Tayland’da bir tatil planı nasıl

Posted on

Tayland bir Gezisi Planlama ilk seferi Kılavuzu

Tayland bir Gezisi Planlama ilk seferi Kılavuzu
Tayland’da bir tatil planlama ulaşamayacağı potansiyel egzotik pahalı ve gözükmesine rağmen, elde düşündüğünüzden daha kolay var!

Bangkok genellikle bir sebebi dünyanın en çok ziyaret şehri olarak yer alıyor: Tayland güzel, uygun fiyatlı bir yer – hatta iki haftalık geziler için. Her yıl, seyahat milyonlarca aylarca bir servet harcamadan veya sırt çantalı olmadan Tayland’da bir tatil keyfini çıkarın.

Tayland bir Yolculuk Ne Kadar Maliyet Will?

uzaklardaki yerlerde sadece zengin ya da emekli erişilebilir uzun süredir efsanesini unutun. Tayland’da bir tatil California, Hawaii, Karayipler, ya Amerikalılar için diğer olağan üst gidilecek herhangi bir gezi kadar ucuz olabilir. Hatta daha düşük olabilir ya da en azından, sen harcanan para aynı miktarda daha hoş Odalar ve daha unutulmaz deneyimler elde edersiniz.

Tayland’ın yıllık uluslararası gelenler çok sayıda bir az 900 US $ daha geçinecek bütçe gezginler backpacking ay Güneydoğu Asya’da. Daha kısa bir gezi biraz daha lüks için tercih edebilir. İyi haber turizm de Tayland’da geliştirilen olmasıdır; Eğer seçenek var. Sen (fan ile bungalov) 10 $ gecelik ya da gece başına 200 $ (beş yıldızlı otel) için plaj konaklama bulabilirsiniz – seçim sizin!

Uçak besbelli büyük açık maliyettir. Ama bir anlaşma finagling biraz kandırmaca mümkündür. Sonra, LAX veya JFK kendinizi olsun Bangkok ayrı bilet rezervasyonu için yerli taşıyıcıları kullanın. İki taşıyıcılar arasındaki bir bilet Yarma yüzlerce dolar tasarruf sağlayabilir!

Bir kez Tayland’da yere, döviz kuru ve yeme içme düşük maliyet hızla uçak maliyeti telafi edebilir.

Bir Tur Atın veya Bağımsız gezi planı?

Asya’da organize turlar kolay hızlı ve-çözümü görünse de, size zemin zaten bir kez sadece ulaşım ve faaliyetleri düzenleyerek paradan tasarruf edebilirsiniz. Araştırma etkinlikleri, ancak online ya Tayland’da gelmeden önce onları kitaba hiçbir gerçek ihtiyaç vardır, yapmak istiyorum.

Günlük geziler ve etkinlikler Rezervasyon Tayland’da çok kolaydır. Dayak yolu kapalı kadar gitmek sürece, dil farkı herhangi bir sorun mevcut olmaz. Yeterince iyi İngilizce bildiğini turist ile çalışır Oldukça iyi herkese.

Sen turistik bölgelerde çok sayıda seyahat acenteleri bulacaksınız. Basitçe, yürümek gitmek istediğiniz tezgahın arkasındaki kişiyi anlatmak ve dakika sonra bir otobüs / tren / tekne bilet tutuyor olacağım. tahsil Komisyonlar önemsiz. otel veya misafirhane resepsiyonu memnuniyetle sizin için bilet ve etkinlikler için rezervasyon olacaktır.

etkinlikleri için şunları genellikle turunuzun sabahı ajansından birisi tarafından otelinizde toplanan olacak. Gezginler sonra günlük gezi alınan konsolide edilir. Günün sonunda, otelinize döneceksiniz; – kolay!

Ne zaman Tayland’ı ziyaret Best Time mi?

Hava bölgeler arasında biraz farklılık ancak genellikle Tayland’ın kurak aylar Kasım ve Nisan ayları arasında bulunmaktadır. Hatta Tayland’da düşük / yağışlı mevsimlerde, sen güneşli günlerin tadını edeceğiz. faaliyetleri ve konaklama İndirimler düşük sezon aylarında müzakere daha kolaydır.

Sen etrafında Tayland tatil zaman aşımına isteyebilirsiniz birçok büyük festivallerinden biri . En azından bir tane geliyor farkında olduğundan emin olun – sadece bir veya iki gün çok sinir bozucu tarafından heyecan verici bir olay eksik!

Büyük Dolunay Partisi her ay ve Koh Samui Takımadaları (özellikle Koh Tao ve Koh Phangan) ulaşım etkileyecektir. ayın evreleri etrafında bir güzergah planlama biraz pagan gelebilir, ama sen yaptın memnuniyet duyarız!

Sen Tayland için Aşılama Gerekir?

özel aşılar Tayland için gerekli olmasına rağmen, tüm Asya uluslararası seyahat edenler için tavsiye edilen genel olanları almalısınız.

Hepatit A ve B, tifo ve (tetanoz için) Tdap uluslararası yolcuları için gitmek en yaygın iğneledi vardır – tüm iyi yatırımlar ve yıllarca koruma sağlar.

Sen Tayland düzenli tatil için kuduz, sarıhumma, ya Japon ensefaliti aşı gerekmez. Aynı sıtma ilaçları için de geçerlidir. ormanda uzun miktarda harcama değil, özellikle de Tayland sıtmaya yakalanma nispeten düşük riski vardır.

Tayland’da en büyük risk dang humması olduğunu. Test edilen yeni aşı yaygın kullanılabilir hale kadar, iyi savunma sivrisinek sokması önlemek için elinizden geleni yapmaktır.

Zika (başka sivrisinek kaynaklı hastalık) Tayland’da ciddi bir tehdit değildir.

Tayland için ne Pakete?

Bangkok’ta geniş merkezleri arasındaki küçük açık hava sokak pazarları bol birlikte Chiang Mai açık pazarlar, ile, ucuz alışveriş olanakları hiçbir sıkıntısı olacak. bavulunda yer bırakın: kesinlikle eve bazı benzersiz buluntular almak isteyeceksiniz! daha az giysi paketi ve orada bir kıyafet ya da üç satın almayı düşünüyorum.

Aksine Tayland tatil önce bir sürü alışveriş yapmaktan çok, daha Batılı CEO’ların daha gelir ihtiyaç satıcılara yardımcı yerel ürünleri satın planlıyoruz. Eğer yağmurlar 2 $ için orada bir tane satın varken neden bir şemsiye 8.000 mil taşımak?

Bir vardır evden getirmek isteyeceksiniz birkaç şey Tayland konumuna. Çok fazla ambalaj: Ama Asya’da en yolcuları yapma itiraf en büyük hata sakının.

Tayland’da Para erişme

ATM’ler Tayland olarak her yerde bulunur; genellikle alanı için rekabet! seyahat için nakit sağlayan iş değildir, çünkü o: ücretler (ne olursa olsun banka masrafları üstünde) ABD $ 6-7 başına işlem fırlamış.

Tayland’da ATM’leri kullanırken, maksimum miktarda her zaman talep ediyorum. Bazen kırma büyük mezhepleri zor olabilir. de bazı küçük mezhepleri olsun bu şekilde – Deneyimli gezginler 5900 baht yerine 6.000 baht istemeye biliyorum.

Eğer ATM’den 6.000 baht talep Örneğin, altı sert 1.000 baht banknot alırsınız. Küçük dükkanlar ve atılmış bunları Breaking personelinden bazı homurdanıyor üretebilir. Sokak gıda arabaları onlarla ödeme sadece kaba . Bunun yerine, makinede 5900 baht için sormak ve beş 1.000 baht notları, bir adet 500 baht notu ve dört giderek kullanışlı 100 baht notlar olsun.

Her zamanki gibi, dolar alışverişi bir seçenektir. Mastercard ve Visa yaygın plastik ile ödeme yaparken Ancak, ek bir komisyon tahsil edilebilir, alışveriş merkezleri ve büyük otellerde / restoranlarda kabul edilir. Kimlik hırsızlığı büyüyen bir sorundur; Risk ve işlem ücretleri en aza indirmek için mümkün olduğunda para ile ödeme yapmayı tercih.

Pazarlık Tay kültürünün bir parçası olduğunu ve bu tür hatıra ve giyim olarak satın almalar için şakacı pazarlık gerekir. Fiyatlar alışveriş merkezlerinde bile esnektir. Konaklama ve faaliyetler genellikle müzakere edilmesi, ancak her zaman akılda yüz tasarruf kurallarını tutabilir. standartlaştırılmış fiyatları ile gıda, içecek veya öğeler için pazarlık etmeyin.

bazı nadir istisnalar olsa da Bahşiş, Tayland norm değildir. Niyetin iyi olsa bile, bir ipucu bırakarak kültürel mutasyonu hızlandırır ve halk için fiyat şişirir. böylece insanlar (onlar etrafında para atmak için) daha tutumlu olabilir halk üzerinde turistlere hizmet tercih sebep olabilir.

Eğer Tayland’ı çıkmak gibi gezi yapılmış büyük alımlar için, havaalanında bir GST geri ödeme talebinde bulunabilirsiniz. Sen makbuz ve evrak olması gerekir.

her zaman görüntülenen Fiyatlar vergisi dahildir. kayıt kısmında, görüntülenen bedel ödemek gerekir. Bazen yüzde 10 servis ücreti restoran faturalarına eklenebilir.

Nerede Tayland’da git?

Çoğu yalnız Bangkok gelmesi, ancak daha uzak mesafelere güzel yerlerinden çok sayıda.

  • Tay Adaları: Hayır Tayland tatil en az bir veya güzel adalarından ikisini ziyaret etmeden tamamlandı. Tüm kişilik ve cazibesi farklıdır. Tayland şekli Andaman Denizi (batı tarafı) ve Tayland Körfezi (doğu tarafı) bazı büyük ada seçenekler arasında seçim anlamına gelir.
  • Chiang Mai Tayland’ın kuzey sermaye birçok ziyaretçiler için bir favori. Eski Şehir içinde Hayat daha kolay yönetilebilir ve Bangkok daha etrafında almak daha kolaydır. Vibe inarguably farklı ve hoş. İyi yemek, açık pazarlar, Lanna kültürü ve 6 $ masaj Chiang Mai Bangkok bir düşük maliyetli uçuş veya tren kapmak için tüm büyük nedenlerdir.
  • Pai: dört saat kuzeyinde, Chiang Mai ve çevrili yeşil tepelerle etrafında bulunan Pai önemli bir turizm merkezi haline sakin, “hippi” Köyden son yıllarda dönüştürdü. Ekstra ziyaretçiler rağmen, Pai nehir kenarı cazibesi çok korudu. Organik çiftlikler ve gıda şaşırtıcı derecede iyi gece hayatı, ve yoga / bütünsel / sağlıklı atölyeler ziyaret etmek tüm büyük nedenlerdir. Kuzey Tayland diğer birçok yanı alanda çizer sağlar.
  • Ayutthaya: Bangkok kuzeyinde sadece iki saatlik tren yolculuğu, Tayland’ın eski başkenti antik tapınak kalıntıları ile kültür ve döngüyü zevk yerdir. Sık sık bir asırlık tapınakta tek kişi olacağım!
  • Railay: Krabi Tayland’ın kaya tırmanışı merkez üssü artık sadece dağcılar için değildir. Etkileyici kireçtaşı sahne diğer benzemez. Eğer zeminde ayak tercih bile Ama, toz kum ve izolasyon (Railay tekne ile sadece erişilebilir) Bir adadayız sanki hissettirecek.

Bir Tayland Tatil için ne bekleyebilirsiniz

Tayland’da turizm altyapısı iyi kurulmuştur. Onlar her bütçeye ve gezi süreleri ziyaretçi kapasiteli uygulama çok yaşadım. Fakat birçok üst hedeflere olduğu gibi, işler daha eski olarak kesinlikle lüks sürünen vardır, anne-ve-pop işletmeler yıkılarak ve yabancılara ait zincirlerle yerini aldı.

Tay gıda onun tuzlu tatlar ve baharatlı potansiyeli için dünya çapında kutlanmaktadır. Eğer işleyebilir ne kadar acı sormak veya kendi baharat eklemek sağlayacak en restoranlar (turistlere ikram olanlar) – Ama bütün Tay gıda baharatlı efsanesini unutun. Biber tozu her tablo genellikle mevcuttur.

Eğlence gece hayatı Tayland’da yaygındır. Büyük bir iç bira ortalamalarının 2 $ maliyeti – için epik plaj partilerinden 3. halk ile içme oturumları , sadece birkaç belirli alanlar genellikle televizyonda tasvir edilir edilmez keyifsiz bulunmaktadır.

Tayland Budist bir ülkedir . Sen kaçınılmaz rahipler karşılaşma ve etkileyici tapınaklar ziyaret sona erecek. Budist rahibin Hollywood’un tasvir beklemeyin: Tayland’da Theravada keşişler genellikle akıllı telefonlar var!

Tayland çok güvenli bir yer. Suç, kenara zamanki küçük hırsızlık gelen, nadiren yabancı ziyaretçiler için bir sorundur. Turizm büyük iş olduğunu ve Thais sık sık onların güzel ülke zevk yardımcı olmak için kendi yolumdan gidecek.

Nasıl gitmeden önce Tay dilinde merhaba demek için öğrenerek yolculuk geliştirin. Yerliler ancak, birkaç bilmeli, sabırla hoşgörülü Tayland’da dos ve yapılmaması gerekenler turist yanlışlıkla iyi bir şey kalıntıları kim “olduğunu” olmaktan kaçınmak için!

Downsides

Tayland’da bir tatil planlama kadar kolay ise, sağ, bazı olumsuz yanları olmalı? Emin. Her uluslararası hedef ile yapmak için bazı potansiyel taviz vardır. İşte en sık seyahat aktardığı birkaç ortak şikayetler vardır:

  • Eğer tatil süresi bir tam gün (her yönü) tüketir Asya’ya dünyanın etrafını dolaşması, Kuzey Amerika’dan ayrıldı varsayarsak. Ayrıca, jetlag daha sokması; Doğu Standart Saati ve Bangkok arasındaki zaman farkı 12 saattir.
  • Başlıca turistik kuru mevsim ay (Nisan-Kasım) sırasında çok meşgul olsun. Bangkok Trafik zamankinden daha kötüdür.
  • suç fena olmasa da, turist scamming tarafından canlı yaşama yapmak bireylerin bir dizi vardır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *