Skip to main content

Świętując Dzień Bastylii w Paryżu

 Świętując Dzień Bastylii w Paryżu
Każdy 14 lipca Paryż świętuje Dzień Bastylii (zwany La Fête de la Bastille lub La Fête Nationale w języku francuskim), która oznacza szturmu na więzienie Bastille w 1789 roku i pierwszego ważnego wydarzenia rewolucji francuskiej z 1789 r.

Zniszczenie więzienia Bastille w centrum Paryża został wybrany jako symbol pierwszych poruszeń Francji demokracji, choć zajęłoby kilka przywrócono monarchie i krwawe rewolucje ustanowienie trwałej Republiki.

W duchu podobnym do amerykańskiego Dnia Niepodległości i Dzień Kanady, Bastille Day to wydarzenie, które odpryskami uroczysty i patriotyczny fajerwerki procesje całej Paryżu. Jest to świetny sposób, aby cieszyć się letnie odkryte parady i niefrasobliwe atmosferę podczas dowiedzieć się więcej o (i) bierze udział w paryskim francuski i historię.

Imprezy i Uroczystości

Obchody Dnia Bastylii w 2018 roku odbywać się nie tylko w dniu 14 lipca, ale w dniach poprzedzających święta narodowego. Dla kompleksowego przewodnika po tegorocznych wydarzeń specjalnych, w tym parady i uroczystości, skonsultować oficjalnej stronie internetowej miasta . Ponadto, przewinąć do informacji na temat działalności i tradycyjnych festiwali na i wokół wakacje.

Holiday i jego historia

Przeczytaj ten użyteczny przewodnik francuskiego święta państwowego, a będziesz miał słownictwa trzeba naprawdę przynieść w Fête Nationale (święto narodowe) w autentycznej całkowicie rodzimym drodze! Po tym wszystkim, wiedząc coś o języku lokalnym jest dobrym sposobem, aby dowiedzieć się o samej kulturze.

Ten historyczny ilustracja przedstawia szturmu na więzienie Bastille w centrum Paryża w dniu 14 lipca 1789 roku więzienie, mieści się w ufortyfikowanej strukturze, który został później zniszczony przez pożar i zniszczył, został skierowany z powodu swoich dużych sklepach broni, a szturm przez powstańców był krytyczny moment w pierwszych poruszeń rewolucji francuskiej. Dzisiaj, Colonne du Juillet stoi w miejscu, choć w rzeczywistości nie upamiętnienia Zburzenie Bastylii, ale raczej rewolucja 1830 znana jako „Les Trois Glorieuses”. Ultracontemporary Opera Bastille teraz zajmuje plac i jest główną atrakcją tutaj.

Jak obchodzić Święto Indziej

nie może być w Paryżu na tym zabawy okazji? Nie worry– jest wiele innych miejsc na świecie, gdzie można przynieść w święta narodowego Francji.

Tradycyjne Dzień Bastille Inne

  • Fajerwerki są prawie zawsze w menu w obchodach Dnia Bastylii w stolicy Francji i zwykle rozświetlają niebo nad całym zmroku. Często uruchomiła w pobliżu Wieży Eiffla, dzielnicy Saint Germain des Pres, a wokół Montparnasse, pokazy sztucznych ogni można korzystać z innych miejsc w całym mieście, zapewniając jesteś na tyle wysoko, aby uzyskać dobry punkt obserwacyjny. Niektórzy sugerowali plamy są widzenia z dachu Centrum Pompidou, Montmartre, lub Belleville.
  • Bal du 14 juillet jest gigantem dance party tradycyjnie odbyła się na placu Bastylii (gdzie kiedyś stał zaatakowali więzienie) W wieczór poprzedzający Dzień Bastylii (13 lipca). Innym tematem jest wybierany co roku, zazwyczaj zapewniając możliwość don wymyślne kostiumy i słuchać muzyki na żywo.
  • Tradycyjna parada wojskowa na Polach Elizejskich rozpoczyna się w pobliżu Łuku Triumfalnego przy słynnej alei po południu 14 lipca i rozprzestrzenia Paryżu. Poruszająca hołd, czy pompa i okoliczności? Kwestia smaku.
  • Strażacy Galas: Francja ma unique– i zdecydowanie quirky– tradycję firehouses otwierając swoje podwoje dla szerokiej publiczności w dniu 13 i 14 lipca z okazji Dzień Bastylii, oferując żywo pokazy i tańce. Kiczowate zabawa gwarantowana. Darowizny są zazwyczaj zadawane przez co drzwi.

You may also like