Stonehenge ziyaret için: Complete Guide

Posted on

Stonehenge ziyaret için: Complete Guide

Stonehenge, masif izole ve gizemli Salisbury Ovası, üzerinde duruyor. en az 800 yıldır en etkileyici ve önemli duran taşlar – ve muhtemelen dünyanın – İnsanlar anlam ve İngiltere en tarihini anlamak çalışıyorlar.

Şimdi, araştırma Stonehenge hakkında bazı yeni fikirler atıyor; Kökenleri ve amaçları. son teorileri Bu büyülü yer hakkında düşünme biçimlerini değiştirebilir. Ve, birkaç yıl önce ziyaretçi tesislerinin büyük bir yeniden yapımı sonrasında, hikayeler – ve gizemleri – Stonehenge’i zamankinden daha temizdir.

Sen git Ne olacağını zaman

Stonehenge ziyaret için: Complete Guide
Eğer Stonehenge ziyaretçi merkezi hakkında fark edeceğiniz ilk şey bunu fark ne kadar az olduğunu. Bina, mimarlar tarafından Denton Corker Marshall, neredeyse manzara kaybolur. Onun kavisli çatı tepeler eşleşir ve genç ağaçların orman üzerinde yüzer gibi görünüyor – bunu destekleyecek sanatsal kutuplar.

merkezi yanında, neredeyse sessiz elektrikli tren antik taşların bir mil uzakta bir buçuk sizi teslim eder. Bunun yerine yürümeyi tercih ederseniz, anıt antik, tören manzara nasıl uyduğunu anlamak için daha iyi bir şans olacak. Geçmişte, Stonehenge ziyaretçilerin sitede dağılmış tüm tarih öncesi tepecikler fark için bir fırsat olmadı. Ama Manzara boyunca sürme, Salisbury Ovası’nın büyük gökyüzünün altında, gelmesi gerçekten andıran bir yoldur.

Daha sonra, ziyaretçi merkezi kendisini keşfetmek için zaman ayırın. İçerisinde iki pavyonlar bir kafe ve bir dükkan yanı sıra küçük, mükemmel bir müze ve sergi ev. Ekran geçmişte hem de site üzerinde çalışan araştırmacıların son sonuçların mitleri ve teoriler keşfetmek, Stonehenge ziyareti kemiklere biraz gerçek et koyar.

Olayları arasında:

 • kırmızı geyik boynuz hendeği kazmak ve yerinde ilk yapılardı bankaları oluşturmak için kullanılan aralarında – Stonehenge yapımcıları tarafından kullanılan gerçek araçları.
 • Bir kıvılcım grev ve ateş yakmak için kullanılan bir çakmaktaşı bız, bir testere ve bir “Fabrikatör” dahil Neolitik araçlar kümesi. ve bız bugün kullanılan araçları gibi hemen hemen baktığını gördüm.
 • Erken Neolitik insanın bir yeniden baş, 19. yüzyılda yakındaki kazılmış bir adamın iskeleti dayalı adli teknikler kullanılarak yaptı.
 • taşların bazılarında oyulmuş eksenler aynı şeklinde bir bronz balta, Stonehenge inşa edildi 700 yıl sonra.
 • Stonehenge diğer benzer siteler, taş çevreleri ve höyüklerin onlarca gösteren kullanımda olduğu zaman İngilizlerin bir haritası aynı anda ülke genelinde tüm inşa ediliyor. Gümrük, anıtlar ve ritüelleri ve Manş çok daha kuzeyden o yayılmasını paylaşılan bir özenle organize bir toplum önerir.
 • Dışarıda, ziyaretçilere Stonehenge’i inşa nasıl yaşamış bir fikir verir bir yeniden Neolitik köy (yakındaki keşifler dayalı olarak).

Ve nasıl Onlar bu biliyor musunuz?

Bu gizemli anıt hakkında en erken spekülasyonlara geri giden bir hikayenin en güzel yanı. Birlikte Milli güven ile, 90 mil güneybatısında Londra hakkında siteyi yöneten, İngilizce miras göre, erken referanslar ortalarında bulunmuştur  Huntingdon Henry, 12. yüzyılda yazıları  İngiltere öyküsü yazdı Lincoln din adamı.

O siteyi denilen  Stanenges ve “harika boyutta … kapı şeklini sonra dikilen bir taş yazdım, böylece kapı kapı üzerine gündeme gelmiş görünmektedir; ve böyle büyük taşlar öylesine havada gündeme gelmiş nasıl kimse tasavvur edebilir veya neden orada inşa edildi.”

Soruları – Stonehenge nasıl oluşturulduğunu, konumu seçilen ve kim tarafından neden – yazarlar, araştırmacılar ve ziyaretçilerin şaşkın nesiller var. yanı sıra yeni bir sürü soru – Şimdi, 21. yüzyılın ilk on yılında, arkeologlar bazı yeni cevaplar ile gelip başlıyor. Sorular örneğin:

Nasıl Stonehenge inşa edilmiş ve Kim tarafından mı?

Stonehenge büyük gizemlerinden biri gerçek oluşturulmasıdır. Onun en ağır taşların bazıları uzakta içinde yüzlerce mil gelen  Galler Preseli Hills .

Nasıl tekerleği kullanmayan bir toplum tarafından nakledildi? Ve anıt çağıran “dünyanın en mimari sofistike prehistorik taş daire,”  İngiliz tarihi mirası  diğer Neolitik taş anıtlar, doğal taş ve kayalar temelde yığınları ise, işaret  Stonehenge, giyinmiş taşlardan yapılmış kesin Zıvanalı ile birlikte takılır eklemler.

Dış çemberin tüm lento taşları yerinde olunca serbest anıt Eğimli arazilerde duruyor olsa bile, mükemmel yatay, birbirine çemberi oluşturdu.

Erken yazarlar anıt Romalılar tarafından inşa edilmiştir teorize. Böyle Monmouth 12. yüzyıl İngiliz din adamı Geoffrey, Diğerleri, Arthur efsanelerinde kalbinde yerleştirdi ve Merlin o binada bir el vardı önerdi. Merlin hikayeleri Wales’ten Bluestones uçan ve anıtın üstüne onları levitating vardır. Ve tabii ki, yabancı katılımı hikayeleri bol vardır.

Güncel teoriler daha aşağı toprak olsa aynı derecede etkileyicidir. 2003 yılından 2009 yılına kadar, içinde  Stonehenge Riverside Projesi , University College London’dan birlikte Sheffield, Manchester, Southampton ve Bournemouth, Üniversitelerinden arkeologlar ekipleri, anıt ve çevresindeki manzara okudu. Onlar 3,000 BC ve 2500 yılları arasında, ortak bir kültürü paylaşan, Doğu ve Batı İngilizler çiftçi kabileler arasında bir birleşme projesi olarak inşa edildiğini göstermektedir

University College, Londra yazarın Arkeoloji Profesörü Mike Parker Pearson  Stonehenge, Yeni Bir Anlayış: Greatest Taş Devri Anıtı’nın Gizemler Çözme açıklıyor:

“… büyüyen bir ada çapında bir kültür vardı – güney sahil Orkney kullanıldı evlerin, seramik ve diğer malzeme formlarının aynı stilleri … Stonehenge kendisi önemli yapılarından biridir … Sadece binlerce emek gerektiren oldu anlamıyla elbirliği herkesi gerektiren çalışma sürekli kendini birleşme eylemi olurdu.”

Ve bir yerleşim yaklaşık iki mil kuzeydoğusunda anıt arasında kazılan Durrington Walls , gibi birçok 1,000 evleri ve tüm İngiltere katılan yerinden 4.000 kişinin kanıtlarla bu teoriyi desteklemektedir – Bir defada bütün ülkenin tahmini nüfusu iken 10.000.

inşaatçılar köyü muhtemelen Avrupa’daki en büyük Neolitik köydü. çok düz zor işi üstlenmek insangücü yoktu. Taşlar değil karanlık sanatlar veya gizli bilimler tarafından, kızaklarla ve tekne ile, Galler taşındı. Böyle bir erken dönemde gerekli organizasyonun seviyesine rağmen, oldukça şaşırtıcı.

Ve bu sadece bir teori. Başka Galli taşlar Buz Devri buzullar tarafından yapılmıştır ve Stonehenge inşaatçılar yeryüzüne adım attığı ova çöp doğal olarak bulundu olmasıdır.

Stonehenge kaç yaşında mı?

Ortak akıl anıt yaklaşık 5000 yaşında olduğunu olmuştur ve 500 yıllık bir süre içinde birkaç aşamada inşa edilmiştir. Aslında, Stonehenge, görünür bugün, ana binasının çok muhtemelen bu zaman dilimi içinde inşa edilmiştir.

Ama önemli ve muhtemelen ritüel amaçlarla Stonehenge sitenin kullanımı çok daha ötesine – belki de uzun zaman önce olduğu gibi 8.000 10.000 yıl. Yine 1980’lerde sonra anıtın park 1960’larda alanı ve çevresinde kazılar 8500BC ve 7000BC arasında ekilen ağaç görevlerde çukurları bulundu.

Bu doğrudan Stonehenge ile ilgili ama ne daha belirgin hale gelmektedir Salisbury Ovası’nın peyzaj binlerce yıl erken İngilizler için önemli olmasıdır ister net değil.

Neden Salisbury Ovası?

Komplo teorisyenleri düz hatları uzay için ve bu güzel büyük iniş yer ve havadan ve jeofizik ölçümlerde görünür ley hatları yivleri düşündürmektedir.

Bu daha çok manzara kendisini seçtiğini bu. Antik İngiltere ormanlarla kaplıydı. Büyük bir açık alan, ağaçsız tebeşir otlak binlerce dönüm, nadir ve özel olurdu. Bugün bile, gecenin karanlığında Salisbury düzlükte sürüş, yıldızlı bir gökyüzünün karşı boş başgösteren gizemli toprak işleri, aşkın, neredeyse doğaüstü bir deneyim olabilir.

Ve tesadüfen gündönümü ekseni ile hizaya Periglasyal çizgili olarak bilinen çizgiler, doğal jeolojik özellikleridir. bölgeyi yerleşti ve yakından mevsimsel işaretlerini gözlenen kim çiftçilik insanlar mevsim değişikliklerine uyum fark etti ve onlar yüzünden Stonehenge’i site ve konumunu seçti.

Yani Prof. Pearson grubu tarafından varılan sonuç oldu. Biz güneşin yolu topraklarda işaretlenmesini bu olağanüstü doğal düzenleme rastladım zaman O, biz tarih öncesi insanlar … çünkü öncesi rütbesi önemi Stonehenge inşa etmek Burası seçilmiş Belki de onlar kadar bu yeri görünce fark”dedi dünyanın merkezi.”

Stonehenge ne için kullanılır mı?

Seçiminizi yapın: Büyücü ibadet, gömü, hasat festivalleri, hayvan kurbanlar, gündönümü kutlamaları, toplumsal ritüelleri, bir şifa merkezi, tarım takvimi, bir savunma Temel çukurları, tanrılara bir sinyal, yabancı bir iniş pisti. Stonehenge ne için kullanıldığını hakkında onlarca teori vardır. (- şimdiye kadar yabancılara hariç) Yıllar boyunca bu arkeolojik kazılar bu etkinliklerin çoğu kanıt bulduk. Bölgede birkaç düzine mezar keşif örneğin görece yeni bulgudur.

Aslında Stonehenge bir parçasıdır ritüel manzara binlerce yıldır farklı insan topluluklarında tarafından kullanılmakta idi vardır. O binlerce yıldır farklı çeşitli kullanımlara sahip olması olasıdır. Biz tam bu gizemli yeri anlamak asla ama arkeologlar ve tarihçiler hep yaklaşıyor.

Gitmek için

Her yıl Wiccan’lar Neo Paganlar, New Age takipçileri ve meraklı turistlerin yaz gündönümü için Stonehenge akın ediyor. Bu ziyaretçilerin sitede etrafında kamp ve şafak bekleyen bütün gece geçirmek için izin verilen tek zamandır.

Ama Durrington Walls de bulgular karakış değil, yaz ortası en önemli ve ritüeller ve şölen zamanının geldiğini göstermektedir. Stonehenge alanındaki diğer eserlerin çoğu karakış gün doğumu ve gün batımı yaslanıyor. Tüm Kuzey Avrupa üzerinde yangın festivaller ve karakış içinde Kutlamalar göz önüne aldığımızda Bu teori daha mantıklı.

Sen yılın herhangi bir zamanda Stonehenge ziyaret edebilir ve her sezon avantajları ve dezavantajları vardır. kışın gidin ve gün doğumunu, anıttan daima etkileyici bir manzara görmek için çok erken kalkmak zorunda değilsiniz. Aralık ayında güneş yaklaşık 8 am anıt sonra açık değil ama kısa bir mesafe A303 görebilirsiniz orada yükselir. sitem de çok daha az kalabalık olması muhtemeldir. Aşağı tarafı Salisbury Ovası karla kaplı veya diğer ilişkili sitelere erişim sınırlı olacak şekilde su dolu ya son yıllarda, soğuk rüzgârlı ve olmasıdır.

Yaz aylarında giderseniz, size güneşin doğuşunu görmek istiyorsanız, daha iyi bir sabahçı olur, başkalarının ordularını rekabet ve edilecektir. Haziran ayında, gündoğumu Artı tarafta 5 am önce, rahatça donmadan siteye ziyaretçi merkezine yürüyebilir. Ve gün ışığı çok daha uzun saatler ile civardaki prehistorik siteleri ve Salisbury şehri keşfetmek için daha fazla zamana sahip.

Yakında Ne var

Stonehenge, dünyanın en mimari karmaşık taş daire ince yerlerinden ile çivili büyüleyici tarih öncesi manzara merkezinde sadece bir anıtıdır. Stonehenge, Avebury ve İlişkili Alanlar UNESCO Dünya Mirasları içerir:

Ayrıca yakınında: küçük şehir Salisbury ve katedraliyle birlikte iyi korunmuş ev Magna Carta aslı ve Ortaçağ Saat – varlığı en eski çalışma saati yaklaşık 20 dakika arabayla ya da yerel otobüs gereğidir.

Ziyaretçi Essentials

 • Kabul  tavsiye önceden rezervasyon ile zaman sınırlı bilet gereğidir. Kez, cari fiyatlarla ve kitaba bilet açarak için bkz  Stonehenge bilet web sitesi .
 • Stonehenge manzara – önerdi bul yürüyüşleri  Milli güven web.
 • Ulaşım:
  • Salisbury İstasyonu London Waterloo Trenle sonra (National Rail Sorular kontrol edin) Stonehenge Tur otobüs , tren istasyonundan adanmış halk otobüsü.
  • Ayak veya çevrim Açık – Wiltshire İlçe Konseyi yön yayımlamak yürüyerek Stonehenge ve bisiklet yolları yanı sıra yerel otobüs. Ayrıca üzerinde Stonehenge bulabilirsiniz  Ulusal Döngüsü Ağı sustrans yol web.
  • Araba ile – Stonehenge M3 ve (Posta kodu SP4 7de için satnavs ayarlayın) A303 Londra’dan ulaştığı A360, kapalıdır. Yaklaşık 88 mil olduğunu ve iyi bir trafik koşullarında hemen altında iki saat sürer. Stonehenge bilet sahipleri ücretsiz yerinde otopark bulunmaktadır.