Sprievodca po Champs-Elysées susedstve

Posted on

 Sprievodca po Champs-Elysées susedstve

Champs-Elysées je jeden z ikonických parížskych bulvárov. Kto nemá sníval o prechádzke glamorously pozdĺž jeho uliciach lemovaných stromami smerom k týčiace Víťazného oblúka? Kým slávna dopravnou tepnou je známy pre svoje Belles promenády (krásny tepnou / prechádzky), má tiež čo ponúknuť, pokiaľ ide o nakupovanie, stravovanie a zábavy.

V susedstve obklopujúce slávnu ulicu, nájdete krátku úľavu od intenzívneho davu, je turisticky menej navštevované pocit a návrat k starej Paríža.

Na Champs-Elysées a jeho okolie rozhodne zaslúži návštevu, a to najmä na prvej návšteve francúzskej metropoly.

Nájdenie Champs-Elysées susedstve

V okolí Champs Elysées sa nachádza na pravom brehu rieky Seiny, v západnej 8. parížskom obvode, s Avenue beží cez oblasť na diagonále. Mesto Paríž je rozdelená do dvadsiatich arrondissements Municipaux , správne obvody, zjednodušene označovaných ako okrskoch.

Elegantný Tuileries záhrady a múzea Louvre susedné sedieť na východ, tesne za obrovské Concorde námestie a kolóny obelisk. Vojenská pamiatka známa ako Víťazného oblúka označuje západnej okraj okolia. Rieka Seine leží na juh, s vlakovej stanice St Lazare a rušnej obchodnej štvrti Madeleine sa nachádza na sever.

Z hlavných ulíc okolo Champs-Elysées Avenue des Champs Elysées, Avenue George V, a Avenue Franklin D. Roosevelt.

Ako sa tam dostať

Pre prístup do tejto oblasti, najjednoduchšie možnosťou je nasadnúť na metro linky 1 na niektorú z nasledujúcich zastávok: Champs-Elysées-Clemenceau, Franklin D. Roosevelt, George V a Charles-de-Gaulle Etoile. Prípadne na dlhú prechádzku do avenue od začiatku bod, vziať linka 12 až Concorde a chôdze od rušného, ​​dramatické námestie do okolia odtiaľ.

historický význam

Formálne vysadené stromy lemujúce Avenue des Champs-Elysées, ktoré sa stali synonymom pre preslávené ulici, boli prvýkrát vysadená v roku 1724. Až do tohto dátumu sa teraz preslávené avenue bola povrchné polí a zeleninárskych záhradách.

Champs-Elysées hostila početné vojenské prehliadky v posledných rokoch, ako Slobodných Francúzov marca od 2. obrnenej divízie 26. augusta 1944, a americká 28. pešia divízia 29. augusta 1944, a to ako označenie oslobodenie Paríža od nacistickej okupácie počas druhej svetovej vojny. Najväčšia vojenská prehliadka v Európe prechádza ulicou každý rok na Bastille deň, značenie vo Francúzsku štátny sviatok.

Zaujímavé miesta v susedstve

Kým návštevníci sa hrnú do Champs Elysées, môžu stretnúť iba jeden alebo dva z významných pamiatok. Tieto musí vidieť miesta v okolí patrí pamiatok a divadiel.

Arc de Triomphe
V stredu Place de l’Etoile sa nachádza tento najslávnejší oblúkov, poverený cisárom Napoleonom a inšpirovaný starorímskych oblúky. Pôsobivé meradle, výlet na vrchol ponúka výnimočný výhľad na široké, elegantné Avenue des Champs-Elysées.

Grand Palais / Petit Palais
stúpajúce od Champs-Elysées sú nádherné geometrické sklenené strechy Grand a Petit Palais, postavené pre Všeobecnú výstavu 1900.

Petit Palais sa nachádza múzeum výtvarného umenia, zatiaľ čo Grand Palais je múzeum vedy a pravidelne hosťuje podujatí a výstav, vrátane významného medzinárodného umeleckého veľtrhu známeho ako FIAC.

Théâtre des Champs Elysées
Tento slávny divadlo, ktoré sa nachádza na 15 Avenue Montaigne, bol postavený v roku 1913 v štýle Art Deco, a okamžite sa stal notoricky známy pre svoje hosťovanie potom-škandalózne Igora Stravinského Svätenie jari . Je to bohatý prostredie pre večer von v Paríži.

Lido Cabaret
Lido je jedným z mestských slávnych kabaretov, ktoré ponúkajú hraničné gýčovité, ale vždy zábavné revue, ktorá súperí Moulin Rouge.

Jedlo a pitie

Existujú reštaurácií v rozmedzí od okolia bistrách do fine dining reštaurácie. Vybrali sme niekoľko z viacerých populárnych straší.

Fouquet
Avenue George V a Avenue des Champs Elysées
Po hodinách prechádzky a výkladov pozdĺž grand avenue, ponoriť sa do jedného z kožených kresiel Fouquet a doprajte si kávu alebo koktail, to je snáď jediná vec, ktorú budete môcť tu dovoliť ,

Porcie sú malé a ceny sú strmé, ale Fouquet je navštevovaný likes post-César FILM návštevníkov party a francúzskeho prezidenta. Slávny brasserie dokonca bol menovaný Pomník Francúzska.

La Maison de l’Aubrac
37 rue Marbeuf
Napíšte tento uvoľnený, ranč, ako jedáleň a budete takmer zabudnete, že ste v jednom z chicest častí Paríža. Táto téma je tu hovädzie a mali by ste sa sem len vtedy, ak ste ochotní robiť jedlo z nej. Všetko mäso je organická a pochádza od kráv chovaných v oblasti Midi-Pyrénées. Spárovanie steak s jedným zo svojich 800 vinárskych výberov z juhozápadného Francúzska.

Al Ajami
58 Rue François 1er
Ak začínate byť unavený z francúzskej kuchyne, vedúci k tomuto nóbl libanonskej reštaurácii len kúsok od Avenue des Champs-Elysées. Tu nájdete vzácne blízkovýchodnej jedlá ako mletého jahňacieho mäsa, cibule a popraskané pšenica krokety, plus chutných vegetariánskych klasiky ako hummus a tabbouleh. Na rozdiel od väčšiny reštaurácií v Paríži, Al Ajami podáva jedlo až do polnoci.

Ladurée
Pri pohľade na niektoré z najlepších macaronu v meste? Zastaviť do Ladurée a môžete len nájsť Utópiu. Okrem macaroons-, ktoré prichádzajú v lahodných príchutiach, ako sú pistácie, citrónu a kávy, predávané v ochranných známok svetlozelená boxov, Ladurée ponúka jedny z najviac báječný pečivo a sladké pochúťky sú k dispozícii v meste.

nakupovanie

Jedným z parížskych hlavných nákupných štvrtí, v susedstve Champs-Elysées je hostiteľ pre obe globálnych reťazcoch a exkluzívnych couture návrhárov. Tam je malý v strednom pásme tu, však.

Na Avenue des Champs-Elysées, nájdete na celom svete, cenovo dostupné obchodné reťazce ako Zara, Gap, Sephora (hlavná Paris store) a Virgin Megastore, okrem prvotriednych mien, vrátane Louis Vuitton, Cartier, Hugo Boss a Louis pión

Off z Grand Avenue, mnoho ďalších nákupných centier čaká. Ultra-chic Avenue Montaigne ponúka butiky pre couture návrhára Chanel, Christian Dior, Emanuel Ungaro, Versace a ďalšie. Nemenej prestížnej Rue Saint-Honoré nie je ďaleko, a to buď, ponúka zbierku butiky.

nočný život

Výhradným Champs-Elysees, nazvaný “Champs” asi nie je kam ísť nájsť nočný život, kde miestni obyvatelia servítky. Jeho známy klubovej scény často priťahuje turistov, ktorí nemajú robil to okolo Eiffelovej veže a rovno-out-of-školské Příměšťáci pri hľadaní veľkomesta skúsenosti.

Vyhradené klubov sa nájsť nejaké dobré možnosti pre tanec a celonočné párty v tejto oblasti, hoci. Ak chcete ísť do menších klubov, oblečenie parížsky-chic dostať cez vrátnici-a očakávať nejaké záchytných Pokrývajú poplatky.

Niektoré možnosti pre zábavu noc na mesto stranou od turistickým Lido patria:

Le kráľovná  (102 avenue des Champs-Elysées): od A gay klub, a jeden z lepších miest pre tanec.

Le Baron  (6, avenue Marceau): Tento malý a exkluzívny salónik s kapacitou pre 150 osôb, slúži ako “to” miesto pre medzinárodnú jet set davu. Nachádza sa v to, čo bolo predtým neoznačený bordel, má výzdobu to dokázať. Spriatelila pravidelnom dodnes slúži ako najlepší spôsob, ako dostať do.