Stravovanie v Singapure Block 51 Old Airport Road Food Centre

Posted on

 Stravovanie v Singapure Block 51 Old Airport Road Food Centre

Katongo Original Hawker Food Experience

Nemusí to vyzerať moc: na prvý pohľad to vyzerá, že rad stánkov napchaté do prízemia parkovisku budovy. Ale táto zbierka stánky s občerstvením sa stane byť jeden z najpopulárnejších verejnej pouličné centier na ostrove, predbehne ostatné v neformálnych hlasovaniach .

Vzhľadom k tomu, to sa otvorilo v roku 1973, Old Airport Road Food Centre hostil niektoré z najlepších rodinný pouličné podniky, predávajú takmer legendárny satay včelí Hoon, char Kway Teow a Rojak. V súčasnej dobe 168 stánkov tvorí hawker stredový komponent na prízemí, predávať lacnou ale delikátna Singapur a medzinárodné pochúťky. Budete potrebovať len stráviť asi SGD 5-7 (asi $ 4 na $ 5.50) na jedlo brušnej mlátiť na Old Airport Road Food Centre: desivo veľkú hodnotu typickú Singapure pouličné centier.

Váš sprievodca bol prinesený do Starého Airport Road Food Centre od Makansutra a jeho zakladateľovi, Singapur potraviny nadšenec KF Seetoh. “Old Airport Road bol asi po veľmi dlhú dobu, je to tu veľmi dobré jedlo, veľmi dobrú povesť,” povedal nám Seetoh ako sme čakali na nášho rádu. “Dostanete veci od raňajok až do večera, je tu obrovské parkovisko vedľa neho. – to je jeden z hlavných faktorov dobrého Hawker centra All dobré Hawker centier dostali obrovské parkoviskách ..”

Seetoh potom objednal štyri Old Airport Road obľúbené pre nás, svojich hostí: Obrázky a účet na stravovacie skúsenosti nasledovať v najbližších niekoľkých stránkach.

  • Ako sa tam dostať: Old Airport Road Food Centre sa nachádza v Katongo susedstve východne od Marina Bay. Jazdiť Singapur MRT a vystúpiť na Dakota stanice MRT (Circle linky, CC8). Food Center je 140 yardov západne od výjazdu zo stanice. Old Airport Road Food Centre na Google Maps. Pre viac informácií o používaní Singapure účinného dopravného systému, prečítajte si o jazde Singapure MRT a autobusy s EZ-Link karta.
  • V blízkosti ubytovania: Okolie Katongo, kde sa nachádza Old Airport Road, sa stane hostiť niektoré z najlepších lacných hotelov v Singapure – pozri zoznam Katongo a Joo Chiat lacných hotelov pre podrobnosti.
  • Hawker histórie: Pre viac informácií o Singapure Hawker kultúry, prečítajte si úvod Singapure pouličné centier, alebo sa pozrite na náš zoznam desiatich najväčších pouličné centier v Singapure. Pre udalosť v Singapure, ktorá kladie pozornosť na najlepších svetových pouličné jedlo, pozrite sa na to: The World Food Street Kongres zvoláva v Singapure.

Bravčové a kuracie satay ako dedo používa na výrobu

Chuan Kee Sata
# 01-85 Blk 51 Old Airport Road Food Centre
Otvorené večery: od 6 hodín do 10 hodín (skôr, ak vypredané pred 10); otvorené od 1 hod do vypredania zásob v nedeľu; zatvorené v pondelok a vo štvrtok
nájdete satay v každom rohu Singapure, ale naozaj zvláštny satay – druh, ktorý robí oči vášho singapurský deda trblieta sa spomienkami potulných predavačov praženia a predávajú veci z vozíkov na uliciach – idete chuan Kee Sata, ktorá podáva grilované bravčové špízy podávame s strany nakrájanej cibule a uhorky.

Nie je to satay bez arašidovou omáčkou; Chuan Kee slúži silný arašidové a ananás omáčku, mali byť zaliate cez palice pred zakopať (pozri vyššie). Počul akýchkoľvek iných stánkov, ktoré dal ananás v ich satay omáčkou? Nemyslel, ale Chuan Kee dodáva. KF Seetoh sám dáva dva palce hore “ktorý druh arašidovou omáčkou, bude niekto milovať, je to proste tak pekné!”

Boli sme slúžil tyčinky bravčové a kuracie satay; druhý je bežnejšie v Malajzii a Indonézii, ako moslimských krajinách, ktoré majú tendenciu sa vyhnúť bravčové mäso. (Prečítajte si o indonézskej šatom Ayam, alebo tento asi majster ukojiť Ayam v Jakarte.) “Bravčové satay [je] nie je obyčajný v krajine satay, čo je Indonézia,” KF Seetoh nám hovorí. “Jedná sa o čínskej a Peranakan [štýl] bravčové satay”.

“The satay Mäso je krehké a nie príliš ťažké hrýzť a má bilanciu chudé a mastné mäso, ktoré je skutočným potešením robí,” tryská Dr. Leslie Tay , plodný Singapore jedlo blogger za som jesť, som strieľať, ja Post , “Arašidové omáčka alebo satay omáčka má tiež ananás v ňom, čo je pomerne vzácne … Mám pocit, že to pridáva hĺbku satay. Rozhodne odporúčam!”

Krokodíl Králův Croc Meat in Black korenenou omáčkou

Singapore kráľ krokodíl
# 01-134 Blk 51 Old Airport Road Food Centre
Otvorené na obed do 9m, alebo do vyčerpania zásob, čo nastane skôr
Tel: +65 8313 4233, sgkingcroc@gmail.com

Guide poznámka: Singapore Kráľ Crocodile kút je teraz uzavretá.

Ak je film “Peter Pan” sa budete ľutovať kapitán Hook a zlosť na krokodíla, môžete spôsobiť psychickú pomstu na Old Airport Road objednaním dymiace tanier krokodílej mäso orestované v čiernom korení.

“Singapur Kráľ Crocodile” (skrátil k “SgKingCroc” vo značenie), vládne v Singapure “krokodílej kráľ” Tony Tee, sa špecializuje na varené krokodílím mäsom podávané rôznymi spôsobmi: na rozdiel od orestované mäso vyššie uvedeného kráľovstvo tiež obíde Croc mäsovú kašu, Croc rezance a mäso Croc bak Kut výborne. Tam je veľa dopytu po pána Tee je nepredvídateľný výrobku, ako stánok predáva odhadom 30 až 40 kilogramov krokodílieho mäsa na daný deň.

Mäso je úplne legálne, pochádza z Long Kuan Hung Krokodília farma v Kran, Singapur. Farma domy asi 9000 morských krokodílov; kožky sa zožne za milliners v Európe a Japonsku, zatiaľ čo mäso sa predáva lokálne podnikavých sokoliarov ako pán Tee.

Chutí to ako bravčové, toto krokodílej mäso: ako sladké, jemné bravčové medailónky s veľkým množstvom dať, topenia v ústach, ako si žuť. Alebo ešte lepšie, je to ešte zdravšie ako jeho chuť analóg “Crocodile je úplne prirodzené, a predávajú sa v pravidelných supermarketoch – zníženie hladiny cholesterolu ako bravčové a hovädzie mäso.”

TEMPUR-Fried Durian Dozviete sa milovať (naozaj!)

Chi Shuang Shuang
# 01-51 Blk 51 Old Airport Road Food Centre
je otvorená na obedy do vyčerpania zásob
Tento nenápadný stánok v Old Airport Road predáva goreng Pisang (vyprážaný banán), ale ich tajná zbraň je fantasticky chutné goreng durian , obalené v Tempura strúhankou a vyprážané do hlbokej, zlaté dokonalosti.

V prípade, že ste sa pokúsili veľkolepý durian ovocie, no, to najlepšie, čo môžem povedať je, že je získal chuť. Prvé-time Pojedač durian môžu byť prekvapení, keď sa zahryznúť sa do goreng durian – koniec koncov, je to čisto durian mäso pod týmto chrumkavá tempura kožu. Mäso durian pod je nepochybne svieži a krémové, vytekajúcej pri každom súste; môžeme len súhlasiť s nesúhlasím, či aróma je zdravé, alebo nie.

Tento druh prípravy durian nie je práve originálna: “[Je to] rovnaký druh vecí, ktoré nájdete v reštauráciách – vyprážané durian, to nie je nič nové,” vysvetľuje KF Seetoh. “Stuhol čerstvé mäso durian, zbitý ju a vyprážané to. Ale nikdy som nevidel to v Hawker, a oni sú veľmi dobré!”

Osviežujúci Asian Ice Drink – soursop Juice

Lim Hin Rozmanité rezané ovocie a ovocné šťavy
# 01-136 Blk 51 Old Airport Road Food Centre
je otvorená na obedy do 9 hodín alebo do vyčerpania zásob, podľa toho, čo nastane skôr
Tel: +65 8224 8552

Povedzme, že vaše reakcie na durian pripomína Andrew Zimmern je – chápeme ak je vaša reakcia na snaží ďalšie exotické juhovýchodnej Ázie ovocie nie je príliš nadšený. Ale sľubujeme: nebudete snaží udržať soursop šťavu nadol. V skutočnosti sme sa staviť, budete prosiť o sekundy!

Soursop ( Annona muricata ) produkuje dužinaté zišli šťavu, ktorá chutí ako kríženec jablká a citróny. Ovocný bar Lim Hin slúži soursop šťavu vo veľkých plastových téglikov s ľadom – ideálne pre proutkaření plamene niektorý korenené jedlá môžu mať zanechal v ústach!

Vlastník, James Fua, ktorý sa používa na predaj jeho soursop šťavu na stánku v blízkosti Singapur botanickej záhrady; potom, čo oblasť bola prestavaná, James presunul jeho operácie na Old Airport Road, kde jeho šťava stále zarába fanúšikov z novej generácie nadšencov pouličné.

Na rozdiel od iných predajcov soursop, James robí veci čerstvé každý deň, aby sa zabránilo používanie konzervované alebo chladené veci. Pitie Jamesov soursop šťavu vyžaduje použitie slamkou a lyžicou, keď sa ukazuje, KF Seetoh vo videu.