Şubat ayında Roma’da Neler Oluyor Böyle – Şubat ayında Roma Olaylar?

Posted on

Şubat ayında Roma'da Neler Oluyor Böyle - Şubat ayında Roma Olaylar?
güzel Roma’da Şubat serindir – sıcaklık ortalaması yüksekler ellilerinde Fahrenheit (13 santigrat derece) olan – ve bazen yağışlı. Ama kalabalıklar birkaç güneşli gün gizlice olabilir, genellikle daha ince, ve kalbini ısıtmak için birkaç önemli festivaller vardır.

Carnevale (tarihleri ​​farklı)

Şubat ayında Roma’da en önemli festivali Carnevale denilen sekiz gün süren festival. Carnevale Mardi Gras, Hıristiyan Lent önceki yıllık kutlama için İtalyan adıdır. Perhiz onun katılımcıları oruç ve dua 40 gün bulundurmadığı bir dini gözlemdir. O dönem Kül Çarşamba başlıyor ve Paskalya Pazar günü sona erer: Lent öncesinde kadar hemen önce özellikle hafta sonu, bir büyük partidir  Martedi Grasso veya Şişman Salı, festivaller son günü.

İtalya’da Carnevale Tarihler Paskalya için resmi Vatikan takvimine göre değişir, ancak festivalin başlangıç ​​tarihi İtalyan maskeli maskeleri ile dolu Via del Corso açılış töreni ile başlayan, 9. Olaylar şehir boyunca düzenlenmektedir 3 Şubat ve Mart ayları arasında her zaman ve kostüm ayrıntılı. Roma-Piazza di Spagna, Piazza Navona ve Piazza della bütün önde meydanlar teatral ve çocuk etkinlikleri Repubblica-tutun. Castel Sant genellikle orta kış pateni için bir süslü yapay buz pisti bulunuyor.

Çocuk, konfeti avuç arkadaş ve yetişkinler dousing hatta birbirlerine çiğ yumurta ve un atarak gelen, yaramaz olmak için Carnevale da bir bahane. Sen renkli konfeti küçük parçalara binlerce mayınları kaldırımlar göreceksiniz.

Sırasında Carnevale-ve sonra Olaylar

şiddetli süvarisiz at yarışları kez gerçekleştiği Piazza del Popolo, bugün atlı yıldız ve onların atları müzik akrobasi hareketleri sanki ve dans gerçekleştirmek bir at gösterisi ile sona eren Carnevale sırasında geri-at kostümlü geçitlerinin sahiptir. Ayrıca tarihsel (İtalyanca) 16. 17. yüzyıl İtalyan oyunları reprodüksiyonlarını, bir atlı karıncadan yuvarlak, kukla gösterileri ve tatil temalı tatlılar bulabilirsiniz.

Bütün partiler (ayrıca Perhiz Arifesi Salı ya da Mardi Gras olarak da bilinir) Yağ Salı günü sona erer. Eğer oruç için Roma’da kalıyorum, sen Roma’ya daha sessiz, daha yansıtıcı bir yer bulacaksınız. şehrin içinden saçılan İstasyon Kiliseler 07:00 am başlayan Lent her gününde toplandığı kitleleri barındırmak için Vatikan tarafından seçilmiştir. Kiliseden kiliseye hiç alayı olmasına rağmen, her kilise dönem boyunca kendi günü vardır. Kutsal Hafta boyunca, Roma’nın en güzel kilise Papa Kül Çarşamba kutluyor Basilica di Santa Sabina dahil ibadete seçilir.

Sevgililer Günü (14 Şubat)

Sevgililer Günü İtalya’da Aziz Valentine (Festa di San Valentino La Festa degli Innamorati) için Bayramı günüdür. San Valentino 3. yüzyılda Roma’da yaşamış bir Roma rahipti; O gizlice Hıristiyan evli çiftler ve 14 Şubat, 269. Bugün şehit edildi erken Hıristiyan idi modern Romalılar birbirlerine çiçekler, çikolatalar ve kartları vererek kutluyoruz. Birçok restoran mum ışığında romantik akşam yemekleri ile özel ürünler sunuyoruz.

Müzeler ve şehir etrafında diğer eğlence etkinlikleri genellikle iki-için-bir giriş fiyatlar var, ve dünyaca ünlü çikolata Perugina her yerde satılık göreceksiniz onların muhteşem Baci çikolata, bir Sevgililer Günü baskısı yapar. Aşıklar zamanlar Roma’nın Ponte Milvio için asma kilitlerini bağlanır ve sevgilerini ölümsüzleştirmek için anahtarı attık. Ne yazık ki, özel çok popüler oldu ve şehir yönetiminin asma binlerce kesti ve pratiği yasaklamak zorunda kaldı. Diğer severler İspanyol Merdivenleri, Trevi Çeşmesi ve gerçeği ağzı (Bocca della Verita’nın) ve Roma’nın boyunca filmin yerlerini ziyaret ederek 1953 film Roman Holiday Audrey Hepburn ve Gregory Peck hatırlıyorum.

Kış Satış (Saldi)

Roma Mağazaları ve İtalya’nın geri kalanı büyük satış veya tutun  saldi yaz ve kış aylarında, yılda iki kez,. Kış satışları Ocak ayında başlayacak ve Mart ayı başlarında kadar, ya da kış mal kadar satılmış. Bu durum, özellikle moda ve aksesuarları, büyük pazarlık kadar kepçe için bir şanstır. Düşen avcılar Vatikan yakınındaki Via Cola di Rienzo’da yüksek uç alışveriş ve Via Veneto ve İspanyol Merdivenleri etrafında alışveriş süper high-end tasarımcıya orta Via del Corso hepsi astar daha uygun mağaza bulabilirsiniz.

Oysa nasıl olursa olsun şık mağaza, herkes Ocak ayında “saldi” işareti dışarı sarkar ve tüccarlar bahar bültenleri yer açmak gibi büyük bedeller bulabilirsiniz.