Songkran: Tai Vesi Festival

Posted on

 Songkran: Tai Vesi Festival
Songkran mitteametlikult nimetatakse “Tai vee festival” on iga-aastane sündmus märgistamise algust traditsioonilist Tai uus aasta. Songkran on suurim pidu Tai ja on tuntud kui wildest vee võitlus maailma.

Sülearvuti, nutitelefoni, passi … ei usu, et sa oled kuidagi vabastatud heasüdamlik pritsiva ükskõik mida sa kannad või seljas! Plan märjaks ja jääda nii vähemalt kolm päeva, kui sa oled kuskil pidu.

Õnneks märgumise ajal Songkran kattub kõrvetav temperatuuridel aprillis – kuumim kuu aastas.

Mis on Tai Vesi Festival?

Ametlikult tuntud Songkran, Tai vee festival on umbes puhastamine, ja võttes uueks alguseks. Majad on puhastada; Buddha kujud viiakse läbi tänavate rongkäik pesta lille lõhnaga veega. Vanematel au lugupidavalt valades veega üle oma käed.

Sellistes kohtades nagu Chiang Mai, saad nautida nägemine pikk paraad Buddha kujud läbi läbi värava. Tavaliselt vaatad iga pildi nõuaks külastate kümneid laialilaotatud templid.

Kuigi tõsi Songkran traditsioon on puista veega inimeste, reisijate ja kohalike hulgas don vee kahurit ja ämbrid võtta “õnnistused” teise taseme! Dousing või puistata inimesed veega tähistab ära pesta halb mõtted ja teod. See toob neile õnne uuel aastal. Mõnikord firehoses kasutatakse tõesti levitada häid õnnistused!

Nagu ametliku rongkäikude ja formaalsused lõpetada, summ vormid tänaval tantsida, pool, ja viska vesi heasüdamlik lõbus. Mõtle Mardis Gras vee võitlus. Et üles ante paljud Thais lisada jää nende vees. Nad moodustavad jõukude ja meeskonnad, kes kannavad maske või banaanide samas kandev suure veekahuriteta.

Kuigi Holi India saab ilmselt väita pealkiri messiest festival, Songkran Tai on kindlasti vesiseim festivalide Aasias.

Ära muretse, sa ilmselt ei pahanda märjaks. Pärastlõuna temperatuuridel aprillis (Tai kuumim kuu) regulaarselt tõusta üle 100 kraadi Fahrenheiti järgi.

Kui Kas Songkran?

Songkran oli kunagi põhineb kuukalendri aga nüüd kuupäevad on fikseeritud. Tai vee festival ametlikult kestab kolm päeva, alustades 13. aprillil ja lõpeb 15. aprillil Avatseremooniad algab hommikul 13. aprilli.

Kuigi festival on ametlikult ainult kolm päeva pikk, paljud inimesed võtavad töölt ja venitada sai festival nii kaua kui kuus päeva – eriti turistide kohad nagu Chiang Mai ja Phuket.

Hoiatus: valmis varakult! Põnevil lapsed võivad kustutama sa (ja oma nutitelefoni või pass) päeva enne ametlikku festivali algust.

Kui tähistada Festival

Kuigi epitsenter Songkran on ümber vanalinna vallikraav Chiang Mai, leiad tohutu pidustused Bangkokis, Phuket, ja kõik muud turismi valdkondades.

Väiksemates linnades ja provintsides võib tähistada traditsioonilise viisil fookus olemisega templi tegevuse asemel purjus pillerkaar. Sest rohkem traditsioonilise kogemus, leiavad külastavad Isaan – Tai suurim piirkonnas Kirde et saab vähem turiste kui peaks.

Songkran ka tähistas mõnu Luang Prabang (Laos), Birma, Kambodža ja teistesse Kagu-Aasias.

Songkran Chiang Mai

Chiang Mai on kindlasti koht, kus olla wildest vee festival tähistamine. Ööelu möllab sel nädalal. Oodata tohutul hulgal ja ummikseisu liiklus ümber vanalinna vallikraav. Tha Pae Gate on epitsenter inimestega kasutades vallikraavi või voolikud, mida baarid täita oma ämbrid ja vee relvadega.

Transport Bangkok Chiang Mai muutub väga hõivatud päeva juhtiv kuni Songkran. Pead saabuvad päeva ette, et leida majutus sees Old City lähedal meetmeid. Broneerige oma lahkumist pilet varakult kui ootate lahkuda kohe pärast pidu.

Omavalitsuste tühjendada rääsunud vee vallikraav ja täitke see puhasti vesi enne festivali algust. Sõltumata, vesi on midagi, kuid joogiks, ja sa ilmselt lõpuks neelamine õiglase summa kogemata. Veenduge, et teie reisi vaktsineerimised Aasia on ajakohased! Vesialuseline viirused nagu konjunktiviit (roosa silm) ja seedehäired on ühised pärast festivali.

Kolm olulist reeglid Songkran

 • Ärge visake vett pärast päikeseloojangut. Näete inimesed teevad seda, kuid nad on vale.
 • Ärge pritsige mungad, rasedad või beebidele.
 • Ärge eemaldage oma särk või kleit siivutult. Ajal 2016 Songkran tähistamine, Briti mees arreteeriti õhkutõusmist oma särk!

Näpunäiteid Rõõm Tai Vesi Festival

 • Sa märjaks – väga märg! Tegelikult, kui sa barrikaad ise sees hotellituppa, ei plaani olema kuiv päevasel ajal. Ainult mungad, kuningas, ja rasedad on vabastatud on langeda. Ükskõik kui palju sa väide või mida üksused, mida veavad, sa võiks rünnanud hotelli töötajad veega niipea kui väljumiseks oma toas.
 • Songkran on nõudnud üle oma osa kaamerad ja telefonid. Nagu eespool mainitud, kas veekindel kõike või jätta kõik väärtasjad oma hotelli.
 • Majutus ja transport Chiang Mai täis laetud. Sa pead jõudma varakult igasuguse lootuse leida peatuskoht lähedal meetmeid.
 • Ärge minge paljajalu. Vaatamata jõupingutustele keelata pudelid, klaasikillud jõuab kõikjale.
 • Purjus pillerkaar on suur osa Tai vee festival. Oodata hordide tantsida ja juua tänavatel. Kohalik omavalitsus Chiang Mai on astusid rohkem ja rohkem purjus käitumine avalik. Sa võiks trahvida.
 • Ärge juhtige mootorratas ajal Songkran! Liiklusõnnetused ja hukkunute – juba väga kõrge Tai võrreldes teiste riikidega – rohkem kui kaks ajal vee festival, peamiselt seetõttu, et joobes juhtimine. Välismaalased sõites mootorrattad ei ole vabastatud saada langeda. Tegelikult on nad sageli suunatud!
 • Songkran on umbes lõbus ja hea karma uuel aastal! Mingil põhjusel, kes suure plastist veepüstol tundub rasvaseks inimest. Ärge üks tõmblused, kes kasutab festival ettekäändena käitunud riiukukk (nt pritsiva inimesed öösel või shooting siseruumides ettevõtetesse). Tavaline reeglid Tai etikett kehtivad endiselt. Ära lase teistel kaotada näo või saada piinlik, sest nad nägid te kaotate oma jahutatakse vee võitlus.

Tähistame Tai Vesi Festival

 • Hoidke hea suhtumine! Fun-loving Thais ja turistid hakkavad splash teid veega – ei vihasta või tunnete esile. Märg kaos on osa tähistamine. Ärge minge, kui te ei plaani osaleda.
 • Kas saan ämber – seal on palju ringi tasuta – või läbirääkimisi osta veekahuriga turul nii, et saate liituda lõbus. Tie string peale oma ämber, nii et saate täitke see veest barrelit kiiremini.
 • Kuigi kakleja kohtades nagu Khao San Road Bangkok võib olla erand, tavaliselt pritsiva peatub päikeseloojangut, kui temperatuur langeb veidi. Isegi veel mõned revellers ikkagi püüda splash sa pärast päikeseloojangut.
 • Ole ohutu. Joobes juhtimise on tõsine probleem ajal Songkran. Jalakäijad regulaarselt tabanud sõidukeid. Ole ettevaatlik ületamisel tee või seistes ristmikel.
 • Kuigi vee pritsimise lõbu kõigile, pea meeles, et Songkran on tegelikult religioosne festival. Hoia välja nii jumalateenistustel on templid ja pühamud. Kui külastad tempel, lugupidavalt.

Songkran Tervitused

Traditsiooniline viis soovi keegi hästi Songkran rahu tegema pärast pritsimist neist on koos sah-wah-Pee-Dee Mai mis põhimõtteliselt tähendab “head uut aastat.” Võite öelda seda kui põhiline tervitus ajal Songkran või pärast tere öelda kellelegi Tai.

Enam kui tõenäoline, kuulete ka suk san wan Songkran (hääldatakse: Suke sahn Wahn laulu kran), mis tähendab “õnnelik Songkran päev.”

Muud rituaalid ajal Songkran

Koos puistata või leiliviskamist, mõned kohalikud inimesed võib määrib valge pulber või pasta teised. Pastat tavaliselt harjatud õrnalt põskedel ja otsmikul. Sümboolselt see palatites off halb õnn. Ärge muretsege: pasta peaks olema vees lahustuvad, nii et see ei määri riideid.

Teine vana Songkran rituaal on siduda õnnistatud stringid ( sai patt ) inimeste randmete. Kui keegi läheneb teile string toimus algusest lõpuni pikendada randmel peopesaga taevas. Nad seovad oma uue käevõru (nad tavaliselt õhuke, puuvillane stringid õnnistatud mungad) ja öelda lühikese õnnistust. Traditsioon on jätta stringi kuni nad katkemist või maha oma. Kui need muutuvad liiga vastik kanda, proovige lahti siduma neid mitte lõigata (te ei taha murda õnne).

Seljas värvikas riided on traditsiooniks Songkran. Turistid ja kohalikud sageli kannavad elavalt värvi, lilleline “Songkran särgid”, et tähistada. Leiad palju kleepuv Songkran särgid saadaval odav.

Kuidas vältida Getting Wet ajal Songkran

Sa ei saa! Kui peidate siseruumides kolm päeva, saab ainult vähendada soakings minnes kusagil maaelu kus vett piserdas rohkem kui visatakse. Isegi siis, kohati vähem farangs (välismaalased), siis võib vaadelda kui esmatähtsaks sihtmärgiks.

Jah, pidevalt olles vee-mõnikord jahutada jää-dumpinguhinnaga üle pea saab testida oma kannatlikkuse pärast teisel või kolmandal päeval. Unusta istuma, lugeda või töötada ükskõik vabaõhu-ettevõte.

Ultimaatumi on lihtne: kui sa ei taha saada märjaks või liituda kaootiline pidustused, ei lähe kuhugi lähedal Songkran! Kas kavatsete liituda kaklus ja lõbutseda või oodata läbi pidu kusagil mujal.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *