Sprievodca pre Provence v južnom Francúzsku

Posted on

Sprievodca pre Provence v južnom Francúzsku
Provence na juhu Francúzska je krajina azúrovo modré more a zasnežené hory, malých obcí svahu sypané opevnených hradov a miest umenia a kultúry, oblasti sladko voňajúce levandule a hájov starých olivovníkov. Provence, ktorý berie do týčiaci Álp a na francúzskej Riviére (nezabudnite na Monte Carlo a jeho preslávené kasíno), je jedným z najväčších francúzskych zvodná a populárnych oblastí pre návštevníkov.

Ako sa tam dostať

Môžete letieť do letiska Marseille-Provence z USA s jedným medzipristátím. Nice-Côte d’Azur letisko má priame lety z USA. Alebo priletíte v Marseille a Nice a od iných európskych a francúzskych miest-Zďaleka najlepší spôsob, ako vidieť krajinu.

Getting Around

S toľkými krásnych miest na pobyt a preskúmať ďaleko od hlavných miest a staniciach, je najlepšie cestovať autom. Ale ak hnacie zdá skľučujúca, nebojte južné Francúzsko má jeden z najlepších európskych dopravných sietí a vlaky a miestne autobusy sú skvelý spôsob, ako cestovať. A dostanete na splnenie miestnych obyvateľov.

Top miest a obcí

Zatiaľ čo mnoho ľudí spája Francúzskou riviéru s malými kopcami dediny posadený vysoko nad skôr než more francúzskych mestách, tam sú niektoré veľmi atraktívne veľké mestá na návštevu, každý s vlastným zvláštnym charakterom.

Pekný

Francúzsko je najväčšie turistické letovisko má všetko: skvelú právo Mediterranean polohe v srdci francúzskej riviéry, z 19. storočia architektúry, staré mesto námestie a úzkymi uličkami lemovanými malých bistrách a reštauráciách, veľkých múzeí a rušným nočným životom. Zo všetkých veľkých francúzskych mestách, Nice je jedným z najpopulárnejších pre návštevníkov.

Avignon

Objímanie brehy rieky Rhône, Avignon dominuje pripomína pevnosť, Palais des Papes (Palác pápežov), domov francúzskych pápežov, ktorí tu žili po väčšinu 14. storočia. Avignon, ďalší z najatraktívnejších francúzskych miest v regióne, ponúka umenie a kultúru v vedre zaťažení a ponúka vynikajúce príležitosti na fotografovanie.

Aix-en-Provence

Kozmopolitný reštaurácie, malebné uličky a elegantný budovy, Aix je sofistikované, elegantný a umelecké, inšpiráciou pre umelcov ako Paul Cézanne, ktorý sa tu narodil v roku 1839.

marseille

Opísal Alexander Dumas ako “miesto stretnutia celého sveta” a sústredený okolo starého prístavu, Marseille je exhilerating miesto k návšteve. Je tu niečo pre každého návštevníka, zatiaľ čo odvážnejší môžu vyskúšať skvelé lezenie v blízkosti dramatickej Calanques masívu.

Cannes

Vynikajúce pláže, kasíno a najväčší svetový filmový festival. Cannes je predovšetkým o hľadajú bohaté a slávne (a to aj keď nie ste). Zo všetkých francúzskych mestách na juhu, Cannes zhŕňa kúzlo francúzskej Riviére.

St Tropez

Očarujúce, elegantný a extrémne preplnené v letných mesiacoch, St Tropez je ďalší zo špičkových destinácií na francúzskej Riviére. Má boutique hotely, ktoré sú jedny z najlepších vo Francúzsku, reštaurácie a bary, ktoré zostávajú otvorené do skorých ranných hodín v noci, a zoznam návštevník, ktorý zahŕňa väčšinu Hollywood-zoznam zvlášť v čase filmového festivalu v Cannes každého rok v máji.

Najlepšie Čo robiť

  • Jazdiť na bielych koňoch z bažin Camargue v ústí rieky Rhôny, alebo ísť a vidieť kovboji, ktorí bicykli do slávnej býkmi v tomto zapadnutom kúte južnom Francúzsku.
  • Prechádzka správne pomenované Vallée des Merveilles, najokázalejších časti národného parku Mercantour. Je to len jedna z mnohých nádhernej prechádzky si môžete vziať, či už vedené alebo sólo po dobre značených systému Grandes Randonées (GR) dráh.
  • Vráť sa do rímskych koreňov Provence v nádhernom amfiteátri v Arles, kde pred 2000 rokmi, gladiátori bojovali a vozy pretekal do revu fanúšikov. Dnes sa ozýva zvukmi býčie zápasy a hudobné festivaly.
  • Pri pohľade okolo iných domoch ľudí je jedným z najväčších potešenie života. Ale je to ešte lepšie, keď je to doma umelca poznáme iba skrze obrazy. Prechádzka vyblednuté domu Augusta Renoira v Cagnes-sur-Mer a môžete si predstaviť, že by veľký umelec sedí pri svojom závesného obrazu krásy deň.
  • Nemôžete prísť do Provence a nenavštíviť vonkajšie trh. Je to rana záležitosť; Na poludnie sú stánkari začínajú zabaliť pred dobrom obede v neďalekom bistre. Stánky vyčesané s bylinkami, syry, zrelé ovocie a zeleniny najčerstvejších vypĺňajú kryté trhovisko v Antibes denne; rozsah rýb v Marseille je zázrak, zatiaľ čo kvetinové stánky v starej časti Nice v Nice ponúka opojný mix farieb a vôní. Dajte si pozor na letné bric-a-brac trhoch, kde staré francúzskej napájačky pre rannej kávy, mapy, nábytku a memorabílie prinesie dotyk Provence do vášho domova.
  • Prejsť na L’Isle sur la SORGUE pre starožitnosti. Tam sú týždenné trhy, ale takmer každý obchod je starožitník, ktoré ponúkajú širokú škálu z bric v starožitností na priciest.

Prehliadke priestorov autom

Ak sa budete držať na pobreží Stredozemného mora, ale lákavé, budete chýbať slávne scenérie, vysoké zrázy a zelené údolia vám objaviť na cestách, ktoré sa zdajú sa vinú až do neba. Nehovoriac o tom, dedín, kde jedinými zvuky, ktoré rušia pokoj sú cvrčky cvrlikanie a cvaknutie petanque ako miestne stráviť lenivé popoludnie na návsi.

Jeden z najlepších výletoch je okolo Gorges du Verdon.

Ak prehliadke priestor pre viac ako 21 dní v požičanom aute, zvážte Scheme odkúpiť Renault EURODRIVE.

Kde zostať

Tam je každý typ ubytovania, ktoré ponúka v Provence. Niektoré z hotelov popredných francúzskych, nepreberné množstvo príjemných chambres d’hôtes (B & B) v starej provensálskej usadlosti, krásne zdobené vily najať do týždňa, najlepšie boutique hotely a kempingy sa odohráva v starodávnom olivové háje, vyberte si.

Luxus, knihy do L’Hostellerie de Crillon le Brave, hotel skladá zo sady starých domov neďaleko Avignonu. Fancy niečo menej formálne? Skúste bed and breakfast v Le Clos des Lavandes, pôvabné starý dom obklopený voňavými levanduľovými poľami vysoko v kopcoch Luberon.

Alebo tábor v mierne svahovitom poli alebo na stránkach, ktoré vedú na stredomorské pláže.

The Sporting Life

Lyžovanie v Provence nie je high-oktánové, očarujúce skúsenosti, že je v areáloch, ako je Chamonix. Tu lyžovanie je low-key, ležérne a ideálne pre rodiny s deťmi. Isola 2000 Auron a Valberg sú prístupné od letiska Nice za celodennom lyžovaní.

Veľké športy v tejto časti sveta sú, nie je divu, na vodnej báze. Takže najať mega jachty za deň alebo týždeň. Ak to nie je váš konkrétny kabelky, skúste menšie jachty v historických Antibes, alebo v Cannes, Mandelieu-La-Napoule, Marseille a St-Raphael. Všetky ostatné spôsoby urýchlenie cez vody z windsurfing do jazdy v gumovým krúžkom, sú ľahko dostupné.