Sprievodca Letisko v Londýne

Posted on

 Sprievodca Letisko v Londýne
Existuje päť hlavných letísk v Londýne: Londýn Heathrow, Londýn Gatwick, London City, Londýn Luton, a Londýn Stansted.

Travelers lietajúci priamo zo zeme a USA pri riešení leteckými linkami najčastejšie lietať do Heathrow, aj keď niektoré nižšie náklady na transatlantické nosiče, ako Norwegian teraz letieť do Gatwicku. Obaja Heathrow a Gatwick sú umiestnené von z Londýna, ale oni sú vhodne spojené do Londýna cez priame, vyhradené letecké vlaky (Heathrow Express a Gatwick Express, v uvedenom poradí).

Londýn Stansted je tretím najväčším letiskom, ale ako Luton, to je obľúbený u nízkonákladových leteckých spoločností, ktoré slúžia predovšetkým Európu. Obaja Luton a Stansted sa nachádza mimo Londýn a spojené s verejnou dopravou, hoci Stansted je lepšie prepojené s vlakom Stansted Express.

London City je zasadený do mestských obmedzenia, ale ponúka minimálnu rokmi, zvyčajne len na domáce či krátkych tratiach destinácií. Tu je to, čo potrebujete vedieť o každom z piatich letísk.

London Heathrow Airport

 • Poloha: 15 míľ západne od centra Londýna
 • Najlepšie If: Vy zostanete v centrálnom Londýne alebo v jeho blízkosti stanice Paddington, pretože tam sú nonstop priame vlaky na letisko cez Heathrow Express
 • Vyhnúť, ak: n / a
 • Vzdialenosť od budovy parlamentu (Big Ben): Heathrow je asi hodinu jazdy do centra Londýna, ktorý v licencovanom čierneho taxíku by stálo asi 80 £. Existuje niekoľko možností verejnej dopravy, vrátane Heathrow Express, non-stop jazdy vlaku priamo do londýnskej štvrti Paddington; Londýnske metro je Piccadilly linka; TfL Rail; autobusy; a jazda-share aplikácie ako Uber.

London Heathrow (LHR) je najväčšie a najrušnejšie letisko v Londýne, rovnako ako jeden z najrušnejších letísk na svete, čo znamená, že možno očakávať, že dlhé fronty na imigráciu. Najviac priame lety z krajiny na letisku Heathrow v USA, a je ich tam päť celkom terminály (z terminálu 1, nie je v prevádzke). Existuje mnoho spôsobov, ako sa dostať z letiska Heathrow do Londýna, a to, čo si vyberiete sa bude do značnej miery určuje, kde ste ubytovaní. Tu sú kľúčové možnosti:

Heathrow Express je obvykle najrýchlejšia cesta do Londýna, ako to beží non-stop vlaky na stanici Paddington každých 15 minút. Cesta trvá 15 minút od terminálov 2 a 3, a asi 10 minút viac od terminálov 4 a 5. Express Saver jediného tarify je okolo 25 £.

Londýnske metro je najdostupnejší železničné cesta do Londýna, a Piccadilly linky vlaky jazdia zo všetkých terminálov a sa dostanete do Londýna trvá zhruba hodinu po dobu asi £ 6.

TfL (Transport for London) Služba Rail prevádzkuje niekoľko vlakov do Londýna rovnako, ale tieto nie sú považované za priame.

Autobusov plynúť po celý deň do Victoria Station, čo z nich robí dobrú voľbu, ak ste pricestuje veľmi neskoro, keď nie sú spustené vlaky a metra. Autobusy sú veľmi cenovo začína na iba pár libier, ale cesty sú často veľmi dlhé a podlieha hroznú prevádzku.

Licencované čierne taxíky sú k dispozícii na letisku Heathrow, ako sú Übers, ktorý je vždy výhodnejší variant, aj keď tam môže byť čakať na Uber. Náklady sú do značnej miery závisí na tom, kde idete, ale očakávať, že zaplatí okolo 80 £ pre čiernu kabíny.

London Gatwick Airport

 • Poloha: 30 míľ na juh od centra Londýna
 • Najlepšie If: Zostaneš južne od Londýna alebo v blízkosti Victoria Station, pretože tam sú nonstop priame vlaky na letisko cez Gatwick Express
 • Vyhnúť If: Zostaneš na sever od Londýna
 • Vzdialenosť od budovy parlamentu (Big Ben): Gatwick je o hodinu a pol jazdy do centra Londýna, ktorý v taxi by stálo asi 100 £. Existuje niekoľko možností verejnej dopravy, vrátane Gatwick Express, non-stop jazdy vlaku priamo do londýnskej stanice Victoria; vlaky; autobusy; a jazda-share aplikácie ako Uber.

London Gatwick (LGW) je Londýn je druhým najrušnejším letiskom, hoci väčšina USA a hlavnými dopravcovia nelietajú priamo do Gatwicku. K dispozícii sú dva terminály, sever a juh, a existuje mnoho spôsobov, ako sa dostať z letiska Gatwick do Londýna, ale tu sú kľúčové: Gatwick Express  je najrýchlejšia cesta do Londýna s non-stop prevádzku železničnej dopravy na Victoria Station každých 15 minút s cesta trvá 30 minút, ktoré stoja okolo 30 £. Existujú tiež vlaky , ktoré môžu byť cenovo dostupnejšie, ale trvá dlhšie a autobusy, ktoré sú dobrou voľbou, ak ste na cestách, keď vlakové linky nie sú spustené (inak by trvať veľmi dlho v dôsledku všadeprítomného prevádzka).

Odmeraných taxi (nie sú tam žiadne čierne taxi na letisko Gatwick) a Uber je tiež možnosť, ale sú neúnosne nákladné okolo £ 100.

London Stansted Airport  

 • Poloha: 35 míľ severovýchodne od centra Londýna
 • Najlepšie If: Zostaneš na sever od Londýna alebo v jeho blízkosti Liverpool Street Station, pretože tam sú nonstop priame vlaky na letisko cez Stansted Express
 • Vyhnúť If: Vy zostanete ďaleko na juh od Londýna
 • Vzdialenosť od budovy parlamentu (Big Ben): Stansted je o hodinu a pol jazdy autom do centra Londýna, ktorý v odmerané taxi by stálo asi 100 £. Existuje niekoľko možností verejnej dopravy vrátane Stansted Express, non-stop jazdy vlaku priamo na londýnskej stanici Liverpool Street; vlaky; autobusy; a jazda-share aplikácie ako Uber.

London Stansted Airport (STN) je tretie najväčšie londýnske letisko a je hlavnou základňou pre low-cost európskymi leteckými spoločnosťami. Existuje iba jeden terminál, a existuje niekoľko spôsobov, ako získať od Stansted do Londýna. Jeden z najlepších a najrýchlejších možnosťou je Stansted Express , ktorý vás dostane do londýnskej stanice Liverpool Street asi za 50 minút, stojí asi 30 £. Existuje aj niekoľko spoločností, ktoré ponúkajú 24-hodinová Turistické autobusy na / z Stansted. Autobusy sú lacné, ale veľmi časovo náročné. Odmeraných taxi a Uber sú k dispozícii, ale nákladné okolo £ 100.

London Luton Airport

 • Poloha: 35 míľ severne od centrálneho Londýna
 • Najlepšie If: Zostaneš na sever od Londýna
 • Vyhnúť If: Vy zostanete ďaleko na juh od Londýna
  Vzdialenosť od budovy parlamentu (Big Ben): Luton je asi hodinu jazdy od centra Londýna, ktorý v taxi by stálo asi 80 £. Existuje niekoľko možností verejnej dopravy, vrátane vlakov a turistické autobusy.

London Luton Airport (LLA) je hlavným centrom pre low-cost dopravcov (väčšinou európskych), ako také je veľmi zaneprázdnený. Existuje iba jeden terminál. Existuje niekoľko možností pre transport z Luton do Londýna: Taxis bude drahé z Lutone, ale existuje niekoľko ďalších verejnej dopravy alternatívy: Vlak je s najväčšou pravdepodobnosťou vaše najlepšie stávka, pretože tam je letiskové autobus spojená Luton Airport Parkway vlaku stanice, kde môžete chytiť East Midlands vlaky alebo Thameslink vlaky do Londýna, ktoré berú asi 45 minút sa dostanete do centra Londýna a náklady okolo 15 £.

Ak prídete neskoro, keď vlaky nebeží, môžete hop na autobus , ktorý vás zavedie do stanici Victoria v centre Londýna (ale v závislosti na prevádzke, mohlo by to byť veľmi dlhá cesta).

London City Airport

 • Poloha: 6 míľ východne od centra Londýna
 • Najlepšie If: Môžete skutočne nájsť letu, ktorý tam chodí. Je tiež ideálny pre Canary Wharf.
 • Vyhnúť, ak: n / a
 • Vzdialenosť od budovy parlamentu (Big Ben): letisko City je asi pol hodiny jazdy do centra Londýna a bude stáť okolo £ 45 v čiernom taxíku. K dispozícii je tiež rýchle a cenovo dostupná verejná doprava, as City je hneď vedľa DLR (Docklands Light Railway), ktorý odkazuje na londýnskej trubiek, železničnej a autobusovej siete.

London City Airport (LCY) je Londýn je najviac centrálnej letisko, a pretože je tak malá (s jedinou pristávacej dráhy), že to nie je len ľahko prístupné, ale tiež rýchly a ľahko navigovať s krátkymi linkami a menej davy. Problém je v tom, že sú málo rokmi. Existuje niekoľko možností, ako sa dostať z mesta do Londýna: Čierna kabíny a Uber budú relatívne cenovo dostupné v porovnaní s inými letiskami, a verejná doprava je hračka: Letisko má vlastné zastávku na  DLR , ktorý vás zavedie priamo k rúrke a stojí rovnako ako rúrky.

Londýnske autobusy sú ďalšie cenovo dostupné riešenie, a na letisko je spojené autobusmi číslo 473 a 474.