Taliansko v zime: Počasie, čo zbaliť, a Čo je k videniu

Posted on

Taliansko v zime: Počasie, čo zbaliť, a Čo je k videniu
Pre ľudí, ktorým nevadí chladné počasie, zima môže byť skvelý čas na cestu do Talianska. Väčšina z Talianska má menej turistov v zime, čo znamená menej preplnené múzeí a kratšie alebo neexistujúce riadky sa dostať do hlavných pamiatok. Počas zimy, opera, symfónia a divadelných sezón sú v plnom prúde. Pre milovníkov zimných športov, Talianskej hory ponúkajú veľa príležitostí.

Existuje niekoľko dôvodov, prečo stojí za to robiť cestu do Talianska v zime, počas toho, čo je už tradične mimo sezónu pre cestovný ruch:

  • To bude oveľa menej navštevovaný na niektoré z populárnych a historických miest, než je tomu v letných mesiacoch.
  • Iné ako Vianoc a novoročných sviatkov, nájdete zvýhodnené ceny na leteniek takmer všetky talianskych letiskách.
  • Taliansko má skvelých miest pre zimné športy a lyžovanie, a to vrátane miest Piemontu používaných pri zimných olympijských hrách v roku 2006 v Alpách a Dolomitoch a Mt. Etna na Sicílii.

Zimné počasie v Taliansku

Zimné počasie v Taliansku pohybuje od relatívne miernej pozdĺž pobrežia Sardínie, Sicílie a južná pevnina veľmi chladné a zasnežené vo vnútrozemí, a to najmä v severných horách. Dokonca aj populárne turistické destinácie ako Benátky, Florencia, a kopec miest Toskánska a Umbrie získať poprašok snehu v zimnom období.

Pre väčšinu z Talianska, čo je najvyššie množstvo zrážok dochádza v priebehu novembra a decembra, takže v zime nemusí byť tak daždivé ako jeseň. I keď budete pravdepodobne narazíte na nejaké dážď alebo sneh, môžete byť odmenení ostré, jasné dni, kedy je jedinou vrchné čo potrebujete, je ľahkú bundu – a slnečné okuliare.

čo zbaliť

Ak sa rozhodnete navštíviť Taliansku počas zimných mesiacov, rozhodne zabaliť vrstiev oblečenia, takže môžete pridať alebo odstrániť svetre a bundy, ako sa mení počasie. Aj keď sneh je vždy možnosť vo väčšine častiach Talianska v zime, máte väčšiu pravdepodobnosť nájsť chladný-to-zima, daždivé počasie. Uistite sa, že zbaliť stredne ťažká nepremokavú bundu, pevnú obuv (alebo topánky), ktoré možno nosiť v daždi či snehu, rukavice, šály, teplé klobúku a dobrý dáždnik.

Zimné Udalosti v Taliansku

Vrcholom zimy v Taliansku sú, samozrejme, Vianoce, Nový rok, a Carnevale sezóna. Talianske štátne sviatky počas zimy patria Vianoce, Deň Nový rok a Epiphany 6. januára (kedy La Befana prináša darčeky pre deti). V týchto dňoch bude väčšina obchodov, turistických lokalít, a služby uzavretá. Carnevale, taliansky Mardi Gras, sa oslavuje po celom Taliansku (začína za desať dní až dva týždne pred skutočným dátumom, čo je 40 dní pred Veľkou nocou). Najpopulárnejší Carnevale oslava je v Benátkach.

dní veľa svätých sa oslavuje v priebehu zimy. Prečítajte si o najlepších festivalov, ktoré sa konajú v Taliansku v decembri, januári, februári a marci.

Zimný Cestovné tipy

Skoré zimné západy slnka znamená viac času, aby si mestá po zotmení. Mnoho miest zapáliť svoje historické pamiatky v noci, tak prechádzal mestom po zotmení môže byť krásne a romantické. Zima je ten správny čas pre kultúrne podujatia a vystúpenia v Taliansku elegantných historických divadiel.

  • Rím a Neapol majú miernejšie zimou podnebie talianskych veľkých mestách. Neapol je jedným z najlepších miest pre vianočné narodeniami a mnoho ľudí navštívi Rím pre populárne polnočnú omšu na Štedrý deň vo Vatikáne.
  • Kým nájdete menšie davy a nižšie ceny hotelov po väčšinu zimy, Vianoce a Nový rok sú považované za hlavné sezóna v mnohých mestách, tak vyjednáva bude málo a hotely bude kniha sa v dostatočnom predstihu.
  • Carnevale v Benátkach je tiež obrovská turistická remíza, takže si čo najskôr, ak máte v pláne zapojiť do osláv.
  • Mnoho múzeí a atrakcií majú skoršie časy uzáver v zimnom období, ale pretože davy sú redšie, nemalo by to mať vplyv na vaše pamiatok. U miest, múzeá a ďalšie miesta sú často otvorené iba cez víkendy, alebo môže byť uzavretá časť zimy.
  • Hotely, bed and breakfast, a niektoré reštaurácie môžu uzavrieť pre všetky alebo časť zimy v prímorských mestách a iných populárnych krajiny letných destinácií. Ale mnoho hotelov, ktoré sú otvorené ponúkne zimný zľavy (okrem lyžiarskych stredísk).