Sprievodca po Vianoce v Ríme: Festivals, Events, Čo robiť

Posted on

 Sprievodca po Vianoce v Ríme: Festivals, Events, Čo robiť
Rím je najvyššej talianskej mesto navštíviť počas vianočných prázdnin. Je to tiež miesto, kde sa vianočné oslavy vznikla. Prvé vianočné omše bolo povedané pri kostole Santa Maria Maggiore a najskôr známy permanentný narodenia bol vytvorený pre Rím jubilea v roku 1300.

Tu sú top Rím vianočné pamiatky v priebehu vianočných sviatkov, od začiatku decembra až Epiphany 6. januára.

Námestie svätého Petra

Každý rok obrovský vianočný strom je postavený na námestí svätého Petra. V životnej veľkosti narodenia je tiež nastaviť, ale zvyčajne nie je odhalená až do Štedrého dňa. Tisíce návštevníkov sa hrnú do námestia svätého Petra, keď pápež hovorí polnočnej omše na Štedrý deň vo vnútri baziliky svätého Petra (na námestí je to ukázané na veľkých televízoroch) a doručí jeho vianočné správy na poludnie na Štedrý deň z okna svojho bytu nad námestie. Dňa 13. decembra, pestrý sprievod na námestí Svätého Petra pre Santa Lucia Day sa koná.

Piazza Navona vianočný trh

V decembri, Piazza Navona, Rím je významný barokový štvorcových sa premení na obrovský vianočný trh. Nájdete stánky všetkých druhov vianočného pečiva, hračky, narodenie čísel, dekorácií a darčekov. Je tu Merry-go-round a babbo Natale, Otec Vianoc, robí vzhľad potešiť deti. Veľký betlehem je vztýčený na námestí neskôr v decembri, taky.

Vianočné stromčeky

Vianočné stromčeky nie sú talianskej tradície, ale stali sa viac populárne. Okrem stromu na námestí svätého Petra, dvaja z najväčších vianočných stromčekov v Ríme sú zvyčajne postavené na námestí Piazza Venezia a vedľa Kolosea. K dispozícii je tiež strom v priestore pred múzeí na Capitoline kopci. Niektoré obchody, hotely, reštaurácie a zobrazenie malých stromov. Ozdoby sú zvyčajne celkom jednoduché, často len svieti.

Santa Maria Maggiore Betlehem

The Nativity v Santa Maria Maggiore je povedal, aby bol najstarší Presepe alebo trvalý betlehem. Bolo vyrezal v mramoru Arnolfo di Cambio v druhej polovici 13. storočia, provízie za prvý Rím jubilea sa konala v roku 1300. Hoci pôvodne zobrazia v kostole, to je teraz na displeji v múzeu Santa Maria Maggiore. Pod oltárom je relikviár povedal, aby obsahoval kusy pôvodného koryta. Je stále vo výklenku rovnaké rozmery ako jaskyne, kde sa narodil Ježiš. Prvé vianočné omše bolo povedané v Santa Maria Maggiore. Zvony sú priečku polnoci znamenať začiatok vianoc.

Betlehem v kostole svätých Cosma a Damiano

Kostol svätých Kozmu a Damiána, nad fórum, zobrazí jeden z najväčších betlehemov. Poverený Karol III v Neapole, že zahŕňa nielen náboženské osobnosti, ale aj zložité figúrky ľudí z každodenného života. Šesť master rezbári pracovali na scéne už 40 rokov, pridávanie nových čísel každý rok. Figúrky predstavujúce hodnosť sú oblečení v jemných tkanín. To Presepe začal štýl betlehem Naples, ktorá ešte zahŕňa údaje z každodenného života. Mesto Rím ho kúpil a obnovil ho v roku 1930.

Santo Bambino v kostole Santa Maria Aracoeli

V 16. storočí, socha vyrezali z kusu olivového dreva z Getsemanskej záhrade. Podľa legendy, potom, čo bola socha vyrezávané, ale ako zázrakom maľoval sám. Po návrate do Ríma, loď sa potopila, ale socha vyplavilo na breh. To bol požehnaný pápežom a uložené v kostole Santa Maria Aracoeli na Capitoline kopci. V skorých 1990, originál bol ukradnutý, takže nový kus olivového dreva, bol požiadaný, aby vyrezať reprodukcia, znovu požehnaný pápežom. Roman deti písať svoje vianočné listy Santo Bambino . Na Štedrý deň socha je kladený Presepe kostola a 6. januára, on pochodoval dole kostolných schodov. Tisíce ľudí, ktorí prišli na sprievod.

Svetlá, korčuľovanie, a Praženie Gaštany

Hlavnými rímskych ulíc sú zdobené svetlami a často majú zábavu tým, pohybliví hudobníkov a predajcovia predávajú pečené gaštany. Dobré miesto, kam ísť, je nákupné ulice v blízkosti námestia Piazza di Spagna. Vonkajšie klzisko, otvorené denne od 10 hodín do polnoci (s skorším uzavretím na skutočné prázdniny) je nastavená v blízkosti Castel Sant’Angelo kde je tiež malý vianočný trh.

Menora v Piazza Barberini

Rím má veľkú židovskú populáciu a Chanuka je ďalší dôležitý sviatok oslavuje v decembri. Veľký svietnik je vztýčený na námestí Piazza Barberini a jedna sviečka svieti každý večer počas Chanuka sezóny.

100 presepe

Zrodenie displeja, alebo presepe , sú tradičné taliansky vianočné dekorácie. 100 presepe s betlehemov z celého Talianska a ďalších častiach sveta, je každoročné tradičné displej konať v Sala del Bramante na námestí Piazza del Popolo od konca novembra do 6. januára, 09:30 až 8 hodín na námestí Piazza del Popolo je tiež najvyššie miesto pre oslavu Silvestra v Ríme.