Songkrans: Taizemes Ūdens festivāls

Posted on

 Songkrans: Taizemes Ūdens festivāls
Songkrans, neoficiāli saukta par “Taizemes ūdens festivāls” ir ikgadējs notikums, kas iezīmēja sākumu tradicionālo Taizemes jauno gadu. Songkran ir lielākais svinības Taizemē , un ir pazīstami kā wildest ūdens cīņu pasaulē.

Klēpjdators, viedtālrunis, pase … nedomāju, ka tu esi kaut atbrīvots no labsirdīgu šļakatām vienalga, ko jūs nēsājat vai valkā! Plāns, lai saņemtu slapjš un palikt tādā veidā vismaz trīs dienas, ja tu esi kaut kur tuvumā svinībām.

Par laimi, kļūst slapjš laikā Songkran sakrīt ar apdeguma temperatūra aprīlī – karstākajā gada mēnesī.

Kas ir Taizeme Ūdens festivāls?

Oficiāli pazīstama kā Songkran, Taizemes ūdens festivāls ir par tīrīšanu, attīrīšanu, un kam ir jauns sākums. Mājas tīra; Budas statujas tiek veikta pa ielām gājienā jāmazgā ar ziedu smaržu ūdenī. Vecajiem ir cienījams cieņu lejot ūdeni pār savām rokām.

Tādās vietās, piemēram, Chiang Mai, jūs saņemsiet baudīt redzēt garš parādes Budas statujas, ko pa vārtiem. Parasti, apskatot katru attēlu prasītu apmeklē desmitiem izvietotām tempļi.

Kaut arī taisnība Songkran tradīcija ir smidzināt ūdeni uz cilvēkiem, ceļotājiem un vietējie līdzīgi don ūdensmetējus un spaiņos veikt “svētību”, uz citu līmeni! Skalošana vai apsmidzinot cilvēkus ar ūdeni nozīmē mazgāšana prom sliktas domas un rīcību. Tas dod viņiem veiksmi jaunajā gadā. Dažreiz firehoses tiek izmantoti, lai patiešām izplatītu labas svētības!

Tā kā oficiālas gājienu un formalitātes galu, drūzmēties formas uz ielas dejot, partiju, un iemest ūdens labsirdīgu fun. Padomā Mardis Gras ar ūdens cīnīties. Uz augšu ante daudzi Thais pievieno ledu to ūdeni. Tie veido bandas un komandas, kas valkā maskas vai banānu, bet vicinot lielu ūdens lielgabalus.

Kaut Holi Indijā, var droši apgalvot, nosaukumu par messiest festivāla Songkran Taizemē noteikti mitrākajos festivālos Āzijā.

Neuztraucieties, jūs, iespējams, nebūs prātā mērcēšana. Pēcpusdienas temperatūra aprīlī (Taizemes karstākais mēnesis) regulāri pacelties virs 100 grādiem pēc Fārenheita.

Kad ir Songkrans?

Songkrans reiz tika balstīta uz Mēness kalendārs, tomēr tagad datumi ir fiksēti. Taizemes Ūdens festivāls oficiāli ilgst trīs dienas, sākot no 13. aprīļa, un beidzot ar aprīlī 15. Atklāšanas ceremonijas sākas rītā 13. aprīlī.

Kaut arī festivāls ir oficiāli tikai trīs dienas garumā, daudzi cilvēki pacelšanās no darba un stiept svētkus uz tik ilgu laiku, kā sešas dienas – īpaši tūristu vietās, piemēram, Chiang Mai un Phuket.

Brīdinājums: Esiet gatavs agri! Satraukti bērni var apliet jūs (un jūsu viedtālrunis vai pase) dienas pirms oficiālās sākuma festivālu.

Kur svinēt festivālu

Kaut arī epicentrs Songkran ir ap vecpilsētas grāvis in Chiang Mai, jūs atradīsiet masveida svinības Bangkokā, Phuket, un visas citas tūrisma jomās.

Mazāki pilsētas un provinces var svinēt ar vairāk tradicionālā veidā ar īpašu uzmanību veltot tempļu darbību, nevis piedzēries orģijas. Par tradicionālo pieredzi, apsvērt apmeklējot Isaan – Taizeme lielākais reģiona ziemeļaustrumos, kas saņem mazāk tūristu nekā vajadzētu.

Songkrans arī svinēta ar patiku Lūenphabāna (Laosa), Birmā, Kambodžā un citās Dienvidaustrumu Āzijā.

Songkrans in Chiang Mai

Chiang Mai noteikti ir vieta, kur būt wildest ūdens festivāla svinībām. Naktsdzīve rages ka nedēļā. Gaidīt milzīgus pūļus un strupceļu satiksmi ap Vecpilsētas aizsarggrāvi. Tha Pae vārti būs epicentrs, ar cilvēkiem, izmantojot grāvi vai šļūtenes ar stieņiem sniedz piepildīt savas spaiņi un ūdens ieroči.

Transports no Bangkokas uz Chiang Mai izpaužas ļoti aizņemts dienās rezultātā līdz Songkran. Jums būs nepieciešams, lai nonāktu dienas iepriekš, lai atrastu izmitināšanu vecpilsētā netālu darbību. Rezervējiet savu izbraukšanas biļeti agri, ja jūs plānojat atstāt uzreiz pēc svētkiem.

Iestādes izlejiet rūgtenais ūdeni no aizsarggrāvi un piepildiet to ar tīrāku ūdeni pirms festivāla sākuma. Neatkarīgi no tā, ūdens ir kaut kas, bet dzeramā, un jūs, iespējams, galu galā norīšanas taisnīgu summa nejauši. Pārliecinieties, ka jūsu ceļošanas vakcinācija uz Āziju ir aktuāli! Ūdens sedz vīrusi, piemēram, konjunktivīts (rozā acs) un kuņģa problēmas ir kopīgas pēc festivāla.

Trīs svarīgi noteikumi Songkran

 • Nelietojiet mest ūdeni pēc saulrieta. Jūs redzēsiet cilvēki dara to, bet tie ir nepareizi.
 • Nelietojiet splash mūkus, grūtnieces vai bērni.
 • Neizņemiet kreklu vai kleitu indecently. 2016 Songkran svinībām laikā britu vīrietis tika arestēts par paceļoties viņa kreklu!

Padomi Bauda Taizeme Ūdens festivāls

 • Jūs saņemsiet slapjš – ir ļoti slapjš! Patiesībā, ja jūs barikāde sevi iekšā viesnīcas numurā, neplāno būt sausa diennakts gaišajā laikā. Tikai mūki, karalis, un grūtniecēm ir atbrīvoti no tā apšļākt. Nav svarīgi, cik daudz jūs pamatu vai ko priekšmetus jums ir kas ar jums, jūs varētu būt uzbruka ar viesnīcas darbiniekiem ar ūdeni, tiklīdz izejat numuru.
 • Songkrans ir prasījis vairāk nekā savu daļu kameru un telefonu. Kā minēts iepriekš, vai nu ūdensnecaurlaidīgs viss vai atstāt visas vērtslietas viesnīcā.
 • Viesnīcas un transporta Chiang Mai sasniedz pilnu jaudu. Jums ir nepieciešams, lai iegūtu agri jebkurā cerībā atrast vietu, kur palikt tuvu darbībai.
 • Vai nav aiziet basām kājām. Neskatoties uz centieniem aizliegt pudeles, stikla lauskas nonāk visur.
 • Piedzēries uzdzīve ir liela daļa no Taizemes ūdens festivālu. Gaidīt hordes cilvēku dejot un dzert ielās. Pašvaldība Chiang Mai ir sašķelts leju vairāk par dzērāju uzvedību sabiedrībā. Jūs varētu tikt uzlikts naudas sods.
 • Nelietojiet braukt ar motociklu laikā Songkran! Ceļu satiksmes negadījumi un bojāgājušie – jau ir ļoti augsts Taizemē, salīdzinot ar citām valstīm, – vairāk nekā divas ūdens festivāla laikā, galvenokārt sakarā ar transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā. Ārzemnieki braukšanas uz motocikliem, nav atbrīvoti no kļūst apšļākt. Patiesībā, tie bieži ir vērsti!
 • Songkran ir par jautrību un labu karmu jaunajā gadā! Kādu iemeslu dēļ, kas ir liels plastmasas ūdens pistoli, šķiet, iedrošināt cilvēkus. Vai nav viens no jerks, kas izmanto šo festivālu kā attaisnojumu rīkoties kā kauslis (piemēram, šļakatām cilvēkus naktī vai šaušana telpās uz uzņēmumiem). Par parastie noteikumi Taizemes etiķete joprojām ir spēkā. Neizraisa citiem zaudēt seju vai kļūt neērti, jo viņi redzēja, jūs zaudējat savu atdzist ūdens cīņā.

Atzīmējot Taizeme Ūdens festivāls

 • Keep laba attieksme! Fun mīlošs Taizemieši un tūristi dodas splash jūs ar ūdeni – nav get mad vai justies izcelts. Mitrā mayhem ir daļa no svētkiem. Vai nav aiziet, ja jums nav plānu piedalīties.
 • Nu nokļūt spaini – tur būs daudz apmēram par brīvu – vai sarunas iegādāties ūdens lielgabaliem tirgū, lai jūs varētu pievienoties fun. Tie virkni uz jūsu segmentam, lai jūs varētu aizpildīt to no ūdens mucas ātrāk.
 • Kaut kauslīgs vietās, piemēram, Khao San Road Bangkokā var būt izņēmums, parasti šļakatām apstājas pie saulrieta, kad temperatūra nedaudz samazināsies. Pat vēl daži revelers joprojām mēģinās splash jums pēc saulrieta.
 • Esi piesardzīgs. Piedzēries braukšana ir nopietna problēma laikā Songkran. Gājējiem regulāri skāris transportlīdzekļiem. Esiet uzmanīgi, šķērsojot ceļu, vai stāvot krustojumos.
 • Kaut arī ūdens šļakatām ir jautri visiem, atcerieties, ka Songkran ir faktiski reliģiskos svētkos. Uzturēšanās no kā ticīgo pie tempļi un svētnīcām. Ja jūs apmeklējat templi, parādīt pienācīgu cieņu.

Songkrans apsveikumi

Tradicionālais veids, kā novēlēt kādam labi Songkran un padarīt mieru pēc šļakatām viņiem ir ar SAH-wah-dee urinēt mai , kas būtībā nozīmē “laimīgu Jauno gadu”. Jūs varat teikt to kā pamata sveicienu laikā Songkran vai pēc sasveicināties kādam Taizemes.

Vairāk nekā iespējams, jūs arī dzirdat suk san wan Songkrans “. Happy Songkrans diena” (izrunā suke Sahn wahn dziesma kran), kas nozīmē,

Citas rituāli Songkran laikā

Kopā ar apsmidzinot vai throwing ūdeni, daži vietējie iedzīvotāji var smērēšanos baltu pulveri vai ielīmēt uz citiem. Pasta parasti matēta maigi uz vaigiem un pieres. Simboliski tas draud no bad luck. Neuztraucieties: Pasta jābūt šķīst ūdenī, lai tas netiks traipu drēbes.

Vēl viens vecs Songkran rituāls ir sasiet svētīja virknes ( sai grēks ) uz cilvēku plaukstu locītavās. Ja kāds pieejas jums ar virkni notika no sākuma līdz beigām, paplašināt savu rokas ar plaukstu vērstu debesis. Tie būs tie par savu jauno aproci (viņi parasti plānas, kokvilnas virknes svētīti mūki), un teikt īsu svētību. Tradīcija ir atstāt grožus, līdz tie saplīst vai nokrist paši. Ja tie kļūst pārāk vētraina valkāt, mēģiniet atraisīt viņus, nevis samazināt (jūs nevēlaties, lai izjauktu veiksmi).

Valkājot krāsains apģērbu ir tradīcija laikā Songkran. Tūristi un vietējie bieži valkā spilgti krāsas, puķains “Songkrans krekli”, lai svinētu. Jūs atradīsiet daudz lipīgs Songkrans krekli pieejami lēti.

Kā izvairīties no kļūst slapjš Songkran laikā

Jūs nevarat! Ja vien jūs paslēpt telpās trīs dienas, var samazināt tikai soakings dodoties kaut lauku, kur ūdens tiek pārkaisa vairāk nekā izmet. Pat tad, vietās ar mazāk farangs (ārzemniekiem), Jums var tikt uzskatīta par prioritāru mērķi.

Jā, pastāvīgi tam ūdens dažreiz atdzesētu ar ledus dempinga virs galvas, var pārbaudīt savu pacietību pēc otrā vai trešajā dienā. Aizmirstiet mēģina sēdēt, lasīt vai strādāt jebkurā brīvdabas izveidošanu.

Ultimāts ir vienkāršs: ja jūs nevēlaties, lai saņemtu slapjš vai pievienoties haotiskā svinības, nav jāiet nekur tuvumā Songkran! Nu plāno pievienoties spuroties un ir jautri, vai gaidīt, svinības kaut kur citur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *