Sprievodca po Vianoce v Taliansku: Festivals, Events, Čo robiť

Posted on

 Sprievodca po Vianoce v Taliansku: Festivals, Events, Čo robiť

Taliansko v južnej Európe je jedným z najobľúbenejších miest k cestujú na svete. Ak sa chystáte na výlet do Talianska v zime, nájdete v krajine oslavuje Vianoce a sviatky s špeciálnych akciách a festivaloch. Taliansky zimnej sezóne zvyčajne začína sviatok Nepoškvrneného počatia 8. decembra, štátny sviatok, a preteká Epiphany-12. Deň vianočné 6. januára Potom Talian Carnevale ( Karneval) sa oslavuje po celom Taliansku na konci roka zime. Štátne sviatky v zime sú 8.12.25 a 26 a 1 januára a 6.

Poznámka: Uistite sa, že si do Talianska na cestu na dovolenku s dostatočným predstihom as akčné a hotelové ceny majú tendenciu byť drahé (alebo vypredania zásob, ak budete čakať príliš dlho).

Užite si vianočné ozdoby

Vedľa betlehemov, vianočné osvetlenie a stromy sú veľmi populárne v Taliansku; ozdoby zvyčajne objaví okolo 8. decembra sviatok Nepoškvrneného počatia, alebo na konci novembra. Vo Vatikáne, obrovský vianočný strom sa postaviť na námestí svätého Petra spolu s životnej veľkosti betlehema. Štedrý deň a Boží hod vianočný sa často strávil s rodinou, a veľké jedlá sa pripravujú. Tam je zvyčajne polnočnej omše na Štedrý deň. Deň svätého Štefana, deň po Vianociach, je tiež národný sviatok, v ktorom miestni obyvatelia navštíviť betlehemov v kostoloch a zúčastniť sa karnevaly, festivaly a trhy po celej krajine.

Nakupovať v talianskych Vianočné trhy

Pred veľkú dovolenku, Mercatino di Natale (talianske vianočné trhy) začať objavovať v mnohých mestách a obciach. Tie sa pohybujú od malých lokálnych trhov na veľkých denných vianočných trhov v Naples, ktoré začínajú okolo 13. decembra, Santa Lucia Day. Niektoré z najlepších vianočných trhoch na severe, ako je tomu v regióne Trentino-Alto Adige, kde nemeckého kultúrneho dedičstva. V Ríme Piazza Navona má obrovský veľtrh s babbo Natale, Ježiško (alebo Santa Claus, ako ľudia v Spojených štátoch mu zavolať). Tých, ktorí cestujú viac mimo vychodených cesty na Sardínii bude naraziť na vianočnom trhu v Cagliari s tradičnou potraviny, víno a remesiel viac ako dva týždne v decembri.

Navštíviť Rím Počas Vianoc

Jeden z najlepších talianskych destinácií prázdnin cestovanie je Rím, s veľkým vianočným trhu na námestí Piazza Navona a pôsobivé betlehemov displejov okolo mesta. Plus budete zvyčajne nájsť niekoľko krásnych obrovských vianočné stromčeky: Pozrite sa na námestí svätého Petra, ktorú Koloseum, Piazza Venezia, a v prednej časti múzea na Capitoline kopci. Vatikán, srdce katolíckeho náboženstva, je vždy upravené a slávnostné Vianoce. Navyše môžete vziať deti do vonkajšieho klzisko u Castel Sant’Angelo (tiež pozemok malého vianočného trhu).

Pozri Italian betlehemy Displeje

Tradične, hlavné ohnisko vianočných ozdôb v Taliansku je Presepe , je betlehem alebo betlehem, vraj pochádzali Saint Francis (pozri Saint Francis miest v Taliansku). Remeslo vyrezávanie betlehemov údaje začali v polovici 13. storočia, ak by ste chceli vidieť najstaršie trvalé betlehem, vedúce k múzeu Santa Maria Maggiore cirkvi v Ríme. Naples, ktorá je známa pre výrobu postavy narodenie, je najvyššie miesto vidieť betlehemy. Niektoré mestá majú komplikované betlehemov zobrazí v hlavnom námestí a kostolov, verejné priestranstvá a obchody sú jemné betlehemy pozorovacím škvrny rovnako.

