Talianske Zrodenie Displeje a vianočné Scenes

Posted on

Talianske Zrodenie Displeje a vianočné Scenes
Tradične, hlavné ohnisko vianočných ozdôb v Taliansku je Betlehem, Presepe alebo Presepio v taliančine. Každý kostol má Presepe a môžu byť nájdené na námestiach, obchodov a ďalších verejných miestach. Zobrazí sa často presahujú jaslí scéne a môže dokonca obsahovať reprezentáciu celú dedinu.

Presepe sú obvykle nastaviť začína 8. decembra sviatok Nepoškvrneného počatia, až 6. januára, Epiphany, ale niektoré z nich sú predstavila na Štedrý deň. Väčšina Talianov zriadiť betlehem vo svojom dome a figúrky pre betlehemy sú vyrábané v mnohých častiach Talianska, s niektorými z najlepších pochádza z Neapola a Sicílie. Hoci je Presepe je obvykle nastavený pred Vianocami, baby Jesus, ktorý znie na Štedrý deň.

Počiatky talianskych betlehemov

Betlehem je vraj pochádzali svätého Františka z Assisi v roku 1223, keď sa postavil betlehem v jaskyni v meste Greccio a držal Štedrý deň hmoty a tam betlehem sprievod. Greccio prehráva túto udalosť každý rok.

Carvingové figúrky pre betlehemov začalo na konci 13. storočia, kedy bola Arnolfo di Cambio poverený vyrezávať postavy mramoru betlehemov v prvom Rím jubilea sa konala v 1300. Hovorí sa, že najstarší trvalé betlehem, je možno vidieť v múzeu Santa Maria Maggiore kostol a je jedným z najlepších vecí k videniu v Ríme počas vianočných sviatkov.

Najlepšie miesta vidieť betlehemy alebo presepe , v Taliansku

Neapol je najlepšie mesto k návšteve ich presepe . Stovky betlehemov sú postavené na celom území mesta. Niektoré jasle sú veľmi komplikované a môžu byť ručne alebo pomocou starožitné figúrky. Počnúc 8. decembra, kostol Gesu, Nuovo , Piazza del Gesu ‘, zobrazuje betlehem kresby zo scén asociácie neapolskej Narodenia. V ulici Via San Gregorio Armeno v centre Neapola je naplnený displejov a stánky s betlehemy po celý rok.

Vo Vatikáne, obrovská Presepe je postavený vo Svätopeterské námestie na Vianoce, ktorá je zvyčajne odhalený na Štedrý deň. A Christmas Eve hmota sa koná vo Svätopeterské námestie, zvyčajne v 10 hodín.

V Ríme, niektoré z najväčších a najviac prepracovaným presepe sa nachádzajú na námestí Piazza del Popolo, Piazza Euclide , Santa Maria in Trastevere a Santa Maria d’Aracoeli na Capitoline kopci. V životnej veľkosti betlehem je nastavený na Piazza Navona, kde je vianočný trh tiež konala. Kostol svätých Cosma e Damiano , pri hlavnom vchode na Forum Romanum, má veľký betlehem z Neapola na displeji po celý rok.

Bethlehem v jaskyni – komplikované životnej veľkosti betlehem je vytvorený každý rok a dopravené do Grotte di Stiff, krásne jaskyne v regióne Abruzzo, asi 20 míľ od L’Aquila. Scéna je osvetlená a je možné navštíviť v priebehu decembra.

Verona má medzinárodné zobrazenie narodeniami v obrovskej rímskej arény cez januári.

Trento v severnom Taliansku v oblasti Alto Adige má veľký betlehem v Piazza Duomo .

Jesolo, 30 km od Benátok, má stavanie sôch z piesku betlehem vyrobený špičkovými zahraničnými piesok sochárstvo umelcov. Koná sa každý deň na námestí Piazza Marconi do polovice januára. Dary sú použité na financovanie charitatívnych projektov.

Manarola v Cinque Terre má jedinečnú ekologickú Narodenia poháňané slnečnou energiou.

Celleno, malé mesto v severnom regióne Lazio asi 30 km od Viterbo, má nádherné Presepe, ktorý je nastavený pre sledovanie po celý rok. Celleno je tiež známy pre svoje čerešní.

Mnoho kostolov v Miláne majú komplikované betlehemy zriadila okolo vianočného času.

Niektoré kostoly v malých mestách majú mechanickú Presepe s figúrkami, ktoré sa pohybujú, ako je tento mechanický Presepe v Pallerone , malom meste v regióne severnej Toskánska Lunigiana.

Presepio múzea v Taliansku

Il Museo Nazionale di San Martino v Neapole má prepracovaný zbierku betlehemov z roku 1800.

Il Museo Nazionale del Tipologico Presepio , pod kostolom sv Quirico e Giulietta v Ríme, má cez 3000 figúrky z celého sveta, vyrobené z takmer všetko, čo si dokážete predstaviť. Múzeum má veľmi obmedzené hodiny a je uzavretý v lete, ale sú otvorené každé popoludnie 24.prosince-január 6. V októbri majú kurz, kde sa môžete naučiť, aby sa Presepe sami. Phone 06 679 6146 pre informáciu.

Il Museo del Tipologico Presepio Macerata v oblasti Marche má viac ako 4000 betlehemov kusy a 17. storočia Presepe z Neapola sa.

Presepe Vivent , taliansky Living Betlehemy

Žijúci betlehemov sprievody,  presepe Vivent , sa nachádzajú v mnohých častiach Talianska sa krojovaných ľudí pôsobiacich z jednotlivých častí narodenia. Často živé betlehemy sú prezentované na niekoľko dní, zvyčajne sviatok vianočný a 26. decembra, a niekedy zase nasledujúci víkend v čase okolo Epiphany, 6. januára, 12. deň Vianoc, kedy sa traja mudrci dali Ježiško svoje dary.

Najlepšie miesta k Pozri Život betlehemov, presepe Vivent , v Taliansku

Greccio, Umbria, bol pozemok Saint Francis ‘prvom živom narodenia (jednoduchá tichý tablo Svätej rodiny s volom a oslom). Greccio stále drží jeden z najlepších vianočných akcií Umbria, prepracovaný, živý betlehem so stovkami účastníkov.

Frasassi Gorge je jedným z najväčších a najviac sugestívnych betlehemov sprievody v Taliansku. Držané na útese v blízkosti Jaskyne Frasassi je Genga betlehem zahŕňa procesia do kopca do chrámu a scény z každodenného života v čase Ježišovho narodenia. Viac ako 300 hercov zúčastniť a výnosy sú uvedené na charitu. Zvyčajne sa konalo v dňoch 26. decembra až 30 rokov.

Krásne stredoveké kopec mesto Barga, v severnej časti Toskánska, má živý betlehem a vianočné sprievod na 23. decembra.

Custonaci, malé mesto v blízkosti Trapani na Sicílii, má krásny betlehem znovu prijatá vnútri jaskyne. Malá obec bol pochovaný v jaskyni lavínou v roku 1800. Jaskyňa bola vykopaná a teraz slúži ako nastavenie pre zaujímavých živých betlehemov akcií decembra 25-26 a na začiatku januára. Viac než len narodenie, obec je nastavený tak, aby sa podobal starobylé dedinky s remeselníkov a malých obchodov.

Evokujúce mesto Equi Terme, v oblasti Lunigiana na severe Toskánska, má reenactment narodenie, ktorá sa koná po celej obci v krásnom prostredí vo svahu.

Milan má Epiphany sprievod Troch kráľov z dómu ku kostolu Sant’Eustorgio, 6. januára.

Rivisondoli, v regióne Abruzzo, má reenactment príchode 3 kráľov 5. januára so stovkami kostýmoch účastníkov. Rivisondoli tiež predstavuje živý betlehem decembra 24 a 25. Aj v oblasti Abruzzo, L’Aquila a Scanno majú obývaciu betlehemy na Štedrý deň, ako robiť mnoho iných malých dedín v regióne.

Živé betlehemy v regióne Ligúria patrí mesta Calizzano, Roccavignale a Diano Arentino v priebehu decembra.

Vetralla, v regióne Severné Lazio, má najstarší žijúci betlehem v regióne. Chia, v blízkosti Soriano, tiež v severnej Lazio, má veľkú obývaciu betlehem 26. decembra s viac ako 500 účastníkov.