TABACCHI Obchody a tabaku v Taliansku

Posted on

 TABACCHI Obchody a tabaku v Taliansku
Tabacchi označuje predajňu tabaku alebo predaj tabaku v taliančine. Tabacchi je veľmi dôležitým miestom pre turistov do Talianska.

Výslovnosť slova Tabacchi: Tabacchi je výrazný ta-BAK-ee

Čo si kúpiť v obchode Tabacchi v Taliansku

Prečo potrebujete trafiku, ak nechcete fajčiť? Tabacchi je miesto, kde môžete ísť na nákup miestnych autobusových lístkov (bigletti). Často môžete kúpiť lístky na kiosku predavač novín, rovnako alebo v biglietteria u východiskového bodu autobusov, ako sú mimo železničnej stanice.

Mnoho TABACCHI obchody nesú telefónne karty ( Scheda spoločnosti Telefónica ), ktoré sú všeobecne najlacnejší spôsob, ako telefón mimo krajine Taliansko, a môžete dobíjať (pridať peniaze na) existujúce talianskej telefónnu kartu. Dalo by sa tiež nájsť poštové známky ( francobolli ) na Tabacchi. Veľký Tabacchi obchod často predáva perá, písacie potreby, hodinky, sladkosti a šperky rovnako. Ak potrebujete poslať fax, môžete zvyčajne to u Tabacchi.

Niektorí môžu mať osobné veci starostlivosti, napríklad hrebene alebo zubné kefky, takže ak ste zabudli vaše, skontrolovať v obchode Tabacchi. TABACCHI obchodoch tiež predávať žreby ( gioco del loto ) a budete často vidieť Taliani zastavil sa kúpiť jeden.

A áno, môžete získať cigarety, zapaľovače a iné tabakové výrobky, u Tabacchi v Taliansku. Niektoré tabacchi majú automat vonku, takže si môžete kúpiť cigarety 24 hodín denne.

Mimochodom, fajčenie vnútri zakázané všade v Taliansku.

Ako nájsť Tabacchi v Taliansku

Tabacchi Taliansku zobrazí nápis, ktorý vidíte na pravej strane, s veľkým bielym “T” na tmavo modrom alebo čiernom pozadí. Všimnite si, že označenie hovorí, že “Sali e tabacchi” ktorý sa odkazuje na dva produkty, ktoré boli riadené vládou, soľ (s) a tabaku (y). Kým soľ bola kedysi vládne monopol, ale nedávno bol odstránený z kontrol vláda cien. Tieto príznaky sa nezmenili, však.

Všetky tabacchi musia mať licenciu. V minulosti mesto je Sali licencie e tabacchi bola často daná zlým člen komunity, aby mohli prevádzkovať obchod a zarobiť nejaké peniaze. Bola to forma sociálneho zabezpečenia.

V niektorých veľmi malých mestách, obchod tabacchi môže byť súčasťou baru.

Tabacchi môže byť tiež známy ako Tabacchino alebo malý obchod s tabakom.