Tayland’da Ayutthaya ziyaret Kılavuzu

Posted on

Tarih, Ulaşım ve Ayutthaya ne ederken to Miss

Tayland'da Ayutthaya ziyaret Kılavuzu

Bazen 1700’lerde, Ayutthaya dünyanın en büyük kent olmuş olabilir.

o eski imparatorluğun kalıntıları hala tuğla kalıntıları ve başsız şeklinde dağılmış 1767 kadar 1351 den büyüdü Ayutthaya Krallığı Avrupa adı – Tayland 1939 yılında “Tayland” olmadan önce Aslında, bu “Siam” idi Ayutthaya eski başkenti boyunca Buda heykelleri.

1767 yılında Burma işgalcilere karşı Ayutthaya düşüşünden önce, Avrupa büyükelçileri Paris ve Venedik’e bir milyon kenti karşılaştırıldı. Bugün, Ayutthaya yalnızca yaklaşık 55.000 sakinleri ev sahipliği ama Tayland’da ziyaret etmek için en iyi yer kalır.

Ayutthaya Historical Park çok az yerde Ayutthaya kadar iç arkeolog ilham verecektir, Kamboçya Angkor Wat 1991 Outside yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası oldu. ve kazandı – Kral Naresuan kez bire-bir fil düelloya meslektaşını meydan yerde türüdür.

Bangkok’ta turizm patlaması kaçmaya hazır olduğunuzda, bazı ciddi Tay tarihi için kuzeye.

Ayutthaya Ulaşım

Ayutthaya sadece birkaç saat kuzeyinde Bangkok yer almaktadır. Neyse ki, orada alma hızlı ve kolaydır. Ayutthaya Bangkok’tan bir günlük gezi (bağımsız ya da organize tur üzerinden) yapılabilir rağmen, çok manzaraları arasında koştu değildir ki, en az bir gece geçirmek için tercih.

  • Tren tarafından Ayutthaya: Paul Theroux haklıydı – Tren ile seyahat gerçekten sadece özellikle Tayland, seyahat etmek yol. Hatta en güzel otobüsleri yener. Sadece sen uzatabilirsiniz ve değirmen etrafında bakışlar çekmeden, sen Bangkok’un kabus trafik bazı kaçırırsınız. Normalde turistlerden gizlenmiş banliyö yaşamının Sahneler pencerenin dışındaki tarafından yanıp. Ayutthaya giden trenler Bangkok Hualamphong İstasyonu’ndan sıklıkla terk; Dönüş iki saat sürer.
  • Ayutthaya Otobüs: tren alarak bir seçenek değilse, Ayutthaya için otobüsler Bangkok’un Moh Chit istasyonu (kuzey otobüs terminali) yaklaşık olarak her 20 dakikada bir kalkmaktadır. Binmek US $ 2 altında maliyetler ve trafiğe bağlı yaklaşık iki saat sürer.

1. Ziyaret Ayutthaya Historical Study Centre

bazı tarihsel bağlam sağlar olarak Ayutthaya Historical Study Center hızlı bir ziyaret gündemde ilk olmalıdır.

merkez küçük ve İngilizce olarak miktarda bilgi sağlamaz rağmen, girift için ölçekli modeller ve eski fotoğraflarla tarihsel bakış sağlar yapar. Genel olarak, sergi Ayutthaya günlük yaşamın nasıl olmuş olabileceğini gösteren bir oldukça iyi bir iş yok.

Biraz tarihsel fikir bütün gün etrafta gezip olarak birlikte bulanık çıkmasını Ayutthaya birçok kalıntılar önlemeye yardımcı olur. Zaman ve küçük giriş ücreti saati (veya daha az) yatırım değerdir.

üniversiteye sonraki Rojana Yolu üzerinde çalışma merkezini bulun.

2. tut bir bisiklet ve keşfetmek başlayın

Tayland iki tekerlek üzerinde kavgaya katılmak için sinirleri var varsayarak bir scooter sürüş için harika bir yerdir. Ama Ayutthaya bile olmayan meraklıları için, bisikletle daha iyidir. kalıntıları arasında Bisiklet kolay ve keyifli; Yollar oldukça iyi durumdadır. Bir bisiklet kiralamak size büyük durur ve daha az zaman arasında hareket içinde daha fazla vakit geçirmek için izin verecektir.

Ayutthaya stratejik üç nehirler kesiştiği yerde bulunan bir savunulabilir şehir-ada. kayıp alınıyor hemen hemen imkansız, hatta kaybolmadan de bize uzmanlar içindir. her tarafta su hendek ile çevrili olan geçici etrafında dönse dikkatsizce Chiang Mai biten uzak tutar.

arkeolojik parkı adanın merkezinde kabaca oturur. Uygun bir çevre yolu su boyunca şehri çevreler.

İpucu: bazı mücadele gördüm sanki kiralık bisikletlerin çoğu görünüyor. Birkaç bile Vietnam Savaşı’nı önce başlayabilir! Lastikler sallantı yok ve frenler kiralama dükkandan çok uzakta almadan önce çalıştığını kontrol edin.

Eğer Pedal çevirmeye yapmak başkası için tercih ederseniz, Cyclos (arka sürücüsü ile üç tekerlekli çekçek) iki kişilik olacak. Eğer tur başlamadan önce uzun bir ayrılan tutar için sürücüsü ile müzakere gerekecektir.

Ünlü Buda Başkanı görün 3.

yaşayan bir ağacın geçen bir taş Buda kafa: Tayland en ikonik görüntülerinden biri Ayutthaya geliyor. Ünlü ağaç Wat Mahathat içinde yer almaktadır.

büyükçe tapınak Birmanya tarafından tahrip edilmesine rağmen, bir Buda başı mucizevi bir şekilde kurtuldu. Bir ağaç etrafında büyüdükçe tapınak terk bırakıldı 100 yıl boyunca, kafa kaldırıldı. Ağaç sevgiyle yerine toz ezerek daha kafasına uymuştur.

Wat Mahathat inşaatı 1374 yılında başladı ve Giriş 50 baht 1388 ila 1395. bazen tamamlandı. Turistler için çok fotojenik rağmen, Buda’nın kafa ile ağaç çok kutsal kabul edilir. Ağacın ile Selfie’ler için Buda’ya sırtını dönerek vermeyerek ziyaret ederken uygun saygı göster.

Not: Ayutthaya Buda heykelleri çoğu boynu vurulur bir nedeni var: toplayıcıları – özel ve kurumsal hem.

Dünya çapında bazı tanınmış üniversiteler ve müzeler Tayland’ın yağmalanmış kültürel kalıntılar dönen doğru olanı yaptı rağmen, birçok vermedi. favori müzede gördüğünüz Buda başı yine ait olduğu yere Ayutthaya geri almak için bekleyen iyi bir şans aslında var.

4. Ziyaret Ayutthaya En Büyük Tapınağı

Wat Phra Si Sanphet büyük Ayutthaya tapınak ve en ünlü kesinlikle biridir. Bir zamanlar tamamen altın yüzlerce kilo kaplıydı 1500 yılında bir 52 metrelik Buda döküm düzenledi. yağma Burma işgalciler 1767 yılında ilk nereye gittiğini tahmin edebilirsiniz.

Wat Phra Si Sanphet kez kraliyet törenleri için kullanılan ve kraliyet ailesi üyesi küllerini kontrol altına alındı. Giriş 50 baht.

5. Ziyaret Kraliyet Sarayı

Ne Kraliyet Sarayı’nın kalan Wat Phra Si Sanphet yerinde duruyor, böylece hem oradayken görebilirsiniz. Tarihsel Araştırma Merkezi’nin içinde sarayın bir küçültülmüş modeli eski ihtişam bir bakış sağlamaktadır.

bir zamanlar 1350. Sekiz kalelerde Ayutthaya kurdu sarayı çevrili ve 22 kapıları insanlar ve filler için girişleri yasaklandı kral – Kraliyet Sarayı Kral Ramathibodi I tarafından inşa edilmiştir. Günümüzde çok az bina sağlam kalır, ama gerçekten ayaklarının altında tarihinin hissedebilirsiniz.

6. Bkz Portekizce İskeletler

Tayland Güneydoğu Asya’da tek ülke noktada Avrupa güçleri tarafından kolonize edilmemiştir etmektir.

Tarihçiler genellikle stratejik anlaşmalar ve ticaret anlaşmaları zanaat Tayland’ın inanılmaz bir yeteneği kredi. Bunlar zamanında anlaşmalar birbirlerine karşı zıt güç (özellikle İngiliz ve Fransız) çekirdeksiz.

(Şimdi Malezya) Malacca Çince’den yardımıyla bayındır zaman, o bölgede bir tehdit haline geldi. Ayutthaya sonra sonradan Malacca yakalanan Portekizce güzel oynadı. Sorun çözüldü. Birmanya savaşırken Portekizli tüccarlar tarafından getirilen çağdaş ateşli silahlar da çok kullanışlı geldi.

Portekizli tüccarlar ve misyonerler ilk Bazıları Portekizli köy yerinde restore Dominik Kilisesi içinde ekranda saygıyla olan 1511 yılında Ayutthaya geldi.

Bir Buda Heykeli ÜZERİ Ayutthaya gör 7.

Tapınak tükenmişlik Tayland’da çok fazla wats keşfettikten sonra hızla ve beklenmedik bir şekilde gelebilir rağmen, kesinlikle önceliklendirmelidir belirli bir Buda görüntü yok.

Wat Phanan Choeng adanın kapalı kısa bir feribot yolculuğu çoğu turist ertelemek için yeterli olmakla birlikte, tapınak aslında 26 yıl Ayutthaya eskidir. Hiç kimse tapınak inşa kim emin olduğu; Çeşitli krallar geri yardımcı oldu. içeride Buda heykeli – Phra Chao Phanan-Choeng olarak bilinen – 1325 yılına dayanan ve Tayland genelinde ünlüdür.

Altın Buda görüntü etrafında eski ve en büyük biridir. heykel büyük 62 feet uzunluğunda ve 46 feet genişliğinde, zor bütünüyle fotoğraflamak imkansız değilse yapıyor. Yazılı kronikleri Birmanya şehri yanan iken heykel gözyaşı döktü iddia ediyorlar.

Tayland ve Tayland-Çinliler şanslı tahminler için Wat Phanan Choeng ziyaret edin.

Benzersiz Temple görün 8.

Burma kral toplar saraya doğrudan işaret kurmaya karar nerede yaklaşık 500 metre kuzeyinde Kraliyet Sarayı’nın adasında kapalı bulunan Wat Naphrameru, oldu. İyi plan; Kötü yürütme. ateş ve ölümcül Burma kralı yaralı olurken Ayutthaya kraliyet ailesinin kabartma Much, toplardan biri patladı.

Wat Naphrameru Birmanya ordusu için bir ileri harekat üssü olarak hizmet etmiştir, o kadar diğer tapınaklar gibi tahrip edilmemiştir.

temple içinde nadir oturmuş Buda görüntü aydınlanma alana kadar dünya Regal kıyafetleri bir prens olarak Buda betimleyen (19 feet uzunluğunda) ‘dir. Bu tip görüntüler Tayland nadirdir.

9. Tekne Noodles yiyin

Ayutthaya kez gelişen başkenti olduğunu, bu yüzden dünyanın her yerinden mutfak etkiler geçti. Çin, Hint, İran, Japon ve Avrupa tüccarlar geldi – ve yedi – sürüler halinde. Bu nedenle, Ayutthaya gıda boyutları büyük olan diğer Tay şehirlerde daha çeşitlidir.

Zaten adı “tekne erişte” ( kuay tiow ruea yine otantik olanları, – -) gerçekten teknelerde pişer ve tartışmasız Ayutthaya imzası çanak vardır. Sadece gemide pişirme kapları dumanı tüten uzun, ince sampans arayın. Sadece tampon Tay ötesinde şehriye repertuarı genişletmek iyi hissettiriyor.

Tekne erişte tipik bir domuz et suyu pirinç eriştesi bulunmaktadır. Ek bileşenler dükkandan dükkana değişebilir, ama bazı bölümleri genellikle ucuz ve küçüktür. Birden fazla kase sipariş için suçluluk hissetmeyin; müşterilerin genellikle yapmak.

10. Ziyaret Gece Pazarı

Biraz pazarlık yaparsanız fiyatları çok adil olmasına rağmen, Ayutthaya iki gece pazarları sadece alışveriş konusunda gerçekten değil. Asya’nın geri kalanı gibi, piyasalar sosyal göbek ve ucuz yemek nokta olarak hizmet vermektedir. Kültür dersleri, insanları izlemek ve otantik gıda piyasalarında boldur.

Başka bir yerde yemek bile, pazarda tatlı tedavi veya içki için oda kaydedin. Ayutthaya gece pazarları batımına etrafında yoğunlaşmaya başladı başlar ve genellikle 9:30 kadar açık kalacak

11. Yüzen Market atla

Bangkok’ta fix your olmadıysa, Ayutthaya kendi yüzen pazara sahiptir. açıkça bir turist tuzak rağmen, pazar ziyaret tapınaklar üzerinde yanmış yolcular için bir son çare saptırma olarak hizmet edebilir. Gıda, şehriye tekneler, hediyelik eşya mağazaları ve günlük kültürel performanslar içinde bulanan.

Not: Bangkok orijinal aksine, bu yüzen pazar akılda turist inşa edilmiştir. Otantik bir deneyim beklemeyin. Aksine standart Tay / Turist çift fiyatlandırma planı yerine, giriş ücretleri bildirildi görünüşü baz alınarak bir heves tahsil edilir.