Stravovanie v Makansutra brucha Bay, Singapur

Posted on

 Stravovanie v Makansutra brucha Bay, Singapur

Cenovo Hawker Fare Vedľa Marina Bay, Singapur

Hawker kultúra jedlo v Singapure nemusí byť úplne staré alebo lacný byť platná. V Marina Bay, Singapur, Makansutra je KF Seetoh nastaviť Makansutra brucha Bay slúžiť ako domov pre oba starými menami pouličné a nových hore a rohy – a mimochodom vytvára kulinárske hotspot a nočného života v swankest štvrti Singapure.

Makansutra brucha Bay patróny sedieť s Marina Bay ako malebné pozadie – na druhej strane zálivu, uvidí, že Marina Bay Sands týčiaci sa nad okresu. Asi 12 Hawker stánky bok sortiment plastom pokryté kameňa tabuľkách sypané veľké slnečníky (jediný ústupok počasia); oblasť má dostatok sedenie pre viac ako 500 hostí, ktorí prichádzajú každú noc, aby sa v zornom poli a autentické Hawker cestovného.

“Marina Bay je veľmi ikonický časť Singapuru – brucha Bay je asi prináša zážitok ulice potravín v nejkluzčí časti Marina Bay,” hovorí zakladateľ Makansutra KF Seetoh. “Povedal som, by sme mali priviesť späť k starému štýlu, open-air street bufet, že sme mávali v 60. a 70. rokoch. A budeme držať ceny tak lacné, ako je to možné.”

Singapur je najznámejšie mená v Hawker potraviny

K realizácii tejto retro skúsenosti potravín Seetoh a jeho kolegovia do užšieho výberu niektoré z najznámejších firiem v Singapure v Hawker potravín, spolu s niekoľkými novými názvami obstarávať meniacim sa vkusu mestskom štáte je. Zistíte Wee Kee Nam slávnej kura ryža pozdĺž Filipínsky obľúbené Gerry je gril a ich grilované chobotnicu. Môžete si objednať Alhambra satay a spláchnuť s Singapure obľúbenou variť, Tiger Beer.

Ako sa tam dostať:  Makansutra brucha Bay sa nachádza v štvrti Marina Bay, hneď vedľa Esplanade opery. Jazdiť Singapur MRT a vystúpiť na Esplanade MRT stanice (Circle riadku; CC3) – vziať Exit D objavovať v parku Esplanade. Makansutra brucha Bay na Google Maps.  Pre viac informácií o používaní Singapure účinného dopravného systému, prečítajte si náš článok o jazde Singapure MRT a autobusy s EZ-Link karta.

Tradičné kuracie krídelká s Kick

Tieto grilované kuracie krídelká z Huat Huat BBQ kuracie krídlo a mrkvový koláč podávame s chilli omáčkou na strane: trochu sladké kurča misky danú pridanou kop z remeselnej dip. Veľa práce ide do výroby kurča – rezy kuracie sú priletel z Brazílie (žiadna lokálna mäso porovnáva v nehy a šťavnatosti), potom podstúpi desať hodín marination pred zasiahnutím gril.

To kurča jedlo má dlhú históriu v Singapure – “Grilované kuracie krídla bol veľmi populárny v Singapure od 60. rokov,” hovorí Seetoh. “Ľudia by sa polovica olejového bubna, potom sa dal gril tam a gril je na strane ulice.”

Prechod na viacerých permanentných vykopávok na Makansutra brucha Bay sa zdá k robili kurča žiadnu škodu. Seetoh hovorí, že tento konkrétny prípravok vďačí za svoju sladkastú chuť na špeciálne prísady: “Tajomstvo spočíva v marináde – jedným z kľúčových zložiek je Mei Kuei Lu Chiew , čínska ruža rosa víno,” hovorí Seetoh. “Je to tu pekné, sladkú vôňu na to.”

Pikantné grilované Stingray – exotická pochúťka Marine

Grilovaný Raja k nám prichádza z Malajzie a Redhill Rong Guang BBQ Seafood Slúži spôsob, akým Malajci, ako by – s dostatočným množstvom chilli punč. “Stingray bolo niečo, čo nikto používa k jedlu, okrem v Malajzii – to bolo zlé, vyradené ryby,” Seetoh nám hovorí. “Malajci by ju variť kyslej karí a ponorte ho do sambal (chilli omáčkou).”

Čínska komunita, nikdy slepí k dobrej kulinárske nápadom, prijal to a začal predávať ju na ulici. “V súčasnej dobe je to tak populárne – oni gril krídlo Stingray cez banánovom liste, a potrite ju sambal, pretože grilu – tak chuť na banánovom liste a sambal prejde do mäsa,” hovorí Seetoh. “A ako by to nestačilo pikantné, dali cincalok, ktorý kvasí krevety a cibuľu a stlačiť calamansi nad ním.” (Cincalok je malajský krevety pasta).

Rong Guang robí svoju vlastnú sambal chili, sambal belacan a cincalok od nuly, čo zaisťuje trvalo vynikajúcu kvalitu s každú objednávku. Majiteľ sa zaoberá výrobou grilované raje na nejakú dobu teraz – si vyslúžili ich slot na Makansutra brucha Bay na sile Raja slúžil u pôvodného stánku v Bukit Merah.

Malaysian-Style Sata cestou Singapuru Beach Road

Singapur pamätníci pamätať získanie najlepšie Malajský satay zo stánku v blízkosti starého Alhambra kina pozdĺž Beach Road. Kino môže byť dávno preč, ale druhá generácia vytrvá – syn pôvodného satay predajcu teraz slúži svoje masové špízy vo viacerých upscale prostredí v brucha Bay, takmer päťdesiat rokov potom, čo predal svoj prvý tyč.

Produkt na Makansutra brucha Bay Alhambra Padang Sata je silnejší a masitější než satay nájdete inde: prebodla mäso je ručne brúsený a arašidovou omáčkou – pre dunking v satay in – je robustný a mierne sladká.

Marináda robí Sata špeciál: cca 18 tajná korenie ísť do satay marináda, ktorá je vyrobená čerstvý každý večer. Obchod ponúka širokú škálu más, a to nielen hovädzie – baranie, kurča, kačica, a krevety sú k dispozícii. (Bravčové je mimo ponuke – majitelia sú oddaní moslimovia).

“To je malajský štýlu, Kajang-style satay, sladšie, než je obvyklé,” Seetoh nám hovorí, ako je objednávka príde dovnútra. “Mnoho korenia, na rozdiel od tých, indonézskej [ktoré sú] jednoduchšia.”

Grilované chobotnice, Filipino-Style

V kývnutie na značnú filipínskej expat komunity v Singapure, Makansutra brucha Bay pozval Pino obľúbené zriadiť predajňu vedľa zavedených mien pouličné tejto oblasti. Gerry Grill má viac ako 50 pobočiek v Filipínach, všetci slúžiace filipínska jedla, ktoré idú skvele s pivom: Sizzling bravčové sisig (bravčového tváre, vyprážané do chrumkavý a podávané na horúcej doske); chrumkavú päta (vyprážané bravčové kĺby, slúžil pozdĺž sójovou omáčkou dip) a inihaw na pusit (grilovaná chobotnica – pozri vyššie), medzi ostatnými.

(V súvisiace správy, čítať o 15 hodín potravín šialenstvo na Filipínach, ktorý pokrýva mnoho pokrmov tu v detaile.)

Gerry je grilovaná chobotnica, zďaleka kaučukový horúce neporiadok, ktorý veľa dať s každým sústom – za plátky chobotnica prichádza pokvapkané sójovej omáčky, a ide skvele buď spárovaný s ryžou alebo s swigs piva.

Vyprážané ryža s indickým Twist

Tie by si myslel, že Malajzijská / indický stánok mohol vytiahnuť vyprážané ryža dobre, ale Makansutra brucha Bay Old Sata Club Mee Goreng podarí trik skôr hravo. To je indický preklad čínskej misky, vyprážané ryža,” hovorí Seetoh. “Varí ho sambal , biele korenie, potom dať veľa chrumkavé ančovičky.”

Miska je výdatné, chutné a lahodne multi-kultúrne – “Majú nasekané zelenina, hrášok, mrkva, v štýle, ktorý Číňania za bežnej prevádzky neumožňovali robiť – to je veľmi charakteristický pre Indy a indan moslimovia tu,” žasne Seetoh , “Keď vidíte toto, to je úplne Ind.”

Stánok Podpis jedlo, Mee goreng (smažené rezance) možno objednať buď v malajčine alebo indickom štýle: Malajský Mee goreng je suchšia a vyprážané s sambal belacan; Indická verzia je vlhkejšie, a varí sa špeciálnym chilli zmesi.

Kaya dokončil tento dezert sladký banán

Dezert k nám prichádza prostredníctvom sweet spot: ich Kaya báze sladké pokrmy priniesť jedlo na Makansutra brucha Bay vynikajúce záveru.

Kaya banán tempura (na obrázku hore) sa goreng Pisang (vyprážané banány) a drizzles šaržu v Kaya sirupu. ( Kaya je Malajský kokos na báze ovocia tvaroh). Rovnaké opatrenia škrobovej, ostré a lepkavé sladké, Kaya banán Tempura kombinuje rôzne textúry do chutný celok – perfektný ázijské dezert pre doplnenie šírenie lacné jedlá z celej región.