Sprievodca Saint Tropez v južnom Francúzsku

Posted on

 Sprievodca Saint Tropez v južnom Francúzsku

Gorgeous Saint Tropez

Pompézne a drzý? Alebo jeden z vašich obľúbených miest? Názor je rozdelený na príťažlivosti Saint Tropez na francúzskej Riviére. V lete Saint Tropez môže byť peklo – ale aj nebeské. Je to stále v podstate malá rybárska dedina, obklopené víl pre super bohaté a super slávny; město dýchavičnosť s davom, ale je tu nádherný 14 kilometrov cesta, kam sa môžete dostať preč od toho všetkého. Či už si myslíte, že na mieste, stále priťahuje obe hviezdy a obyčajnú rekreant, a v tom spočíva jej čaro.

Spisovateľ Guy de Maupassant začal trend v roku 1880,, objavenie ‘miesto, keď dorazil jediný spôsob, ako mohol, vo svojej jachte, v Bel-Ami . Potom prišiel maliar Paul Signac, nasledovaná ďalšími umelcami na konci 19. a začiatku 20. storočia, ktorý našiel svetlo báječné a živý ľahké.

Milovali malý rybársky prístav, ktorý sa vrátil do 1400s, keď miesto bolo nezávislý s vlastnou malú armádu. V 20. storočí sa pramienok návštevníkov sa stal príliv ako každý nasledovala slávne mená Matissa a Colette, Errol Flynn a Jean Cocteau. Od roku 1950 Picasso, Juliette Greco a Boris Vian, Jean-Paul Sartre a Francoise Sagan boli pravidelní návštevníci. Ale bolo to Brigitte Bardot, ktorá prostredníctvom filmu A Boh stvoril ženu , sa stala symbolom módne, skôr Libertine Saint-Tropez. A miesto sa už nikdy nevrátil. Dnes môžete vidieť George Clooney, Jack Nicholson, Liz Hurley a P Diddy prechádzky.

The Old Port Saint Tropez

Najlepší spôsob, ako dospieť v Saint-Tropez je na jachte – najlepšie sami. Ale ak to nie je možné (ak si hviezda alebo mega bohatý), potom už len prechádzať okolo starého prístavu, aby vidieť elegantný tvorovia pohojdavajuce sa vo vode v celej svojej kráse miliónov dolárov. Tiež by ste mohli zahliadnuť slávne tváre – buď na člnoch, alebo snáď popíjať drink na terase v jednom z pastelových farbách starých budov, ktoré čelia vodu.

Tam je docela výber barov a kaviarní v prístave, ale ten, kto vytvárajú, ako Colette, Cocteaua a nespočetné množstvo ďalších majú pred sebou, je Café Senequier , 4. miesto aux Herbes (tel.: 00 33 (0) 4- 94-97-00-90). Získať tam pokojné raňajky s kávou a croissanty, alebo ísť neskôr na drink a stráviť čas sledovaním na svet ísť.

Ak ste v prístave v čase obeda, jesť v Le Girelier , Quai Jean Jaures (tel.: 00 33 (0) 4 94 97 03 87), kde sú výborné čerstvé rybie pokrmy.

Pamätihodnosti v Saint Tropez

Múzea v Saint Tropez príde ako nádherné extra, a na rozdiel od viacerých obvyklej vnímania rezortu.

Musee de l’Annonciade
Z prístavu, aby si cestu na západnej strane a na neďalekej Musee de l’Annonciade, zo 16. storočia dom s prekvapivou a pôsobivú zbierku obrazov Saint Tropez zo strany Postimpresionisté z konca 19. do a začiatku 20. storočia. Tiež tu sú diela Van Dongen, Braque, Vlaminck, Derain a expresionistov Rouault, Utrillo a ďalšie.
Le Port
Tel.: 00 33 (0) 4 94 17 84 10
Internetové stránky
Vstupné júl, august 5,50 eur, zvyšok roka 4,50 eur
Otvorené denne okrem utorka
1. júna-30.Septembra 10 am-noon, 3-7pm
1.října-31.května 10 hodín -noon, 2-6pm
Closed novembra, Jan 1. 1. mája Vzostup Day, 25.prosince

Citadela stojí vysoko nad mestom. Ísť na lodné a námornej histórii tejto oblasti, čím sa mesto v kontexte. Dostať sa tam pri západe slnka a byť odmenený nádherným výhľadom na mesto, golfové ihrisko, a smerom Ste-Maxime a nádhernou kulisou Massif des Maures.
Internetové stránky
Vstupné 2,50 eur
Otvorené denne apríl až september 10 am-6: 30pm
októbra do marca 10 am-12: 30pm, 1: 30-5: 30pm
Uzavretá 1 januára, 1.5.17, Nanebovstúpenie, 1. november, 01.12.25

Maison des Papillons
A napokon, ak ste vôbec záujem o motýle, Maison des Papillons (Musee Dany-Lartigue) je pre vás. Sa nachádza v rodinnom dome na fotografovanie J.-H. Lartigue, jeho syn zhromaždil 4500 vzoriek, ktoré súperia o vašu pozornosť svojimi mimoriadnymi farieb a tvarov.
Maisons des Papillons
9 rue Etienne-Bemy
Tel.: 04 94 97 63 45
Internetové stránky
Vstupné 3 eurá, zdarma pre deti do 10 rokov
otvorené denne okrem utorka 2.května do októbra 31. 10. am-noon, 3-7pm
Uzavretý 1. mája, 17, Ascension deň, november, december 25 a 1 januára.

Starej štvrti La Poncho

Medzi prístavom a Citadela leží La Poncho , najstaršia a najkrajšia časť mesta, a ešte oblasť, kde žijú miestni rybári a remeselníci. V mieste de l’Hotel de Ville, veža je všetko, čo zostalo z Chateau de Suffren, po stáročia domov pánom, ktorí vládli nad Saint-Tropez.

Odtiaľ pešo do pôvabnej kostol Notre-Dame de-l’Assomption . Jeho veža je na každej fotografii; v talianskom barokovom interiérom nájdete drevenú sochu samotného Saint-Tropez. Áno, tam bol naozaj St Tropez a každý rok na 15. a 16. mája, miestni obyvatelia do ulíc s sprievodom, aby ho oslavovať, s veľa nájom pušiek. Hovorí sa tomu Les Bravades a je dobre stojí za to dostať vidieť, ak ste v južnom Francúzsku na jar.

Nakupovanie v Saint Tropez

Z pekné prístavu, chodiť do niektorého z uličiek smerom k stredu. Ak máte chuť high-end nakupovanie, vziať Rue Gambetta pre vpád do mena návrhára. To je miesto, kde nájdete tento fantastický bikiny – novo vynájdené oh-so-sexy prádlo, že Brigitte Bardot preslávil. Druhé veľké nákupné ulice Rue du General Allard , ktorý beží na západ od prístavu. Môže sa to zdať divné, aby sa nakupovanie pre Louis Vuitton, Dolce & Gabbana a Dior v kľukatých uličkách starého mesta, ale to mix starých a nových, vrchný dizajnér zariadení a každodenným provensálskeho dobrôt je to, čo St. Trop, ako je to lokálne nazvaný , je všetko okolo.

Budete sa objaví na konci Rue Gambetta alebo Rue Sibille do centrálneho námestia Place des Lices . To je obrázok kniha pekný, s hráčmi petanque, ktoré poskytujú zábavu a platanov, kaviarní a denné provensálske trhu udržať vašu pozornosť.

V Place des Lices, spojiť skutočnú starú Francúzsku v Café des Arts (tel.: 00 33 (0) 4 94 97 02 25), s jeho mramorovými stolmi, starých drevených dosiek a stoličiek mimo dáva vám tribúnu sedadlo pre let -old potešenie z pozorovania okoloidúcich. Neuvidíte Brigitte Bardot nikde tu, keď je teraz samotár aj keď stále ešte žije v Saint-Tropez. Nevadí, dajte si pozor na ostatné hviezdy.

Glorious Beaches Saint Tropez je

Existuje veľa pláží pre milovníkov slnka na polostrove Saint Tropez. Pravdepodobne najznámejší, pretože je nudistická pláž je Tahiti Plage. Pampelonne pláž je obrovská piesočná úsek pozdĺž východnej strane polostrova dominuje Camarat majáku. Jeden z najvyšších vo Francúzsku, to bolo vedenie námorníkmi až 60 kilometrov do mora od roku 1831 (aj keď modernizovaný v druhej svetovej vojne a plne automatizované v roku 1977).

Pre aktívne, je tu nádherná prechádzka pozdĺž ostrohu . Od Saint Tropez najprv prejsť cintorína, kde sa režisér Roger Vadim pochovaný. Ostroh je kamenistá a borovice pokryté, je ideálnym miestom pre vily (a súkromnej pláži), patriaci do Brigitte Bardot. Je to 14 míľ chôdze, takže nemusí byť braný na ľahkú váhu keď môžete jednoducho úseky nej. Ale ak chcete nájsť svoju vlastnú súkromnú pláž, to je miesto, kde hľadať to. Nájdete pokoj, kľud a veľmi málo ďalších ľudí, ako si vytvoriť svoj vlastný cestu dole k moru.

Medzi borovicami narazíte na dedinách Gassin a Ramatuelle. Dedinka so svojimi drobnými cesty, starými domami a románskeho kostola je lepšie známy pre svoje dva veľmi elegantné hotely (podrobnosti v ďalšej časti). Je to ideálne miesto pre trochu chladenie-out.

Kde sa ubytovať v Saint Tropez

Saint Tropez má svoj spravodlivý podiel na slávnych a rozprávkové hotely; všetky tie filmové hviezdy musieť niekde zostať. Hotel Sezz je najnovší hip miesto pre nich (to sa otvorilo v júli 2010), a nikto iný po ohromujúci zážitok. Je zasadený do lesov, len pár minút od pláže, komplex 37 izieb, apartmánov a víl, zoskupené okolo centrálneho bazéna. V reštaurácii Colette má vrchný kuchár Pierre Gagnaire za ním a je tu nádherné kúpele od Payot. Je toho názoru, veľmi stredomorské a neuveriteľne šik.

Hotel Sezz Saint-Tropez
trasy des Salins
tel.: 00 33 (0) 4 94 55 31 55
Webové stránky

Hotel Byblos je jedným z swankiest hotelov rezortu. Brigitte Bardot s manželom číslo tri, Gunter Sachs, boli tu pre otvorenie, a to bolo miesto, kde Mick Jagger navrhla Bianca v roku 1971. VIP ako George Clooney a rappery Jay-Z a P Diddy pitie v známom in-house nočnom klube, jaskýň du Roy. V reštaurácii pod Alaina Ducasse bola premenovaná na Rive a prepracovaný v uvoľnenej, záhradné štýlu dekor s lokálnom menu plné talianskych chutí. A izby? Superb, a nachádza sa v skupine v štýlovom stredomorskej, dediny ‘kamenných budovách okolo bazéna.
Hotel Byblos
20 Ave. Paul Signac
tel.: 00 33 (0) 4 94 56 68 00
Webové stránky

Hneď vedľa St-Tropez v Ramatuelle , dva hotely súťaží o korunu.

Luxusnejšie a veľmi chladené z Muse je zastrčený medzi viníc, borovíc a olivovníkov. 15 apartmánov sú lákadlom tu; je tu krásny bazén, jemné-jedáleň, reštaurácia a útulný bar a striebornej Bentley, aby vás do St-Tropez, mali by ste cítiť nutkanie. Apartmány sú pomenovaná po slávnych múz od Edit Piaf Catherine Deneuve.
Múza
trasy des Marres
Tel.: 00 33 (0) 4 94 43 04 40
Webové stránky

La Reserve Ramatuelle je veľmi elegantný hotel s kúpeľmi venovaný prevencii veku prirodzenou cestou. Žiadne invazívne postupy, len špeciálne jedlá, energeticky stavebná činnosť a komplexnej liečby v dokonalé prostredie. Okná od podlahy až k stropu a Zen kúpeľne s Creme de la Mer výrobkov sú na dennom poriadku tu.
La Reserve Ramatuelle
Chemin de la Quissine
Tel.: 00 33 (0) 4 94 44 94 44
Webové stránky

Ako sa dostať do Saint Tropez

Saint Tropez v Var a má populáciu 5,612. Tie sú spojené v lete davy, ktorí sa hrnú do tejto malej stredomorské dediny (je to stále dedina napriek jeho celosvetovej sláve) pre jeho uličkami, prístav, námestie a pláží. Ktoré by mohli popísať veľké množstvo miest, takže to, čo je jeho príťažlivosť? Objavte pre seba.

Lietadlom
Najbližšie letisko je Toulon Saint-Tropez (18 km, 11,1 míľ južne západne od Saint-Tropez), slúžil u niektorých vnútroštátnych linkách a niektoré z Veľkej Británie Je tu tiež autobusové spojenie do Saint-Tropez, alebo si vziať taxík.

Po železnici
Najlepšia cesta je do Toulonu z Paríža brať od 3 hr.50 ms. Potom autobusom do Saint Tropez, alebo taxi.

Autom
Saint Tropez je kúsok od diaľnice A8. Z Marseille, výjazd na  Cannet des Maures križovatke potom pokračovať pozdĺž D558 na 38 km po značiek na Saint-Tropez. Nice, výjazd na  Le Muy  križovatke a pokračujte na D25 na 40 km. V letných mesiacoch počítať na hodinu až na posledných pár míľ kvôli silnému prevádzky.

Tourist Office
Quai Jean-Jaures (Le Port)
Tel.: 00 33 (0) 892 68 48 28 (0,35 eur / min)
Webové stránky