Skip to main content

Sprievodca kultúrnym Etiketa v Thajsku – Dos a nerobiť pre vašu návštevu do Thajska

Kultúrne Etiketa v Thajsku

Dodržiavaním niekoľkých jednoduchých pravidiel Thajska etikety bude nielen zabráni nechcenému urážať niekoho, pritom vás odlíši od turistov len majú záujem o lacné nakupovaní alebo idylických plážach. Pozorovaním a rešpektovať miestnu kultúru určite zvýši vaše skúsenosti.

Thajsko je známy ako “krajina úsmevov” – ale slávny thajský úsmev má mnoho významov. Aj keď Thajčania sú veľmi tolerantní priestupkov, najmä keď spáchaných farang (cudzinci), pri dodržaní týchto základných Dos a nerobiť udrží úsmevom.

Nerobiť pozorovať v Thajsku Etiquette

 • Neukazujú nohy: Polohovacie nohy na niekoho, zvyšovanie nohy vyššie ako niečí hlave, alebo jednoducho dávať si nohy na stôl a stoličky sú veľmi neslušné v Thajsku. Dna nohy sú špinavé: nevykazujú im k ľuďom! Vyhnúť sa ukázal nohy na Budhov. Pri sedení na zemi, sa snaží sedieť v ceste, ktorá nevykazuje ostatným spodky nôh.
 • Nedotýkajte niečí hlavu: Kým nohy sú považované za najnižšie a najšpinavšie časti tela, hlava je neslúži ako najposvätnejšie. Nikdy sa nedotýkajte niečí hlavy alebo vlasy – to zahŕňa hravo strapatil vlasy dieťaťa. Nedvíhajte nohy nad niečiu hlavu; nešľapú nad ľuďmi, ktorí sedia alebo spia na zemi.
 • Neukazujú: ukazovanie na niekoho je zvažované hrubý v mnohých kultúrach, ale zvlášť v Thajsku. Pokiaľ si musí uviesť osobu, tak urobiť tým, že zdvihne bradu smerom k nim. Keď naznačil niekto prísť, nepoužívajte prsty ukázal hore; aby sa poklepal pohyb prstami rovno a dlaň k zemi. Ukazuje na neživých objektov a zvierat je zvyčajne prijateľný, ale je to skôr ochotný ukázať celú svoju rúk, skôr než jedným prstom.
 • Nestrácaj svoju chladnú: Krik, fúka svoj vrchol, alebo zobrazovanie silné emócie je všeobecne odsudzovaný v Thajsku. Vždy majte na pamäti pravidlá zachovať tvár. Zachovať pokoj, aj keď sa nedarí; budete rešpektovať za to. Nenechajte nariekať, že rozdelenie zbernice. Namiesto toho, smiať sa a hovoriť ” mai pen rai .”
 • Nenechajte neúcta kráľa: Nikdy neúcta kráľa alebo obrazy kráľa, čo zahŕňa mena – zobrazí sa jeho obraz na thajský baht. Hoci Thajska lese majestátu zákony sú kontroverzné, otvorená neúcta ku kráľovi môže skutočne vás pristáť vo väzení! Ľudia dostali dlhé tresty pre Facebook príspevkov, ktorý sa vyslovil proti monarchii.
 • Nehádžte veci: Hádzať objekt alebo peniaze na niečí smere je neslušné. Urobte si čas na ruky veci ľuďom správne, lícom hore, najlepšie s vašou pravou rukou. Odvíjať peniaze pri platení niekoho iného.

Ešte riadiť týmito pravidlami Thajska Etiquette

 • Zložiť topánky: Ako v mnohých ázijských kultúrach, odstraňovať svoje topánky pred vstupom do chrámu alebo navštíviť niečí domov je zásadný. Niektoré podniky, reštaurácie a obchody tiež požiadať, aby ste odstrániť svoje topánky. Ak si nie ste istí, stačí sa pozrieť, či tam je hromada topánky pri vchode, alebo skontrolovať, či zamestnanci sú na sebe topánky. To je dôvod, prečo jednoduchý obuv je to dobrý nápad, v juhovýchodnej Ázii. Je lepšie, aby krok na prahu pri vstupe do domov a chrámov.
 • Vrátiť wai : wai je v Thajsku modlitba-ako gesto s rukami dohromady pred a hlava sa ľahko uklonil. Ak nechcete vracať wai je považovaný za neslušný; iba kráľ a mnísi nemajú vrátiť WAIS. Snažte sa Wai, zatiaľ čo drží niečo v ruke; miernej luk bude stačiť. Možno budete chcieť naučiť pozdraviť v thajčine.
 • Pravou rukou: Ľavá ruka je považovaný za špinavý, ako sa niekedy používa pre “toaletný funkcií.” Vždy používajte pravú ruku odovzdať objekty na niekoho, a pri platení. Kliknite na svoju ľavú ruku na pravé predlaktie (zobrazuje, že je bezpečne mimo dosahu), ak chcete zobraziť ďalšie rešpekt.
 • Jesť lyžicou: Správny spôsob, ako vychutnať lahodnú thajské jedlo je s lyžičkou v pravej ruke a vidličkou v ľavej ruke. Použite vidličku hrable potraviny do svojho lyžice; vidlice nikdy nechodia do úst. Paličky sú obvykle používané len pre rezancových pokrmov a pochúťok, ako sú jarné závitky.
 • Prejavovať úctu k mníchom: Stretnete sa mnoho mníchov v miestach, ako je Chiang Mai; s nimi zaobchádzať s rešpektom. Keď pozdrav mních, mnísi dostávajú vyšší wai ako obyčajných ľudí; mnísi nemuseli vrátiť gesto. Ženy sa nikdy nesmie dotýkať mnícha, kefa habit mnícha je, alebo ručne niečo mních. Mnísi by malo byť dovolené jesť najprv na obrady a stretnutia. Mnísi v Thajsku sú samozrejmosťou – budete niekedy vidieť, ako pomocou inteligentných telefónov a internetových kaviarňach!
 • Smile: ďalej len “Thai úsmev” je známy, ktorý je nevyhnutný k Thajsku etiketou, a Thajčania to najavo, keď môžu. Vždy vrátiť niečí úsmev. Usmeje sa používajú pri vyjednávaní, ospravedlňujúco, relaxovať, kedykoľvek sa niečo nie je, ako bolo plánované, a práve v každodennom živote.

Thailand Temple Etiketa

Navštívite chrámy v Thajsku je nutnosťou pre každú cestu, však, veľa turistov odrádza od zaujímavých miest, ako chrám tunela v meste Chiang Mai, pretože nechápu, budhizmus alebo miestne zvyky. Uistite sa, že oprášiť svoje chrámu etiketu, takže nemusíte uraziť niektorý z veriacich!

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *