Tabela Etykieta we Francji: francuski Table Manners, nawyki żywieniowe i kolacja Etykieta

Posted on

Tabela Etykieta we Francji: francuski Table Manners, nawyki żywieniowe i kolacja Etykieta

Każdy podróżny po raz pierwszy we Francji ma moment realizacji podczas siadania na posiłek, że normy etykiety następnie w domu nie zawsze stosuje się za granicą. Zasady są różne, i rozwijać się w nowym kraju, turyści muszą dostosować się robić rzeczy, sposoby miejscowi zrobienia.

Uczestniczy Dinner Party

Kiedy zaproszony na kolację, przynieść prezent dla gospodyni. Dobre pomysły to kwiaty, butelkę dobrego wina lub wstępnie uzgodniony deser lub danie z serem lub coś, co zostało zakupione na rynku lokalnym.

Jednakże, jeśli zaproszenie jest dla apéros, napój pre-obiad z przekąski, które mogą trwać może rozciągać się w czasie od 30 minut do trzech godzin, brak prezentów jest konieczne. Francuski obiad często składa się z sałatki z winegretem na przystawkę, danie główne, deser, oczywiście sera i kawy. Chleb, wino i woda mineralna są oferowane w trakcie posiłku.

Maniery przy stole

Po formalnie siedzącej przy stole, czekać, aż pani domu umieszcza jej serwetkę na kolanach, a potem ty i pozostali goście powinni naśladownictwa. Jeżeli wniosek zostanie złożony do „proszę podać sól”, tylko przechodzą żądany przyprawę. Podczas gdy w Stanach Zjednoczonych, sól i pieprz są czasami „żonaty”, co oznacza, że ​​zawsze pozostać razem na stole, że nie jest to przypadek we Francji.

opiekania

Poczekaj na hoście poprowadzić drogę, czy aperitif lub kolację oczywiście. Raz każdy został doręczony drinka, gospodarz będzie generalnie krótki tosty, po którym rozpoczyna się brzęk szkła.

Jest uprzejmy, aby nawiązać kontakt wzrokowy, jak mówisz, „ Sante ”. I nie zapomnij, jeśli są cztery lub więcej, nie należy przejechać podczas brzęk który podobno przynosi pecha. Raczej brzęk powyżej lub poniżej innych ludzi robi się szczęk.

Zasady chleba

Na przyjęciu, chleb jest umieszczona bezpośrednio na obrusie, chyba że jest to formalny posiłek, w którym wykorzystywane są płyty chleb.

Chleb powinien być rozdarty na mniejsze kawałki przed jedzeniem, ponieważ jest uważane za bardzo niegrzeczne gryza bezpośrednio z kawałka chleba. Nie martw się o okruchy, choć; jeśli masz croissant na śniadanie w kawiarni, prawdopodobnie będziesz służył że na talerzu.

Po każdym kursie, należy wytrzeć talerz z kawałkiem chleba. Jednak należy to zrobić delikatnie jako środek do czyszczenia płyty na następny oczywiście nie rozlewający się resztki sosu. Jest bardziej uprzejmy korzystać kawałek chleba na widelcu, a nie w dłoni. W bardziej formalnej atmosferze, każde danie podawane jest na nowej płycie, więc czyszczenia płyty nie jest konieczne.

Frytki aka frytkami

Choć fast food uczynił swój znak we Francji, spożywanie żywności palcami nadal jest ściśle ograniczona, gdy jesteś przy stole. W razie wątpliwości, śladem swojego gospodarza.