Skip to main content

Tajlandia Lista pakowania: Co spakować do Tajlandii i co kupić lokalnie

Co spakować do Tajlandii i co kupić lokalnie
Wykazy pakowania Tajlandia różnią się między podróżnymi, ale mantra sprawdzone od „przynieść mniej, kupić lokalnie” posiada bardzo prawdziwe przy wyborze co spakować do Tajlandii. Dlaczego nosić coś 8000 mil przez Pacyfik, kiedy można go kupić za mniej po przyjeździe?

Bez wątpienia, overpacking będzie prześladować cię całą podróż. Unikać go za wszelką cenę. Jako podróżnych, mamy tendencję, aby przejść w tryb przetrwania podczas pakowania do pierwszej wizyty zagranicznej przeznaczenia. Przejazd przez co jeśli scenariuszy wyników w workach wypchanych z elementami pierwszej pomocy, drugorzędowych kopii zapasowych itp

Oto rzeczy: Jeśli planujesz spędzić podróż hacking przez dżunglę, prawdopodobnie będziesz mieć w zasięgu wzroku z minimart 7-Eleven w każdym czasie w Tajlandii.

Jeśli tak przerw ładowarka do telefonu, można łatwo znaleźć inny; Nie trzeba się pakować kopię zapasową. Anglojęzyczny apteki sprzedają wszystko co potrzebne do jakiejkolwiek dolegliwości mogą pojawić – nie wymaga recepty. Jeśli pada deszcz, ktoś sprzedaje parasol lub poncho prawdopodobnie już być pytaniem, czy chcesz kupić. Masz pomysł.

Tajlandia może być daleko od domu, ale mieszkańcy mają już wszystko, czego potrzeba, aby przetrwać i niezapomniany wyjazd!

Bring It lub kupić lokalnie?

Podobnie jak większość zagranicznych przyjazdów, prawdopodobnie rozpocznie swoją wizytę w Tajlandii w Bangkoku – krainy niekończących się zakupów i tanie podróbki. Będziesz miał wiele okazji do ucieczki ciepła przez cały dzień zwiedzania rozrastające centra na okazje.

Jeśli jesteś skłonny przeznaczyć dzień lub w Bangkoku, znajdziesz oferty przydatnych przedmiotów, które mogą być wykorzystywane przez resztę podróży. Oczywiście, będziemy chcieli, aby zapisać na poważne zakupy tuż przed wylotem. Nie ma potrzeby przeprowadzania nowych zakupów w całym kraju.

Zamiast ryzyko utraty lub uszkodzenia drogie okulary, sandały, torebki, itp z domu, można je kupić w Bangkoku, aby pomóc lokalnej gospodarki. Plus, zbieranie danych za pośrednictwem nowych wyborów w domu jest zabawa! Pakować mniej ubrań i planują kupić dobre parę tanich japonki / obuwia po przybyciu.

Mimo to, dla niektórych marek kosmetyki i inne przedmioty mogą być nieznane, lub jakość może być gorsza. Nadal będzie rozważyć wprowadzenie pewnych elementów do Azji ze sobą z domu. Na przykład, dezodorant sprzedawane w Tajlandii często zawiera wybielaczy skóry. Chyba że chcesz pachy być szczególnie niebiologicznego porównaniu do wszędzie indziej, czytać składniki lub zapakować go z domu!

Wskazówka: Jeśli planujesz odwiedzić Chiang Mai, czekać tam robić zakupy pamiątek. Będziesz często znaleźć tanie rękodzieła i unikalne przedmioty od lokalnych rzemieślników tam w odkrytym rynków / weekend.

Co rodzajów odzieży dla Tajlandii?

Tajlandia jest albo ciepłe lub upalne gorąco, w zależności od pory roku odwiedzić. Będziesz rzadko być zimno, inne niż gdy ma do czynienia z super-zasilany klimatyzację na transport publiczny. Lekki, szybkoschnący odzież jest droga. Znajdziesz zabawne koszulki na sprzedaż wszędzie US $ 5 lub mniej.

Tanie usługi pralnicze dostępne jest wszędzie. Pralnia jest zwykle pobierana przez wagę i zajmuje cały dzień do linii suchy chyba płacisz dodatkowo za dwugodzinny usług ekspresowych.

Wskazówka: Chociaż niedrogi, te usługi pralnicze często mieszać ubrania między klientami. Policzyć liczbę sztuk przed zostawieniu pranie i dokładnie sprawdzić dla brakujących elementów w pickup przed spacerem.

 • Przynieś jeden lub ciepłą kurtkę przedmiot: transportu dalekobieżnego, takich jak nocne autobusy i pociągi naprawdę zatracić się klimatyzację. Będziesz oczekiwać mróz, tworząc na okna w każdej chwili! Lekka kurtka może się podwoić jak płaszczem deszczu i utrzymać ciepło.
 • Zapakuj Konserwatywne Ubioru: Unikaj ubrań z motywów religijnych lub potencjalnie obraźliwe. Chociaż świątynie w regionach turystycznych są coraz Laxer, należy okazywać szacunek pokrywając ramiona i nosić długie spodnie (nie spodnie jogi).

Które buty Take?

Zostaw te na wysokich obcasach w domu: Domyślnym obuwie w Tajlandii jest zawsze przydatna sandały flip-flop. Jak można się domyślić, tanie sandały są w ofercie wszędzie w Tajlandii, ale mogą one trwać tylko do czasu trwania podróży. Idąc na kolację lub -most- barów w klapkach jest dopuszczalne. Tylko bardziej pretensjonalne klubów lub skybars może wymagać buty zamknięte-toe. Jeśli planujesz jakiejś spacerowe, przynieść parę sandałów pieszych lub lekkich butach turystycznych.

Będziesz oczekiwać, aby zostawić buty na zewnątrz wszystkich świątyń, jak również niektórych restauracjach, sklepach i barach. Sandały bez pasków są łatwiejsze do wsiadania i wysiadania szybko. Drogie, markowe sandały, które wyróżniają się w stosie buta mają większą szansę tajemniczo odchodząc, gdy jesteś w środku.

Opakowanie First Aid

Można chodzić w każdej aptece w Tajlandii i kupić to, czego potrzebujesz – w tym antybiotyki i under-the-counter leków – bez recepty. Znakowanie może być inna niż w Stanach Zjednoczonych, ale farmaceuci będą zaznajomieni ze wszystkimi głównymi lekami.

Jeżeli zależy od codziennych leków, wystarczy przynieść na czas trwania podróży na wszelki wypadek. Zachowaj kopię recepty podczas przenoszenia dużych ilości tabletek.

Wskazówka: Znane leki są często tańsze do zakupu w Tajlandii, jak są na receptę okulary i soczewki kontaktowe. Zaopatrzyć się przed wyjazdem do domu!

Przenoszenia dokumentów podróży

Będziemy chcieli przygotować i przeprowadzić następujące dokumenty ze sobą:

 • 2 kopie paszportu (prowadzone oddzielnie od paszportu)
 • dokumenty ubezpieczeniowe Travel
 • Otrzymanie / numery seryjne do kontroli każdego podróżującego za
 • Oficjalne wielkości zdjęcia paszportowe

Dodatkowe zdjęcia paszportowe się przydać do wniosków wizowych, jeśli chcesz odwiedzić sąsiednim Laosie czy Kambodży. Oni także czasami wykorzystywane do zezwoleń i innych aplikacjach.

Przewożących pieniądze w Tajlandii

Dywersyfikacji gotówkę podróż jest ważna. Mieć co najmniej dwa sposoby dostępu do funduszy. Lokalne Bankomaty są zwykle najlepszym sposobem, aby uzyskać lokalną walutę, chociaż opłata transakcyjna w Tajlandii ma rakieta do nas 6-7 $ za użytku. Trzeba mieć dolary lub czeki podróżne do tworzenia kopii zapasowych w przypadku sieci ATM idzie w dół.

dolarów nadal są najlepszą formą gotówki zapasowej. Doprowadzić mieszankę wyznań w dobrym stanie. Dolarów może być wymieniony, w niektórych przypadkach, przeznaczonych bezpośrednio. Ceny wizowe są często cytowane w dolarach amerykańskich.

Karty kredytowe są przydatne dla hoteli, sklepów nurkowych płatniczych i agentów turystycznych, ale można prawie zawsze pobierana jest prowizja za wypłatę z tworzywa sztucznego. Zdecydować się na stosowanie środków pieniężnych, jeśli to możliwe. Visa i Mastercard są najbardziej powszechnie akceptowane.

Must-Have przedmioty do przenoszenia

Niezależnie od tego czy je zakupić lokalnie lub przynieść je z domu, na pewno chce każdy z tych zasadniczych ze sobą:

 • Krem do opalania: Ceny przeciwsłonecznej często odzwierciedlają fakt, że miejscowi rzadko go używać.
 • Okulary przeciwsłoneczne: Okulary przeciwsłoneczne często dostać nadużywane, więc rozważyć zakup tani parę lokalnie.
 • Komary: denga gorączka jest poważnym problemem w całej Tajlandii. Najlepszą obroną jest chronić się przed ukąszeniami. Cewki Moskitiery można kupić wszędzie; spalić je, siedząc na ganku lub balkon.
 • Papier toaletowy: Znajdziesz go na stołach w restauracji, ale nie zawsze w łazienkach!
 • Latarka: Zaniki napięcia są powszechne w niektórych miejscach, szczególnie wysp, które opierają się na mocy generatora.

Inne użyteczne przedmioty do rozważy

 • Dezynfekcji rąk: Mydło nie jest gwarancją, nawet w dobrych restauracji. Będziesz na pewno chcesz trochę po pierwszej squat doświadczenia toaletowego.
 • Zasilacz: Większość gniazd w Tajlandii są uniwersalne teraz; akceptują zarówno US stylu płaskim stykach wtyczki jak również zaokrąglone wtyki zasilające w stylu europejskim. Aby upewnić się, że można podłączyć wszędzie, rozważy uniwersalny zasilacz i sprawdzić oceny napięcia (Tajlandia wykorzystuje system 220-V) w urządzeniach / ładowarki. Wszystko, co opiera się na ładowaniu USB lub ma transformator podwójnego napięcie powinno być w porządku.
 • Mały nóż: Nie trzeba 30-function nóż przetrwania, ale będziemy chcieli coś dla cięcia pyszne lokalne owoce. Tylko nie zostawiaj go w torbę na!
 • Elektrolit Drink Miksuje: Będziesz pić dużo wody butelkowanej w upale. Mieszanki napojów może pomóc uzupełnić elektrolity utracone w dodatkowej wilgoci i wody może trochę bardziej interesująca bez dodawania cukru.
 • Poradnik: Jeżeli nic innego, mapy oraz historią miejsc będzie przydatna.
 • Odtwarzacz MP3: Niektóre muzyka lub zatyczki do uszu pomoże przetrwać głośny transportu lub sąsiadów, którzy lubią zatrzymać się późno.
 • Mała kłódka: Niektóre hotele i bungalowy budżetowe pozwalają używać własnego zamka do drzwi. Warto również kłódki użyć do szafek i przechowywania bagażu w pewnych okolicznościach.

Pozycje, który pozostał w domu

Te tanie przedmioty można kupić lokalnie, kiedy ich potrzebujesz:

 • Parasol / poncho
 • Plaża Chusta
 • sprzęt do nurkowania
 • torba plażowa
 • Aloes / balsam po opalaniu (lub rozważyć użycie doskonałe lokalne olej kokosowy zamiast!)

Następujące elementy będą albo bezużyteczne lub może spowodować pewne problemy: oczyszczalnie wody, GPS, spray broń / pieprz, przenośny odtwarzacz DVD, drogiej biżuterii lub jaskrawy bling, że zwraca uwagę. Trzymaj je z listy pakowania Tajlandii!

 

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *