Sprievodca Tipping v Spojenom kráľovstve

Posted on

 Sprievodca Tipping v Spojenom kráľovstve
Sklápacie v Londýne a vo zvyšku Veľkej Británie, rovnako ako sklápacie vo väčšine iných miestach, môžu byť nepríjemné a trápne, ak ste si to zle. A vo Veľkej Británii, sklápacie, keď nemáte k pridať zbytočné náklady na svoje výdavky cestovania.

V záujme šetrí peniaze (najmä ak ste americký cestovateľ použité k preklopeniu na 20 percent) a uistiť sa každý dostane spravodlivého zaobchádzania, tu je niekoľko rýchlych rád o sklápania vo Veľkej Británii.

Pred cestou, zoznámte sa s ísť konverzného kurzu britskej libry k vašej domácej mene.

hotely

V Spojenom kráľovstve, väčšina pracovníkov hotelové neočakávate byť sklopená, ak robia niečo špeciálne pre vás, alebo ak ste ubytovaní v high-end hotel. Avšak, niektoré hotely začali zavádzať doplnkový poplatok za služby, ktoré budú pridané do vášho účtu. Všimnete si to väčšinou v hoteloch s kúpeľmi a fitness centrom, kde sú požadované mnohými zamestnancami, aby veci v tip-top stave. Ak by ste radšej mať väčšie slovo v tom, ako veľmi máte tip, môžete sa rozhodnúť, že má náboj odstrániť zo svojho účtu.

 • Môžete tip hotelový poslíček £ 1-2 na pomoc so svojimi taškami.
 • V prípade, že vrátnik pochádza vám kabínu, je £ 1-5 je to vhodné, v závislosti na tom, ako luxusný hotel sa nachádza.
 • Gazdiná nie sú obvykle nahnuté, ale ak budete chcieť, môžete nechať niektoré libier v miestnosti pred check-out.
 • Parkovacia služba služby sú nezvyčajné vo Veľkej Británii a od tej doby tam je zvyčajne poplatok, sklápanie je zbytočné.

Reštaurácie a bary

Pri stolovaní vonku, servisný poplatok z 12-15 percent môžu byť pridané na Váš účet, ale v praxi nie je univerzálna v reštauráciách UK. Vidíte-li poplatok za služby na váš účet, nie je potrebné k špičke.

 • Pokiaľ nie je žiadny poplatok za službu, prevráteniu na 10 percent je štandardné.
 • V krčmách, nie ste Očakáva sa, že tip. Ak vám barman dá obzvlášť dobré služby, môžete ponúknuť malú sumu (ako cenu pol litra piva), so slovami “a majú jednu pre seba”, alebo niečo podobné. Barman môže naliať sami drink na mieste, alebo môžu dať peniaze stranou na drink neskôr.
 • Nie ste Očakáva sa, že tip na jedlo v krčmách buď, ale s rastom gastropuby, toto stalo niečo šedej zóne. Ak máte pocit, že krčma je reštaurácia s barom, než krčme, ktorá slúži jedlo, možno budete chcieť nechať prepitné podobné tomu, čo by ste ponechať v reštaurácii.
 • Môžete vidieť tip jar na prepážke pri získavaní jedla so sebou. Neexistuje žiadny tlak na začiatok to ale ľudia často opúšťajú malé zmeny opustil potom, čo ste zaplatili.

preprava

Vo Veľkej Británii je to typický k špičke vášho taxikár. Zvyčajne je to zvykom zaokrúhliť nahor na najbližší libru, ale pre dávkované taxíkom, výklopná 10 percent z celkového cestovného by bolo prijateľné. Ak si vziať taxi alebo vidiecke minicab, môžete byť účtovaná vopred dohodnutú paušálnu tarifu, ktorý väčšina ľudí nenaklánět ďalej.

prehliadky

Na konci prehliadky, je zvykom dať váš sprievodca malý tip na dobre odvedenú prácu.

 • Ak ste mali dobrý čas a vy ste boli dobre postarané a dobre baviť, môžete tip 10 až 15 percent nákladov na turné. Zvážiť minimálne 2-5 £ pre jedného cestujúceho, 1-2 £ na osobu pre rodinu.
 • Na autobusovej alebo autokarovej cestu, vodič často majú schránku v blízkosti výjazdu, kde si môžete nechať váš tip. Ak ste boli na turné po niekoľkých dňoch, a to najmä v prípade, že vodič tréner tiež sa správal ako sprievodkyňa, nakloňte pohonič £ 2-4 osobu za každý deň cesty.

Kúpele a salóny

Výklopné v kúpeľoch nie je bežnou praxou v Spojenom kráľovstve, ale ak ste si nechať ostrihať alebo vaše nechty, mali by ste tip na stylistu

 • V kaderníctvo, tip váš stylista na 10 percent z celkovej útraty.
 • Manikérky by mali byť sklopená na 10 percent z celkovej útraty.