Tayland Full Moon Party

Posted on

Haad Rin, Ko Phangan Tayland’ın Infamous Plaj Partisi Kılavuzunuz

Haad Rin, Ko Phangan Tayland'ın Infamous Plaj Partisi Kılavuzunuz
zemin titreşimli, kaotik gürültü ve karışıklık, organları her yerde kum, ateşe dağınık …

Bir jeolojik afet? Kıyamet? Tam olarak değil. seyahat Binlerce gönüllü tartışmasız, Tayland dünyada en çılgın plaj partilerden birini ünlü Dolunay Partisi’ne tanık gel!

10 Dancing with – dolunay altında bir plajda 30.000 seyahat oldukça deneyimdir. Ama herkes hedonizm ve sefahat sahiptir. Uyuşturucu, hırsızlık ve yaralanmalar olağan hale geldi. Birçok gezginler kasten kargaşa kaçının. İster sevin, ister nefret, Koh Phangan adasında aylık plaj partisi bu anlamıyla Tayland yolcuları backpacking akışını etkilediği çok büyük!

habersiz yakalanmak etmeyin; ulaşım ve konaklama adalarda çok yoğun hale gelir. senin Tayland tatil planlarken dikkate ayın evreleri atın. Eğer Dolunay Partisi ilgilenen değilseniz, Haad Rin-ya çevresindeki adalar kaçınarak düşünün Koh Samui-esnasında dolunay için çıkılan hafta.

Ko Phangan Dolunay Partisi Nedir?

Evet, tropik bir adada bazı putperest toplama gibi geliyor. epik olay 80’lerde arkadaşlar küçük toplama olarak başladı ve gezegendeki en büyük ve en ünlü taraflardan biri haline geldi. Şimdi 30.000’den fazla düğüne katılanların-bazı vücut biraz daha giyen tüm dünyadan insanlarla ter ve kova içecekler paylaşmak için Haad Rin plajı boya-çarptı. Sonunda parti doğarken zirveleri ve sahilde arkasında katliam ve çöp bir sahne bırakarak geç bir sonraki öğleden gittikçe azalır.

düştükleri yere Birçok Eğlenenlerin anlamıyla hala kova tutarak, uyku!

Bazı gezginler kabul edilir sıcak ayın altında kendi kaotik, ilkel zafer tüm Tayland’ın Dolunay Tarafların birinin yaşandığı, parti çok olursa olsun 1985 yılında kendi kıt kökeni beri ticari döndü ettiğini iddia ederek, Full Moon Party sahneyi bitmiş bir anlaşma diyoruz Muz Gözleme Trail üzerinde sırt çantalı gezginler için bir geçiş ritüeli.

Ko Phangan Dolunay Partisi’ne katılma için ipuçları

 • Full Moon Party tarihleri ​​Budist bayram ayarlanır; Sadece parti dolunay fiili gecesi olduğunu düşünmeyin.
 • Bir şey kitap ya da meşgul sezonu boyunca konaklama bulma, önceden gün gelmesi sürece zordur. Şaşırtıcı değil, konaklama fiyatları Full Moon Party için zamanında üç katına. Birçok kişi, daha sonra Koh Samui üzerinde kalmak tarafa bir feribot almak için tercih. Yoğun sezonunda, gezginler genellikle sahilde, katlarda uyku, uyku odaları paylaşabilir veya hiç uyku yok!
 • planın bütün gece parti olmadığı sürece, uzak Sunrise Beach ve uykunun herhangi bir umut ana yoldan konaklama bulmak.
 • Bazı girişimci yerli giriş ücreti talep için sahile ana ulaşım yolları tıkamış. Sen temelde görevi gören bir overpriced bileziği almak istenir “bilet”. Resmi olmayan ücret ödeyerek isteğe bağlıdır; sahile birçok yolları bulacaksınız. Bazı gezginler bilezik sonra aylarca hatıra olarak giymek istiyorum.
 • sahile yakın Danimarkalı işletilen Same-Same Guesthouse Full Moon Party önce epik ısınma partiler ve ücretsiz vücut boya için popüler.

Full Moon Party için güvenlik ipuçları

Dolunay Partisi ve eğlenceli bir deneyim olmalıdır. Yanlış izlenime kapılma: Genellikle iyi huylu bir olaydır. Ama koyarak onlarca tek bir yerde sarhoş binlerce insan bazı kötü durumları oluşturmak bağlıdır.

Ne yazık ki, Koh Phangan’ın Full Moon Party nedeniyle boğulma ve aşırı doz için birkaç hayatlarını her yıl çoğunlukla iddia ediyor. Ay gelgitler etkiler ve güçlü akımları oluşturur; Sarhoş iken yüzemez.

Her türlü ilaçlar her zaman görülmektedir. Kalite ve etiketler güvenilemez. Belli ki, kaynağı ya da iddiaların, kimseden bir sır hap kabul etmemelidir. Hatta ada eczaneler ödemek istediğiniz gezginler için sahte ve güvenilmez reçeteli ilaçlar satmak.

Klinikler şeylerin atlamasını kemiklerini kırmış Eğlenenlerin ile parti sırasında doldurun. Diğerleri çok fazla veya karışık alkol ve reçeteli hap içti. Yanıklar yaygındır. Yangın atlama ipi parti sırasında popüler bir cazibe olduğunu ve bacaklarına sarar zaman kaçınılmaz birkaç kişi ciddi yanıklar ile bitirmek.

Neyse ki, beladan uzak biraz uyanık ile çok kolay.

 • Önem verdiğiniz partiye şey almayın. Bu kural para, telefonlar, kameralar, güneş gözlüğü ve ayakkabı için de geçerlidir.
 • senin bungalov ya da konuk evi terk etmeden önce, resepsiyonda değerli eşyalarınızı güvenli. Guesthouse ve pansiyon hırsızlık Full Moon Party sırasında bir sorundur.
 • Kolayca mevcut olmasına rağmen, uyuşturucu Tayland’da yasadışı. Polis Dolunay Partiler çökertti var; sivil polis, parti devriye sivil giyimli.
 • suyun dışında kalın! Dolunay Partiler sırasında meydana gelen ölümlerin çoğu boğulma kaynaklanmaktadır.
 • Dolunay Tarafların de tercih içki ünlü Tay kova. kova druggings nadir değildir gibi içecek bir göz atın. saygın yerlerden onları Alış sahilde komik adlarla birçok barakalarda gelen daha güvenlidir.
 • Eğer plajda çökmesine olduğunu düşünüyorsanız, çevrelerindeki bantla “belirlenmiş” uyku alanlarından iç yaparlar.

Full Moon Party Ulaşım

Full Moon Party Tayland Körfezinde Koh Phangan adasında gerçekleşir. Ulaşım otobüs-tekne ve tren-tekne açılan paketlerde rezerve edilebilir veya adaya kendi yolunu yapabilirsiniz.

Surat Thani kasabasına Bangkok’tan bir gecede otobüs veya tren alarak başlayın. Bangkok kalkış az iki saat sürer ve Chiang Mai Koh Phangan almak yeterince kolaydır. Surat Thani (havaalanı kodu: URT) ada için baraj noktasıdır.

Surat Thani sonra, adaya dört saatlik feribot veya daha hızlı sürat rezervasyon yaptırabilirsiniz. Koh Samui üzerinde sayısız songthaew (kırmızı kamyonet taksiler) sürücüleri feribot gelmesini bekliyor olacak. Haad Rin-çoğu insan gidiyor-a edilecektir adanın güney ucunda yarımadayı gezmeye yakalayın.

Parti Haad Rin Nok- “Sunrise Beach.” boyunca mayınları Haad Rin Sunrise Beach and Sunset Beach (Haad Rin Nai) arasında yürümek için yeterince dar. Eğer Sunrise Beach veya yarımadanın doğu kenarına yakın kalmak çok uyumaya beklemeyin! Gürültü bütün gece ve ertesi sabah boyunca devam eder.

adada ekonomik konaklama kapasitesi doldurur. Bazı insanlar yakındaki Koh Tao veya Koh Samui üzerinde kalmak ve sonra partinin gece boyunca gelmeye tercih.

Ko Phangan gezi

Birçok gezginler Haad Rin parti sahneden çok başıboş değil de, Ko Phangan koylar ve plajlar bol, büyük, güzel ada aslında. adanın kuzey sadece tekne veya pürüzlü orman yollar tarafından erişilebilir özel koyları ile kaplıdır.

Full Moon Party adanın güney ucunda Haad Rin yarımada vurur. yüzünü boya ve size rom ve Redbull bir kova devredecek korku birisi için tamamen Ko Phangan önlemek etmeyin!

Chintakiri Koyu’nda yer alan ve Sanctuary sadece 15 dakika Haad Rin taksi tekneyle güzel sağlık tesistir. Bir kaç gün, detoks için parti sahneden uzaklaşmak ve orada birçok atölyelerinde bazı ilginç insanlarla tanışabilirsiniz. Komşu Haad Yuan Plajı birkaç gün Haad Rin uzak almak için başka iyi bir alternatiftir.

Gitmek için

Ko Phangan Dolunay Partisi Kasım ve Nisan ayları arasında Tayland’ın yoğun sezonunda maxes. Aralık, Ocak ve Şubat genellikle büyük aylardır. Parti genellikle yılbaşı için zirve katılımı yaşamaktadır.

birçok önemli Budist tatil Aysal olaylara dayalı ve bir dolunay sırasında meydana Çünkü, bazen Full Moon Party günde önce veya fiili dolunay sonradır.

Full Moon Party için birikmesi partisi kadar vahşi ve keyifli. İnsanlar dolunay kadar lider bir hafta boyunca daha büyük ve daha büyük sayılarla toplanıyor.

Tayland’da Dolunay Partisi Geleceği

Tayland’ın iktidar askeri hükümeti açıkça onlar Koh Samui üzerinde fırtınalı olayın hayranı değiliz yaptı. Adada birçok ay fazlı partileri (Yarım Ay, Yeni Ay, Shiva Ay, vs) bastırmak için çeşitli gayretler kısmen başarılı olmuştur. Dolunay partisi sayısız ada sakinlerinin geçim etkinliğe bağımlı çünkü sadece yaşıyor.

Hükümet kaos ele almak çalışır ve ticarileştirilmesi sokulmak devam ettikçe, Tayland Full Moon Party geleceği en iyi ihtimalle belirsiz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *