Skip to main content

Stalo manieros ir maisto etiketas Tailande

Dos ir klaidas valgyti Tailande

Stalo manieros ir maisto etiketas Tailande
Daug naudojant stalo manieros Tailande ir stebint tinkamą maisto etiketo yra susipažinę ir sveiku protu. Negalima kalbėti su savo burna pilna, nenukreipkite su savo šakutės ir pan. Tačiau yra keletas taisyklių stalo etiketo Tailandas, kurios skiriasi nuo Vakarų.

Tailande, maisto ruošimo ir valgymo pasaulinio garso virtuvės paimtas gana rimtai. Bet Tailando žmonės yra įdomus ir ramus, kai kalbama apie bendravimo. Kaip svečias, jūsų Avarijų Pažeidimų prie stalo bus atleista. Valgymo dažnai Rowdy, neformalūs reikalus pokalbio, gėrimai, ir juoko. Atsipalaiduokite ir mėgaukitės kultūrinius mainus!

Kur sėdėti

Skirtingai nei Vakaruose, kur “galva” lentelės yra svarbiausia, priimančioji arba aukščiausio rango asmuo paprastai sėdi prie stalo viduryje Tailande. Jei esate nusipelnęs svečias, jums bus sėdi priešais priimančiosios, kad būtų galima lengviau kalbėtis.

Palaukite, kol esate sėdi; kas neabejotinai rodo jums savo kėdę. Jei sėdi ant bambuko kilimėliai ant žemės, visada padėti sau tokiu būdu, kad būtų galima išvengti parodyti savo kojas visiems, o jie valgo.

Pastaba: Jei jūs valgomasis solo užimtas restorane, jums gali būti paprašyta pasidalinti lentelę su grupe, kuris turi vieną laisvą vietą. Jei taip atsitinka, nėra pareiga priversti mažą kalbėti ar bandyti bendrauti su kitos šalies prie stalo.

Rikiavimas Maistas Tailande

Visi grupės patiekalai Tailandas dalijamasi; Neketiname užsisakyti savo maistą. Už užsakymą, vyresnieji ponios prie stalo bus rinktis patiekalus, kad tilptų grupę. Keletas rūšių mėsos ir žuvies, gali būti atstovaujama kartu su kai įvairių daržovių. Jei yra kažkas, ką norite išbandyti, kreipkitės į asmenį, kuris užsakė apie tai ir jie gali gauti “užuomina”. Ryžiai bus įteiktas atskirose dubenys.

Jei turite ypatingų mitybos apribojimų, nereikia, kad jie išgirdo per užsakymą. Tiesiog nereikia pasiekti patiekalų jūsų manymu, galėtų būti problema, ir mandagiai atsisakyti, jei kas nors prašo jums pabandyti kažką, kad netelpa į savo mitybą.

Kaip svečias, žmonės tikriausiai tikiuosi, kad jūs išbandyti vietinių patiekalų. Tačiau, jei esate visiškai tikri, jūs negalite valgyti tai, kas siūloma, mandagiai mažėja yra gražiau nei palikti jį ant jūsų lėkštės nepanaudotas.

Nustatymas

Jums bus suteikta plokštelės ar dubenėlį baltųjų ryžių ir galbūt kitą dubenėlį už bet kokius sriubos būti įteiktas.

Kai maistas atvyksta, įdėkite tik nedideli kiekiai – ne daugiau kaip du šaukštai – iš kelių patiekalų su tam tikru padažu ant savo ryžių. Galite papildyti jūsų lėkštės tiek kartų, kiek jums patinka, kol jūs bandėte viską ant stalo. Užtikrinti, kad kiekvienas turėjo galimybę išbandyti kiekvieną patiekalą. Išgėrus per daug vienu punktu – ir galbūt užkirsti kelią kitiems bando jį – tai nemandagu.

Dar viena gera priežastis ne piktnaudžiauti nuo pat pradžių yra tai, kad maistas tikriausiai nebus pasiekti visus iš karto. Indai bus nuolat būti išvedė į lentelę, nes jie yra pasiruošę. Geriausias dalykų vis dar gali būti ateina!

Kai panirimas iš aptarnaujančių dubenys ant stalo, atsižvelgiant nuo krašto yra mandagūs nei panardinant šaukštu į vidurį. Stenkitės ne imtis paskutinę tiek iš bendruomenės dubenį. Tai turėtų būti palikta priimančiosios, kuris, savo ruožtu, gali pasiūlyti Jums jį vistiek.

Pastaba: Skirtingai nuo kai vakarieniaudami kai kurių kitų Azijos šalių, jūs neprivalo užbaigti visus ryžius ant plokštelės Tailande. Nepaisant to, jūs turėtumėte pabandyti nešvaistyti maisto.

Valgymo indai

Tailande, lazdelės yra tikrai naudojamos tik standalone makaronų patiekalų. Net jei norite lazdelės ir nori parodyti, kad jūs žinote, kaip juos naudoti mandagiai, Tailando žmonės nesinaudoja juos ryžių patiekalams.

Tailande žmonės valgo su dešiniajame šaukštu ir šakutė kairėje. Šaukštas yra pagrindinis indų; šakutė naudojama tik manipuliuoti maisto. Tik daiktai ne valgyti su ryžiais (pvz gabaliukus vaisių) yra gerai valgyti su šakute.

Nebus peiliai ant stalo, ar kur ne iš šiuo klausimu virtuvėje; maisto jau turėtų būti kąsnio dydžio gabalėliais. Jei jums reikia iškirpti maisto mažesnis, naudokite krašto savo šaukštu nukopijuokite jį, kreipiantis tik jei reikia šakutės.

Maitinimas iš Šiaurės provincijų, pavyzdžiui, ISAN gali būti lipnus “lipnus” ryžiai tarnavo mažai krepšius. Valgykite lipnūs ryžiai suspaudžiant su dešiniaisiais pirštais ir naudojant jį susemti maisto ir padažai.

 • Negalima prašyti lazdelėmis.
 • Laikykite savo dešinę ranką šaukštą ir šakutė kairėje.
 • Valgykite su šaukštu. Nedėkite šakutės į burną.
 • Naudoti šakutę stumti maistą ant šaukšto.
 • Valgykite lipnūs ryžiai su pirštais; jums reikia naudoti savo dešinę ranką.

naudojant Pagardai

Tailando žmonės mėgsta sezono ir paįvairinimui. Skirtingai upscale Vakarų restoranų ar gražus suši įstaigose, jūs neturite jaudintis įžeidimą niekam pridedant papildomų padažai ir pagardai savo maisto. Bet paragauti patiekalą pirmą kartą – kai autentiški tajų maistas gali būti ypač aštrus!

Palaukite, kol Pradžia Valgyti

Kaip ir daugelyje Azijos kultūrose, amžiaus ir socialinio statuso yra teikiama pirmenybė. Taupymo veidą taisyklės visais laikais. Prieš pradėdami ką nors, palaukite aukščiausią reitingą arba aukščiausio rango asmuo prie stalo signalas, kad atėjo laikas valgyti. Jei jie nieko nesako, tiesiog laukti, kol juos pradėti savo patiekalą.

Nenaudokite savo kaire ranka

Per daug pasaulyje, kairė ranka laikoma “purvina” ranka. Venkite tvarkymo maisto ir komunalinių tarnauja indai su savo kaire ranka.

Išvengti kairįjį naudojimo taisyklė ypač taikoma naudojasi daiktais, pavyzdžiui, lipni ryžių, kad valgyti su rankomis.

Sulėtinti ir Mėgaukitės

Skirtingai nuo kitų nuskubėjo kultūrų, valgymo Tailande apskritai patiko lėtai. Nebūk skubėti užbaigti vakarienę ir gauti į kitų dalykų. Jūs nenorite būti spoksoti į tuščią plokštės, o visi kiti derybų ir kirtikliai kitą valandą.

Sulėtinti, bendrauti ir dalyvauti. Dėl akivaizdžių priežasčių, vengti leisti laiką savo išmaniajame telefone prie stalo.

Atsižvelgdama Gėrimai vakarienė

Alus, dažnai yra vienas iš Tailando vidutinėms darbingi lager, dažnai vartojamas su vakarienei. Padaryti ne pilant savo gėrimus įpročio; kažkas tikriausiai papildyti savo stiklą už jus.

Saugoti akis dėl savo kaimynų akinius ir viršų juos išjungti kaip draugiškas gestas. Ir nereikia veikti stebėtis, jei kas nors prideda ledo su savo stikline alaus!

Baigiama

Pasibaigus valgio pabaigoje, idealiu atveju, jūsų plokštelė neturėtų atrodyti nusikaltimo vietoje. Konsoliduoti visas nevalgomi vienetų (pvz stiebeliai citrinžolės, kaulų, ir tt), iš vienos pusės plokštelės. Tas pats taikoma sumažėjo ryžių ir maisto bitai: ten neturėtų būti nieko palikti aplink savo dubenį stalo.

Stenkitės ne palikti maistą ant jūsų lėkštės, ypač mėsos ir daržovių iš pagrindinių patiekalų.

Norėdami nurodyti, kad baigėte valgyti, padėkite šaukštą ir šakutę kartu ant jūsų lėkštės.

Laikas mokėti

Pasibaigus valgio pabaigoje, ne iš karto pasiekti, kad sąskaitą patikrinti žalą. Ir tikrai nereikia ginčytis dėl to, kas mokės. Jūsų kompiuteris gali jau paprašė patikrinti, ar grupė gali būti planuoja ją padalinti.

Už užsakymą, priimančioji arba daugiau vyresnysis – dažnai suvokiamas turtingiausi – žmogus prie stalo tikimasi mokėti. Kai kuriais atvejais, ypač santykius tarp Thais ir vakariečių, The Farang (užsienietis) turėtų gauti patikrinimą. Laimei, maisto Tailande yra paprastai labai prieinamos.

Jei siūlote luste, daryti tik vieną kartą, o ne reikalauti, jei jūsų pasiūlymas bus atmestas.

Virsmo Tailande nėra įprasta autentiškų restoranų, tačiau, galite leisti darbuotojai išlaikyti pokyčius, jei norite. Aptarnavimo mokesčiais yra dažnai jau įtraukta į sąskaitą ir gražiau restoranų.

Kai kurie Kitos klaidas Tinkamai elgtis prie stalo Tailandas

 • Negalima kalbėti ar juoktis su savo burna pilna maisto – jokių išimčių!
 • Nepūskite nosį prie stalo. Atleiskit sau į vonios kambarį.
 • Nenaudokite dantų krapštuką be apimantis burną su kita ranka.
 • Nebūk pirmas, auklėti verslo reikalus. Laukti kitai šaliai pereiti režimus.
 • Nedarykite garsų, o jūs valgyti. Skirtingai nuo kai kurių kitų Azijos šalių, slurping sriubos ir makaronai yra ne gera idėja.
 • Nepamirškite padėkoti savo šeimininką su mandagus kawp Khun khrap | Kha (ačiū Vyriška | Panelių) ties valgio pabaigoje.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *