Tabuľka Etiketa vo Francúzsku: French stolovania, stravovacie návyky a večere Etiketa

Posted on

Tabuľka Etiketa vo Francúzsku: French stolovania, stravovacie návyky a večere Etiketa

Každý prvýkrát cestujúci do Francúzska má moment realizácie, keď posadil k jedlu, že štandardy etikety nasleduje doma nemusí vždy platiť v zahraničí. Pravidlá sú odlišné, a prosperovať v novej krajine musia návštevníci prispôsobiť robiť veci spôsoby miestni obyvatelia.

Účasť na večierku

Keď pozval na večeru, prinesie darček pre hostiteľku. Dobré nápady patrí kvety, fľašu dobrého vína, alebo vopred dohodnuté dezert alebo syrový pokrm alebo niečo podobné, ktorý bol zakúpený na miestnom trhu.

Ak je však vyzvať ich k apéros, pre-večera nápoj s prsta potravín, ktoré môžu trvať môže zahŕňať kdekoľvek od 30 minút do troch hodín, žiadny dar nie je nutná. Francúzska večera často skladá z šalát s octom pre predjedlo, hlavné jedlo, syr jedlo, dezert a kávu. Chlieb, víno a minerálna voda sú k dispozícii po celú dobu jedla.

Stolovanie

Potom, čo bol oficiálne sedel pri jedálenskom stole, počkajte, kým sa pani domu kladie obrúsok do lona, ​​a potom vy a ostatní hostia by mali nasledovať. Ak je podaná žiadosť o “prosím podať soľ,” prechádzať iba požadované korenia. Kým v Spojených štátoch, soľ a korenie sú niekedy “ženatý”, čo znamená, že vždy zostať spolu na stole, to nie je tento prípad vo Francúzsku.

opekania

Počkajte na hostiteľa viesť cestu, či už ako aperitív alebo večera kurzu. Potom, čo všetci už slúžila na pitie, bude hostiteľ zvyčajne natočiť krátky prípitok, po ktorej začína sklenený cinkanie.

Je zdvorilé, aby sa očný kontakt, ako hovoríte, ” Santé .” A nezabudnite, ak máte štyri alebo viac, mali by ste prejsť na druhú stranu, keď cinkanie, ktoré sa hovorí, že prinášajú smolu. Skôr kriminál nad alebo pod iným ľuďom robiť cinkanie.

pravidlá chleba

Na večierku, chlieb je umiestnený priamo na obruse, pokiaľ sa nejedná o formálne jedlo, v ktorom sú použité chlieb dosky.

Chlieb by mal byť roztrhané na malé kúsky pred jedlom, pretože je považované za veľmi nezdvorilé vziať sústo priamo od kusu chleba. Nebojte sa o omrvinky, hoci; ak máte rožok na raňajkách v kaviarni, budete pravdepodobne sa podáva, že na tanieri.

Po každom kurze, mali by ste ich utrieť si tanier s kúskom chleba. Avšak, toto by sa malo uskutočniť opatrne ako prostriedok na čistenie dosky pre ďalší chod, nie je slopping up zvyšný omáčku. To je viac zdvorilý použiť kus chleba na vidličku, skôr ako v ruke. Vo formálnom prostredí, každý chod sa podáva na novú platňu, takže čistenie dosky nie je nutné.

Hranolky aka hranolky

Kým fast food urobil svojej ochrannej známky vo Francúzsku, jesť potraviny s prstami je stále prísne obmedzené, keď ste pri jedálenskom stole. V prípade pochybností nasledovať svojho hostiteľa.