Skip to main content

Tayland Seyahat Bilgileri – İlk Kez Ziyaretçi için Kişisel Bilgiler

Tayland Seyahat Bilgileri - İlk Kez Ziyaretçi için Kişisel Bilgiler

Eğer Tayland gezisi planlıyorsanız, muhtemelen vize ve aşılar hakkında olduğundan daha plajlar, tapınaklar ve sokak yiyecek hakkında daha heyecanlıyız. Ancak, geri tekme önce özen ve tatil keyfini gereken birkaç şey vardır.

Vizeler ve Gümrük

Eğer pasaport geldikten sonra en az altı ay süreyle geçerli olup olmadığını sadece girişte bindirme damgası için yeterli sayfaları ile, Tayland girmesine izin olacak ve yeterli fonların kanıt göstermek ve ileriye veya geçit dönmelidir.

Amerikan, Kanada ve İngiltere vatandaşları 30 günden uzun olmayan konaklamalar için vize almaya gerek yoktur. Daha fazla ayrıntı için, giriş gereksinimlerine Tayland’ın Dışişleri Bakanlığı sayfasının Krallığı ziyaret edebilirsiniz.

vize uzatma için Tay Göçmenlik Büroları birine uygulamak gerekir. Ayrıntılar için, Göçmenlik Bürosu Başkanı Ofisi ile temasa: Soi Suan teraziden, Güney Sathorn Rd, Bangkok, Tayland Tel: 66 (0) 2 287 3101 287 3110 yılına kadar; Faks: 66 (0), 66 (0) 2 287 1516 2 287 1310

Gümrük. Sen gümrük vergisi ödemeden Tayland içine bu öğeleri getirebilir:

  • 200 sigara veya sigara tütün en fazla 500 gram
  • ispirto / şarap / biraya bir litre.
  • Bu sadece kişisel kullanım içindir varsayarak – kozmetik, parfüm, sabun, diş macunu ve diğer kişisel etkilerin 10.000 Baht değerinde kadar
  • Filmi: Kişisel kullanım için makul bir miktar

Resmi Tay Gümrük Departmanı sayfası ve getirmek yapamayacağı ne sana doldurabilir.

Tayland’da uyuşturucu kaçakçılığı ölüm cezasını taşır – hiçbir koşulda hiç de yolda herhangi taşıyan yakalanmamak gerekir!

Havaalanı vergisi. Sen herhangi bir uluslararası uçuşta ayrılırken 500 Baht havaalanı vergisi tahsil edilecektir. İç hat yolcuları 40 Baht tahsil edilecektir.

Sağlık ve Bağışıklık Kazandırma

Yalnızca kendi bilinen enfekte bölgelerden geliyorlar çiçek, kolera ve sarı hummaya karşı aşılama sağlık sertifikalarını göstermek için istenir.

Tayland-özel sağlık konularında daha fazla bilgi de tartışılır Tayland ile ilgili CDC sayfa ve MDTravelHealth web sayfasına.

Emniyet

ülke terörizm riski yüksek olan bir bölgede yer alır, ancak Tayland, yabancı ziyaretçiler için oldukça güvenlidir. Tayland polisi kendi turistlerin güvenliğini korumak büyük ölçüde etkili olmuştur.

Çünkü Tayland’ın güney illerinde (Yala, Pattani, Narathiwat ve Songkhla) devam eden kriz, gezginler Tayland ile Malezya sınırına doğru karadan bu bölgeleri veya seyahat ziyarete tavsiye edilir.

Turistler karşı şiddet minnetle nadirdir ama ziyaretçilerin pickpocketing, dolandırıcılık ve güveni hileler karşı savunmasız olabilir. Yaygın hile son derece düşük fiyatlarla sahte “kaçak Burmalı mücevherleri” satın içine turist kandırıyor içerir. turist onlar sahte bulduğunda, satıcılar genellikle iz bırakmadan yok oldu.

kadınlar üzerinde Cinsel saldırılar meydana geldiği bilinmektedir, bu yüzden kadın yalnız uyanık kalmalıdır. Yabancılardan içeceklerin kabul konusunda dikkatli olun, sizin pasaport ve kredi kartları göz kulak ve çok fazla nakit veya takı taşımaz.

Tay yasa Güneydoğu Asya’da yaygın ilaçlara acımasız tutum paylaşmaktadır. Ülkeye göre – Daha fazla bilgi için, Güneydoğu Asya’da Uyuşturucu Kanun ve Cezalar hakkında okuyun.

Para Önemlidir

para Tay birimi Baht (THB) denir ve bu 100 Satang ayrılmıştır. Notlar 10-baht, 20-baht, 50-baht, 100 baht ve 1.000 baht mezhepler gelir. Gitmeden önce ABD doları karşısında Baht döviz kurunu kontrol edin. Para havaalanı, bankalar, oteller ve akredite sarraf de değiştirilebilir.

American Express, Diners Club, MasterCard ve Visa kredi kartları olmamakla birlikte genel olarak evrensel olarak kabul edilir. Daha ucuz pansiyonlar ve restoranlar plastik kabul etmiyoruz.

ATM’ler Phuket, Koh Pha Ngan, Ko Samui, Ko Tao, Ko Chang ve Ko Phi Phi dahil (hepsi değilse de) çoğu şehirlerde ve turistik bölgelerde bulunur. bankaya bağlı olarak, para çekme limiti 20,000B gelen 100,000B arasında değişebilir.

Bahşiş:  Bahşiş Tayland’da standart uygulama değildir, bu nedenle istenmediği takdirde ipucu zorunlu değildir.

Bütün büyük oteller ve restoranlar% 10 servis ücreti kesin. Taksi sürücüleri eğimli için beklemeyin, ancak sonraki beş ya da 10 baht için dışarı metrelik ücret yuvarlak durumunda şikayet olmaz.

İklim

Tayland yıl boyunca ılık ve nemli iklime sahip tropik bir ülke. Ülke, yaklaşık 93 ° F (34 ° C) arasında bir ortalama sıcaklık ile, Mart ve Mayıs arasındaki sıcak yer almaktadır. Kasım ayından şubat, kuzeydoğu muson hızla aşağı 65 ° F-90 ° F sıcaklıkları düşürür (18 ° C-32 ° C) santigrat Bangkok ve ülkenin kuzey bölgelerinde daha düşük. Tayland’da hava Şubat-Mart en iyi olduğunu; Hava En hafif olan ve plajlar ellerinden geleni altındadır.

Ne zaman / Nerede git:  Tayland en iyi kuzeydoğu muson en serin ve kuru rüzgarlar nedeniyle, Kasım ve Şubat arasında yaşanır. Yüksek irtifalarda ve sıfırın altında sıcaklıklar – – soğuk geceler duyulmamış değildir.

Mart-Haziran, Tayland sıcaklıkları 104ºF (40 ° C) dışarı tepesi ile sıcak, kuru yazlar uğrar. Yaz aylarında Tayland kaçının – hatta yerliler ısı şikayet!

Ne Giyim:  En vesilelerle, hafif serin ve rahat giysiler kullanın. Kadın elbiseler giymek gerekirken resmi durumlarda, ceketler ve erkekler için kravat, tavsiye edilir.

Eğer bir tapınak ya da diğer ibadet yeri ziyaret planlıyorsanız, özellikle plaj dışında şort ve Beachwear giyme.

tapınakları ziyaret Kadınlar kaplı omuzlar ve bacaklar tutmak, saygıyla elbise gerekir.

Tayland içine alma

Hava By
Çoğu seyahat yoluyla Tayland girmek  Suvarnabhumi Havalimanı’na ; gerisi Chiang Mai, Phuket ve Hat Yai ile geliyor. Asya’da bağlantıları ile çoğu ülke ayrıca Bangkok içine uçarlar.

Overland
Songkhla, Yala ve Narathiwat: Turistler üç yol geçişleri yoluyla Malezya Tayland’ı girebilir. Tayland’ın güney illerinde huzursuzluk, seyahat nedeniyle ülkenin bu parçaları akıllıca olabilir.

Tayland ve Kamboçya arasındaki tek yasal sınır kapısı Poi Pet Kamboçyalı kasabası yakınlarında, Aranyaprathet yer almaktadır. Geçiş günlük 8 am from 6 pm açılır.

Mekong Nehri Tayland ve Laos arasındaki sınırı demarcates ve Nong Khai yakın Tay-Lao Dostluk Köprüsü geçildiği.

Tren ile
sadece rağmen Tayland ve Malezya, bir demiryolu bağlantısıyla bağlıdır  Eastern & Oriental Express  uçtan uca bir 41 saatlik yolculuk Bangkok Singapur durmadan gider. Bu Butterworth iki saatlik mola, Penang, Kwai bir gezi turu ve katlı nehir boyunca bir tekne gezi de yapılacak yavaş ama lüks bir yolculuk. Ücretler US $ 1,200 başlar.

Deniz kenarında
Tayland birçok bölgesel yolcu hatları dahil çağrısının önemli bir liman olarak hizmet eder:

Hong Kong, Singapur, Avustralya ve Avrupa’dan Yolculukları düzenli Laem Chabang ve Phuket durdurmak. Kıyı gezileri kolayca Tayland varışta yolcu yolcular için düzenlenmiştir.

Tayland Gezinirken

Havayolu ile
Turistler Bangkok’un Suvarnabhumi Havaalanı ve eski gelen uçabilir  , Don Muang International Airport  tarafından işletilen düzenli iç hatlar aracılığıyla önemli turizm  Tay AirwaysPB AirNok AirOne-Two-GO Hava Yolları ve  Bangkok Airways . Turist zirve mevsim ve resmi tatil günlerinde seyahat ederken erken rezervasyon yaptırın.

Demiryolu: Tayland Devlet Demiryolları  Phuket hariç her Tay eyaleti ulaşan dört tren hatları çalışır. Konaklama kalabalık üçüncü sınıf arabaları için rahat ve klimalı birinci sınıf vagonları gelen, konfor gam çalıştırın. Ücretler seyahatiniz uzunluğuna ve seçilen taşıyıcı sınıfına bağlı olacaktır.

Bangkok içinde, modern raylı ve metro sistemi anahtar kentsel alanları sunmaktadır. Ücretler seyahatiniz uzunluğuna bağlı olarak, 10-45 baht arasında değişir.

Otobüs By
Otobüsler Tayland’da hemen hemen tüm noktalara Bangkok’tan çalıştırın. Konfor seçenekleri sıradan klimalı otobüsler içecekler ile lüks antrenörler arasında değişir. Büyük oteller ya da çoğu seyahat acentaları memnuniyetle sizin için bir gezi kitap.

Kiralanan Araç By 
Tayland’ın önemli turistik yerlerinden faaliyet araç kiralama şirketleri herhangi yaklaşabilir kendi araç kiralamak isteyen turistler. Hertz, Avis ve diğer saygın araç kiralama şirketleri Tayland şubeleri var.

Taksi veya Tuk-Tuk By
Taksi ve “tuk tuks” denilen yerde üç tekerlekli mini taksiler Bangkok’a yere bulunabilir. Tuk tuks kısa seyahatler için daha ucuz ve daha etkili – tuk-tuk her yolculuk daha ileri gitmek ücret alıp gittiği, size 35 baht az mal olacak. Yasa yolculara kaskları sağlamak için sürücülerin mecbur – biri olmadan tuk-tuk binmek yasadışı!

Tekne By
Bangkok, Chao Phraya nehir geçen ve “Klongs” olarak adlandırılan su yolları ile içinden delik deşik – nehir feribot ve su taksileri şehirde almak için en popüler yollarından biri olduğuna dair hiçbir sürpriz olarak gelmelidir.

Krung Thep Köprüsü ve Nonthaburi arasında çalışan Chao Phraya Nehri feribot 10 baht 6 ile şarj olur. Bazı nehir oteller kendi suyolu taşıma sağlayabilir.

Thonburi eski semti birçok klongs görülebilir. Tha Chang iniş, Grand Palace yakınlarındaki Thonburi servis uzun kuyruklu taksiler için önemli bir çıkış noktası olarak hizmet vermektedir.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *