Sprievodca Isan potraviny v Thajsku: Thajsko najpopulárnejšie regionálnej kuchyne

Posted on

Sprievodca Isan potraviny v Thajsku: Thajsko najpopulárnejšie regionálnej kuchyne
Isan, severovýchodnej región Thajska, predstavuje asi 30% populácie krajiny, ale razníkov vysoko nad jeho hmotnosti, pokiaľ ide o jeho dominanciu v thajskej kuchyne. Hoci Isan jedlo je menej obyčajné vonku v Thajsku, v danej krajine možno nájsť všade, od pouličných predajcov potravín v Chiang Mai na high-end reštaurácií v Bangkoku. To môže mať niečo do činenia so skutočnosťou, že milióny ľudí z Isan opustili oblasť hľadá prácu; Zdá sa, že som priniesol svoje jedlo so sebou.

Je to viac než to, že aj keď, pretože kuchyňa je takmer všeobecne obľúbený medzi non-ISAN Thajčanov a návštevníkov taky.

Čo robí Isan potraviny líši od toho, čo na Západe si myslia o tom, kedy si myslia, že thajské jedlo? Existuje niekoľko príchute a prísady, ktoré sa zdajú prevládať: chili peppers, vápno, arašidy, sušené krevety, čerstvé ovocie a zeleninu, lepkavá ryža, koriander, mätu a ďalšie čerstvé bylinky. Aj keď chuť vrstvy sú veľmi zložité, potravinový prípravok je často pomerne jednoduché, a namiesto toho, karí, ktoré uvarené hodiny, čerstvé, žiarivo ochutené pikantné šaláty tvoria chrbticu Isan kuchyne. Jednoduché marinované grilované alebo vyprážané mäso a lepkavá ryža sú často sprevádzané jedným z mnohých v tomto regióne “TAM” alebo šaláty.

Isan riadu

  • Lepkavá ryža. V Isan ryža je pripravený ako jeden veľký, lepkavé trs na rozdiel od v mäkkých oddelených zŕn ste asi zvyknutí (a nájdete vo väčšine iných častiach Thajska a Ázie). Lepkavá ryža sa podáva v malom parníku alebo v taške a je najlepšie jesť s prstami, ako je to skoro nemožné jesť vidličkou. Miestni obyvatelia sa vytiahnuť trs lepkavej ryže a ponorte ju do šalátu alebo iného pokrmu sú jesť pred popping ju do úst.
  • Som tam . Najobľúbenejšie Isan misa okolo je som tam, pikantné papája šalát pozostáva z drvenej zelenej papáje, zelené fazule, paradajky, arašidy, vápno, sušené krevety, cesnak, chilli, rybie omáčky, a palmový cukor. Všetky ingrediencie sú búšil spoločne v mažiari a výsledkom je slaná, kyslá, mierne sladká a niekedy veľmi pikantné, chrumkavý šalát. Existuje mnoho variácií na som Tam, a budete často nájsť to robilo so slanou kraba von na ulicu. Iné podobné šaláty sú vyrobené s thajským baklažánom, zelené banány alebo zelené mango.
  • Larbi a Nam Tok. Larbi, ktorá je vyrobená z mletého mäsa a nam zúčastnil, ktorý je vyrobený s plátkami grilovaných mas, sú podobné v tom, že má rovnaký omáčku: zmes limetkovej šťavy, rybia omáčka, bylinky a koreniny, a chrumkavú praženú ryžou. Larbi, ktorý je zvyčajne vyrobený s bravčového mäsa krajiny, niekedy tiež kúsky bravčového pečene v ňom tiež (niektorí hostia zistili, že neatraktívne, takže sa uistite sa opýtať, než si objednáte). Hoci turisti nemajú často vedia o Larbi a nam tok, stanú rýchlo obľúbeným potom, čo už sa snažil!
  • Gai Yang. Grilované kura. Jednoduché grilované kurča, často na malom grile na drevené uhlie na strane cesty, je jadro Isan potravín. Nájdete tu tiež grilované bravčová krkovička a grilované ryby, taky. Mäso je často marinovaný v jednoduchom omáčke s citrónovou šťavou, cukrom a ďalšími zložkami, ale chute nie sú zvyčajne silný.
  • Gai Tod . Vyprážané kurča. Aj keď máme tendenciu spájať vyprážané kurča sa na americkom juhu, z nejakého dôvodu Isan ľudia smažiť až strednej vták! Chrumkavú povlak je niekedy trochu sladké, niekedy škvrnitý sa sezamovými semienkami a vždy podávané s mimoriadne pikantnou omáčkou. Hoci klasické Isan kombinácia gai jang, som tam, a lepkavá ryža, ak chcete dopriať trochu nejaké Gai TOD miesto.
  • Moo Ping. Špízy z marinovaného mäsa, zvyčajne bravčového mäsa, grilované a slúžil na palicu s omáčkou, sú veľmi populárne Isan cestovné. Marináda je zvyčajne trochu sladké, slané a plná cesnaku a mäso je mastná a mäkké. 5-10 baht palíc, robia veľkú cestnú desiatu alebo dokonca jedlo s malou taškou lepkavej ryže. Hoci moo ping je často mylne označované ako satay, druhý je pripravený s marinádou kokosovým-based a pravdepodobne vznikol v Indonézii.
  • Isan Klobása. Toto bravčové mäso a ryža klobása je veľmi populárny ako večerné občerstvenie a to je často pripravená v malých guličiek vzájomne prepojené a varené na grile. Čo robí tento saláma s názvom sai Croke, ISAN, zvláštne je, že mäso a ryža zmes sa plní do obalov potom kvasené po dobu niekoľkých dní pred varením a slúžil. Znie to riskantné, ale cesnakový, kyslá chuť je úžasný.
  • Isan alkoholických nápojov. Pivo je populárny v Isan a najobľúbenejšie Thai značka piva je Leo, keď môžete nájsť Chang a na niektorých miestach, Singha, taky.