Taksówką do iz Paryża lotniskach: Czy warto?

Posted on

Taksówką do iz Paryża lotniskach: Czy warto?

Wielu czytelników pyta mnie, czy myślę, że warto zapłacić za taksówką do iz lotniska w Paryżu. To z pewnością nie jest najtańszym rozwiązaniem, ale jest taksówką do lub z paryskich lotnisk ostatecznie najprostszy i najmniej stresującym środka transportu? I ile należy spodziewać się zapłacić za typowy taksówką między centrum miasta i lotniska?

Czy warto?

Nie ma prostą odpowiedź na pytanie, czy taksówką jest najlepszym rozwiązaniem.

Jeśli masz dość hojny budżet, wiele ciężkich toreb, podróżujesz z bardzo małych dzieci lub osób w podeszłym wieku lub niepełnosprawnych, absolutnie polecam taksówkę, która jest na ogół znacznie bardziej zrelaksowany opcja z krótszym czasie spaceru lub transferu zaangażowanego. I odwrotnie, jeśli starasz się obserwować koszty podróży, zostały zapakowane rozsądnie światło i są wygodne nawigowanie systemy transportu publicznego Paryża, pociągiem podmiejskim (RER), specjalne usługi autobusowe do centrum Paryża lub lotnicze wahadłowe są znacznie tańszy.

Ile mogę spodziewać się zapłacić za taksówkę z paryskich lotniskach?

W zależności od warunków drogowych i pory dnia jesteś w podróży, możesz spodziewać się wszędzie od 35 do 70 euro za jedną taksówką do lub z lotnisk w Paryżu. Oczywiście, jeśli wziąć taksówkę z Denfert-Rochereau w południowej części Paryża na stosunkowo pobliskiego lotniska Orly, płacisz na dolnym końcu skali.

Jeśli było wziąć taksówkę całą drogę od South Paris Roissy-Charles de Gaulle oraz na północ od miasta, należy oczekiwać znacznie wyższą stawkę. Zawsze możesz zwrócić się do taksówki dla przeciętnego taryfy od punktu wyjścia przed zaakceptowaniem jazdę. Pamiętaj, że jeśli zarezerwować taksówkę z wyprzedzeniem, będziesz zazwyczaj trzeba zapłacić rezerwacji i pobierającej opłaty na szczycie samego biletu.

Gdzie znaleźć taksówki do iz Paryża lotniskach

Przy Charles de Gaulle i Orly, patrzeć na znaki i ikony wskazujące na taxi stref odbioru z terminalu przylotów.

Z Paryża, jeśli nie chcą Państwo zarezerwować taksówkę z wyprzedzeniem, można znaleźć taksówki w obfitości wokół dużych ośrodków kolejowych i transportowych, takich jak Gare du Nord, Gare de l’Est, Gare du Montparnasse, Gare d’Austerlitz lub Gare St Lazare. Jeśli jedziesz na lotnisko Charles de Gaulle, to najlepiej, aby przywołać taksówkę z dworca Gare du Nord i Gare de l’Est, ponieważ całkowita opłata za przejazd będzie generalnie tańsze od tych punktów. Jeśli jedziesz na lotnisko Orly na południe od Paryża, przywoływanie taksówkę z Gare Montparnasse lub stacji Denfert-Rochereau RER może być dobrym rozwiązaniem.

Jeden bezpieczeństwo zastrzeżenie: Nigdy nie akceptuj jazdy w taksówce, która nie ma metra, wyraźnie widoczny znak na czytanie dach „taxi” lub inaczej uderzy w mniej niż profesjonalny wygląd. Może to prowadzić do oszukany, i nie zostały również pojedyncze przypadki porwań w przeszłości przez osoby stwarzające jako taksówkarze.

Zastrzegając taksówkę do iz Paryża lotniskach: Firmy taksówkarskie

Poniżej znajdują się niektóre z najczęściej używanych firm taksówkowych w Paryżu, a wszystkie oferują usługi do paryskich lotnisk.

W niektórych przypadkach, rezerwacja on-line jest dostępna.