Skip to main content

Tayland Yolculukta Değil Ne Giyim

Tayland Yolculukta Değil Ne Giyim
Tayland çok rahat bir yerdir ve şehirler keşfetmek plajları ve sırt çantalı şort ve sandalet Kiroseiz’e bikini kaplı tatilcilerin imajını göz önüne alındığında, sen şey giyim açısından gider düşünebilir.

Ne Tayland giymek olsa büyük önemli ve iyi muamele ve hizmet sektöründe kimse başa zaman neredeyse göz ardı ediliyor arasındaki fark yaratabilir. Eğer ülkeyi keşfetmek dışarı olduğunuzda daha rahat etrafında, uygun giyinme da sizinle bağlantı kurmak onları daha olası hale getirecek olan insanları yapacaktır.

Eğer giyinme, tropikal bir ülkede yaşıyoruz sürece Fakat “uygun” muhtemelen evde olduğundan daha Tayland’da tamamen farklı bir şey anlamına gelir. Aşağıda uyum istiyorsanız izlenmesi gereken bazı kurallar vardır. Orada kuralları ihlal çekinmeyin böylece umursamazsak Tayland etrafında çalışan hiçbir moda polisi de vardır, yoksa giyen düşünmek sadece çok sıcak ise Uzun pantolon. Bu sizin bekleneni bilmek olsa da, iyi.

sıcak tutmak

Eğer, bir ofiste Bangkok’ta Skytrain’e hatta sinema, süpermarket, alışveriş merkezi, 7-Eleven ya iseniz giymeyi tercih ne olursa olsun, sen buz klima ile püskürdü olacak unutmayın. Eğer uzun süre içeride olacak ediyorsanız, sinemaya gitmek, bir kazak getirmek ya da yoktur eğer donacak kadar normalden biraz daha sıcak bir şeyler giymek demek.

Şort giyme 

Erkekler için, spor veya çok rahat olaylar haricinde şort giymem. Bir Tay alışveriş merkezi, sinema salonu veya başka gündelik kamusal yerde iseniz, bir dakikanızı ayırın ve etrafına bakmak ve bunu çok az erkek şort giyiyorlar göreceksiniz. (bu Tayland sonuçta olduğundan muhtemelen budur) dışında 90 + derece bile, çoğu erkek uzun pantolon veya kot takacak. Kadınlar için, kural Laxer olduğunu. Eğer “güzel” şort giymiş ise kurumsal bir ortamda veya herhangi bir hükümet binasında şort giymek sosyal normlar bir transgresyon düşünülebilir bile, birçok ortamda onlarla kurtulabiliriz.

Eğer varsa, örneğin, göç departmanı gitmeden bazı uzun pantolon koymak vize uzatma almak için.

Kısa Etek kaçının

Tayland’da her üniversite kampüsü diğer birçok ortamlarda bir süper kısa etek (evet, ironi aşikar) giymek uygun olarak kabul edilmez, sıkı mini etek giyen kadınların dolu olduğu gerçeğine rağmen. Bir Tay okul üniformalı giyinmek istiyorum sürece, bir süre daha bir şey giyen daha iyi. Diz Üstü tamamen iyi olarak kabul edilir, fakat orta uyluk çok kısa olacaktır.

Plaj Giyim Plajı mı 

Eğer içinde yüzebilirsiniz eğer hiçbir şey o ülkedeki büyük şehir veya hatta küçük kenti keşfetmek için uygun olmadığını, bunun dışında ekleyin.

Sandalet Bazı Durumlarda iyimisin

ayaklarının üzerinde koymak için karar vermeye çalışırken gezinmek için bazı hileli kurallar vardır. Kadınlar kadar uzun şık ve sportif değil göründüğü, hatta bir ofis ortamında, açık ayakkabı hemen her türü ile kurtulabiliriz. Strappy, açık ağızlı, yüksek topuklu ayakkabılar hemen her ortamda tamamen iyidir, ancak, o görünse de haksız olarak, rahat Birkenstock değildir. bazı kadınlar sandalet ile külotlu çorap giyecek olsa (yikes!), çoğu kadın saldırgan olarak kabul edilmez çıplak bacaklı olmamak ve yapılacak. Erkekler plaj dışında başka yerde sandalet giymek olmamalıdır.

Sizin Omuzlar Kapak

Tank üstler, spagetti kayışlar ve yular sahilde olmadıkça bir gece kulübünde, uygun görülen veya siyah-kravat etkinlikte değildir.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *