Skip to main content

Sprievodca cestovateľov do Ázijské nábreží – Night Market v Bangkoku

Ázijské Nočná trh v Bangkoku

Je to neformálne pouličné trh, je to strednej triedy mall, je to upscale nábreží jedáleň s kompletnou zábavu. Že o sumách, čo asiatique, Bangkok je najnovší nákupná oblasť južne od čínskej štvrti, sa snaží byť. Ak to trochu znie až príliš ambiciózne, to je, ale nenechajte sa odradiť vás od stráviť popoludní alebo večer tam.

Či už hľadáte suvenírov priviezť s priateľmi a rodinou vám, príjemné miesto na večeru a vidieť show alebo cieľ na prechádzku okolo vonku s výhľadom na mesto a rieku, asiatique je naozaj skvelé miesto, kam ísť , Je tiež dostupný mestskou hromadnou dopravou (riečnych trajektov), ​​rodiny s deťmi a sa dostanete do časti mesta, ktorá je nie vždy vidieť zvonku. A pretože to priťahuje návštevníkov i miestnych obyvateľov, budete sa cítiť, ako by ste boli na oddelenom pasca na turistov.

Čo môžete očakávať od asiatique trhu

Nachádza sa na Charoen Krung Road v Bangkoku najstaršie dopravnou tepnou, postavený okolo obnovenej mólo postavená v 1900s, asiatique má navodiť silné obrazy Thajska kultúrnej histórie. Väčšina z nakupovania je vo veľkých otvorených budovách určených na replikáciu masívnej sklady, že budete stále nájsť v niektorých častiach Bangkoku. K dispozícii sú falošné železničné vozne a dokonca aj sochy vodičov rikša a prístavné robotníci poťažkal vrecia s ryžou. Ako kritici poukazujú, vývojári Ázijské sa vzal ich nápad príliš ďaleko, čo má za následok nadpro “skúsenosti”, ktorá pôsobí skôr ako na návšteve zábavného parku s príliš veľa obchodov, než pri nostalgický pohľad na fascinujúce a očarujúce minulosti.

To je všetko pravda, ale v istom zmysle, že nezáleží na tom, ako táto téma je len window dressing s tým, čo asiatique má ponúknuť.

To, čo ponúka, je to, že je to jednoducho vonkajšia nábrežná promenáda s zábavné nakupovanie, veľký výber miest k jedlu a niektoré veľmi cool, veľmi Thai zábavy. K dispozícii sú úhľadne organizovanej stánky na trhu v jednej časti, vyššia-end obchody v inej krajine, neformálne jedlo súd a mnoho samostatných reštaurácií. Mnoho nákupných stánky nájdete v asiatique sú priame transplantácie od starého Suan Lum Night Market cez ulicu od Lumphini Park. To znamená, že zábavné, lacné obuvi a oblečenia, turistické domáci tovar, tričká a ďalšie suveníry (hŕbu slonov), ale aj niektoré vyššie end oblečenie vyrobené pučaním miestnych návrhárov, drahé kovové konštrukcie a roztomilý, náhodné predmety, taky.

Tam sú stánky, ktoré predávajú lokálne vyrobené kúpeľných produktov a dokonca aj malé kúpele, kde sa môžete zastaviť a dostať masáž alebo tváre.

Jedlo, pitie a Živosť

Čo sa týka jedla, či chcete stráviť 100 bahtov na večeru alebo 1000 bahtov nájdete niečo. Ako starý nočný trh, hlavné jedlo priestor je otvorený food court s desiatkami predajcov ponúkajú väčšinou thajské jedlo. Ak hľadáte niečo menej náhodný vy, tam sú tiež klimatizované sit-down reštaurácia (väčšinou strednej úrovni lokálnej reťazca, vrátane Pizza Company a niektoré Thai-japonskej reštaurácie) a priamo na nábreží, v Brewpub a rybej reštaurácii , Ale nemusíte tráviť veľa tešiť na krásny výhľad na Chao Phraya a Bangkoku vežiakov na sever ako nič, čo vám bráni len prechádzky pozdĺž rieky.

Pokiaľ ide o zábavu, asiatique má dva z najzábavnejších kultúrnych relácií v Thajsku. Prvý z nich, Joe Louis bábkové divadlo , ktoré stratilo svoj domov, keď je starý nočný trh uzavretý, je prehliadkou umenia thajskej loutkářství s Hoon lakorn lek bábkarov. Títo umelci príbehy z thajskej mytológiu so svojimi bábkami a na rozdiel od bábkového ukazuje, kde sú skryté bábkari, tu sú súčasťou predstavenia. Prehliadka je krásny a veľa zábavy pre deti a ich rodičov.

Ázijské je tiež domov pre Calypso Cabaret , jeden z Bangkoku dlhotrvajúci transvestitní estrády. Ak ste dúfali, že sledovať Thajska slávnej “ladyboys” oblečené v drag, tanca a pier synching klasických show melódií a ázijské hity, máte šťastie. Nočná šou je veľa zábavy a keď trochu drahšie na viac ako 1000 bahtov za letenku, určite skúsenosť kedysi-in-a-celoživotné.

Celkovo vzaté, je to ťažké ísť zle pri asiatique. Iste, nie je to vyhrá nejaké ocenenie za pravosť, ale ak hľadáte pre zábavu, zaujímavé miesto, kde stráviť večer nájdete veľa jesť, nakupovať a vidieť tam.

Ako sa tam dostať

Ak chcete získať na asiatique buď vziať si taxík do Charoen Krün Soi 72, alebo sa Skytrain na Saphan Taksin a potom nastúpiť do niektorého z Ázijské bezplatných riečnych trajektov raketoplány, ktoré jazdia od 5 hodín do 11 hodín každú noc. Tam sú niektoré obchody a reštaurácie otvorená v priebehu dňa, ale väčšinou je to večer destinácií.

You may also like