Tayland’da İlaçlar: onlar Yasal mı?

Posted on

Tayland'da İlaçlar: onlar Yasal mı?
Hata yapma: Tayland’da uyuşturucu yasal değildir!

Aslında, Tay hukuk, taşıma taşınması veya uyuşturucu kullanırken yakalandı herkes için ölüm cezası verir. Evet, doğru okudunuz – ölüm cezası !

Bu azami ceza sıklıkla Batılılar uygulanan olmasa da, bu bir olasılık. Sayısız gezginler Tayland uyuşturucu bulundurmaktan denemeler bekleyen demir parmaklıklar arkasında oturmak. Bazen yıllarca bekleyin. Onları ziyaret etmek ve yabancı ziyaretçiler için açık seçme saatlerde kendi hikayelerini duyabilir.

esrar dumanı bazı backpacker Pansiyonlar içinde çevrenizdeki sürüklendiği yerlerde, ya da sihirli mantar içeceklerini satan ünlü adalar barlarda duymak gibi, uyuşturucu kullanımı rahat ve yaygın görünüyor. Erişim kolaydır. Bazen psychedelic mantar ürünleri çubuğu menülerdeki lamine, baskı görünür!

onlar bile onlar imzalama ne okuyamaz nereye yaygın polis yolsuzluk ve sporadik icra ile birlikte bu çifte standart, her yıl bir hukuk sisteminde yakalandığını birkaç seyahat yol açar.

Tayland’da Uyuşturucu Kullanımı

Tahminen 50 organize suç grupları Myanmar komşu Tayland’a ilaçlar, özellikle metamfetamin-, hareketli ilgilidirler. Tayland, Laos ve Myanmar buluştuğu afyon haşhaş üretimi için sadece Afganistan’a ikinci “Altın Üçgen”. gelincikler Büyüyen yoksulluk içinde yaşayan etnik azınlık grupları için gelir sağlar.

kokain, eroin ve diğer “sert” ilaçlar hala bulunabilir, partiye gelmiş “yaşam tarzı” ve tatilde birçok seyahat hitap böyle MDMA / ecstasy ve kristal meth olarak parti ilaçlar, genel bir kayma olmuştur rağmen Tayland’da.

Böyle esrar ve halüsinojen mantarlar gibi doğal ürünler yıllardır Tayland’da gezginler ile mevcut ve popüler olmuştur. Hem yoksul kırsal yerlerde ikramiye bir gelir gerekli araçları sunar.

Esrar Güneydoğu Asya’da bulmak kolaylaştırarak, yabani yetişen ve tropik bölgelerde yetiştirilir. Gezginler sıklıkla ucuz kullanılabilirliği yararlanmak. Bazı bar ve pansiyonlar açık sigara izin ama bunu yaparken teknik olarak yasadışı.

Eğer yakalanırsanız Ne Olur?

Eğer taşıyoruz yasadışı madde miktarına bağlı olarak (yani, bir oturuşta tüketebileceği daha fazlası), Tayland ölüme mahkum ediyorum hakkına sahiptir. Bu cümleler çoğu zaman olsun ömür boyu hapis “aşağı yuvarlanır.”

2001 yılında, Tayland alenen beş kişi infaz dünya manşetlere taşındı, dört uyuşturucu kaçakçısı mangası tarafından idi.

Tayland’ın son ölüm cezasının infaz 2009 yılında gerçekleşti rağmen, Tay hapishaneler hükümetlerinden ya yardım veya bir kraliyet af bekleyen hayata mahkum seyahat bol içerirler.

Eğer Tayland’da uyuşturucu kaçakçılığı busted iseniz, elçilik şefaat ya yardım edebilecektir garantisi yoktur. Sen, yıllardır muhtemelen kendi başınıza olmak bürokratik bekleyen edeceğiz – nihayet sana bir mahkeme tarihi almak için süreci – ve genellikle bozuk. Kraliyet af alma veya salıverilmesini güvence çok uzun zaman alabilir.

Tay Adaları İlaçlar

Böyle sihirli mantar ve esrar gibi ilaçlar Tay adalarda satın almak nispeten ucuz ve kolaydır.

yasadışı olmasına rağmen, uyuşturucu Koh Phangan adasında birkaç barlarda açıkça satın alınabilir. Birçok gezginler psychedelic mantar deneyimini geliştirmek için sallar deneyin nerede Haad Rin, Ko Phangan bir yarımada, aylık Full Moon Party ünlüdür. Haad Yuan Elektronik müzik partileri de bazen yasadışı maddeler ile geliştirilmiştir.

Haad Rin de sahil boyunca belirli çubuklar hala aylık ödeyerek sihirli shake satmak izni verilmekle birlikte “cezaları,” bazen polis bu işyerlerinde çıkmak yolcular için dikkat. şey yapmayın!

Undercover, sivil polis – bazı gerçek, bazıları değil – onlara uyuşturucu satmaya çalışan insanları tuzağa düşürmek için Dolunay Partileri dolaşmak yok. Bu durumlar genellikle büyük para istendiği “memura” gerektirir.

Esrar Yasal Tayland’da mı?

Hayır ama birkaç sırt çantalı bir etkili basit ama-aldatmaca kurbanı olduk fazla, Güney Asya’nın bulundu.

Bir gezgin esrar satın almak için bir barda sorduğunda, barmen birçok kişi hiç önemli olduğunu düşünüyorum neden açıkça onlara bunu satar. Hemen ardından da telefonları ya da meşru bir polis memuru olabilir de olmayabilir de bir ortak.

polis daha sonra onlar sadece satın otla onları büstleri, gezgin aşağı sallar ve pahalı bir rüşvet talep eder. ot el ve sırt rüşvet paylaşan barmen verilir. Aynı ürün daha sonra bir sonraki masum gezgin yeniden satılması edilir!

Tayland’da Reçeteli ilaçlar Alış

Bir reçete kontrollü ilaçlar elde etmek gereklidir ABD’de aksine, sadece Tayland’da boyunca birçok eczane yürümek ve reçeteli ilaçlar satın alabilirsiniz. haplar genellikle ABD’de görülen fiyatlarda küçük bir parçasını.

Kolay erişim seyahat ederken antibiyotik veya gerekli ilaçları almak için kullanışlı olabilir, ancak bazı turistler açık sistemi kötüye ve Valium (diazepam) büyük miktarlarda, uyku hapları, ağrı kesici, Ritalin, Viagra, Adderall ve eve götürmek için diğer popüler ilaç satın alma .

Reçete veya tıbbi pasaportsuz bu hapları Taşıma yasalara aykırıdır. yetkililer tarafından el konulan Valium şeridi size parmak bir “hayır-hayır” şakacı alabilirsiniz, ama çok fazla geri havaalanlarında bir açıklama ofisi kekemelik olabilir.

Başka bir endişe Tayland’da eczanelerde sahte çoğalmasıdır. Hindistan’da üretilen hapların Jenerik, düşük kaliteli şeritler bazen Valium gibi popüler seçenekler yerine ve Bangkok’taki Khao San Yolu bölgesinde eczanelerde satılmaktadır.

Tayland’da Sihirli Shakes ve mutlu pizzalar

Güneydoğu Asya boyunca, bazen “sihirli” ya da “mutlu” yiyecek ve içecekler işaretleri reklam veya menüleri karşılaşırsınız. “Magic” tipik sarsıntı veya içecek psychedelic mantar içerir ve esrar “mutlu” anlamına gelir anlamına gelir.

Sihirli sallar Pai, Kuzey Tayland’da popüler bir turistik durak ve adalar en yaygın olarak bulunmaktadır.

Güneydoğu Asya Diğer Ülkelerdeki İlaçlar

uyuşturucu Tayland’ın duruşu aşırı görünebilir, ama onların komşuları daha da katıdır!

Singapur’da Basılmak gülünecek olduğu; uyuşturucu kaçakçıları için zorunlu bir ölüm cezası ve yıllar boyunca çok sayıda yabancı çalıştırdık. Vietnam uyuşturucuya bağlı suçlardan 2007 yılında 85 kişiyi idam etti.

Filipinler’de devam eden “uyuşturucu savaşı” 2016 yılından bu yana 20.000’den fazla insanın ölümünden sorumlu olmuştur.

Güneydoğu Asya’nın çoğunda ölüm cezaları veya ağır hapis tehdidiyle rağmen backpacker Muz Gözleme Trail boyunca birkaç gezgin noktaları hala açıkça geri tepme korkusu olmadan ilaç tanıtımı.

Laos’ta Vang Vieng, nehir ve bir zamanların delişmen parti sahnede kendi boru ile ünlü böyle bir yerdir. Endonezya, özellikle Gili Air Gili Adaları, ayrıca bar ve restoran menülerinde açıkça belirtilen sihirli mantar var.