Skip to main content

Tayland Ziyaret Best Time

Tayland’a gitmek için en iyi zaman, Nisan ayına kadar kabaca uzanan kuru mevsim sırasında. Şaşırtıcı değil, bu maalesef ülkenin en işlek zamanı yanı sıra, ziyaretçilerin kitleler muson mevsimler arasındaki kuru hava yararlanmak gelmesi edilir.

olmak ne yere bağlı olarak, Tayland’ın muson mevsiminde yağmur sakinleştirmek için bir öğleden sonra duş gibi yıkıcı olmayan olabilir. Öte yandan, bazı fırtınalar günlerce öfke ve bazı bölgelerde sel neden olur. Yağmur bile Tayland’ın kuru sezonunda beklenmedik açılır ve hala muson aylarında ziyaret edilecek yerler bol bulabilirsiniz. Tayland’ın düşük sezon boyunca yolculuk bir yararı daha az kalabalık mücadele gerekecek ve popüler destinasyonlarda konaklama daha iyi fırsatlar elde edebilirsiniz olmasıdır.

Bangkok ziyaret Best Time

Tayland Ziyaret Best Time

En iyi zaman Bangkok kısmen görmek umuyoruz hangi siteleri bağlıdır ziyaret etmek. Genel olarak, Kasım ayı boyunca Mayıs minimum yağış-Bu sezon ıslak aylık omuz sezonu denk nedeniyle ziyaret etmek için harika bir zamandır. Genel olarak, Şubat aracılığıyla Aralık alt nem ile en soğuk aylardır.

Bangkok tipik yıl boyunca sıcak kavurucu; Eğer nefes malzeme ve böyle flip-flop olarak açık ayakkabılar yapılan bol bir giysi isteyeceksiniz. Fırtına bazen sokaklar sel, ıslak sezonunda öğleden açılır.

Eylül genelde Bangkok en yağmurlu aydır. Bangkok kirliliği nemi çok yüksek bir yıl boyunca devam ederken, Chao Phraya Nehri yakınında Bangkok’un çevresine Düşük alanları, çok ıslak muson mevsimlerde sel yatkındır.

İyi Zaman Chiang Mai ziyaret etmek

Chiang Mai ziyaret etmek iyi zamanları arasına yapım Şubat ayı ortalarında aracılığıyla Kasım’dan hoş, hafif hava yaşar. Beklendiği gibi, bu sezon zirve turizm sezonu, böylece daha kalabalık ve oteller için daha yüksek fiyatlar bekleyebilirsiniz, ama hava ekstra güçlük değer yapar. Sıcaklıklar yıl boyunca daha düşük sonradan düşüşü sırasında Chiang Mai geceleri aşağıda 70 derece Fahrenheit içine ve daldırma.

Chiang Mai Mart ve Nisan ayının sıcak aylarında nispeten daha serin ve kentin trafik tuzakları nemden yükseklik, kirlilik sayesinde ülke geri kalanından daha hafif olmasına rağmen. Toz ve kontrolsüz yangınlar Chiang Mai ve Kuzey Tayland etrafında Mart ve Nisan aylarında kötü hava kalitesine neden. yangınlar hükümet kontrol edebilecek olmamıştır yıllık bir etkinlik bulunmaktadır. astım veya alerji duman veya toz olan kişiler, belki hava temizleyici yağmurlu sezonda, yılın farklı bir zamanda ziyaret daha iyi olacaktır.

Tay Adaları Hava

Tay adalarında hava yılın tam zamanında daha etkilenir; Denizde fırtına bile kuru aylarında yağmur getirebilir.

Yağmur Nisan etrafında başlar ve bu tür Koh Lanta ve Phuket olarak Andaman Denizi’ndeki adalar için batı kıyısında Ekim ayında gittikçe azalır. Böyle Tayland Körfezinde Koh Tao ve Koh Phangan olarak adalar Ekim ve Ocak tarihleri ​​arasında en çok yağmur görüyoruz. Böyle Koh Lanta gibi bazı adalar pratikte muson mevsiminde kapatma. Hala orada, ulaşım düzenlemesi mümkün olacak olsa da, yeme ve konaklama seçenekleri oldukça kısıtlı olabilir.

Ocak ve Şubat aylarında sıcaklıklar hoş sıcak ama sonra muson başlamadan hemen önce, Nisan ayının sonlarında sıcak kavurucu tırmanmak. muson yağmurları Mayıs ya da Haziran başında etrafında başlar ve Kasım ayına kadar çalıştırın. muson mevsiminde yolculuk hit or miss, ama küçük yağmur veya sadece ara sıra gök gürültülü Tayland’da bazı yerlerde zevk mümkün olacak edilir. Tayland kuzey tipik muson mevsiminde güneye göre daha az yağış almaktadır.

Tayland’da Meşgul Sezon ve Festivaller

Noel ve yılbaşı tatilleri sonra yoğun sezon ileriye Ocak giderek tırmanıyor, Bangkok büyük kalabalıkları çekmek eğilimindedir. Çin Yeni Yılı (Ocak veya Şubat ayında gerçekleştiği) gibi pek çok kişi 15 günlük tatil için Tayland seyahat başka meşgul zamanıdır.

Resmi olmayan bir meşgul sezon böyle Koh Tao, Koh Phangan ve Koh Phi Phi olarak adalarda partiye Avrupa ve Avustralya kafasından birçok üniversite öğrencileri olarak haziran etrafında Tayland adaları vurur. Öğrencilerin yaz sonlarını bitirdikten sonra adalar hafifçe tekrar sessiz.

Tayland’da büyük festivaller konaklama fiyatları yükseldiğinde yapmak eğilimindedir ve ulaşım öncesi ve kutlama sonrasında doldurur.

Chiang Mai Songkran için merkez üssü, Tay yeni yıl ve su festivali, büyük bir olay 15. Konaklama ve ulaşım 13 Nisan kutladı tamamen önce ve hemen festivale aşağıdaki hem doluyuz.

Tayland Körfezinde Koh Phangan Haad Rin alanı Eğlenenlerin ünlü Full Moon Party gitmekte her ay muazzam kitleleri kendine çekiyor; Haad Rin etrafında konaklama maksimum kapasite vurur. Full Moon Party tarihleri ​​etrafında ziyaret planı emin olun.

Loi Krathong ve Yi Peng festivalleri (tarihleri ​​değiştirebilir; genellikle Kasım ayında) Chiang Mai için önemli kalabalıkları çekmek; ulaşım tamamen batağa saplanmış olur.

bahar

Asya Tayland sıcak aylarda arasındadır, ama aynı zamanda oldukça kurudur. en çok turist konumlar büyük kalabalıklar yanı sıra daha yüksek fiyatlar bekleyin.

Olaylar kontrol etmek:

  • Songkran, geleneksel Tay, yılbaşı, O serinlemek için sokaklar-harika bir şekilde büyük bir su savaşı tescillenmiş oluyor 13 Nisan’da gerçekleşir.

Yaz

Eğer yağmur ve ısı sakıncası yoksa, yaz aylarında Tayland ziyaret ederek bir anlaşma bulmak mümkün olabilir. Chiang Mai, Ağustos ayında muson zirveleri yılında Bangkok’ta sıcaklıklar 100 derece Fahrenheit aşabilir iken. Yine de, yaz üniversite öğrencileri ADALA ziyaret etmek için popüler bir zamandır

Olaylar kontrol etmek:

  • Şaşırtıcı Tayland Grand Satış her yaz gerçekleşir ve ülkenin turizm otoritesi tarafından desteklenmektedir. Mağazalar 80’den fazla yüzde fiyatlarını düşürmek.
  • Kraliçenin Doğum Günü ayrıca Tayland Anneler Günü olarak hizmet veren 12 Ağustos olduğunu. Bir mum töreni akşam tutulur.

Düşmek

Tayland’da Güz oldukça ıslak olabilir, ama kalabalıklar sıcaklıklar biraz daha serin ve düşük sezon indirimleri bir gezi daha uygun yapabilir, daha az bulunmaktadır. o sonbahar sel çoğu şehirlerde bir sorun olmaya devam etmektedir dikkat!

Olaylar kontrol etmek:

  • Loi Krathong ve Yi Peng yangın çalışan fener Chiang Mai göğe salınır sırasında.
  • Eylül ayında tuhaf Phuket Vejetaryen Festivali ziyaret edin. eşsiz etkinlik aslında Taocu Dokuz İmparatoru Tanrılar Festivali parçasıdır.

Kış

muson mevsimi üzerinde ilerlerken, kalabalıklar içinde hareket eder. Kış ülke genelinde daha kalabalık ve daha yüksek fiyatlar ziyaret ama beklemek için harika bir zamandır.

Olaylar kontrol etmek:

  • 5 Aralık ülke genelinde kutlanır Tayland’ın Doğum, King.
  • Koh Phangan adasında Haad Rin Noel Tam Ay Partiyi kaçırmayın.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *