Skip to main content

Tajlandia Travel Information – Informacje Istotne dla po raz pierwszy Visitor

Tajlandia Travel Information - Informacje Istotne dla po raz pierwszy Visitor

Jeśli planujesz podróż do Tajlandii, jesteś prawdopodobnie bardziej podekscytowany plaż, świątyń i ulicy żywności niż ty o wizy i szczepień. Jednakże, istnieje kilka rzeczy, które trzeba dbać, zanim będzie można usiąść i cieszyć się wakacjami.

Wizy i celna

Będziesz być dozwolona tylko w Tajlandii, czy paszport jest ważny przez co najmniej sześć miesięcy po przyjeździe, z wystarczająco dużo stron dla stempla ewakuacyjnego po przyjeździe, i musi przedstawić dowód posiadania wystarczających środków finansowych i naprzód lub powrócić przejście.

Amerykańskie, kanadyjskie i brytyjskie obywatele nie potrzebują wizy, aby nabyć za nie przebywa dłużej niż 30 dni. Aby uzyskać więcej informacji, można odwiedzić Królestwo Tajlandii Ministerstwo Spraw Zagranicznych w sprawie wymagań stronie wejścia.

O przedłużenie wizy muszą dotyczyć jednego z tajskich urzędów imigracyjnych. Aby uzyskać szczegółowe informacje, należy skontaktować się z Biurem Immigration Bureau głowy: Soi Suan-Plu, South Sathorn Rd, Bangkok, Tajlandia Telefon: +66 (0) 2 287 3101 aż 287 3110; Faks: +66 (0) 2 287 1310 66 (0) 2 287 1516

Zwyczaje. Można wnieść te przedmioty do Tajlandii bez płacenia cła:

  • 200 papierosów, lub nie więcej niż 500 gramów tytoniu do palenia
  • Jeden litr spirytusu / wino / alkohol słodu.
  • Do 10.000 bahtów wartości kosmetyków, perfum, mydeł, pasty do zębów i inne rzeczy osobiste – przy założeniu, że są one wyłącznie do użytku osobistego
  • Film: rozsądna kwota do użytku osobistego

Oficjalna strona Thai Dział Celny może wypełnić Ci na to, co można, a czego nie może przynieść.

Handel narkotykami w Tajlandii grozi kara śmierci – w żadnym wypadku nie należy nigdy złapany niosąc każdy na swój sposób w!

Opłata lotniskowa. Będzie opłata podatek lotniska 500 bahtów przy wyjeździe na każdym locie międzynarodowym. Pasażerowie lotów krajowych będzie opłata w wysokości 40 bahtów.

Zdrowie Szczepienia

Zostaniesz poproszony tylko pokazać świadectw zdrowia szczepień przeciwko ospie, cholerze i żółtej febrze, jeśli idziesz ze znanych obszarów zakażonych.

Więcej informacji na temat Tajlandia specyficznych problemów zdrowotnych są omawiane na stronie CDC na Tajlandii oraz na stronie internetowej MDTravelHealth.

Bezpieczeństwo

Tajlandia jest w dużej mierze bezpieczne dla zagranicznych turystów, mimo że kraj znajduje się w regionie o podwyższonym ryzyku terroryzmu. Thai policja zostały w dużej mierze skuteczne w zapewnieniu bezpieczeństwa swoich turystów.

Ze względu na trwający kryzys w południowych prowincjach Tajlandii (Yala, Pattani, Narathiwat i Songkhla), podróżni nie są zalecane do odwiedzenia tych obszarach lub podróż drogą lądową przez malezyjskiego granicy z Tajlandią.

Przemoc wobec turystów jest na szczęście rzadko, ale goście mogą być narażone na kradzieży kieszonkowych, oszustw i sztuczek ufności. Jeden wspólny podstęp polega oszukiwanie turystów do zakupu fałszywych „przemycane birmańskie klejnotów” w bardzo niskich cenach. Gdy turysta odkrywa, że ​​są fałszywe, sprzedawcy mają zwykle zniknął bez śladu.

napaści seksualnych na kobiety były znane wystąpić, więc samice podróżujący powinni zachować czujność. Bądź ostrożny o przyjmowanie napojów od nieznajomych, pilnować swoich paszportów i kart kredytowych, a nie nosić zbyt dużo gotówki lub biżuterię.

Prawo Thai podziela drakońskie stosunek do narkotyków wspólnych w Azji Południowo-Wschodniej. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj o Drug Laws i kar w Azji Południowo-Wschodniej – od kraju.

Pieniądze mają znaczenie

Tajski jednostka waluta jest nazywany baht (THB) i dzieli się na 100 Satang. Zauważa się w 10 bahtów 20 bahtĂłw, 50-bahtĂłw, 100-bahtĂłw i 1000 baht nominale. Sprawdź kurs na bahtów za dolara amerykańskiego przed wyjazdem. Walutę można wymienić na lotnisku, bankach, hotelach i akredytowanych wekslarzy.

American Express, Diners Club, MasterCard i Visa karty kredytowe są powszechnie akceptowane, ale nie powszechnie. Tańsze pensjonaty i restauracje nie przyjmują plastiku.

Bankomaty są w większości (jeśli nie wszystkich) miast i obszarów turystycznych, w tym Phuket, Phangan, Ko Samui, Ko Tao, Ko Chang, Ko Phi Phi. W zależności od banku, limit wypłat może się wahać od 20,000B do 100,000B.

Napiwki:  Napiwki nie jest standardową praktyką w Tajlandii, więc nie jesteś zobowiązany do wskazówka, chyba że zapytałem.

Wszystkie główne hotele i restauracje dokładna opłata za obsługę w wysokości 10%. Taksówkarze nie oczekują do wyrzucenia, ale nie będzie narzekać, jeśli zaokrąglić opłatę metrowy się do najbliższych pięciu lub 10 bahtów.

Klimat

Tajlandia jest krajem tropikalnym z ciepłym i wilgotnym klimacie w ciągu całego roku. Kraj jest jego najcieplejsze od marca do maja, o średniej temperaturze około 93 ° F (34 ° C). Od listopada do lutego, monsun północny szybko obniża temperaturę do 65 ° C-90 ° F (18 ° C-32 ° C) Celsjusza w Bangkoku, a nawet niższe w północnych regionach kraju. Pogoda w Tajlandii jest w najlepszym okresie od lutego do marca; pogoda jest w jego najłagodniejsze i plaże są w ich najlepiej.

Kiedy / Gdzie Go:  Tajlandia jest najbardziej doświadczony w okresie od listopada do lutego, z powodu chłodnych, suchych wiatrów monsunowych w północno-wschodniej. Chilly nocy – i temperaturach poniżej zera na dużych wysokościach – nie słyszy.

Od marca do czerwca, Tajlandia ulega jego gorące, suche lato, z temperaturami Wiecha na 104 ° F (40 ° C). Unikać Tajlandii latem – nawet miejscowi narzekają na ciepło!

W co się ubrać:  Stosować lekki, chłodny, dorywczo i odzież w większości przypadków. Na formalne okazje, marynarki i krawaty męskie są zalecane, a kobiety powinny nosić sukienki.

Nie nosić szorty i plażowe poza plaży, zwłaszcza jeśli planujesz odwiedzić świątynię albo inne miejsce kultu.

Kobiety odwiedzające świątynie powinny ubierać szacunkiem, utrzymując ramiona i nogi pokryte.

Pierwsze w Tajlandii

Przez Air
większość podróżnych wprowadzić Tajlandii przez  lotniska Suvarnabhumi ; reszta przybyć przez Chiang Mai, Phuket i Hat Yai. Większość krajów z przyłączami w Azji latać również do Bangkoku.

Overland
Turyści mogą wejść do Tajlandii od Malezji przez trzech skrzyżowań drogowych: Songkhla, Yala i Narathiwat. Z powodu zamieszek w południowych prowincjach Tajlandii, podróży do tych części kraju może być nierozsądne.

Jedyne legalne przejście graniczne między Tajlandii i Kambodży znajduje się w Aranyaprathet, w pobliżu miasta Kambodży Poi Pet. Przejście otwiera się od 8 rano do 6pm codziennie.

Mekongu rozgranicza granicy Tajlandii i Laosu i przecina Thai-Lao Most Przyjaźni niedaleko Nong Khai.

Pociągiem
Tajlandii i Malezji są połączone za pomocą połączenia kolejowego, choć tylko  Eastern & Oriental ekspresowe  idzie non-stop z Singapuru do Bangkoku na 41-godzinnej podróży z jednego końca do drugiego. Jest to bez pośpiechu, ale luksusowy podróż, która obejmuje dwugodzinny postój w Butterworth, objazd Penang, wycieczkę do rzeki Kwai oraz wycieczki łodzią wzdłuż rzeki piętrowy. Ceny biletów zaczynają się od US $ +1.200.

Drogą morską
Tajlandia służy jako główny port zaproszenia do kilku regionalnych linii rejsowych, w tym:

Rejsy z Hong Kongu, Singapurze, Australii i Europie regularnie zatrzymują się Laem Chabang i Phuket. wycieczki Shore są łatwo ustawione dla pasażerów wycieczkowych po przybyciu do Tajlandii.

Poruszanie Tajlandii

By Air
Turyści mogą latać z lotniska w Bangkoku Suvarnabhumi i starego  Don Muang International Airport  do głównych atrakcji turystycznych za pośrednictwem regularnych lotów krajowych obsługiwanych przez  Thai AirwaysPB AirNok AirOne-Two-Go AirlinesBangkok Airways . Zarezerwować wcześniej podczas podróży w czasie szczytu sezonów turystycznych i oficjalnych świąt.

Koleją Koleje Państwowe Tajlandii  trwa cztery linie kolejowe idące każdy tajskiej prowincji wyjątkiem Phuket. Noclegi uruchomić gama komfortu, ze w wygodne, klimatyzowane wagony pierwszej klasy do zatłoczonych wagonach trzeciej klasy. Opłaty będzie zależała od długości podróży i wybranej klasy karetki.

W ciągu Bangkoku, nowoczesny system Monorail i metro służy kluczowych obszarów metropolitalnych. Ceny biletów wahają się od 10-45 bahtów, w zależności od długości podróży.

Autobusem
Autobusy kursują z Bangkoku do prawie wszystkich punktów w Tajlandii. Opcje Komfort wahają się od zwykłych klimatyzowanych autobusów luksusowych autokarów z napojami. Większość dużych hoteli i biur podróży chętnie zarezerwować wycieczkę dla Ciebie.

Przez wynajętym samochodem 
turystów chcących wynająć własnego pojazdu może podejść każdy z firm wynajmujących samochody działających w większych miejscowościach turystycznych Tajlandii. Hertz, Avis i innych renomowanych firm wynajmu samochodów mają oddziały w Tajlandii.

Taksówką lub tuk-tuk
taksówki i wszechobecnych trójkołowych taksówek mini zwanych „tuk-tuks” można znaleźć wszędzie w Bangkoku. Tuk-tuks są tańsze i bardziej skuteczne w przypadku krótszych wyjazdów – każda podróż na tuk-tuk kosztuje minimum 35 bahtów, a opłata będzie się im dalej idziesz. Prawo zobowiązuje kierowców, aby zapewnić pasażerom kaski – to niezgodne z prawem jazdy tuk-tuk bez niego!

Statkiem
Bangkok jest podzielona w połowie przez rzeki Chao Phraya i podziurawiony przez z dróg wodnych zwanych „Klongs” – powinno to dziwić, że promy rzeczne i taksówki wodne są jednym z najbardziej popularnych sposobów, aby dostać się po mieście.

Chao Phraya prom działa między Krung Thep Bridge i Nonthaburi pobiera od 6 do 10 bahtów. Niektóre hotele nadrzeczne mogą świadczyć własne żeglugi.

Starej dzielnicy Thonburi widać z licznymi klongs. Tha Chang lądowania, niedaleko Grand Palace, służy jako główny punkt wyjścia dla długoogoniastymi taksówek obsługujących Thonburi.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *