Songkran: פסטיבל המים בתאילנד

Posted on

 Songkran: פסטיבל המים בתאילנד
סונגקראן, ומכונה על “פסטיבל המים בתאילנד,” הוא אירוע שנתי לציון תחילת השנה החדשה התאילנדית המסורתית. Songkran הוא החגיגה הגדולה בתאילנד והוא לשמצה כמו המאבק המים הפרוע ביותר בעולם.

מחשב נייד, טלפון חכם, דרכון … לא חושב שאתה איכשהו פטור התזה טובת המזג לא משנה מה אתה נושא או לובש! תוכנית להירטב ולהישאר ככה במשך שלושה ימים לפחות אם אתה בקרבת מקום החגיגה.

למרבה המזל, להירטב במהלך Songkran חופף בטמפרטורות לוהטות בחודש אפריל – החודש החם בשנה.

מהו פסטיבל המים בתאילנד?

באופן רשמי המכונה Songkran, חג המים התאילנדי הוא על ניקוי, טיהור, ויש להם התחלה חדשה. בתים מנקים; פסלי בודהה מבוצעים ברחובות בתהלוכה להישטף במים פרח בניחוח. זקנים גאים על ידי שפיכת מים על ידיהם בכבוד.

במקומות כגון צ’יאנג מאי, תקבלו נהנית לראות את מצעד ארוך של פסלי בודהה שבוצעו דרך השער. בדרך כלל, הצגת כל תמונה תדרוש עשרות מבקרי מקדשי התפשטות-אאוט.

למרות המסורת Songkran האמיתית היא להתיז מים על אנשים, מטיילים ומקומיים כאחד תותחי מים דון ודליים לקחת את “הברכות” לרמה אחרת! תזה או פיזור אבקת אנשים עם מים מסמלת את שטיפת מחשבות ופעולות רעות. זה מביא להם מזל טוב בשנה החדשה. לפעמים firehoses משמש באמת להפיץ את הברכות טובות!

כמו תהלוכות פורמאליות רשמית לסיים, נוצרת התקהלות ברחוב לרקוד, מפלגה, ולזרוק מי כיף וטוב מזג. תחשוב Mardis גרא עם קרב מים. כדי להגדיל את הכמות, תאילנדים רבים להוסיף קרח למים שלהם. הם יוצרים כנופיות וצוות כי ללבוש מסכות או בננות בעוד ואוחז תותחי מים גדולים.

בעוד הולי בהודו כנראה יכולה לתבוע את הכותרת לפסטיבל messiest, סונגקראן בתאילנד הוא ללא ספק הרטוב ביותר של פסטיבלים באסיה.

אל תדאג, אתה כנראה לא אכפת הרטיבות. הטמפרטורות אחה”צ באפריל (החודש החם של תאילנד) לעלות באופן קבוע מעל 100 מעלות צלזיוס.

כאשר האם Songkran?

Songkran התבסס פעם על הלוח הירחי, אולם, כעת בתאריכים קבועים. פסטיבל המים בתאילנד פועל באופן רשמי במשך שלושה ימים החלו ב -13 באפריל מסיימים ב -15 באפריל טקסי פתיחה להתחיל בבוקרו של 13 באפריל.

למרות הפסטיבל הוא באופן רשמי רק שלושה ימים ארוך, אנשים רבים לקחת חופש מהעבודה, למתוח את הפסטיבל לתוך עוד שישה ימים – במיוחד במקומות תיירות כגון צ’יאנג מאי, פוקט.

אזהרה: להיות מוכן מוקדם! ילדים נרגשים עלולים לכבות שאתה (וטלפון החכם או הדרכון שלך) ימים לפני ההתחלה הרשמית של הפסטיבל.

איפה לחגוג את הפסטיבל

למרות מוקד Songkran הוא סביב חפיר העיר העתיק בצ’יאנג מאי, לך תמצא חגיגות מסיביות בבנגקוק, פוקט, וכל אזורי התיירות האחרים.

קטנות ועיירות ומחוז עשויות לחגוג באופן מסורתי יותר עם וההתמקדות הייתה פעילויות מקדשות ולא הילולות שיכורות. לקבלת חוויית מסורתית יותר, לשקול ביקור Isaan – האזור הגדול תאילנד בצפון המזרח שמקבל פחות תיירים ממה שהוא צריך.

Songkran נחגג גם בהתלהבות, לואנג פרבאנג (לאוס), בורמה, קמבודיה, וחלקים אחרים של דרום מזרח אסיה.

Songkran בצ’יאנג מאי

Chiang Mai הוא בהחלט המקום להיות לחגיגת פסטיבל מים הפרועה ביותר. חיי הלילה כעסים באותו שבוע. צפה קהל ענק לפקקי תנועה סביב חפיר העיר העתיקה. שער טא פאה יהיה המוקד, עם אנשים באמצעות החפיר או צינורות שמספק ברים למלא דליי נשק מים שלהם.

תחבורה מבנגקוק לצ’יאנג מאי אהיה מאוד עסוקה בימים שלפני Songkran. תצטרך להגיע ימים מראש כדי למצוא מקום לינה בתוך העיר העתיקה ליד הפעולה. הזמן את כרטיס היציאה שלכם מוקדם אם בכוונתכם להשאיר ישירות אחרי החגיגה.

רשויות ניקוז המים המעופשים מן החפיר למלא אותו עם מים מנקים לפני הפסטיבל מתחיל. לא משנה, המים הוא דבר אבל מתוק, ואתה בטח בסופו של דבר בליעת כמות נכבדת בטעות. ודא חיסונים המבוקשים עבור אסיה מעודכנים! מים שמקורן וירוסים כגון דלקת הלחמית (עין ורודה) ואת בטן בעיות נפוצים לאחר הפסטיבל.

שלושה כללים חשובים עבור Songkran

 • אל תזרקו מים לאחר שקיעת החמה. תראה אנשים עושים את זה, אבל הם נמצאים בסדר.
 • אין להתיז נזירים, נשים בהריון, או תינוקות.
 • אין להסיר את החולצה או השמלה שלך עד כיעור. במהלך חגיגת סונגקראן 2016, גבר בריטי נעצר הסירה את החולצה שלו!

טיפים כיצד ניתן ליהנות פסטיבל המים בתאילנד

 • אתם תקבלו רטובים – רטובים מאוד! למעשה, אלא אם לחסום את עצמך בתוך חדר במלון, לא מתכנן להיות יבש בשעות היום. נזירים בלבד, המלך, ונשים בהריון פטור מלהיות ניתז. לא משנה כמה אתה טיעון או מה פריטים שאתה נושא איתך, אתה יכול להיות מותקף על ידי צוות המלון עם מים ברגע שאתה לצאת לחדר שלך.
 • Songkran טען יותר מחלקם של מצלמות וטלפונים שלה. כפי שצוין לעיל, או כל דבר דוחה מים או לעזוב את כל חפצי הערך במלון שלך.
 • לינה ותחבורה בצ’יאנג מאי להגיע לתפוקה מלאה. אתה צריך להגיע מוקדם לכל בתקווה למצוא מקום לינה קרוב לאקשן.
 • אל תלך יחף. למרות מאמצים לאסור בקבוקים, זכוכית שבורה בסופו בכל מקום.
 • הילולות שיכורות היא חלק גדול של פסטיבל מי תאילנד. צפו המוני אנשים רוקדים ושותים ברחובות. הממשלה המקומית בצ’אנג מאי נסדקה למטה יותר ויותר על התנהגות שיכורה בפומבי. אתה יכול להיקנס.
 • אין לנהוג באופנוע במהלך Songkran! תאונות והרוגים כביש – כבר מאוד גבוהה בתאילנד בהשוואה למדינות אחרות – יותר מכפליים במהלך פסטיבל המים, בעיקר בשל נהיגה בשכרות. זרי נהיגה על אופנועים אינם פטורים מקבל ניתז. למעשה, הם לעתים קרובות מטרה!
 • Songkran הוא כ כיף קארמה טובה לשנה החדשה! מסיבה כלשהי, כשהוא חמוש באקדח מי פלסטיק גדול נראה לְהַרְהִיב אנשים. אל תהיה אחד מטומטם מי שמשתמש הפסטיבל כתירוץ להתנהג כמו בריון (למשל, מתיז אנשים בלילה או ירי בתוך בית לעסקים). הכללים הרגילים של כללי התנהגות תאילנדיות עדיין חלים. אין לגרום לאחרים להפסיד את הפנים או להיות נבוך כי הם ראו אותך לאבד קור רוח בקטטה מים.

