Skip to main content

Tayland Liste Ambalaj: Tayland için paketi ve yerel olarak ne satın almak ne

Tayland için ne paketi için ve yerel olarak ne satın almak
Tayland ambalaj listeleri yolcuları arasında değişir, ancak Tayland için paketi ne seçerken “yerel satın az getir” zaman test mantra çok geçerlidir. bir kez sen geldiğinde az satın varken neden Pasifik boyunca bir şey 8,000 mil taşımak?

Hiç şüphesiz, Fazla doldurma size tüm yolculuk rahat bırakmaz. Her ne pahasına kaçının. yalnız, biz yabancı bir hedefe ilk ziyaret için zaman ambalaj hayatta kalma moduna geçmek eğilimindedir. İlk yardım öğeleri, ikincil yedekleme vs ile doldurulmuş torbalara senaryolar what-if sonuçları üzerinden Koşu

Olay şu: Bir ormanda hack gezi geçirmeyi planlıyorsanız sürece, büyük olasılıkla Tayland her zaman 7-Eleven mini markete ait içinde görme olacak.

O telefon şarj kırılırsa, kolayca başka bulacaksınız; Hiçbir yedeğini paketi gerekir. Gerekli hiçbir reçete – İngilizce konuşan eczanelerin doğabilecek her türlü hastalık için gereken her şey satmak. Yağmur yağarsa bir tane satın almak istiyorsanız, bir şemsiye veya panço satan birileri muhtemelen zaten isteyecek. Kaptın bu işi.

Tayland evden uzakta olabilir, ama halk zaten hayatta ve unutulmaz yolculuk zevk için gereken her şeyi var!

Bring It veya Yerel Satın Al?

sonsuz alışveriş ve ucuz sahte arazi – çoğu yabancı gelenler gibi, muhtemelen Bangkok Tayland ziyaret başlayacağız. Sen pazarlık yayılan merkezleri keşfederek günün sıcağından kaçmak için birçok fırsat olacak.

Bangkok’ta bir gün ya da öylesine ayırmaya istekli iseniz, seyahatiniz kalanını kullanılabilecek yararlı maddeler için fırsatlar bulabilirsiniz. Belli ki, uçup hemen önce ciddi alışveriş kaydetmek isteyeceksiniz. ülke çapında yeni satın taşımak gerek yok.

Aksine riskli kaybetme veya evden vb pahalı güneş gözlüğü, sandaletler, çanta, kırma yerine, yerel ekonomiyi yardım etmek Bangkok onları alabilirdik. Ayrıca, yeni seçimler yâd evde kullanılamaz eğlenceli! daha az giysi paketi ve bir kez gelmesi / ayakkabı ucuz flip-flop iyi bir çift satın almayı düşünüyorum.

Bu söyleniyor, bazı tuvalet ve diğer öğeler için markalar yabancı olabilir veya kalitesi düşük olabilir. Hala evden sizinle Asya’ya bazı öğeleri getiren dikkate almak isteyeceksiniz. Örneğin, Tayland’da satılan deodoran genellikle cilt beyazlatıcılar içerir. Eğer koltuk altı başka her yerde karşılaştırıldığında untanned acayip olmak istemiyorsanız, malzemeyi okumak veya evden paketi!

İpucu: planlama Chiang Mai ziyarete, orada hatıra alışveriş yapmak için bekleyin. Sık sık ucuz el sanatları ve orada açık / hafta sonu piyasalarında yerel esnaf gelen benzersiz öğeleri bulabilirsiniz.

Tayland için ne Giyim Çeşitleri?

Tayland sıcak veya ziyaret yılın hangi zamanında bağlı olarak sıcak kavurucu ya olduğunu. Sen nadiren toplu taşıma süper güçlü klima ile uğraşırken dışında soğuk olacak. Hafif, çabuk kuruyan giysiler gitmek yoludur. Sen US $ 5 veya daha az her yerde satılık eğlenceli tişörtler bulabilirsiniz.

Ucuz çamaşır servisi her yerde kullanılamaz. Çamaşır tipik ağırlık tahsil ve iki saatlik ekspres hizmet için ekstra ödeme sürece kuru hattına bir tam gün sürer.

İpucu: ucuz olsa da bu çamaşır hizmetler genellikle müşteriler arasında giyim kadar karıştırın. Çamaşırları vazgeçtiklerini önce parçaların sayısını, ve siz gitmek önce dikkatlice toplama düzeninde öğeler eksik olup olmadığını kontrol edin.

 • : Bir ceket ya da sıcak öğeyi getir Uzun menzilli ulaşım böyle gece otobüs ve trenlerde olarak gerçekten klima çalıştır. İstediğiniz zaman pencerelerde oluşturmak üzere don bekliyoruz olacak! Hafif ceket yağmur ceket gibi çift olabilir ve sıcak tutun.
 • Muhafazakar Giyim Paketi: dini veya potansiyel olarak saldırgan temalar ile giysilerden kaçının. Turistik bölgelerde tapınaklar giderek Laxer olmasına rağmen, sen omuzlar kapsayan ve uzun pantolon (değil yoga pantolonları) giyerek saygı göstermesi gerekir.

Hangi Ayakkabı almak için?

Evde bu yüksek topuklu bırakın: Tayland’da varsayılan ayakkabı flip-flop sandalet sürekli kullanışlı çifti olduğunu. Tahmin edeceğiniz gibi, ucuz sandalet her yerde Tayland sunulan, ancak yalnızca gezi boyunca sürebilir. Flip-flop akşam yemeği ya -most- barlara giderek kabul edilebilir. Sadece daha iddialı gece kulüpleri ya skybars kapalı ayak ayakkabılar gerektirebilir. Bazı doğa yürüyüşü yapmayı planlıyorsanız, yürüyüş sandalet veya hafif yürüyüş ayakkabısı getirmek.

Tüm tapınaklar yanı sıra bazı restoranlar, mağazalar ve barlar dışında ayakkabılarını bırakmak beklenecektir. Askılı olmadan Sandalet ve kapalı hızla almak daha kolaydır. Ayakkabı yığını içinde öne Pahalı markalı sandalet içeride yaparken gizemli uzak yürüyen büyük bir şansı var.

İlkyardım Paketleme

Sen Tayland’da herhangi eczane yürümek ve neye ihtiyacınız satın alabilirsiniz – antibiyotik ve el altından ilaçlar dahil – reçetesiz. Markalaşma ABD’de daha farklı olabilir, ancak eczacılar tüm önemli ilaçlar ile tanıdık gelecektir.

Eğer günlük ilaçlar dayanıyorsa, her ihtimale karşı seyahatiniz süresince yeterli getirmek. Hap büyük miktarlarda taşırken reçetenin bir kopyasını saklayın.

İpucu: reçeteli gözlük ve kontakt lensler gibi tanınmış ilaçlar, genellikle Tayland’da satın almak daha ucuzdur. Eve gitmeden önce stok kadar!

Seyahat Belgeleri Taşıma

Sen hazırlayıp yanınızda aşağıdaki belgeleri taşımak istersiniz:

 • pasaportunuzun 2 nüsha (pasaport ayrı taşınan)
 • Seyahat sigortası belgeleri
 • Herhangi seyahat çeki için Makbuz / seri numaraları
 • Resmi büyüklüğünde vesikalık fotoğraf

Eğer komşu Laos veya Kamboçya ziyaret etmek isterseniz ekstra vesikalık fotoğraf vize uygulamaları için kullanışlı. Onlar da bazen izinleri ve diğer uygulamalar için kullanılırlar.

Tayland’da Para Taşıma

Seyahat nakit çeşitlendirilmesi önemlidir. Fonları erişmek için en az iki yolu var. Tayland’da işlem ücreti kullanım başına $ 6-7 ABD için fırlamış halde Yerel ATM’ler, tipik yerel para almak için en iyi yoldur. ATM ağı iner durumda Sen yedekleme için ABD Doları veya seyahat çekleri olmalıdır.

ABD doları hala yedekleme nakit en iyi biçimidir. iyi durumda mezhepler bir karışımını getirin. Dolar alışverişinde veya bazı durumlarda, doğrudan harcanabilir. Vize fiyatları genellikle ABD doları cinsindendir.

Kredi kartı ödeme oteller dalış mağazaları ve tur ajanlar için faydalıdır, ancak hemen hemen her zaman plastik ile ödeme için bir komisyon ödeme alınır. Mümkün olduğunda nakit kullanmayı tercih. Visa ve Mastercard en yaygın kabul görmektedir.

Carry Öğe-Olmalıdır

Eğer yerel olarak satın almak veya onları evden getirmek olsun, kesinlikle sizinle bu temel her isteyeceksiniz:

 • Güneş kremi: güneş fiyatları genellikle yerli nadiren kullandığı gerçeğini yansıtmaktadır.
 • Güneş: Güneş sıklıkla istismar olsun, yani lokal olarak ucuz bir çift almayı düşünün.
 • Sivrisinek Kovucu: Dang humması Tayland boyunca ciddi bir sorundur. En iyi savunma sokması kendinizi korumaktır. Sivrisinek bobinleri her yerde satın alınabilir; senin sundurma veya balkonda otururken onları yakmak.
 • Tuvalet Kağıdı: Sen her zaman olmasa da banyo restoranlarda masalarda onu bulacaksınız!
 • LED el feneri: Elektrik kesintileri özellikle bazı yerlerde jeneratör gücüne güvenmek adalar yaygındır.

Diğer Faydalı Öğeler getiren Değerlendirmeye

 • El Temizleyici: Sabun bile güzel restoranlarda, bir garanti değildir. Kesinlikle ilk bodur tuvalet deneyimi sonrasında bazı isteyeceksiniz.
 • Güç Adaptörü: Tayland’da elektrik prizleri çoğu artık evrenseldir; onlar ABD tarzı düz uçlu fişleri yanı sıra yuvarlatılmış Avrupa tarzı güç fişleri hem kabul ediyoruz. Eğer cihaz / şarj üzerinde (Tayland 220 voltluk sistemi kullanır), her yerde bağlanmak evrensel güç adaptörü getirerek düşünün ve gerilim derecelendirme kontrol edebilirsiniz emin olmak için. USB’den şarj dayanır veya çift gerilim transformatörü iyi olmalı sahiptir herhangi bir şey.
 • Küçük Bıçak: Bir 30 fonksiyonlu hayatta kalma bıçak gerekmez, ancak lezzetli yöresel meyve kesmek için bir şeyler isteyeceksiniz. Sadece bir carry-on torbaya bırakmayın!
 • Elektrolit İçecek karıştırır: Alkolü olacak bir çok ısı şişelenmiş su. İçecek karışımları ekstra nem kaybolan elektrolitler doldurmak yardımcı olabilir ve şeker eklemeden su biraz daha ilginç yapabilirsiniz.
 • Kılavuzu: En azından, yerlerin haritalarını ve tarih kullanışlı olacaktır.
 • MP3 Çalar: Bazı müzik veya kulaklıklar Eğer gürültülü ulaşım veya geç yatmak ister komşuları hayatta yardımcı olacaktır.
 • Küçük Asma Kilit: Bazı oteller ve bungalov Kapıya kendi kilit kullanmanıza izin verir. Ayrıca asma kilit bazı durumlarda dolap ve bagaj depolama için kullanmak isteyeceksiniz.

Öğeler Evde bırakın

Gerek duyduğunuzda Bu ucuz ürünler lokal satın alınabilir:

 • Şemsiye / panço
 • Plaj Sarong
 • şnorkel dişli
 • plaj çantası
 • Aloe vera / losyon güneş-sonrası (ya da bunun yerine mükemmel yerel hindistan cevizi yağı kullanmayı düşünün!)

Aşağıdaki öğeler ya yararsız olacaktır veya bazı sorunlara yol açabilir: dikkat çekiyor su temizleyicileri, GPS, silah / biber gazı, taşınabilir DVD oynatıcı, pahalı takı veya gösterişli bling. senin Tayland ambalaj listedeiki tutun!

 

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *