Taliansky Pharmacy Informácie pre turistov

Posted on

Taliansky Pharmacy Informácie pre turistov
Ak sa počas cesty do Talianska, sa ocitnete v núdzi aspirín, bandaids alebo sirup proti kašľu, alebo budete potrebovať lieky na predpis, budete musieť zamieriť do lekárne, alebo v taliančine, čo Farmacia . Tento článok vysvetľuje, ako fungujú lekárne v Taliansku, a aký druh zdravotníckeho materiálu a pomoc nájdete na ne.

Talianska lekáreň Všeobecné informácie

Otvorené lekárne zobrazovať zelenú neon kríž pred domom, takže je ľahké rozpoznať, a to aj na diaľku. Počet a otváracia doba talianskych lekárňach sú upravené zákonom. Lekárne prevádzkovať na “rota”, alebo valcovacie systém navrhnutý tak, aby zaistilo otvorenú lekáreň (alebo jeden, ktorý možno otvoriť v lekárskej pomoci) v každej všeobecnej oblasti v noci, sviatkoch a nedele. Každý farmacia zobrazí karta s vlastnými otváraciu dobu, núdzové telefónne číslo, a kam ísť mimo tieto otváracie hodiny pre tiesňové služby.

Talianska lekáreň, či  farmacia , nezaoberá v mnohých non-zdravotnícky materiál, ale majú monopol na over-the-counter lieky ako aspirín a dekongesciu.

Lekárnici v Taliansku sú povolené väčšiu voľnosť pri výdaji zdravotné poradenstvo a predaj liekov, ako v Spojených štátoch. Ak môžete popísať váš STAV, môžete byť schopní získať predpis priamo v lekárni v Taliansku. Rovnako tak, ak potrebujete s receptom v mimoriadnych situáciách, môže byť schopní urobiť, ak viete, vedecké alebo generický názov lieku budete potrebovať a môže urobiť dobrý dôvod pre lekárnik ho obísť.

Kedy ísť na talianskej lekárne

Pre menšie bolesti a bolesti, prechladnutie alebo chrípka, a “malé” nekritických núdze, vaše najlepšie stávka môže byť zamieriť do miestneho Farmacia . Budete chodiť do Farmacia na aspirín a dokonca aj vitamíny. Talianske lekárne budú často nesú homeopatických a bylinných rovnako. Mnoho talianskych lekárnikov hovorí aspoň trochu anglicky.

Ak trpíte niečo vážnejšieho, alebo ste po zranení nie je pravdepodobné, že mohlo podporiť over-the-counter lieky či menšieho prvej pomoci, môžete ísť na 24-hodinová pohotovostná miestnosti, alebo pronto Soccorso , kedykoľvek nemocnicu. Ak nie ste schopní prepravovať sami sa bezplatná lekárska pohotovosť telefónne číslo v Taliansku je 118. Môžete dostať sanitku volaním na toto číslo, alebo ak nevyžadujú prevoz do nemocnice, prvá služba podpory ( Guardia Medica ) budú zaslané.

Vaše Lieky v Taliansku

Predtým, než odídete na taliansku dovolenku, budete chcieť uistiť, že máte dosť vašich liekov na predpis po celú dobu vašej cesty. Okrem toho, aby sa predišlo problémom v rade, budete chcieť vykonať nasledujúce:

  • Nosiť lieky v ich pôvodnom obale.
  • Nesú všetky lieky s vami vo svojej batožine.
  • Uchovávať kópiu svojich receptov s tebou.
  • Poznať všeobecný alebo vedecký názov lieku.

Druhá rada je veľmi dôležité, ak potrebujete doplniť liek počas vašej cesty. Americké farmaceutické firmy často dávajú chránených názvov ich verzie bežných liekov a tieto názvy nie sú vždy uznávané v zámorí. Tieto informácie si so sebou napríklad na písacom stroji pre prehľadnosť.

Čo budete a nenájdete v Farmacia

Zatiaľ čo väčšina amerických lekární z drogériách predávajú široký sortiment tovaru non-súvisiacich so zdravím, vrátane potravín, hračiek a domácich potrieb, lekárne v Taliansku sú obmedzené čo do rozsahu. Nenájdete občerstvenie, okrem mäty a žuvačky, alebo čistiace prostriedky alebo širokú škálu kozmetických prípravkov. Ale u väčšiny farmacias , budete sa  nájsť hračky pre deti, bezlepková položiek potravín, opaľovacím krémom, obmedzený výber make-upu a závratnou rad mliek, krémov, gélov a navrhnuté tak, aby vás vyzerať mladšie. Most taktiež predať niektoré made in Italy parfumov a mydiel, ktoré by mohli robiť pekné darčeky priniesť domov.