazlasını içeriyor; o Rönesans resminin en ünlü isimlerinden bazılarına göre zeminden tavana dekore edilmiştir.

Sistine Şapeli ziyaret

Sistine Şapeli Vatikan Müzeleri gezdikten ziyaretçilerin gördükleri son odasıdır. Yakın mesafeden bunun içinde tüm eserlerinde görmek her zaman çok kalabalık ve zordur. Ziyaretçi Vatikan Müzeleri birkaç rehberli turlar biri Sistine Chapel tarihi ve sanat eserleri hakkında daha fazla bilgi için ses kılavuzları veya kitap kiralayabilirsiniz. Sen ayrıcalıklı giriş tur veya bir alarak büyük bir kalabalığa önleyebilirsiniz  özel mesai sonrası turu .

Sistine Şapeli Vatikan Müzesi turu bir parçası iken, dikkat etmek önemlidir, hala en ünlü conclave yeni Papa toplandı seçme sitesi olan önemli işlevler için kilise tarafından kullanılır.

Sistine Şapeli Geçmişi

Sistine Şapeli Papa Sixtus IV emriyle 1475-1481 inşa edilmiş olarak (Latince ismi Sixtus, veya [İtalyan] Sisto “Sistine” adını kredi,) dünya çapında bilinir büyük kilise bulunmaktadır. anıtsal oda (44 feet 134) genişliğinde 13.40 metre uzunluğunda 40.23 metre uzunluğunda ve en yüksek noktasında zeminden 20.7 metre (yaklaşık 67,9 fit) ulaşır. Zemin renkli mermer kakmalı ve oda bir sunak, küçük koro galeriyi ve din adamları ve cemaatine yönelik alanlara oda bölen bir altı panelli mermer ekran içerir.

Duvarların üst ulaşır astar sekiz pencere vardır.

tavan ve sunağın üzerine Michelangelo’nun freskleri Sistine Şapeli en ünlü resimlerdir. Papa Julius II duvarlar Sandro Botticelli, Ghirlandaio, Perugino, Pinturrichio ve başkalarının sever tarafından boyanmış olan bazı 25 yıl sonra, 1508 yılında şapelin bu kısımları boyamak için usta sanatçı görevlendirdi.

Sistine Şapeli ne görmek için

Sistine Şapeli tavanı tavan tasvir 9 merkez paneller, bölünür Dünya Oluşturma , Adem ve Havva’nın sınırdışı ve Nuh Story . Belki bu dokuz panellerin en ünlü Adem’in Yaratılışı onu hayata getirmek ve amacıyla Adem’in parmak ucu dokunmadan Allah’ın figürünü gösteren, Aden bahçesinden Grace ve İhraç den Fall Adem ile Havva’yı tasvir, sonra utanç içinde Bahçe bırakarak Cennet bahçesindeki yasak elma yemeğim.

merkez panel ve Zemin kattaki içinde yanlarına Michelangelo yazar ve Sibyls görkemli görüntülerini boyadı.

Son Yargı Altar Fresco:  1535 yılında Boyalı, Sistine Şapeli sunak üzerinde bu dev fresk son yargı bazı korkunç sahneler göstermektedir. Onun İlahi Komedya içinde şair Dante tarafından tarif edildiği gibi kompozisyon cehennemi tasvir. Resmin merkezinde bir yargılayıcı, intikamcı Mesih ve o havarilerin ve aziz dahil çıplak figürler tarafından her tarafta çevrilidir. Fresk solda, mübarek ruhları ayrılır ve sağda, lanetli olduğunu. Michelangelo kendi yüzünü boyalı hangi Aziz Bartholomew Yüzülmüş vücut imajını unutmayın.

Sistine Şapeli Kuzey Duvarı:  sunağın sağında duvar Mesih’in yaşamından sahneler içeriyor. Burada temsil edilen paneller ve sanatçılar (altar’a itibaren soldan sağa) şunlardır:

 • Perugino tarafından İsa’nın Vaftiz
 • Botticelli tarafından İsa’nın Temptation
 • Ghirlandaio tarafından Birinci Disciples Çağrı
 • Rosselli Dağı üzerinde Vaaz
 • Perugino tarafından Saint Peter için Keys Asma (duvar freskleri arasında çok önemli eser)
 • Rosselli Son Yemek

Sistine Şapeli Güney Duvar:  güney (veya sol) duvar Musa’nın hayatından sahneler içeriyor. Güney duvarında temsil paneller ve sanatçılar (sağdan sola doğru sunağın başlayarak) şunlardır:

 • Perugino tarafından Mısır ile Musa’nın Yolculuğu
 • Botticelli tarafından Mısır aracılığıyla O’nun Yolculuk öncesi Musa’nın Life Sahneler
 • Rosselli ve d’Antonio ile Kızıldeniz’i geçerek
 • Rosselli on emir
 • Botticelli tarafından Karun’a, Dathan ve Aviram’ın Ceza
 • Musa Final fiil ve Luca Signorelli tarafından Ölüm

Sistine Şapeli Biletleri

Sistine Şapeli’nin Kabul Vatikan Müzeleri’nin bir bilet dahildir. Vatikan Müzeleri için bilet hatları çok uzun olabilir. Sen Vatikan Müzesi bilet satın alarak zamandan tasarruf edebilirsiniz çevrimiçi vaktinden.