Tayland’da Kralın Doğum Günü: Resmi Tatiller Hakkında Önemli Bilgiler

Posted on

Tayland'da Kralın Doğum Günü: Resmi Tatiller Hakkında Önemli Bilgiler
Şimdi 28 Temmuz her yıl kutlanan, Tayland Kralın Doğum Günü yıllık vatansever bayramdır. Havai fişek ve iyilik eylemleri vesilesiyle işaretlemek.

Tayland Kralı Bhumibol Adulyadej en uzun hükümdarlık hükümdar ve 13 Ekim’de ölümünden önce devlet Dünyanın en uzun iktidar kafa, O pahalıya Tayland’da birçok kişi tarafından sevildi 2016 idi. Onun doğum günü, 5 Aralık halen Tayland’da Babalar Günü olarak kutlanmaktadır.

Kral Maha Vajiralongkorn Tayland’ın Doğum genel tatil Kral o sırada 28 Temmuz olarak değiştirildi 1 Aralık 2016 tarihinde Tayland Kralı olarak babasının yerine.

Herşeyden Tayland’da büyük festivallerinden , Kralın Doğum Günü geleneksel Tay insanlar için önemli olmuştur. Törenlerde sevgi gözyaşları ile destekçileri görünce nadir değildir. Bazen televizyon ekranlarında kralın görüntüleri insanlar kaldırımda başlarını koymak neden olur.

Tayland’ın Doğum Kral Kutlanıyor nasıl

Birçok destekçileri sarı giymek karar – Pazartesi, Kral Bhumibol ve Kral Maha Vajiralongkorn hem doğmuş haftanın günü ilişkili rengi.

Sabah erkenden, sadaka keşişlere verilecektir; tapınaklar özellikle meşgul olacak. Cadde bloke edilmiştir; müzik ve kültürel gösteriler şehirlerde sahnede gerçekleşecek ve özel pazarlar açılır. Havai fişek gösterileri Bangkok’ta düzenlenmektedir. Bazı insanlar kral onurlandırmak için mum tutmak için seçin. Bazen beyaz bayraklar chants ile dalgalandı “yaşasın kral!”

onun son yıllara kadar Kral Bhumibol nadir bir görünüm yapacak ve bir konvoy içinde Bangkok geçmektedir. sağlık yılda kötüye gidiyor, Kral Bhumibol Hua Hin yaz sarayında zamanının çoğunu harcadı. İnsanlar mum tutun ve kral onuruna akşam sarayın dışında toplamak olacaktır. Turistler katılmak ve yeter ki saygılı oldukları gibi katılmaya davet edilir. Açıkçası, bu kabadayı veya şaka yapmak zamanı değil.

28 Temmuz’da Kralın Doğum Günü kutlama bir hafta sonu olur, aşağıdaki Pazartesi genellikle çalışma dışı zaman verilen çok insanla resmi tatil olarak kabul edilmektedir.

Tayland’ın Doğum Günü kutlama King için eski tarih hâlâ Babalar Günü olarak kabul edilir. Tayland genelinde Çocuklar 5 Aralık’ta babalarına onurlandıracağım.

Tayland Kralı Bhumibol

Bhumibol Adulyadej, Tayland’da son Kralı, dünyanın en uzun hükümdarlık hükümdar, hem de devletin uzun süre görev yapan başkanı olan 13 Ekim’de ölümüne kadar, 2016 Kral Bhumibol 1927 doğumlu ve en tahta geçti edildi 9 Haziran tarihinde 18 yaşından, 1946. O 70 yılı aşkın bir süredir karar verdi.

Yıllardır, Forbes dünyanın en zengin olarak Tay monarşiyi listelenmiş. Uzun saltanatı boyunca, Kral Bhumibol Tay insanlar için günlük yaşamını iyileştirmek için yaptım. Hatta atık su işleme için olanlar da dahil olmak ve yağmur yapmak bulutlar tohumlama birkaç çevresel patentleri, düzenlenen!

Chakri Hanedanı’nın krallar geleneği izleyerek, Bhumibol Adulyadej da Rama IX olarak da bilinir. Rama Hindu inancında tanrı Vişnu bir avatar oldu.

Yalnızca resmi belgelerde kullanılan, Kral Bhumibol Adulyadej için tam adı “Phra Bat Somdet Phra Paraminthra Maha Bhumibol Adulyadej Mahitalathibet Ramathibodi Chakkrinaruebodin Sayamminthrathirat Borommanatthabophit” – bir lokma!

Babasının Harvard’da okurken birçok insanın bilmediği, Kral Bhumibol aslında Cambridge, Massachusetts’te doğdu. Kral genellikle bir kamera tutan tasvir ve siyah-beyaz-fotoğrafçılık düşkün oldu. O, kitaplar yazdı resimler yapmıştır, patent başvurusu, saksafon oynadı ve bahçe zevk.

Kral Bhumibol Veliaht Prensi Vajiralongkorn, onun tek oğlu izledi.

King’in doğum günü için Seyahat Hususlar

Birçok sokaklar ulaşım daha zorlu hale Bangkok kapalı engellenebilir. Bankalar, devlet daireleri ve bazı işletmelerin kapatılacak. Tatil kasvetli bir fırsat ve Tay insanlara çok özel olduğu için, ziyaretçiler törenleri sırasında sessiz ve saygılı olmalıdır. Standı ve Tayland ulusal marş sabah 8 ve 6 pm her gün çalındığında sessiz olma

Büyük Saray, Bangkok en gözde mekanlardan biri olan Babalar Günü için King’in doğum günü için 28 Temmuz ve 5 Aralık’ta kapalı olabilir. Sen +66 2 623 5500 ext çağırabilir. 3100 onaylayın.

Alkol Kralın Doğum Günü tatile yasal olarak satın alınamaz.

Tayland’ın Lese Majeste Kanunlar

Tayland Kralı veya kraliyet ailesini saygısızlık Tayland’da ciddi bir suç; resmen yasadışı ve kesinlikle zorunlu bu.

İnsanlar kraliyet ailesi hakkında olumsuz konuşan tutuklandı. Hatta şaka yapmak veya sosyal medyada kraliyet ailesini eleştiren yasadışı. mahkum olanlar bunu yaparken için çok uzun hapis cezası almış – turist muaf değil.

yapmayın – tüm Tay para kralın portresini sunuyor Çünkü basmakta veya zarar verici para ciddi bir suçtur!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *