Skip to main content

Taizeme Temple Etiķete: Dos un nedarīt Visiting Tempļu Taizemē

Taizeme Temple Etiķete: Dos un nedarīt Visiting Tempļu Taizemē
Cik sarežģīti ir Taizeme templis etiķete? Visi pirmo reizi ceļotāji justies mazliet nervu, ievadot vienu no Taizemes daudzajiem budistu tempļi pirmo reizi.

Vai tas ir OK, lai ņemtu fotogrāfijas Budas attēlu? Ja jūs skraidīt ātri, kad mūki ieiet telpā pielūgt?

Ja vien jūs esat budists – un liekot uz dažām aproces, kā jūs ceļot cauri Dienvidaustrumu Āziju neskaitās – visa aina var būt nedaudz mulsinoši. Tikai tad, kad jūs esat sākuši justies brīvi, vecs mūks sāk banging gongs skaļi un sūta šifrēšanas kādā cīņa-vai-lidojuma panikas par jūsu kurpes ārpus.

Neviens vēlas būt rupjš tūrists, kurš nejauši radīt haosu uz šādu citādi mierpilnā vietā. Par laimi, dos un nedarīt tempļa etiķete ir pietiekami vienkārši sekot.

Taizemes tempļi, kas pazīstams kā wats, ir burtiski visur. Vairāk nekā 90 procenti no Taizemes iedzīvotāju seko Theravada skolu budismā. Daži tempļi ir sena un mystifying. Citi, piemēram, White Temple Chiang Rai, ir Betmens un Kung Fu Panda krāsoti uz sienām. Neatkarīgi, lielākā daļa tempļi Taizemē ir skaisti un piemīt ārkārtas vēsturisko un kultūras nozīmi.

Tie nav vietas, kur darbojas kā nepatīkams tūrisma un izjaukt laba lieta.

Apmeklējot Taizeme tempļus

Neviens ceļojums uz Taizemi, ir pilnīga bez apmeklējot izvēlieties nedaudz slavenā tempļi. Tikai piesargāties no nosacījuma, kas nomoka daudzus ceļotājus Taizemē: ” wat . Izdegšanas”

Mēģinot redzēt pārāk daudz tempļus vienas nedēļas laikā, ir pārliecināts, ka veids, kā kļūt izdegusi! Veikt laiks, lai absorbētu to, ko jūs esat redzējuši templī pirms rushing apmeklēt nākamo. Ideālā gadījumā meklēt informāciju (vecums, mērķis, nozīme, uc), pirms apmeklējot templi – jūs novērtēsiet pieredzi vēl vairāk.

Katrs templis ir kaut kas, kas padara to unikālu. Piemēram, atpūtas Budas statujas nav domāti, lai attēlotu Buddha ir slinks – viņa zemes ķermenis mirst no slimības, iespējams saindēšanās ar pārtiku. Wat Naphrameru Ayutthaya ietver seno statuja attēlo Budu kā princis pasaulīgā tērpos pirms apgaismību – šie attēli ir arvien reti.

Ir daži izņēmumi, bet apmeklējot tempļus parasti ir brīva lieta darīt Taizemē. Vienkārši nedeg sevi no pārāk agri!

Iestatījums

Ja tu apmeklē dīvaino Balto Temple Chiang Rai, nav gaidīt Holivudas versiju budisma Taizemē tempļu. Tu noteikti neredzēsiet nekādus mūkiem praktizē Kung Fu.

Tempļi ir ne vienmēr attālākajām mistiski vietas atrodas atop kalnu. Slavenais Erawan Svētvieta Bangkokā ir burtiski vidū aizņemts ietvi. Wat Lan Khuat jo Isaan ir izgatavoti vienīgi no pārstrādāta alus pudelēm!

Going ar iepriekšizveidotu attēlu var izraisīt jūs atstāt vīlušies.

Monks Taizemē

Monks Taizemē bieži uznes uz mobilajiem tālruņiem, smēķēšana, vai kas nāk no interneta kafejnīcās pēc pārbaudot e-pastu, un spēlējot spēles!

Tiek lēsts 200000 – 30000 mūki iešana ielās Taizemes jebkurā laikā. Kalpo kā mūks tiek uzskatīta par daļu no kāda jaunekļa attīstību, tomēr, tikai nedaudz paliek mūkiem. Pēc apkalpo noteiktu termiņu (bieži trīs mēneši) lielākā daļa nāks atpakaļ sabiedrībai, sākt karjeru, un apprecēties.

Mūki parasti ir ļoti draudzīgi. Viņi neēd tūristus. Tiem, kuri nav pārāk kautrīgi, var lūgt praktizēt angļu valodā ar jums. Apmeklējot mūks Chat sesiju Chiang Mai varētu nozīmēt pārnešana e-pasta adreses ar mūks. Vai nav panikas! Izmantojiet mijiedarbību, vienlaikus parādot cieņu. Šī ir jūsu iespēja jautāt par ikdienas dzīvi, budisms, vai jebko citu, kas jūs interesē.

Respect Padoms: Kad sveiciens vai pateicību mūks viņa laiku, dot viņiem lielāku Wai – Taizeme slaveno lūgšanu līdzīgu žestu ar nelielu loku – kā parasti. Mūki nav gaidāms atgriezt žestu.

Temple Pielūgsme zona

Taizeme tempļi parasti ir mierīgas pamatojumu pagalmā, kas mājā ordinācijas zāle ( robotu ), lūgšanu zāle ( viharn ), stupas ( Chedi ), dzīvojamā Residences ( kuti ), virtuve, un, iespējams, pat klases un administratīvās ēkas.

Galvenais laukums mūkiem, kas satur Budas statuju, ir pazīstams kā bot . Bot bieži tikai mūki, bet apmeklētāji – tūristi iekļauts – doties uz viharn (lūgšanu zālē) lūgties vai redzēt attēlus Buddha. Problēma ir tā, ka mūks tikai zona un lajs jomā bieži izskatās ļoti līdzīgi dekori un arhitektūru.

Klusā templi, lai pārliecinātos, ka jūs ievadot vietu atvērtas sabiedrības (ar viharn ), paskatieties uz šīm lietām:

 • Zīmes angļu valodā (piemēram, lūdzot jums noņemt kurpes) ir labs rādītājs.
 • ziedojumu kastes
 • Citas pielūdzēji, kas nav mūki

Tradicionāli mūks tikai roboti ieskauj astoņi SEMA akmeņi ārā taisnstūra forma. Ja redzat lielu, dekoratīvie akmeņi kvadrātveida ap lūgšanu zālē, kas, iespējams, nav viens jums.

Kā likums Pie Budas attēlus

Šīs jomas ir acīmredzami svētāks nekā citās vietās templī. Daži noteikumi tempļa etiķete būtu jāievēro kā ievadāt galveno pielūgsmes platība:

 • Noņemiet savas kurpes pirms ieiešanas viharn ja jau novirzīts atstāt tos ārā.
 • Nekāpiet vai stāvēt uz sliekšņa iet iekšā.
 • Staigāt apkārt svētajiem objektiem tikai pulksteņrādītāja veidā.
 • Do not get ceļā vietējiem cilvēkiem, kuri patiešām tur dievkalpojumu.
 • Mēģiniet atpakaļ prom no Budas statujas netālu pirms pagrieziena muguru.
 • Neizslēdziet muguru, bet pie Budas statujas, lai snap Pašbildes!
 • Nepieskarieties svētos priekšmetus slavēšanas zonā.
 • Neesiet skaļi, vientiesītis off, vai kreka joki.
 • Nenorāda uz attēlus Buddha.
 • Neceliet sev augstākas nekā tēlu Buddha (piemēram, sēžot uz paceltu platformu foto).
 • Veikt kauslīgs vai nelaimīgs bērnus no pielūgsmes jomā.

Ja jūs vēlaties, lai žaut – mūki tiešām nav prātā, ja jūs – pareizs veids, kā priekšā Budas attēlu sēdēt ir jābūt kājas tucked zem jums kā pielūdzēji darīt. Sēžot, izvairīties norādot kājas pie tēla Budas vai citiem cilvēkiem. Ja mūki nonāk zālē, piecelties līdz tie pabeigtu savu paklanās.

Kad gatavs pamest, ne paaugstināt sevi augstāk, nekā Budas statuja un mēģiniet nevis pārvērst savu muguru uz to; atpakaļ prom vietā.

Fotogrāfijas Ņemot Inside Tempļu

Attiecībā uz ceļotājiem, visbiežāk nodarījums ir pozēt foto vai visizteiksmīgāko pašportretu ar muguru pagriezās uz Budas attēlu.

Atšķirībā Japānā, kur, ņemot fotogrāfijas Budas statujas un pielūgsmes jomā parasti sarauca pieri, darot ir labi Taizemē – ja vien zīme norāda, jums nevajadzētu. Izmēģiniet nedrīkst fotografēt citu pielūdzēju kamēr viņi lūdza Dievu.

Jā, mūki Taizemē ir lieliski fotogenisks, bet snapping fotogrāfijas neprasot nav jauki. Tu esi viņu mājās un darba vietā.

Dos gan Apmeklējot Taizeme templis

 • Vai noņemt cepures, saulesbrilles, un apavus, ievadot pielūgsmes zonu.
 • Vai klusums mobilo tālruni, noņemt austiņas, un samazināt savu balsi.
 • Vai parādīt cieņu; Tagad nav īstais laiks, lai dalītos jaunākās joks tikko dzirdējis.
 • Vai soli pa koka slieksni templī, nevis uz augšu no tā.
 • Vai piecelties, kad mūki un mūķenes ieiet istabā.

ģērbties atturīgi

# 1 noteikums etiķete apmeklējāt Taizemes tempļus ir ģērbties nedaudz! Saglabāt peldēt šorti un tvertnes augšpusē uz pludmali.

Lai gan daudzi wats tūristu rajonos ir mazinājušas savus standartus sakarā ar liela apjoma apmeklētāju, būt atšķirīgs! Rādīt cieņu. Tagad nav īstais laiks, lai valkāt, ka bez piedurknēm Full Moon Party krekls joprojām krāso ar spīdēšanas krāsu un ķermeņa šķidrumiem. Šorti vai bikses ir paredzēts, lai segtu ceļgaliem. Cieši stiept bikses un lipīgs topi var uzskatīt arī pārāk “seksīgs”.

Tiešām Svarīgi: Liela daļa populāro “Protams” un “nav laika” zīmolu apģērbu pārdoto backpackers Taizemē attēlotas tēmas no budisma un hinduisma. Viens krekls pat rāda Buda smēķēšana neass. Jūs varat iedomāties, cik mūki jūtas par šo modi.

Nedarīt Kaut Apmeklējot Taizeme templis

 • Nenorāda pie mūks vai Budas statujas, vai nu ar pirkstiem vai kājām.
 • Nepieskarieties vai pagrieziet muguru tēlu Buddha.
 • Nav dūmu, siekalas, košļāt gumiju, vai uzkodas staigājot apkārt. Daudzi Theravada mūki neēst pēc plkst.
 • Netraucēt mūkiem vai kāds cits, kurš ieradās uz dievkalpojumu – tas ietver fotografēt tos.

Sievietes Taizemes Tempļu

Sievietes nekad pieskarties mūks vai viņa halāti. Pat apskāvieni no savas mātes ir pie robežas, kamēr viņš ir monkhood. Pieskaroties mūks par negadījumu (ti, suku pret halāti pārpildīts vietā), ir nepieciešams mūks veikt ilgstošs attīrīšanas procesu (ja viņš atzīst kontaktu).

Ja jums ir roku mūks kaut ko (piemēram, naudu, maksājot par rotaslieta), ielieciet objektu leju un ļaut mūks paņemt to. Izmantojiet savu labo roku.

Piešķirt Ziedojumi taju Tempļu

Diezgan daudz ik templis Taizemē ir viena vai vairākas metāla ziedojumu kastes. Ziedojumi ir ne vajadzīgi, ne gaidīts. Neviens būs kauns jums ne ziedojot. Bet, ja jūs pārņēma fotogrāfijas un baudīt jūsu apmeklējumu, kāpēc ne nomest 10 – 20 bats lodziņā uz izeju?

Daži tempļi pārdot piekariņi un tādi piesaistīt naudu. Kaut gan pērkot nelielu Budas statujas, kas ir juridiska Taizemē, ņemot tos no valstī ir nelegāla. Pieņemot, ka jums nav iegādāties īpašu relikts vai senlietu, jūs, iespējams, nesaņems apgrūtinājumus. Tikai gadījumā, ja, nav parādīt viņiem off imigrācijas amatpersonām, kā jūs esat apzīmogoti no Taizemes.

Monk Chat

Daži Taizemes tempļi, it īpaši Chiang Mai, ir plānots “Mūks Chat”, reizes, kad tūristi ir atļauts tikties ar angliski runājošu mūkus par brīvu. Jūs varat uzdot jautājumus par budismu vai, kā tas ir dzīvot templī.

Neuztraucieties, mūki necentīsies pārvērstu jūs budisma uz vietas. Pieredze var būt kultūras un neaizmirstamu, jo īpaši, ja jums uzdot dažus jautājumus.

Ja jūs sēdēt grupā runāt ar mūku, nekad sēdēt lielāks nekā viņa. Mēģiniet sēdēt ar kājām zem jums, lai parādītu pienācīgu cieņu. Ļauj mūks pabeigt sarunas pirms pārtraukt ar jautājumu vai komentāru.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *