Tayland Temple Adabı: Tayland’da Ziyaret tapınakları yapması ve yapmaması gerekenler

Posted on

Tayland Temple Adabı: Tayland'da Ziyaret tapınakları yapması ve yapmaması gerekenler
Tayland tapınak görgü nasıl karmaşıktır? İlk kez Tayland’ın birçok Budist tapınaklarından biri girerken tüm ilk kez yolcuları biraz gergin hissediyorum.

Buda görüntünün fotoğrafını çekmek için sorun olur mu? Keşişler odası ibadet girdiğinizde çabuk koşturma mıdır?

Bir Budist değilseniz – ve sayılmaz Güneydoğu Asya üzerinden seyahat gibi birkaç bilezik koyarak – Tüm sahneyi biraz kafa karıştırıcı olabilir. Eğer rahat hissetmeye başladık Sadece zaman, eski bir keşiş bir sen dışında ayakkabı için kavga ya da kaç panik içinde çabalıyorlar yüksek sesle gong ve gönderir beceriyor başlar.

Hiç kimse yanlışlıkla böyle bir başka huzurlu yerde kaos getireceğini kaba turist olmak istiyor. Neyse ki, dos ve tapınak görgü yapılmaması gerekenler takip edecek kadar basittir.

Olarak bilinen Tayland’ın tapınaklar, wats, her yerde bulunur. Tayland’ın nüfusunun yüzde 90 üzerinde Budizm’in Theravada okulu izler. Bazı tapınaklar eski ve gizemli vardır. Böyle Chiang Rai Beyaz Tapınağı, Diğerleri, Batman ve Kung Fu Panda duvarlarında boyalı var. Ne olursa olsun, Tayland en tapınaklar güzel ve olağanüstü tarihi ve kültürel öneme sahiptir.

Bunlar iğrenç turistik ve iyi bir şey mahvetmek gibi davranma yerler değil.

Tayland Tapınakları ziyaret

Tayland hiçbir gezi ünlü tapınaklar seçkin bir avuç ziyaret etmeden tamamlandı. Sadece Tayland birçok gezginler veba bir durumun dikkat: ” wat . Tükenmişlik”

Bir hafta içinde çok fazla tapınak görmeye çalışıyorum yanmış olmaya emin bir yoldur! Sonrakini ziyaret için acele önce bir tapınakta gördüklerini absorbe için zaman ayırın. İdeal olarak, bir tapınak ziyaret etmeden önce ayrıntıları (yaş, amaç, önem, vs) bakmak – daha da fazla deneyim takdir edersiniz.

Her tapınak onu benzersiz kılan şey vardır. dünyevi vücut bir hastalık, potansiyel olarak gıda zehirlenmesi ölüyor – Örneğin, yatan Buda heykelleri Buda tembel olmak tasvir anlamına gelmez. Ayutthaya Wat Naphrameru aydınlanma önce dünyevi kıyafetleri bir prens olarak Buda resmeden eski bir heykeli içeriyor – Böyle görüntüler giderek nadirdir.

Birkaç istisna dışında, tapınakları ziyaret genellikle Tayland’da yapılacak bir serbest şeydir. Sadece çok erken kendini yakmak yok!

Ayar

Chiang Rai tuhaf Beyaz Tapınağı ziyaret ettiğiniz sürece, Tayland’ın tapınaklarında Budizm’in Hollywood’un versiyonunu beklemeyin. Kesinlikle kung fu uygulayan herhangi keşişleri görmez.

Tapınaklar hep dağların tepesinde yer alan uzak, mistik yerler değildir. Bangkok ünlü Erawan Tapınak yoğun bir kaldırım ortasında anlamıyla. Isaan Wat Lan Khuat geri dönüştürülmüş bira şişeleri dışarı tamamen inşa edilmiştir!

Bir önyargılı görüntü ile giderek hayal kırıklığına bırakmak neden olabilir.

Tayland’da Monks

Tayland’da Keşişler genellikle cep telefonlarında fark vardır, sigara, ya da e-posta kontrol ve oyun oynadıktan sonra internet kafeler çıkan!

Tahminen 200.000 – 30.000 rahipler herhangi bir zamanda Tayland sokaklarında yürüyorlar. bir keşiş genç adamın gelişiminin bir parçası olarak kabul edilir olarak hizmet veren, ancak, sadece bir avuç rahipler kalır. Bir dizi terimini (genellikle üç ay) görev yaptıktan sonra en topluma geri gelmek kariyer başlatın ve evlenecekler.

Keşişler genellikle çok kolay. Onlar turist yemezler. çok utangaç olmayan Ones sizinle İngilizce pratik yapmak isteyebilir. Chiang Mai bir Keşiş Sohbet oturuma katılan bir keşiş ile e-posta adreslerini takas anlamına gelebilir. Panik yapmayın! Hala saygı gösterirken etkileşim sunuyor. Bu günlük hayatta, Budizm veya ilginizi çeken başka bir şey sormak için bir şans.

Saygı İpucu: tebrik veya onun kez bir keşiş teşekkür zaman onları daha yüksek vermek Wai – hafif yay Tayland’ın ünlü namaz benzeri jest – normalden daha. Keşişler jest dönmek için beklenmiyor.

Temple İbadet Alanı

Tayland tapınaklar genellikle bir koordinasyon salonu (barındırmak bir avlu huzurlu dayanakları olması bot ), harim ( Viharn ), iken ( chedi konutlar (yaşayan) kuti ), mutfak ve derslik veya idari binalar belki de.

Buda heykel içeren Rahiplere birincil alan olarak bilinen bir bot . Bot turist dahil – – gitmek ziyaretçiler olurken, sadece rahipler için genellikle Viharn (harim) dua veya Buda görüntülerini görmek için. Sorun keşiş okunur alanı ve meslekten olmayan alan genellikle dekor ve mimaride çok benzer olmasıdır.

Sessiz bir tapınak olarak, kamu (açık yer girdiğinizden emin olmak için Viharn sadece bunlar için bak,):

 • İngilizce İşaretler (örneğin ayakkabılarınıçıkaracak isteyen) bir iyi bir göstergedir.
 • Bağış kutuları
 • Keşişler olmayan diğer tapanların

Geleneksel olarak, keşiş sadece botlar sekiz çevrili sema dışında dikdörtgen şeklinde taşlar. Eğer bir dua salonu etrafında bir meydanda büyük, dekoratif taşlar görürseniz, o muhtemelen sizin için değil.

Civarında Buda Görüntüleri Yasası nasıl

Bu alanlar belli ki tapınaktaki diğer yerlerde daha kutsaldır. Eğer ana ibadet alanı girerken tapınak görgü Birkaç kurallara uyulmalıdır:

 • Girmeden önce ayakkabılarını çıkarmak Viharn zaten dışarıda bırakmak yönettiği sürece.
 • adım veya içinde gidiş eşiğinde durmayın.
 • Sadece saat yönünde kutsal nesneler etrafında yürüyün.
 • ibadet aslında orada yerel halkın şekilde olsun etmeyin.
 • Sırtınızı açmadan önce Buda heykelinden kısa bir mesafede geri deneyin.
 • Selfie yapışacak Buda heykelleri yakın iken arkanı dönme!
 • ibadet alanında kutsal nesneleri dokunmayın.
 • yüksek sesle olmayın, kapalı bozmak ya şakalar.
 • Buda görüntülere doğrultma.
 • (Bir fotoğraf için yükseltilmiş bir platform üzerinde oturan, örneğin) Buda imgesi daha kendini yüksek kaldırmayın.
 • ibadet alanının dışına kabadayı ya da mutsuz çocuklar atın.

Eğer takılmak istiyorsanız – keşişleri Bunu yaparsanız gerçekten umursamıyorum – Bir Buda resmin önünde oturmak uygun yolu tapanlar gibi senden altına sıkışmış bacakları sahip olmaktır. Otururken, Buda ya da diğer insanların görüntüsüne ayaklarınızı işaret kaçının. Keşişler salona geliyorsa onların yüzükoyun bitene kadar, ayağa kalk.

hazır bırakmak olduğunda, Buda heykeli daha kendinizi daha yükseltmek ve buna sırtını dönme değil kalkma; Geri çekil yerine.

Tapınaklar İçinde alarak Fotoğraflar

yolcular için en yaygın suç bir Buda görüntüsüne döndü sırtı bir fotoğraf veya selfie için poz etmektir.

Japonya’da aksine, tipik hoş karşılanmaz Buda heykelleri veya ibadet alanının fotoğraf çekerken nerede bunu yaparken Tayland’da gayet – bir işareti yapmamalısın gösterir sürece. Onlar dua ederken diğer tapanların fotoğrafını çekmek çalışın.

Evet, Tayland rahipler zekice fotojenik, ama sormadan fotoğraflar yakalamaya hoş değil. Onların ev ve iş yerdesiniz.

Dos bir Tayland Temple ziyaret ederken

 • Bir ibadet alanı girerken şapka, güneş gözlüğü ve ayakkabı kaldırmak etmeyin.
 • Cep telefonunuzu sessize kulaklıkları kaldırmak ve sesini alçalt etmeyin.
 • Saygı göstermek etmeyin; Şimdi de duyduğunuz en son şaka paylaşmak zamanı değil.
 • tapınağa ziyade bunun üstüne ahşap eşik adım etmeyin.
 • keşişler veya rahibeler odaya girince ayağa etmeyin.

Alçakgönüllülükle Elbise

Tay tapınakları ziyaret için görgü # 1 kuralı alçakgönüllülükle elbise etmektir! Plaj yüzmek şort ve kolsuz bluz kaydedin.

Birçok rağmen wats turistik bölgelerde ziyaretçilerin yoğunluğu nedeniyle kendi standartlarını rahat olması, farklı olmak! Saygı göster. Şimdi yine ışıma boya ve vücut sıvıları ile boyanmış o kolsuz Full Moon Party gömlek giymek zamanı değil. Şort veya pantolon diz kapağı gerekiyor. Sıkı streç pantolon ve yapışkan üstleri de biraz fazla “seksi.” Düşünülebilir

Gerçekten Önemli: Popüler “Sure” ve Tayland’da sırt çantalı satılan giyim “Hayır Time” markaların çoğu Budizm ve Hinduizm gelen temaları tasvir. Bir gömlek bile Buda künt sigara gösterir. Sen keşişler bu şekilde hissettiğimi hayal edebilirsiniz.

Yapılmaması Gerekenler Bir Tayland Temple ziyaret ederken

 • Ya parmakları veya ayakları, bir keşiş veya Buda heykelinin de doğrultma.
 • dokunmak veya Buda bir görüntüye sırtını dönme.
 • etrafında yürürken, tükürük sigara içmeyin, sakız ya da atıştırmalık çiğnemek. Birçok Theravada keşişler sonra öğlen yemem.
 • ibadet geldi rahiplerin ya da başkasının Rahatsız etmeyin – bu onları fotoğrafını içermektedir.

Tay Tapınaklar Kadın

Kadınlar bir keşiş ya cübbesini dokunmak asla. o keşişliğe iken kendi anneden bile sarılmalar sınırları dışındadır. Kaza üzerine bir keşiş dokunmak (yani kalabalık bir yerde elbiseler karşı fırçalama) (o kişiyi kabul eder ise) uzun bir temizlik işlemini gerçekleştirmek için keşiş gerektirir.

(Bir biblo için ödeme yaparken örneğin, para) bir keşiş şey teslim gerekiyorsa, onu almak için keşiş nesnesi indirdi ve bekleyin. Sağ elini kullan.

Tay tapınak verilmesi Bağışlar

Hemen hemen Tayland’da her tapınak bir veya daha fazla metal bağış kutuları vardır. Bağışlar ne gerekli ne de beklenmektedir. bağış için değil Hiç kimse irade utanç sen. Çıkarken kutuda 20 baht – fotoğraf aldı ve ziyaret zevk Ama eğer, neden 10 damla?

Bazı tapınaklar para toplamak için incik boncuk ve bu tür satmak. Küçük Buda heykelleri satın Tayland’da yasal olmasına rağmen, ülke dışına alarak teknik olarak yasadışı. Size varsayarsak özel emaneti satın almadıysanız ya da antika, muhtemelen herhangi bir güçlük alamayacak. Eğer Tayland dışına damgalı konum olarak Ne olur ne olmaz, göç görevlilerine onları göstermezler.

Monk Sohbet

turist ücretsiz keşişleri İngilizce konuşan ile görüşmek üzere izin verildiğinde özellikle Chiang Mai Bazı Tay tapınaklar, “Monk Sohbet” kat planladınız. Sen Budizm ya da ne bir tapınakta yaşamanın nasıl hakkında sorular sorabilirsiniz.

Endişelenmeyin, rahipler yerinde Budizm sizi dönüştürmek denemez. deneyim bazı sorular sormak, özellikle kültürel ve unutulmaz olabilir.

Eğer keşiş konuşmak için bir grupta oturup, hiçbir zaman ondan daha yüksektir otur. saygı göstermeli etmen altında ayaklarının oturup çalışın. Eğer bir soru veya yorum ile kesintiye önce keşiş konuşmasını bitirmesini bekleyin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *