Sõidu Tai: Mida peate teadma

Posted on

Sõidu Tai: Mida peate teadma
Kuigi on autoroolis võõra koha võtab veidi harjumist, kui sa välja Capitol Bangkok ja suurlinnades-, kus liiklus, tailgaters ja navigeerimise teed ümber võib olla keeruline-leiad, troopiline Tai Kagu-Aasias on tegelikult meeldiv koht sõita, samuti ilus ala sõbralikke inimesi. Üldiselt maanteede selles riigis on hästi hooldatud ja teenida enamik riigi ja tee tolli ei ole liiga raske aru saada. Seal on palju täiendavaid transpordi võimalusi saad teha osa oma reisi, sealhulgas tuk-tuks (auto rickshaws), rongid, mootorratta takso, bussi, ja palju muud.

Siiski üürile auto Tai saab mugav viis uurida riigi ja annab teile suurema kontrolli selle üle, kus ja millal te reisida. See juhend näitab teile, kuidas ohutult ja tõhusalt teha oma teed läbi teede Tai.

sõidu nõuded

Autot Tai, peate olema 18. Kui kavatsete rentida auto, peate olema vähemalt 21, kuigi vanuse alampiir varieerub ettevõte; siis on vaja ka, et tal oli juhiluba vähemalt aasta ja viia oma passi koos sinuga. Juhiluba oma kodumaal võiks töötada, eriti kui see on inglise keeles ja on foto. Aga kuna seal on oht jääda ilma kindlustatud, võiksite saada rahvusvahelise juhiluba (IDP, oma kohaliku Automobile Association).

Kui te ei Tais rohkem kui kuus kuud, siis tuleb kas on IDP või Tai litsentsi. Alati kandke juhiluba koos oma passi kui asub teele-, kui te unustate tuua neid dokumente ja peatati Tai politsei, võid sattuda suure trahvi.

Liikluseeskirju

Üks erinevus teistest maailma, et Tai, nagu Ühendkuningriigis, sõidad vasakul teepoolel ja juhiistme on paremal, nii et kui te külastate Ameerika Ühendriigid või muu riik, kus inimesed sõidavad paremal pool tänavat, esialgu võib see tunne ebamugav. Lisaks on kasulik end kurssi eeskirjad enne kui on sätestatud Tai teedel.

 • Kiiruspiirangud: linnatänavatel kiirusepiirang tavaliselt 60 kilomeetri / tunnis (37 miili / tunnis). Maaelu teed on 90 kilomeetri / tunnis (56 miili / tunnis) ja maanteel võid sõita kuni 120 km / h (75 miili / tunnis).
 • Turvavööd: draiverid ja esi- ja tagaistujatele peavad kandma turvavööd. Need, kes ei vasta võib saada trahvi.
 • Auto istmed: Tänapäeva taksod või autod, auto istmed võib olla võimalik korralikult paigaldatud. Kahjuks vanem mudel autod ei pruugi olla tagaistmete turvavööd või õige seadistuse kinnitamiseks turvahälli.
 • Agressiivsest sõidustiilist: Pea meeles, et seal on erinevused sõidu etikett, enne kui rooli taha Tais. Tailgating ja lõikamine inimesi maha on palju ühist ja mõnevõrra vastuvõetav.
 • Joobesjuhtimise: õiguslik vere alkoholisisalduse piirmäära juhtidele, kes on olnud oma litsentsi üle 5 aasta on 0,5 grammi liitri kohta veres. Need mittejärgimine võib lõpuks koos trahvide ja / või vanglas aega.
 • Mobiiltelefoni kasutamine: Kui teil on käed-vabad telefoni, see on ebaseaduslik kasutada oma mobiiltelefoni sõites Tais. Mitte ainult on seal palju asju pöörata tähelepanu kui sõidad, aga kui te kasutate telefoni samal ajal, siis on oht saada pilet ja millel on oma litsentsi konfiskeerida.
 • Bensiin (gaasi) jaamad: Tavaliselt saatja täidab oma tank, võtke makse ja puhastada oma tuuleklaas kui vaja. Krediit- või deebetkaarte saab kasutada suurem bensiinijaamad ja kõige Tai linnades, kuigi mõned rohkem maapiirkondades ainult sularaha on kinnitatud.
 • Toll teed: Mõned ekspressteedel Tai võta odav teemaksud teedel. Tasu on seda väärt, sest teed aitab teil ühendada kiiremini erinevate riigi osades.
 • Vilkuvad tuled: Tais, kui juht vilgub oma tuled, nad on üürile te teate, et nad ei kavatse lõpetada ja soovin, et te saada välja viis. See on veel üks põhjus juhtida kaitsele.
 • Honking: Vaatamata liikluse mõnes valdkonnas, siis ei kuule sagedased honking Tai va mõned kiired sõbralik piiksu tehes draiverid teadlik teise juhi kohalolek. Kuid ei oleks üllatunud, kui kohalikud sageli prääksuma oma sarved kui nad on läbinud pühapaikade või religioossete valdkondades.
 • In hädaolukorras: politsei kutsuma üldise hädaolukorra, dial 191. Kui teil on õnnetus, Tai turismi politsei 24-tunnise riigi kõnekeskuse on kättesaadav valides 1155. kiirabi ja päästeteenistuse, dial 1554.

liiklusohutust

Tai road reeglid on ilmselt palju erinev kui sa oled harjunud. Kuna kohalikud teed on sageli täis ettearvamatud liikluses ja autojuhtidele, eriti suuremate linnade, alati tähelepanelik oma ümbrust ja teiste juhtide. Järgi neid nõuandeid turvaliselt Tai teedel.

 • Muutke aeglaselt See aitab muuta kiirust või suunda aeglaselt ja ettevaatlikult tegemisel omakorda või vahetada sõidurada.
 • Ole tähelepanelik mootorratastele ja jalgratastele-Mootorrattad, ühine meetod liikumisvahend Tai, ilmub korraga kõigis suundades, zippimine ees või vahel autod ja mõnikord associated ohtlikult. Samuti hoiab silma peal jalgrattad.
 • Koerad teedel-Kuna hulkuvate koerte mõnikord eksida tee (või une tänaval), hoidke silmad lahti.
 • Vältida öösel sõidu-Võimaluse korral vältige sõitmist pimedas, eriti maal, kuna rohkem veokite ja vedavate raskete kaubaveokite tavaliselt reisida öösel, ja see on üldiselt raskem näha takistusi teel.
 • Kahesuunaline ja ühesuunaline tee muudatusi-Ole tähelepanu pöörama teede et saada ühe suuna teede kindlatel kellaaegadel.

Üürile auto

Mõned suured rendiauto ettevõtted tegutsevad Tais ja on kontorid lennujaama ja kõige levinum turismi valdkondades. On ka kohalikud autorendifirmad. Maksumus sõltub asukohast Tai, samuti suuruse ja stiili auto. Veenduge, et täpsustada, mida soovite automaatselt auto kui ei ole mugav sõidu kinni vahetuses.

Kõik sõitjad peavad olema kolmanda osapoole kindlustus minimaalselt, kuid see on soovitatav lasta kaskokindlustuse. Veenduge, et teie isiklik auto kindlustus katab mis tahes õnnetuste või kahju, mis võib juhtuda, kui sõidu teises riigis. Kui soovite, et rentida mootorratas, siis on teil lõbus seiklus, kuid peate olema teadlik teatud ohutusega seotud küsimusi.

parkimine

Tavaliselt suurlinnades, eriti Bangkok, on raske leida parkimine nii võite parkida oma auto natuke eemale kesklinnast ja võtta ühistranspordi oma sihtkohta. Paljud kauplused, kaubanduskeskused, restoranid ja hotellid pakuvad parkimine ja see ei ole tavaliselt kallis (kui mitte tasuta). Väga ülerahvastatud piirkondades-nagu Siam Square Bangkokis-draiverid on eeldatavasti lahkuvad oma autosid neutraalne, nii et neid saab surutakse välja, kuidas vajadusel. Pristine kaitserauad on raske säilitada antud tingimustes.

Võtke teadmiseks, see on ebaseaduslik parkida kõrval äärekivid värvitud punane, kollane või valge.

Handy Words teada

Kuigi mõned inimesed räägivad inglise Tai erinevatel tasemetel, kui sõidad ja reisimine see on mugav teada mõned olulised laused enne oma reisi Taisse.

 • Kus on politseijaoskonda? – sthāni tảrwc xyū thīh̄ịn ?
 • Mul on rehv – Chan Mi Yang bæn
 • Olen olnud õnnetus – Chan di RAB Ni Kar keid xubạtih̄etu
 • Kus on? – xyū thīh̄ịn ?
 • Kust osta bensiini? – Chan Samarth Smail Naman thīh̄ịn ?