Navštevovať presepe Vivent (Living betlehemy)

Zrodenie sprievody po celej krajine často prebiehajú po dobu niekoľkých dní, 24. decembra až 26 a opäť Epiphany-12. Deň Vianoc, oslavovaný 6. januára, kedy sa traja mudrci dali svoje dary Ježiškovi. Ľudia v kostýmoch predvádzať diely pre narodenie, niektoré s toľko ako 500 účastníkov. Sprievody konané dňa Epiphany často zahŕňajú sprievod do katedrály. Obľúbené miesta vidieť živé betlehemy patria: Greccio, Umbria; Barga, severnej Toskánsko; milan; Equi Terme, v oblasti Lunigiana na severe Toskánska, a ďalšie.

Party na Silvestra v Taliansku

Ak ste v Taliansku na Vianoce, je tu dobrá šanca, že bude v európskej krajine tiež privítať v novom roku. La Festa di San Silvestro, alebo Silvester, sa slávi 31. decembra ohňostroj, hudba a tanec sú súčasťou slávností, sa strany často trvajúce až do svitania, aby v prvej ranu do nového roka. Ako obvykle v Taliansku, jedlo je jeden z hviezd tie rekreačného-miloval stretnú na veľké hostiny. Typicky šošovka sú podávané na Silvestra, pretože symbolizujú peniaze a šťastie pre nadchádzajúci rok; Nezabudnite nosiť červené spodné prádlo pre šťastie rovnako. S mnohými udalosti deje v mestách po celej krajine, naplánujte si návštevu a parkovanie v predstihu.

Zúčastnite sa tradícia Epiphany a La Befana

Epiphany, 6. januára je národný sviatok a deň deti tradične dostávajú dary nie od Santa Claus, ale z La Befana-staršie ženy (niektorí hovoria jej čarodejnice), ktorý lieta okolo na metle v noci z 5. januára. ona prináša hračky a sladkosti pre deti, ktoré sa správajú, a tí, ktorí boli zle dostávajú kusy uhlia. Deti zavesiť svoje pančuchy 5. januára pred tým, než idete spať, a dúfať, že nájsť je naplnený dobrotami druhý deň ráno.

Na náboženské strany, živé betlehemy a procesie sa často konajú na Epiphany. Vo Vatikáne stovky pútnikov oblečený v starom kostýme sprievode do Vatikánu za špeciálny ranné hmoty.

Oslávte Carnevale

Carnevale, tiež známy ako karneval alebo Mardi Gras, je oslavovaný v mnohých miestach po celom svete, 40 dní pred Veľkou nocou; Je to záverečný večierok pred Popolcovou stredou a obmedzenia Lenta. Taliansko oslavuje Carnevale s obrovským zimný festival plný sprievody, zábavy a hudby, maškarné plesy a večierky. Benátky je známy pre svoje Carnevale oslavy a podujatia často zahŕňajú kostým strany, prepracované masky a sprievody. Zvyčajne od januára do marca nájdete pouličné strany po celom Taliansku. Slávnosti môže spustiť dva až štyri týždne pred skutočným dátumom Carnevale (pozri Carnevale termíne od roku).

Procházka vianočných dediniek

Mestá Benátky a Miláno idú nad rámec na vytvorenie celej vianočnej dediny, že ľudia všetkých vekových kategórií tešiť. V okolí Campo Santo Stefano z Benátok stane očarujúce dovolenku mesto každý december: Na námestí hosťuje drevostavby a stánky predávajú miestne remeslá, spolu s regionálnou jedla a pitia, plus hudbu a špeciálne udalosti. Historické jadro mesta milánskej transformuje do Wonderland Village od začiatku decembra do 6. januára Budete nájsť klzisko, trh a zábavu.

festival pochodňou

Festival Nemoralia, zvyčajne volal festival pochodňou, bol staroveký rímsky oslava ctiť Diana, bohyňa lovu a mesiaca; Katolíci neskôr prijal to a nazval ho sviatok Nanebovzatia Panny Márie. Rôzne mestá v Taliansku slávi obe tradície s festivalom pochodňou udalostí. Na Štedrý deň sa Fiaccole di Natale (Festival vianočných Pochodne) oslavuje s koledami a fakľami procesia v Abbadia di San Salvatore, v blízkosti Montalcino. O polnoci na Štedrý deň, Cortina d’Ampezzo v Alpách oslavuje tento náboženský sviatok v unikátnym spôsobom: Stovky ľudí zísť vrchol pochodne nesúci na počesť zimnom období.