חוגגים את פסטיבל המים בתאילנד

 • שמור על גישה טובה! תאילנדים ותיירי כיף אוהבים הולכים להתיז לך עם מים – לא מתרגזים או להרגיש בודדים. המהומה הרטובה היא חלק בחגיגה. אל תלך אם אתה לא מתכנן להשתתף.
 • כך או לקבל דלי – יהיו רבים ברחבי בחינם – או לנהל משא ומתן לרכוש תותח מים בשוק, כך שאתה יכול להצטרף לחגיגה. לקשור חוט על הדלי שלך, כך שתוכל למלא אותו מן חביות מים מהר.
 • למרות מקומות פרועים כגון Khao San Road בבנגקוק עשויים להיות חריג, בדרך כלל ההתזה מפסיקה עם שקיעה, כאשר טמפרטורה יורדת מעט. אפילו עדיין, כמה חוגגים עדיין ינסו להתיז לך אחרי שקיעת חמה.
 • שמרי על עצמך. נהיגה בשכרות היא בעיה רצינית במהלך Songkran. כניסה להולכי רגל נפגע באופן קבוע על ידי כלי רכב. היזהר בעת חציית הכביש או בעמידה בצמתים.
 • למרות נתזי מים זה כיף לכולם, יש לזכור כי Songkran הוא למעשה פסטיבל דתי. הישאר מהדרך של מתפללים בבית המקדשים. אם אתם מבקרים במקדש, להראות כבוד.

ברכות Songkran

הדרך המסורתית לאחל למישהו היטב Songkran וכדי לעשות שלום אחרי מתיזים עליהם הוא עם אדון-וואה-Dee פיפי mai אשר בעצם אומר “Happy New Year”. אתה יכול להגיד את זה בתור ברכה בסיסית במהלך Songkran או אחרי שאתה אומר שלום למישהו בתאילנדית.

יותר סביר, תוכל לשמוע גם סוק סאן וואן Songkran : “ביום סונגקראן שמח” (מבוטא suke סאן wahn שיר Kran) שפירושו

טקסים אחרים במהלך Songkran

יחד עם תזה או לזרוק למים, כמה אנשים מקומיים ניתן למרוח אבקה לבנה או להדביק על אחרים. המשחה בדרך כלל מברישים בעדינות על הלחיים והמצח. באופן סמלי, זה מחלק את מזל רע. אל תדאגו: המשחה צריך להיות מסיסים במים ולכן לא יהיה כתם בגדים.

טכס Songkran ישן נוסף הוא לקשור מייתרים מבורכים ( חטא Sai ) אל המפרקים של אנשים. אם מישהו פונה אליכם מחרוזת שנערכה מקצה לקצה, להאריך את פרק כף היד עם היד כלפי השמים. הם יהדקו על הצמיד החדש שלך (הם בדרך כלל רזים, חוטי כותנה המבורכים על ידי נזירים) ולומר ברכה קצרה. המסורת היא להשאיר את המיתרים עד שהם לשבור או ליפול מעצמם. אם הם הופכים מגעילים מכדי ללבוש, לנסות להתיר אותם במקום לחתוך (אתה לא רוצה לשבור את המזל הטוב).

לבישת בגדים צבעוניים מסורת במהלך Songkran. תיירים ומקומיים קרובות ללבוש בבהירות בצבע, פרחוני “חולצות סונגקראן” כדי לחגוג. תוכל למצוא שפע של חולצות Songkran דביקות זמין עבור זול.

כיצד להימנע להירטב במהלך Songkran

אתה לא יכול! אלא אם תסתיר בבית למשך שלושה ימים, אתה יכול להפחית את soakings רק הולך לאנשהו כפריים בם מים הם מפוזרים יותר מאשר נזרק. גם אז, במקומות עם פחות והפדמים (זרים), ייתכן לראות כיעד בעדיפות.

כן, לאחר מים לפעמים מקורר כל זמן עם הקרח זרק מעל הראש יכול לבחון את סבלנותה של אחד אחרי היום השני או שלישי. תשכח מנסה לשבת, לקרוא, או לעבוד בכל ממסד באוויר פתוח.

האולטימטום הוא פשוט: אם אתה לא רוצה להירטב או להצטרף לחגיגות כאוטי, לא להתקרב Songkran! כך או מתכננים להצטרף למערכה ותהנה או לחכות את החגיגה במקום אחר.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *