Songkran: Tajlandii Water Festival

Posted on

 Songkran: Tajlandii Water Festival
Songkran, nieoficjalnie nazywany „festiwal woda Tajlandia” to coroczna znakowania rozpoczęcia tradycyjnego tajskiego nowego roku wydarzenie. Songkran jest największa uroczystość w Tajlandii i jest znany jako najdzikszych walce wody na świecie.

Laptop, smartfon, paszport … nie myśl, że jesteś jakoś zwolnione z dobroduszną przelewanie bez względu na to, co nosisz lub noszenia! Plan zmoknąć i pobyt w ten sposób przez co najmniej trzy dni, jeśli jesteś gdzieś w pobliżu uroczystości.

Na szczęście, zmoknąć podczas Songkran zbiega się z upalne temperatury w kwietniu – najgorętszym miesiącu roku.

Co jest Festiwal Woda Tajlandia?

Oficjalnie znany jako Songkran, tajski festiwal wody wynosi około czyszczenia, oczyszczania i konieczności ponownego rozpoczęcia. Domy są czyszczone; posągi Buddy są prowadzone ulicami w procesji do prania z kwiatem zapachu wody. Starsi są honorowane przez szacunkiem wylewanie wody na ich rękach.

W miejscach takich jak Chiang Mai, będziesz się cieszyć widząc długą paradę posągów Buddy wykonanych przez bramę. Zwykle oglądania każdego obrazu wymagałoby odwiedzają dziesiątki świątyń rozciągnięty.

Chociaż prawdą jest tradycja Songkran posypać wody na ludzi, turystów i mieszkańców don armatek wodnych i wiadra do podjęcia „błogosławieństwa” na innym poziomie! Oblewania ludzi lub zraszanie wodą oznacza mycie dala od złych myśli i działań. Przynosi im powodzenia w nowym roku. Czasami wężami są wykorzystywane do naprawdę szerzyć dobre błogosławieństwa!

Jako formalne procesje i formalności końca, formy tłumie na ulicy tańczyć, partia, a rzut wody w dobroduszną zabawy. Pomyśl Mardis Gras z walki wody. Do góry ante, wiele Thais dodać lód na ich wody. Tworzą gangów i zespoły, które noszą masek lub banany podczas władania duże armatek wodnych.

Podczas Holi w Indiach może prawdopodobnie ubiegać się o tytuł dla messiest festiwalu Songkran w Tajlandii jest z pewnością najbardziej mokrym festiwali w Azji.

Nie martw się, to prawdopodobnie nie przeszkadza zalaniu. Temperatury popołudnie w kwietniu (najgorętszy miesiąc w Tajlandii) regularnie wzrosnąć powyżej 100 stopni Celsjusza.

Gdy Songkran?

Songkran kiedyś na podstawie kalendarza księżycowego, jednak teraz terminy są ustalone. Festiwal woda Tajlandia oficjalnie trwa trzy dni, począwszy od dnia 13 kwietnia a skończywszy na 15 kwietnia ceremonie otwarcia rozpocznie się rankiem 13 kwietnia.

Mimo, że festiwal jest oficjalnie zaledwie trzy dni długi, wiele osób podejmuje wolnego od pracy i rozciągnąć na festiwalu tak długo, jak sześć dni – szczególnie w miejscach turystycznych, takich jak Chiang Mai i Phuket.

Ostrzeżenie: Bądź gotowy wcześnie! Podekscytowany dzieci mogą zgasić ty (i smartfonie lub paszport) dni przed oficjalnym rozpoczęciem festiwalu.

Gdzie z okazji festiwalu

Choć epicentrum Songkran jest wokół starej fosy miejskiej w Chiang Mai, znajdziesz ogromny obchody w Bangkoku, Phuket, i wszystkich innych obszarów turystycznych.

Mniejsze miasta i prowincje mogą świętować w bardziej tradycyjny sposób z fokusem na działalności świątynnych zamiast pijanego ucztowanie. Dla bardziej tradycyjnych doświadczenie, rozważyć odwiedzenie Isaan – największy region Tajlandii w północno-wschodniej, który otrzymuje mniej turystów niż powinno.

Songkran jest obchodzony z apetytem w Luang Prabang (Laos), Birmy, Kambodży i innych częściach Azji Południowo-Wschodniej.

Songkran w Chiang Mai

Chiang Mai jest z pewnością miejsce dla najdzikszych festiwalu woda świętowania. Nocne życie toczy się w tym tygodniu. Spodziewaj tłumy i ruchu Gridlock wokół fosy starego miasta. Tha Pae Brama będzie epicentrum, z osób korzystających z fosy lub węże dostarczone przez barów, aby wypełnić swoje wiadra i uzbrojenia wody.

Transport z Bangkoku do Chiang Mai staje się bardzo zajęty w czasach poprzedzających Songkran. Musisz przyjechać dni wcześniej, aby znaleźć zakwaterowanie w obrębie Starego Miasta w pobliżu działania. Zarezerwuj bilet wyjazdu wcześnie, jeśli można oczekiwać, aby pozostawić bezpośrednio po obchodach.

Władze spuścić wodę z zjełczały fosę i napełnić go wodą z filtra przed rozpoczęciem festiwalu. Niezależnie od tego, że woda jest bynajmniej pitnej, a będziesz prawdopodobnie skończyć połykania sporo przez przypadek. Upewnij się, że szczepienia podróży do Azji są na bieżąco! Wodorozcieńczalne wirusy, takie jak zapalenie spojówek (różowe oko) i są wspólne problemy żołądkowe po festiwalu.

Trzy ważne zasady Songkran

 • Nie wyrzucaj wody po zachodzie słońca. Zobaczysz ludzie robią, ale są w błędzie.
 • Nie przelewać mnichów, kobiety w ciąży lub dzieci.
 • Nie zdejmuj koszulę lub sukienkę nieprzyzwoicie. Podczas obchodów Songkran 2016, brytyjski mężczyzna został aresztowany za zdjął koszulę!

Porady dla korzystających Water Festival Tajlandia

 • Dostaniesz mokre – bardzo mokre! W rzeczywistości, chyba że zabarykadowali się wewnątrz pokoju hotelowym, nie zamierza być suche podczas godzin dziennych. Tylko mnisi, króla, a kobiety w ciąży są zwolnione przed spryskane. Bez względu na to, ile zarzut lub jakie przedmioty nosisz ze sobą, możesz zostać zaatakowany przez personel hotelu z wodą jak najszybciej opuścić swój pokój.
 • Songkran twierdził więcej niż jego udziału kamer i telefonów. Jak wspomniano powyżej, albo wodoodporny wszystko albo pozostawić wszystkie kosztowności w hotelu.
 • Zakwaterowanie i transport w Chiang Mai osiągnięcia pełnej pojemności. Trzeba przyjechać wcześnie na żadnej nadziei na znalezienie miejsca na pobyt w pobliżu działania.
 • Nie iść boso. Pomimo wysiłków zmierzających do zakazu butelki, rozbite szkło kończy się wszędzie.
 • Pijany ucztowanie jest duża część festiwalu wody Tajlandii. Oczekiwać hordy ludzi tańczy i picia na ulicach. Samorząd w Chiang Mai ma pęknięty w dół coraz bardziej na pijanego zachowanie w miejscu publicznym. Można być ukarane.
 • Nie wolno jeździć na motocyklu podczas Songkran! Wypadków i ofiar śmiertelnych na drogach – już bardzo wysokie w Tajlandii w porównaniu do innych krajów – ponad dwukrotnie podczas festiwalu wody, głównie z powodu jazdy pod wpływem alkoholu. Cudzoziemcy jazdy na motocykle nie są zwolnione z uzyskiwanie spryskane. W rzeczywistości są one często ukierunkowane!
 • Songkran jest o zabawy i dobrej karmy w nowym roku! Z jakiegoś powodu, niosąc duży plastikowy pistolet na wodę wydaje się ośmielić ludzi. Nie bądź jednym z szarpnięć, który wykorzystuje festiwal jako wymówki, aby zachowywać się jak tyran (np rozpryskiwania ludzi w nocy lub fotografowania we wnętrzach w przedsiębiorstwach). Te zwykłe zasady Thai etykiety nadal obowiązują. Nie powodują innych stracić twarzy lub stać się zakłopotany, ponieważ widzieli stracić zimną krew w walce wody.

Obchodzimy Święto Wody Tajlandia

 • Utrzymać dobrą postawę! Fun-loving Thais i turyści będą przelewać was wodą – nie gniewaj się lub czuć wyróżniony. Mokry Mayhem jest częścią obchodów. Nie jedź tam, jeśli nie zamierzasz uczestniczyć.
 • Albo dostać wiadro – będzie wiele wokół za darmo – albo negocjować zakup armatek wodnych na rynku, dzięki czemu można przyłączyć się do zabawy. Związać łańcuch na swojej wiadra tak można wypełnić go z beczki wody szybciej.
 • Chociaż hałaśliwy miejsc takich jak Khao San Road w Bangkoku może być wyjątkiem, zwykle rozpryskiwania zatrzymuje się zachodem słońca, gdy temperatura spadnie nieznacznie. Nawet jeszcze niektórzy biesiadnicy będą nadal próbować przelewać cię po zachodzie słońca.
 • Bądź bezpieczny. Jazdę pod wpływem alkoholu jest poważnym problemem podczas Songkran. Piesi są regularnie uderzony przez pojazdy. Należy zachować ostrożność podczas przechodzenia przez jezdnię lub stojąc na skrzyżowaniach.
 • Chociaż zalewaniem jest zabawa dla każdego, należy pamiętać, że Songkran jest rzeczywiście święto religijne. Pobyt na drodze wiernych w świątyniach i sanktuariach. Jeśli odwiedzić świątynię, pokaż należytym szacunkiem.

Songkran Pozdrowienia

Tradycyjny sposób życzyć komuś dobrze w Songkran i zawrzeć pokój po ich rozpryskiwania jest z SAH-Wah-Dee siusiu mai które zasadniczo oznacza „Szczęśliwego Nowego Roku.” Można powiedzieć, że jako podstawowy powitania podczas Songkran lub po przywitaj się z kimś w Thai.

Więcej niż prawdopodobne, będziesz również usłyszeć suk san wan Songkran „Songkran szczęśliwy dzień” (wymawiane suke sahn wahn piosenka kran), co oznacza,

Inne rytuały Songkran

Wraz z zraszanie lub wyrzucanie wody, kilka mieszkańcy mogą być rozmazuje biały proszek lub pastę na innych. Pasta jest zwykle szczotkowane delikatnie na policzkach i czole. Symbolicznie, to oddziałach off pecha. Nie martw się: Pasta powinna być rozpuszczalne w wodzie tak, aby nie poplamić ubrania.

Kolejny stary rytuał Songkran jest związać błogosławione ciągi ( sin sai ) do nadgarstków ludzi. Jeśli ktoś podchodzi do ciebie z ciągiem dniach od końca do końca, przedłużyć swój nadgarstek z dłonią skierowaną w niebo. Będą związać na nowym bransoletki (są zwykle cienkie, sznurki bawełniane pobłogosławione przez mnichów) i powiedzieć krótkie błogosławieństwo. Tradycja jest pozostawienie struny aż łamią lub spaść na własną rękę. Jeśli staną się zbyt brzydki nosić, spróbuj je rozwiązać zamiast cięcia (nie chce złamać powodzenia).

Nosi kolorowe ubrania jest tradycją podczas Songkran. Turyści i mieszkańcy często nosić jaskrawo kolorowe, kwieciste koszule „Songkran” do świętowania. Znajdziesz mnóstwo tandetnych Songkran koszule dostępne dla tanie.

Jak uniknąć zamoczenia Podczas Songkran

Nie możesz! Chyba ukryć w pomieszczeniu przez trzy dni, można zmniejszyć jedynie soakings przechodząc gdzieś wiejskich, gdzie woda jest traktowane bardziej niż rzucony. Nawet wtedy, w miejscach z mniejszymi farangs (cudzoziemców), może być postrzegane jako cel priorytetowy.

Tak, ciągle po wodzie czasami schłodzone lodem dumpingowych nad głową może testować własnej cierpliwości po drugim lub trzecim dniu. Zapomnij stara się siedzieć, czytać lub pracować w każdym zakładzie na świeżym powietrzu.

Ultimatum jest prosta: Jeśli nie chcemy zmoknąć lub dołączyć do chaotycznych uroczystości, nie idź nigdzie w pobliżu Songkran! Albo planują przyłączyć się do walki i bawić albo przeczekać obchody gdzieś indziej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *