Stravovanie v Singapure Bukit Timah Hawker Center – čo jesť?

Posted on

 Stravovanie v Singapure Bukit Timah Hawker Center

A Small Hawker centrum s množstvom Bite

Čo sa týka Singapure Hawker centrá ísť sa Market & Food Center Bukit Timah beží na malé strane: 84 stánkov vzťahujúca druhé poschodie z predmestskej komplexu trhu pozdĺž rohu Horného Bukit Timah Road a Jalan Jurong Kechil.

Ako väčšina starších pouličné centier (miesto, bol postavený v roku 1975), čo je vlhká trh zaberá v spodnom poschodí, zatiaľ čo Hawker mágie sa deje hore.

Napriek malej veľkosti, tento Bukit Timah Hawker centrum organizuje množstvo veľa-hovoril-o pouličné stánky; tie najlepšie nosí svoje medializáciu ich oknami ako odznaky cti. Ak idete sa nikto na vás, môžete si vybrať najlepšie miesto k jedlu a to buď a) hľadá najdlhšia líniu, alebo b) hľadá najpresvedčivejších novinových výstrižkov.

Generácie sokoliarov na jednom mieste

Makansutra a jej zakladateľ, Singapur potraviny nadšenec KF Seetoh, má veľa čo povedať o miesto a jeho histórii.

“Pár jedlá sú veľmi známe tu – tieto Hawker centrá majú sakramentsky krvavé dobré sokoliarov,” vysvetľuje Seetoh s tým, že mnoho z týchto pouličnej operácie boli v hre pre viacerých generácií. “Tieto stánky boli prevádzkové dávno predtým, než Hawker centrá boli postavené – títo ľudia vrátiť generácie, synovia prinesie svojich synov.”

Rezance pokrm vyrobený (a zdokonalil) v Singapure

KF Seetoh nepochybuje: väčšina potravín repertoáru Singapure môže boli požičal od po celom svete, ale je presvedčený, že satay včelí Hoon je “úplne vynájdený v Singapure.”

“Nemôžete nájsť to nikde inde na svete, možno v našom bližšom kulinárske suseda, Malajzia,” vysvetľuje Seetoh. “Berú ryžové rezance [rezance], a potom slather to s arašidovou omáčkou, ktorá má tradičnej čínskej populácie varené v ňom. Pikantné, nie je tak sladká, a dali plody mora a všetko, čo tam je.”

Sin Chew Sata Bee Hoon ( státie # 162, tel: +65 98260782) prechádza ako test dlhé potrubia a skúšky novinové výstrižky: v daný deň, frontu pre ich satay včiel Hoon vyzerá Apple Fanboys čakajú, až na poslednú iPhone uvoľnenie a žiariace recenzie z celého bodu do tohto boxu pre niektoré z najlepších satay včelí Hoon v Singapure.

To Sata Bee Hoon je násoska, Messy Fun

To je to, čo dostanete s objednávkou: niťovky rezance ryžové kúpala v bohatej, hnedej, mierne pikantná satay omáčkou. Áno, satay – nie je to ďaleko od arašidovou omáčkou, ktoré zvyčajne sprevádza porcie ázijských masových špízov, formulovaných ísť dobre s rezancami.

Tieto arašidy v omáčke sú pomerne hrubo mleté a celá miska je zdobený krevetami, srdcovky, ryby,  Kang kong  (voda špenát), a  tau Pok  (bity tofu).

Vďaka veľkorysej proporcie omáčky na rezance, Sin Chew je satay včela Hoon je neobyčajne slurpable a môže robiť bordel, ak si nedáte pozor. Riziko znečisteného odevu je dobre stojí za jedlo.

Žiadne “Mrkva” v tejto Delicious mrkvový koláč

Cez meno, tam sú v singapurské “mrkvový koláč”, alebo žiadne mrkvy chai ťažného Kway . V Hokkien, biela reďkovka ( daikon ) použitý v chai ťažných Kway akcií väčšinu svojho mena s bežným mrkvou (ktorá sa dostane len jednu ďalšiu slabiku aby sa odlíšil od daikon druhu).

Pracovitý “strýko”, ktorý pracuje  He Zhong mrkvový koláč  (státie # 02-185, tel: +65 64685398) je synom muža, ktorý začal to všetko, jeden z prvých chai ťažných Kway sokoliarov v krajine. Seetoh pamätá má otca mrkvový koláč v 80. rokoch – tak dobrý ako súčasný výrobok je originál bol “tri svety od seba”, ako to Seetoh stavia.

“Nie je to v ingredienciách, je to tak, ako si ju Fry,” vysvetľuje Seetoh. “Ako sa vám odovzdať techniku? Môžete odovzdať recept, ale nikdy nemôže prejsť dole techniku! Ako keď si prestať vyprážanie tie nakladané reďkovky a začať miešať to? Tieto veci sú veľmi ťažké naučiť.”

Tvorba singapurský mrkvový koláč

Budúca generácia hawker je stále expert: v obrie panvici, nalial veľké množstvo kubický “mrkvový koláč” a položil hromadu Chye Poh (nakladaná reďkovka) s cesnakom – po sautéing a zmiešaní veľa, Hawker nalieva veľké množstvo šľahané vajce na panvici, utopenia kombinovaný mrkvový koláč / Chye Poh. On potom krája veľký tortu do porcie veľkostí a ladles každý na tanier.

S nadmierou miešané vajíčka do mrkvový koláč, pokrm dopadá trochu omeleta-ty, crisped na okrajoch strany Hawker. Veľké kusy daikon poskytujú vynikajúce plátno pre chuť vrcholov poskytnutých cesnak, Chye Poh, a trochou sambal (chilli omáčkou) na strane.

Ako sa dostať do Bukit Timah Market & Food Centre

Bukit Timah Market & Food Center sa nachádza na 51 Upper Bukit Timah Road v meste Clementi, rezidenčnej štvrti, asi 10 míľ severozápadne od Marina Bay. Najbližšia MRT stanice je Clementi (východ-západ Line, EW23), asi 1,8 míľ od Food Centre.

Nájsť vhodnú verejnú dopravu trasu z miesta v Singapure, návšteva  gothere.sg  a zadajte body A do bodu B v jednoduchej angličtine (tj “Orchard Road na 51 Upper Bukit Timah Road”) – web navrhneme najrýchlejší kombinovaný zbernica-MRT trasa na Hawker centra. Bukit Timah Food Center v Mapách Google .

Ďalšie informácie o možnostiach potravín v čau-mad Singapuru, pozrite sa na tento zoznam desiatich najväčších pouličné centier v Singapure. Pre viac informácií o používaní Singapure účinného dopravného systému, prečítajte si náš článok o jazde Singapure MRT a autobusy s EZ-Link karta.