Slaví Bastille den v Paříži

Posted on

 Slaví Bastille den v Paříži
Každý 14.července, Paris oslavuje Bastille den (označovaných jako La Fête de la Bastille a La Fête Nationale ve francouzštině), který označuje Dobytí vězení Bastily v roce 1789 a první významné události francouzské revoluce v roce 1789.

Zničení věznice Bastille v centru Paříže byl vybrán jako symbol francouzské první náznaky demokracie, i když to bude trvat několik reinstated monarchie a krvavé revoluce navázat trvalý republiku.

Svým duchem podobat americkému svátku nebo Canada Day, Den Bastily je slavnostní událost, která šplouchá ohňostroje a vlastenecké průvody po celé Paříži. Je to skvělý způsob, jak si některé letní venkovní průvody a položil-back atmosféru a zároveň se dozvědět více o (a které se účastní), francouzský a pařížskou historii.

Akce a slavnosti

Oslavy Bastille den v roce 2018 se uskuteční nejen na 14. července, ale ve dnech vést až k národnímu svátku. Pro komplexní průvodce po letošních speciálních akcí, včetně přehlídek a slavností, konzultovat městský oficiálních internetových stránkách . Také, přejděte dolů na informace o tradičních činností a festivalů na a kolem dovolenou.

Holiday a jeho historie

Přečtěte si tento užitečný průvodce pro francouzské státní svátek, a budete mít slovní zásobu, kterou potřebujete, aby skutečně přinést v Fête Nationale (státní svátek) v autentickém, zcela přirozené cesty! Koneckonců, věděl něco o místním jazyce, je dobrý způsob, jak se dozvědět o samotné kultury.

Tento historický obrázek znázorňuje Dobytí věznice Bastille v centru Paříže na 14. července, 1789. Vězení, který sídlí v opevněné středověké struktury, která byla později zpustošil požár a zničil, byl zaměřen kvůli své velké obchody se zbraněmi, a tím Dobytí povstalci byl kritický moment v prvních záchvěvy francouzské revoluce. Dnes, Colonne du Juillet stojí na místě, i když to není ve skutečnosti připomínat útok Bastille, ale spíše 1830 revoluce známé jako „Les Trois Glorieuses“. Ultracontemporary Opera Bastille nyní zabírá náměstí a je hlavním lákadlem zde.

Jak slavit svátek Jinde

Nemůže být v Paříži této zábavné příležitosti? Nemluvě o worry– existuje spousta dalších místech po celém světě, kde si můžete přinést do francouzského národního svátku.

Tradiční Den Bastily Aktivity

  • Ohňostroje jsou téměř vždy v nabídce na oslavy Bastille den ve francouzském hlavním městě a obvykle rozzáří oblohu kolem soumraku. Často byla zahájena v blízkosti Eiffelovy věže, čtvrti Saint Germain des Prés a Montparnasse kolem, ohňostroje si můžete vychutnat z jiných míst po celém městě, a poskytuje tak jsou vysoké dost získat dobré vantage bod. Některé navrhované skvrny jsou hledisko ze střechy Centre Georges Pompidou, Montmartru, nebo Belleville.
  • Bal du 14 juillet je obří taneční party tradičně koná na náměstí Place de la Bastille (kde kdysi zaútočili vězení stála) na večer před Bastille den (13. července). Jiným tématem je zvolen každý rok, obvykle poskytují příležitost don propracované kostýmy a poslechnout živou hudbu.
  • Tradiční vojenská přehlídka na Champs-Elysées začíná u Vítězného oblouku na slavné Avenue v odpoledních hodinách 14. července a šíří po celé Paříži. Pohybující se pocta, nebo okázalost a okolnost? Otázkou vkusu.
  • Hasiči Galas: Francie má unique– a rozhodně quirky– tradici firehouses otevírá své dveře veřejnosti 13. července a 14. u příležitosti Bastille den, který nabízí živé ukázky a tanec. Kýčovité zábava zaručena. Dary jsou obecně požádal u dveří.