Sprievodca veľvyslanectvo v Paríži: Čo návštevníci mali vedieť

Posted on

 Sprievodca veľvyslanectvo v Paríži: Čo návštevníci mali vedieť
Ako základné bezpečnostné opatrenia pri cestách do zahraničia, je to vždy dobré vedieť, kde sa nachádza miestna veľvyslanectvo alebo konzulát. Zvlášť ak plánujete prvú cestu do Paríža, uistite sa, že vziať na vedomie, kde sú vaše vládni predstavitelia sa nachádza v prípade núdze alebo iné potreby.

Kedy kontaktovať alebo navštíviť vaše veľvyslanectva:

V určitých situáciách, to nie je len dobrý nápad kontaktovať a / alebo navštíviť svoju ambasádu: je to nevyhnutne potrebné, že tak urobíte. Situácia, ktoré vždy odôvodňovať cestu patria nasledujúce:

  • Strate alebo odcudzeniu pasu
  • Museli nahlásiť chýbajúce osobu alebo smrť
  • Ostatné osobné mimoriadnej udalosti, ktoré by mohli vyžadovať podporu svojho veľvyslanectva

Môžete tiež kontaktovať alebo navštíviť svoju ambasádu získať bezpečnostné cestovné návestí, pomoc s dlhodobými pobyty v Paríži a notárske služby.

Poznámka: Vždy sa odporúča zaregistrovať sa svojím veľvyslanectvom pred vašej cesty. To bude jednoduchšie pre veľvyslanectvo, aby vás nájsť v prípade núdze. Mnoho cestovateľov prehliadnuť tento dôležitý krok, ale mali by ste pravdepodobne urobiť čas starať sa o neho, než sa vydáte do zámoria.

Prosím, nalistujte nájsť svoju ambasádu:

  • Americké veľvyslanectvo v Paríži
  • Kanadské veľvyslanectvo v Paríži (a odkaz na informácie o všetkých ostatných zastupiteľských úradov)

Americké veľvyslanectvo v Paríži

Americké veľvyslanectvo v Paríži , centrálne umiestnený medzi Champs-Elysées a Châtelet na mestskom pravom brehu, poskytuje rad služieb k americkým občanom, ktorí navštevujú alebo bydliskom v Paríži. Pas vydanie alebo výmenu, notárske služby, bezpečnostné cestovné návestí, a odkazy na právne a daňové odborníkmi patria niektoré zo služieb, ktoré spravuje Úrad amerických služieb na ambasáde.

Už ste stratili cestovný pas? Ak chcete okamžite nahradiť dokumente, budete musieť navštíviť veľvyslanectvo osobne, ale tiež môžete požiadať o náhradný cestovný pas poštou, ak ste na návšteve francúzskeho hlavného mesta či krajiny na dlhšie časové obdobie.

Lokalita a kontaktné informácie:

Office of American Services
4, avenue Gabriel
75008 Paris (8. arrondissement)
Metro: Concorde

Email kontakt: Najrýchlejší spôsob, ako získať odpoveď z americkej ambasády, je poslať e-mail: citizeninfo@state.gov

Núdzové telefónny kontakt:  +33 (0) 1.43.12.22.22 (poznámka: musíte zhodiť kód krajiny, “33” a pridať späť ďalej “0” pri voľbe zvnútra Francúzsko)

Otváracia doba útvarom:

Registrácia u amerického veľvyslanectva v Paríži: Všetci americkí občania, ktorí cestujú do Francúzska by mala zaregistrovať u veľvyslanectva pred ich cesty. Prejdite na stránku občan služby na oficiálnych stránkach sa dozviete, ako to urobiť.

Upozornenie: Veľké tašky a kufre nebudú vpustení cez ochranku na ambasáde. Uistite sa, že len malé tašky alebo budete s najväčšou pravdepodobnosťou odvráti.

Kanadské veľvyslanectvo v Paríži

Kanadské veľvyslanectvo v Paríži poskytuje kanadských občanov návšteve alebo zdržiavajú vo Francúzsku s radom dôležitých služieb poskytovaných osobne alebo telefonicky a poštou. Ambasáda sa nachádza v parížskom 8. obvode, v blízkosti Champs-Elysées.

Lokalita a kontaktné informácie:

35, avenue Montaigne
75008 Paríž (8. okrsku)
Metro: Alma-Marceau alebo Franklin D. Roosevelt

Núdzové kontaktný telefón: 33 (0) 1.44.43.29.00. (Pretiahnutia kód krajiny, “33” a pridať späť na “0”, pri voľbe zvnútra Francúzsko)

Konzulárne informácie prostredníctvom e-mailu: Vyplňte tento formulár on-line

Otváracia doba útvarom:

Pasovej služby sú k dispozícii od pondelka do piatku od 9:00 do 12:00, s výnimkou Veľvyslanectvo Kanady dovolenku , kedy je úrad zatvorený.

Počas vašej Stay– pozícii online Guide: Kanadskí občania zdržiavajú dlhší čas v Paríži nájdete odpovede na mnoho praktických otázok v online príručke veľvyslanectva:
(Čítajte tu)

Potrebovať ďalšie ambasádu?

Ak chcete vyhľadať kontaktné údaje a ďalšie praktické informácie o všetkých ostatných ambasád a konzulátov v Paríži, a to aj pre krajiny, ktoré patria do Európskej únie, môžete prechádzať abecedný zoznam na tejto stránke.  Vykonávací rýchle “Embassy vyhľadávanie” v rámčeku na pravej strane stránky je najrýchlejší spôsob, ako nájsť vaše.