Skip to main content

Tayland ziyaretiniz için Dos ve Yapılmayacaklar – Tayland Kültür Ahlak Rehberi

Tayland'da Kültür Kuralları

Tayland Görgü birkaç basit kurallara dikkat sadece yanlışlıkla ucuz alışveriş veya pastoral plajları sadece ilgi turist dışında koyacaktır Bunu yaparken, birilerini rencide engel olmaz. yerel kültürü gözlemek ve saygı kesinlikle deneyiminizi artıracaktır.

Tayland “Smiles Ülkesi” olarak bilinir – ama ünlü Tay gülümseme birçok anlamı vardır. Tayland halkı tarafından işlenen özellikle ihlalleri, çok bağışlayan olmasına rağmen farang bu temel dos ve yapılmaması gerekenler gözlemleyerek (Yabancılar), gülümseyerek onları tutacak.

Tayland Ahlak gözlemleyin için yapılmaması gerekenler

 • Ayaklarınızı isaret etme: birinin başına daha yüksek ayaklarınızı yükselterek, ya da sadece Tayland’da son derece kaba olarak kabul edilir bir masa veya sandalye üzerinde ayak koyarak, birisine ayaklarınızı İşaret. Kişilere göstermeyiz: ayak dipleri kirli! Buda de ayaklarını işaret kaçının. Yerde otururken, diğerlerine ayak altları göstermeyen bir şekilde oturmaya çalışın.
 • Birinin kafasını dokunmayın: ayaklar vücudun en düşük ve en kirli parçaları olarak kabul edilir olsa da, baş en kutsal olarak saygı. Bu şakacı bir çocuğun saçlarını ruffling içerir – Asla birilerinin kafasını veya saç dokunun. Birinin başının üstünde ayaklarını yükseltmek etmeyin; oturan veya zemin üzerinde uyuyor insanlar üzerinde adım önlemek.
 • Doğrultma: Birine İşaret Tayland’da birçok kültürde ama özellikle çok kaba olarak kabul edilir. Bir insanı belirtmek gerekirse, onların yönde çene kaldırarak bunu. Motioning Birisi gelmek için, parmaklar yukarı çekti kullanmayın; parmaklarınızla bir okşama hareketi düz yapıp yere doğru palm. Cansız nesneler ve hayvanlar işaret genellikle kabul edilebilir, ancak tüm el ziyade tek parmakla işaret etmek daha kibarlıktır.
 • : En havalı kaybetmeyin senin üstünü üfleme ya da genel Tayland’da hoş karşılanmaz güçlü duyguları görüntüleyen Bağırmak. Her zaman akılda yüz tasarruf kurallarını tutun. Terslik bile serin tutun; Bunu yapmak için saygı olacak. Bu otobüs arıza ağıt vermeyin. Bunun yerine, gülmek ve de ki ” Mai Pen Rai .”
 • Kral saygısızlık etme: kralın kral veya görüntüleri saygısızlık asla bu para içerir – onun resmi Tayland bahtı görünür. Tayland’ın rağmen lese majeste yasalar tartışmalı olan kral doğru açık saygısızlık hapiste kara aslında olabilir! İnsanlar monarşiye karşı konuştu Facebook mesajları için uzun cümleler aldık.
 • Şeyleri atmayın: Birinin yönde bir nesne veya para savurma kaba. Tercihen sağ elinizle yukarı yüz, düzgün şeyleri insanlara el zaman ayırın. Birini ödeme yaparken para açın.

Tayland Görgü bu kuralları uygulayın musunuz

 • : Ayakkabılarını çıkarmak , birçok Asya kültürlerinde olduğu gibi bir tapınak giren veya birinin ev esastır ziyaret önce ayakkabılarını çıkarmadan. Bazı işletmeler, restoranlar ve dükkanlar da ayakkabılarını çıkarmak istiyoruz. Emin değilseniz, sadece ayakkabı yığını girişinde olup olmadığını görmek veya personel ayakkabıları giymiş olup olmadığını görmek için kontrol etmek bekliyoruz. Basit ayakkabı Güneydoğu Asya’da iyi bir fikir olmasının nedeni budur. Bu evleri ve tapınaklar girerken eşiğe basmak daha iyidir.
 • Bir İade Wai : wai hafifçe eğildi birlikte ön ve baş ellerle Tayland’ın namaz benzeri jest. Bir wai kaba olarak kabul edilir döndürmez için; sadece kral ve rahipler WAIS dönmek zorunda değilim. Senin elinde bir şey tutarken WAI değil deneyin; hafif bir yay yeterli olacaktır. Sen Tay selam öğrenmek isteyebilirsiniz.
 • Sağ elini kullanın: bazen kullanılır olarak sol, kirli olarak kabul edilir “tuvalet fonksiyonları.” Her zaman birisi ve ne zaman ödeme nesneleri geçmek sağ elinizi kullanın. Eğer fazladan saygı göstermek isterseniz (o ulaşamayacağı güvenli olduğunu gösteren) sağ önkol için Sol elinizi dokunun.
 • Kaşıkla yemek: lezzetli Tay yemek keyfini doğru yolu sol sağ eldeki kaşık ve çatal ile olduğunu. Senin kaşıkla üzerine yiyecek komisyon çatal kullanın; çatal asla ağzına gider. Çubuklarını genellikle sadece noodlelarında ve yay rulo olarak muamele etmek için kullanılır.
 • Rahiplere saygı gösterin: Böyle Chiang Mai gibi yerlerde birçok keşişleri karşılaşacak; saygı ile onları tedavi. Keşişler tebrik zaman rahipler sıradan insanlardan daha yüksek Wai alır; keşişler sizin jest iade gerekmez. Kadınlar, bir keşiş dokunmak bir keşiş ‘elbiseler fırça veya bir keşiş el şey asla. Keşişler törenler ve toplantılarda ilk yemeye izin verilmelidir. Tayland Monks olağan hale – bazen onları akıllı telefon kullanıcılarını ve internet kafelerde göreceksiniz!
 • Gülümseme: “Tay gülümseme” Tayland görgü kuralları, ünlü şarttır ve her ne zaman onlar Thais göstermek. Her zaman birinin gülümseme döner. Smiles planlı ve sadece günlük yaşamda olduğu gibi bir şey değil gittiğinde dinlenmek için, özür, müzakere sırasında kullanılır.

Tayland Temple Kuralları

Onlar Budizm veya yerel gümrük anlamıyorum çünkü her yolculuk için bir zorunluluk Tayland’da tapınakları olan ziyaret, ancak, pek çok turist uzakta böyle Chiang Mai Tünel Tapınağı gibi ilginç yerler çekiniyorlar. Eğer tapanların herhangi rencide kalmaz tapınak görgü tazelemek için emin olun!

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *