Tax-Free Shopping v Singapure

Posted on

Uplatniť daní zaplatených na Singapore nákupy

Tax-Free Shopping v Singapure

Nezdaniteľné nakupovanie môže byť vynájdený inde, ale Singapore zdokonalil koncept. Ostrov-stav je doslova prešpikovaný s nákupnými centrami (veľa strediská sú prepojené cez klimatizáciou podzemných chodieb); Na vrchole sa, že 7% tovar a služby zdaní (GST) uložené na nákupy v Singapure môže byť vrátená na letisko Changi pred odchádzajúce letu.

Singapur je elektronický Tourist režimu náhrad (ETRS) znižuje o počte krokov potrebných na uplatnenie nároku na vrátenie. Starý papierový systém zostane na svojom mieste pre maloobchodníkov, ktorí nie sú podpísané do systému ETRS.

Pre ETRS nákupov, budete vyzvaní na zadanie jediného kreditnou alebo debetnou kartou, ktorý bude slúžiť ako “Token” online nákupov bez dane. Stále môžete nakupovať pomocou inej kreditnej alebo debetnej karty, ale “Token” bude použitý neskôr v procese vrátenia.

Prvý krok: v obchode

Pozrite sa na obchodoch s modrým “tax-free nákupy” alebo “Premier Tax-Free” nálepka dopredu, a nakupovať tam.

Musíte kúpiť aspoň SGD100 (US $ 64) v hodnote tovaru (GST v cene) v jednom obchode. To môže mať podobu buď jedno prevzatie, alebo maximálne troch jednodňových príjmov z rovnakého obchodu.

V prípade, že obchod je na platforme ETRS, bude úložisko poskytne ETRS lístok na vaše nákupy na pokladni. Udržujte všetky príjmy a zodpovedajúce vstupenky ETRS; oni budú použité neskôr v procese vrátenia.

V prípade, že obchod je nie je na platforme ETRS, predložiť pas na pokladni a požiadať o Global Refund Check alebo Premier Refund poukazu (v závislosti od zúčastnených vrátenie agentúry – viď ďalej). Tento formulár vyplní predajca. Ale ponechať ju spolu s dokladom pre na colnicu na odchode.

Druhý krok: Na letisku

U nákupov ETRS-umožnil prejsť na ETRS svojpomocnej kiosku na letisku. Existujú dva stánky na letisku – jeden pred check-in (pre predmety, ktoré majú byť kontrolované spolu s batožinou) a ďalšie v odletovej hale (pre ručné vykonáva kusov).

V kiosku, budete prejdite pas, potom buď prejdite “Token” alebo naskenovať vstupenky ETRS. Potom si môžete vybrať možnosti vrátenia peňazí: buď zostatok pripísaná na “symbolickú” karty alebo získať peňažnú náhradu na odchod tranzitnom salóniku.

Potom budete dostávať oznámenia sklzu výtlačok nesúci svoje údaje o vrátenie peňazí. Ukážte tento sklz na colné prepážke, spolu s tovarom a pôvodného dokladu.

Ak ste nemali nakupovať u ETRS aktivovanú obchodoch, mali by ste najprv mať šek alebo doklad potvrdený v Singapure colnej prepážke. Ukázať svoj pas a cestovné doklady (palubnú vstupenku, potvrdil odchádzajúce lístok). Majú tovaru a potvrdenia pripravené na identifikáciu.

Mať neúplné dokumenty alebo zlyhanie ukázať tovar vás diskvalifikovať z príjmu vrátenia peňazí.

Tretí krok: Na Refund Counter

Po kontrole, môžete nárokovať GST náhradu buď na centrálnej Refund Counter (pre ETRS), v globálnej pultu náhradu, alebo pultu Premier Tax Free v odletovej hale (náhrady za posledných dvoch bude závisieť na zúčastnených vrátenie agentúry – Pozri nižšie).

Náhrady môžu byť uplatnené vo forme hotovosti, priamy prenos na vašej kreditnej karty, alebo letiskových nákupných poukážok. Manipulačný poplatok bude odpočítaný z dlžnej čiastky.

GST náhrade agentúry v Singapure

Väčšina obchodov v Singapure je spojený s jedným z dvoch ústredných orgánov o náhrade – Global Modrá Singapure (+ 65-6225-6238, www.global-blue.com ) a Premier Tax Free (+ 65-6293-3811; www.premiertaxfree.com ), z ktorých oba určujú minimálny nákup SGD100 nárok na vrátenie peňazí.

Obchody žiadnym spôsobom spojená s buď agentúrou spravovať svoje vlastné plány GST náhrady. Minimálna suma nákupu pre GST náhrady rozlišuje medzi un-pričlenil maloobchodníkov, tak sa určite požiadať o špecifikách pred vykonaním nákupu.

GST náhrade Výnimky a diskvalifikácia

Akýkoľvek právny návštevník starší ako 16 rokov môžu žiadať o náhradu na svojich nákupov, s týmito výnimkami:

 • Návštevník nesmie byť občanom Singapuru občana, ani držať trvalé bydlisko stav v Singapure (výnimky platí pre držiteľov Passu Student – pozri nižšie)
 • Návštevník nesmie mať strávil viac ako 365 dní v Singapure v predchádzajúcich 24 mesiacov pred vykonaním nákupu
 • Návštevník nesmie mať pracoval v Singapure počas šiestich mesiacov pred kúpou
 • Návštevník nesmie byť členom letovej alebo kabíne posádky lietadla, ktoré odlieta Singapur

Singapore návštevníci s študent absolvuje môžu žiadať o náhradu, iba ak spĺňajú uvedené kritériá, a ak:

 • Nákup musí byť vykonané 4 mesiace či menej pred vypršaním Študent priesmyk
 • Tovar musí byť prepravený z Singapur do 2 mesiacov od dátumu zakúpenia
 • Držiak Študent Heslo musí opustiť Singapur a zostať po dobu najmenej 12 mesiacov

Niektoré tovary, nemajú nárok na daňový vykúpenie:

 • Položky, ktoré boli úplne alebo čiastočne spotrebovanej v Singapure (tj nemožno žiadať o vrátenie dane na otvorenú a čiastočne spotrebovanú fľašu škótskej)
 • Položky určené na obchodné alebo komerčné účely
 • Položky, ktoré majú byť vyvezené nákladnými
 • Ubytovanie (hotel výdavky)

Nie viac ako SGD500 (US $ 320) na daniach môže byť vrátená na osobu. Tovar musí byť prepravený z Singapur do dvoch mesiacov od dátumu nákupu.

GST náhrada nemôže byť odkúpené, ak ste opustil Singapur po zemi alebo po plavbe.

Pre viac informácií, obráťte sa na tieto stránky:

Pre viac informácií o nakupovanie v Singapure, prečítajte si tieto články:

 • Great Singapur predaj – jeden mesiac za zvýhodnenú cenu Nakupovanie v Singapure
 • Peniaze v Singapure
 • Galéria nákupných centier v Singapure

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *